![]() |
Cytat:
|
prawda jest taka, że po sezonie Skorża podpisze kontrakt z Legią, Jasio Urban z nami, i płakać będą wszyscy, bo Lech przecież zostanie z trenejro Zielińskim ;)
|
Cytat:
sezon po sezonie, runda po rundzie ciągle widać brak pomysłu na gre, brak rozwoju drużyny, kompletna stagnację i impotencję powoli zaczynam się zastanawiać, czy ew. brak mistrzostwa nie wyszedł by nam na dobre,ale jakos ciężko mi to przechodzi przez palce :/ |
jak ktoś oglądał ligę brazylijską to właśnie tak gra Wisła bez żadnej taktyki pomysłu tylko za pomocą wysokich indywiadualnych umiejętności (jak na polską ligę) każdego piłkarza czasami uda się wygrać jakiś mecz, nie wiedzą co mają robić to zawodnik rusza się dopiero jak dostanie piłkę
|
piszecie że za Skorży Wisła nie potrafi rozegrac płynnej akcji.A kto miałby ją rozgrywac ? Jirsak z Diazem ?Pierwszy to gracz raczej na ME a Diaz z Sobolem to są zawodnicy defensywni, głównie od rozbijania ataków rywali do tego dochodzi cała masa rekonwalescentów (Boguski,Guła,Głowacki,Gołoś) i kontuzjowany Brożek.Ciężko też wymagac od Skorży aby Hristov co odbył z drużyną 3 treningi zaczął strzelac bramki.
|
ja mam właśnie wrażenie że w przodzie za długo się czeka, oczekuje się sytuacji 100%, brakuje mi pewnych strzałów z dystansu, sensownych wrzutek, czy nawet normalnie centrowanych rzutów rośnych,
za dużo kombinowania i myślenia o 100% sytuacji pamiętam ze jednym meczu jesiennym nie było tego kombinowania, prosta gra, strzały z dystansu i całkiem nieźle to wyglądało...( nie pamiętam który to był mecz ;-) ) |
Cytat:
Da się. Diaz nie umie podać w uliczke do Hristova nie dlatego, że jest DEFENSYWNYM pomocnikiem, tylko dlatego, ze jest przeciętnym piłkarzem. Jest różnica. |
Cytat:
|
przesadzacie: zarówno Skorżofani jak i Skorżofobi.
Chelsea przegrało z MU 2:4 a nikt jakoś nie zwalnia Ancelottiego. Na szczęscie nie zaliczam sie ani do fanów ani do fobów Skorży: widzę jego zalety, widzę też wady. Nowy trener? Tak, ale oczywiście po zakonczeniu rundy. Tak, ale z konkretną władzą w klubie. Tak, ale z prawem do dobrania piłkarzy w ramach jasno zdefiniowanego budżetu. Jesli te warunki mają być w założeniu nie spełnione, niech zostanie Skorża, niech przyjdzie ktokolwiek, to i tak niczego nie zmieni, niczego nie pogorszy |
Cytat:
Bez urazy - pozdrawiam serdecznie - z resztą postu całkowicie się zgadzam. Wracając zaś do zwolnienia Skorży teraz - od razu przypomina mi się efekt zwolnienia Smudy i wejścia Kasperczaka - finał - tylk o2 miejsce w lidze, ale później wspaniały sezon w pucharze UEFA.... Gdybym miał pewność, że za Skorżę przyjdzie konkretny trener z zagranicy z doświadczeniem - w zasięgu byłby podejrzewam ktoś taki jak Aad de Moss - od lutego trener Kavali. |
Powiedzmy sobie szczerze to, że zdarza nam się przegrywać to normalne. Wisła Kraków składa się w większość z przeciętnych ligowców, może jedynie Kirm i Brożek Paweł wyróżniają się z naszej drużyny reszta to średniacy. Zrobienia ze średnią drużyną takiego wyniku to duży sukces.
Pisałem to za trenera Petrescu którego pozostawiania się domagałam piszę teraz za Skorży. Zwolnienie teraz trenera wam płytko myślącym ludziom da nadzieje, radość, że będzie lepiej, za kilka miesiecy nowy trener znowu poleci, a piłkarze jak byli beznadziejni to tacy pozostaną. Także radzę się zastanowić. |
Wiadomo, że średniacy. Ale reszta to poziom amatorski i należy golić ich regularnie, by myśleć o przejściu rund wstępnych w pucharach.
Może pomijając Lecha i Legię. Tym również do ideału daleko, ale mają piłkarzy na podobnym poziomie co Wisła. Już nie zwalajmy wszystkiego na zawodników. |
Cytat:
Jest to poziom AMATORSKI, ci kopacze nie wiele różnią się od Centarskiego, Rachwała, Tosika, Wróbla, Pietrasiaka i bóg wie jeszcze tam kogo. To jest dokładnie ten sam poziom techniczny, te same beznadziejne przyjęcia piłki te same niedokładne podania. + dodając Nowaka wyszło na to że przegraliśmy 1:0. Dla mnie to rzecz zupełnie naturalna. |
o dziwo inne zespoły mogą lepiej grac. a są duzo nizej w tabeli i maja gorszych piłkarzy. niektorzy tak tu pier**** ze mamy samych defensywnych, a wezcie sie palnijcie. ze niby inni nie maja i maja samych ofensywnych behehe.
|
Tacy piłkarze co grają w Wiśle i nie spełniają swoich oczekiwań grają słabo takim zawodnika powinno się obciąć zarobki.Dajmy na to Łobodziński jest jednym z najlepiej opłacanym zawodnikiem Wisełki,a nadaje się na 1 ligę za co my im płacimy za co za rezerwę?
|
Cytat:
Cytat:
|
Chyba przesadzasz z negatywną oceną np Marcelo. No, ale to indywidualna sprawa. Dla ciebie przereklamowany jest Boguski, a Brożka uważasz za super hiper. Co jest dla mnie dziwne.
|
westersyl Marcelo nie jest w piatce stoperow w lidz?:O z choinki sie urwales czy co?
|
Cytat:
Cytat:
Być może Rafał jest piłkarzem wyrastającym ponad przeciętność ale tylko wtedy jeśli gra regularnie, na pewno nie teraz i nie w takiej formie, w meczu z Bełchatowem był dla mnie do zmiany po pierwszej połowie do tego jeszcze podanie do przeciwnika co zaowocowało bramką. Generalnei był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku, ten piłkarz ma jesłi dobrze pamiętam 25 lat, a nie potrafi ustabilozować swojej formy gra ciągle w kratkę. Dobre zagrania przeplata fatalnymi. Potrzymuje to co napisałem wcześniej Wisła Kraków to zlepek amatorskich piłkarzy + Paweł Brożek i Kirm nie ma w tym żadnych sensacji że przegrywam z GKS Bełechatów bo to drużyna na podobnym poziomie do naszego. |
wiesz Marclo swietnie sie ustawia, odbiera pilke, gra glowa i moim zdaniem o klase przewyzsza stoperow w naszej lidze. A w dodatku gra bardzo dojrzale jak na swoj wiek.
|
Cytat:
Z Łobo, to niestety wyszło takie typowe niechlujstwo.Zwietrzyli niby szansę , popatrzyli na statystyki, obejrzeli jakąś składankę, zajawili się że Leo go widzi w reprezentacji i dawaj.Wszyscy szczęśliwi że będą mieli reprezentanta. Tyle że Łobo już w ostatnim sezonie grał kichę, czym stracił miejsce w składzie a podobno i wcześniej, mimo niezłych statystyk, wcale jakoś wielce nie błyszczał. Generalnie nikt w Lubinie za nim nie tęsknił |
Cytat:
Choć prawdą jest, że Tak krawiec kraje, jak mu materiał stajeto jednak brak wypracowanego stylu gry przez dość długi już okres działa na mnie deprymująco. Wierzę jednak w jego poprawę bo jak pokazał krótki epizod Ba w ostatnim meczu, z tych kopaczy chyba naprawdę więcej wykrzesać się nie i potrzeba zmian, a już jeden ogarnięty zawodnik może zrobić różnicę w dłuższej perspektywie. |
Cytat:
Dodam że śmieszą mnie jakieś beznadzieje opinie że nasza taktyka opiera się na długiej piłce. Zastanówcie się co można zagrać innego mając w środku Diaza, Sobola i chowającego się Jirsaka. Ok Skorża nie jest idealny można go zmienić ale po co go zmieniać skoro to oczywiste że nowy trener nie sprawi że Sobol, Diaz zagra dopieszczoną piłkę na 15 metrów czy przedryblują 2 przeciwników w środku pola, ludzie Sobolewski jest uznawany za najlepszego pomocnika w lidze zagrywa piłkę na 5 metrów na wysokości penisa. Wy oczekujecie płynnych akcji a za nim kolega przyjmie taką piłkę musi ją 3 razy dotknąć. Diaz podbija sobie piłkę w śroku pola na 10 metrów myślicie że to jest element taktyki który nakazuje Skorża ? "Słuchaj Junior podbijasz sobie piłkę do góry następnie walisz lagę na przód bo już 2 przeciwników będzie Ci chciało ją zabrać." ? To jest po prostu nie możliwe aby mając takich piłkarzy grać efektownie zajebiecie i strzelać bramki po wspaniałych akcjach. |
Z przykrością to trzeba napisać ale jest w tym dużo racji co napisał westersyl (nie usprawiedliwiam Skorży). Mało mamy technicznych piłkarzy, więcej fizycznych którzy grają jako tako jak są w formie fizycznej. Miałem nadzieję jakiś czas temu że na wiosne uda się wykurować wszsytkim technicznym bądź pół technicznym naszym kopaczom i jak to mówią zbierze się masa krytyczna i nastąpi reakcja łańcuchowa w grze Wisły:D
Ale niestety na ten momet przy braku Brożka, Garguły itd wygląda to jak jazda "snopowiązałką", bez polotu itd Mnie to aż tak nie martwi jak brak skuteczności a tu jest dramat. I co gorsza nasza obrona gra równie mizernie jak napastnicy. Ciężko być optymistą, ale cóż, nie można się poddawać na starcie:) |
Cytat:
Choć dzięki temu to pewnie dobra metafora naszej obecnej gry: ciężka, niemal zero techniki, przez większość czasu stoi w miejscu i generalnie - wstyd to gdziekolwiek poza granicami kraju pokazać. Ja tam winię Skorżę, bo gramy w podobny sposób nie od pół roku, a prawie dwóch lat... |
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Snopowi%C4%85za%C5%82ka Chodziło mi o takie coś, a to chyba "jeździ" dzięki napędowi koni:D |
Cytat:
Im słabsi zawodnicy tym lepszy powinien być trener,który by im pokazał gdzie i jak się ustawić itd. Jednak nie dramatyzujcie. Kopaczy mamy miernych ale nie na tyle aby wymienić kilka szybkich podań nie potrafili. Zwyczajnie nie wiedzą co mają grać, i nie wynika to bynajmniej z ich ułomności technicznej czy taktycznej. Już różnych tłumaczeń się chwytacie, ale prawda jest taka,że Skorża to słaby trener, bez pomysłu na grę i prowadzenie drużyny. I mimo,że mamy miernych kopaczy to jednak ciut lepszych niż reszta ligi. Bo przecież nie dzięki wspaniałym rozwiązaniom taktycznym jesteśmy na pierwszym miejscu. A i zgadzam się w jednym, poza ich możliwościami jest atak pozycyjny czy gra na szybkości z klepy kombinacyjna pod polem karnym. Tego nie wymagam,bo nie ma od kogo. |
Zgodzę sięz Marszałkiem, że trener musi jak najwięcej pokazać. Jeśli piłkarz nie jest na tyle kreatywny, to trzeba zaproponować odpowiednie warianty rozegrania szybkiego kontrataki, lub ataku pozycyjnego. Z tego co pamiętam, to Kasperczak tak robił. Często wkraczał w gierki treningowej i pokazywał jak w danej sytuacji się piłkarz ma zachować. Może nie jest to najlepszy przykład. W końcu trener ten świetny nie jest, ale trochę we Francji widział.
Skorża natomiast może i chciałby być nowoczesny, ale ma doświadczenie w pracy jedynie u Janasa i tym podobnych leśnych dziadów. |
Cytat:
Cytat:
Dodam że śmieszą mnie jakieś beznadzieje opinie że nasza taktyka opiera się na długiej piłce. Zastanówcie się co można zagrać innego mając w środku Diaza, Sobola i chowającego się Jirsaka. Ok Skorża nie jest idealny można go zmienić ale po co go zmieniać skoro to oczywiste że nowy trener nie sprawi że Sobol, Diaz zagra dopieszczoną piłkę na 15 metrów czy przedryblują 2 przeciwników w środku pola, ludzie Sobolewski jest uznawany za najlepszego pomocnika w lidze zagrywa piłkę na 5 metrów na wysokości penisa. Wy oczekujecie płynnych akcji a za nim kolega przyjmie taką piłkę musi ją 3 razy dotknąć. Diaz podbija sobie piłkę w śroku pola na 10 metrów myślicie że to jest element taktyki który nakazuje Skorża ? "Słuchaj Junior podbijasz sobie piłkę do góry następnie walisz lagę na przód bo już 2 przeciwników będzie Ci chciało ją zabrać." ? To jest po prostu nie możliwe aby mając takich piłkarzy grać efektownie zajebiecie i strzelać bramki po wspaniałych akcjach. Najlepszym przykładem świadczącym o ułomności naszych graczy jest Issa Ba, koleś wchodzi na ostatnie 20 minut, widać że piłka mu nie przeszkadza, gra dokładnie, potrafi przyjąć piłkę podać ją na kilka metrów. On po prostu się wydzierał o to aby ją dostać bo nie mógł patrząc na niedorozwinięcie kolegów, w porównaniu do innych widać było, że grał w piłkę nożna. |
Cytat:
|
Kasperczak przede wszystkim grał na bardzo wysokim poziomie w piłkę. A Skorża nie może niektórych rzeczy przekazać, bo raz, że nie ma autorytetu, dwa ,że zwyczajnie nie zna tego z praktyki. Nie mam tu na myśli zagadnień taktycznych, ale takie typowo techniczne, jak ułożenie stopy przy strzale itp itd.
Ma to znaczenie. Samą taktyką to może sobie Murinho jechać, jak ma gości co już coś potrafią. Niestety dla większości graczy Polskiej Ligi zagadnienia techniczne stanowią pewną ''tajemnice niezgłębioną''. I ta źłośliwa docinka ze strony Piotrka Brożka w małym stopniu może wynikać z tego faktu. |
Cytat:
Widząc poziom angielskiego u Dana (Kali mieć, Kali chcieć...) to faktycznie można było się dobrze nauczyć angielskiego. Baszczu oczywiście w grze obronnej był lepszy od wieloletniego piłkarza Chelsea. Uwierzcie, nasi polscy piłkarze, już tylko dlatego, że zostali zatrudnienie w Wiśle, uważają się za bogów futbolu, którym trener nie jest potrzebny |
Cytat:
To jest pytanie , czy oni faktycznie są tak słabi że stać ich tylko na ogrywanie kalek piłkarskich(a i to w stylu nieciekawym), czy tez Skorża jest tak słaby że przez 2 lata nie nauczył ich żadnej składnej gry, gdy jest presja rywala. Bo faktycznie - problemy kadrowe, swoją drogą ale kolejny mecz - nie mówię, walka tym razem była ale wystarczyło że przeciwnik ostro sobie z nami pogrywał i mamy 90 minut i jedyne jakieś zagrożenie to po stałych fragmentach. Pewnie poznamy odpowiedź na to pytanie, bo to jeszcze kilka takich meczów i Skorża wyleci - i chyba o tyle słusznie że lepiej by nowy trener miał szansę poznać choć trochę drużynę , niż miałby ją przejąć na miesiąc przed pucharami. Najlepszy motyw byłby wtedy, jak by okazało się że pod presją to oni po prostu grać nie potrafią :lol: |
ale tak na poważnie, jeżeli w najbliższym czasie nasz "trener" "poleci" to nie widzę nikogo sensownego na naszym podwórku, kto mógłby go zastąpić, ciekaw jestem czy tym razem Cupiał weźmie kogoś z zagranicy, czy nadal będzie stawiał na tzw. "polską myśl szkoleniową"?
|
Cytat:
Zreszta niezdobycie majstra bedzie kolejna katasrofa,ktora to juz ,oczywiscie z mojego punktu widzenia zajecie 2 czy miejsca nie jest tragedia,ale przeciez my mamy aspiracje zeby grac w LM :lol: |
Jeśli z naszego podwórka to tylko Jurij Szatałow. Ewentualnie za kilka lat Kafarski, Probierz.
Ale tematu trenerów nie ma co wałkować, Cupiał i tak zrobi co zechce, albo co mu polecą "doradcy" ;) |
Cytat:
Ja z ust Skorży słyszę ciągle, że "wyciągniemy wnioski", "Poprawimy to i tamto" i tak w kółko. Niestety zero konkretnych efektów. To jest tak, jak w firmie: możesz mieć zespół świetnych handlowców, ale jak nie masz dobrego menedżera sprzedaży, to efektów też nie będziesz miał. Bo każdy będzie sobie rzepkę skrobał. |
Cytat:
Dokładnie tak jak napisałeś fleker - nie ma co wałkować. Dodam tylko jeszcze ze ciężko coś trenerowi osiągnąć kiedy sami piłkarze nie chcą, a nawet nie maja szacunku do trenera. |
Cytat:
|
Cytat:
Probierz który nie potrafi wygrać na wyjeździe nie wiadomo od kiedy Szatałow ...dżizas... Kafarski ... drugie dżizas Boże chroń nas od polskiej myśli szkoleniowej i takich ekspertów jak ty... ( |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl