Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Sylwek1906 29.05.2010 16:34

Nie no uderzenie to on ma :D, a jeżeli Lewandowski jest zawieszony panie Iwański czy jak ci tam to czemu gra ??

Pan Jotka 29.05.2010 16:46

Lewandowski pokazuje co sie będzie działo jak nie wytransferują go do Dortmundu :D

massoud 29.05.2010 16:50

nie zauwazyliście, jak u Kuby zalatuje niemieckim akcentem?

rafkur 29.05.2010 16:53

Lewandowski gra jak Lewandowski. Mamy pokaz co się dzieje z tymże grajkiem jak się koło niego postawi jakiegokolwiek obrońcę. Zresztą już Jop obnażył jego moc ))))

Wasiu 29.05.2010 16:54

Momentami nawet niezla gra naszej druzyny. Niepotrzebnie strzelaja na pale, wiecej spokoju by sie przydalo. Z calym szacunkiem dla Zewlakowa to nie wiem czy ogrywanie go w kontekscie EURO to dobry pomysl. Jak dojda Obraniak, Murawski i Wasilewski to bedzie lepiej, potencjal nawet jest.

someonewisp 29.05.2010 16:54

Ta, i Lewandowskiego chcą wytransferować za bagatela 4,5 mln ojro. A Marcelo to czwarta władza sprzedaje za 2,5 mln. To przecież jest paranoja.

edit:
Jak oni wolno grają. Zero sytuacji podbramkowych, nie widać kompletnie jakiegokolwiek pomysłu na grę. A Euro 2012 się zbliża. Coś czuje, że tak samo jak Austriacy będziemy protestować przeciwko wystąpieniu naszych orłów, byle tylko, żeby się nie zbłaźnili.
Nie mogę się doczekać wpier**** od Hiszpanii. To będzie coś pięknego :).

Syn Kangura z 1984 29.05.2010 16:56

Głos z Dortmundu: Kogo my kur*a chcemy kupić ? :rotfl:

A tak serio to 1 połowę można podsumować:

Kuba, Piszczek
duuuuża przepaść
Reszta drużyny
jeszcze większe przepaść
Lewandowski

No i narodziło się kilka ładnych akcji, ale co z tego skoro to Finlandia była bliżej prowadzenia :p

kreseq 29.05.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Syn Kangura z 1984 (Post 906233)
Głos z Dortmundu: Kogo my kur*a chcemy kupić ? :rotfl:

A tak serio to 1 połowę można podsumować:

Kuba, Piszczek
duuuuża przepaść
Reszta drużyny
jeszcze większe przepaść
Lewandowski

No i narodziło się kilka ładnych akcji, ale co z tego skoro to Finlandia była bliżej prowadzenia :p

Wiec uwazasz ze jest najwieksza przepasc miedzy takim Dudka i Lewandowskim? Serio, niktorym to juz na oczy pada i to ostro. Mozna Lewego nie lubic ale takie posty jak powyzszy to juz szczyt braku obiektywnego patrzenia na pilke reprezentacyjna :)

Lewy gra na tym samym poziomie co Matuszczyk. Dudka moim zdaniem najgorszy, a Piszczkowi pomijajac 2 rajdy i 2 podania nic wiecej nie wyszlo :) Oczywiscie mozna jeszcze pod to podpiac strzal... ten celny oczywiscie :D

Mareq 29.05.2010 17:54

Rybus to jakiś element taktyki rozweselającej przeciwników i kibiców ;) ?

Cytat:

Jak oni wolno grają. Zero sytuacji podbramkowych, nie widać kompletnie jakiegokolwiek pomysłu na grę. A Euro 2012 się zbliża. Coś czuje, że tak samo jak Austriacy będziemy protestować przeciwko wystąpieniu naszych orłów, byle tylko, żeby się nie zbłaźnili.
Nie mogę się doczekać wpier**** od Hiszpanii. To będzie coś piękneg
:-/

przemek1902 29.05.2010 17:56

Cytat:

Jak oni wolno grają. Zero sytuacji podbramkowych, nie widać kompletnie jakiegokolwiek pomysłu na grę. A Euro 2012 się zbliża. Coś czuje, że tak samo jak Austriacy będziemy protestować przeciwko wystąpieniu naszych orłów, byle tylko, żeby się nie zbłaźnili.
Nie mogę się doczekać wpier**** od Hiszpanii. To będzie coś pięknego :).

Inny mecz oglądałeś.

Uran235 29.05.2010 17:58

Widziałem mecz od jakiejś 40 minuty i powiem, że największe wrażenie na plus zrobił na mnie Mierzejewski. Chłopak już w lidze pokazywał, że ma coś w sobie, dzisiaj to potwierdził. Dobra dynamika, dobra technika i pomysł jak to wykorzystać na boisku. Fajnie zagrał też Sadlok, nie jego pozycja, więc momentami był trochę zagubiony, ale jak się rozegrał to kopał jak profesor. Reszta niestety co najwyżej poprawnie, szczególnie nie popisali się napastnicy, którzy grając trójką zamiast ze sobą współpracować- rywalizowali.

rafkur 29.05.2010 17:58

Prawda jest taka że właściwie tylko Kuba grał do momentu jak miał siły. Poza tym Mierzejewski faktycznie dziwnie dobrze i to by było na tyle. A do obrońców Lewandowskiego pytanie: to kto waszym zdaniem był gorszy od niego, bo ja nie mam pomysłu.

flamengista 29.05.2010 17:58

Żenujący mecz. Z takimi ogórasami jak Finowie nasi mają obowiązek zwyciężać i to w niezłym stylu. Co z tego, że były okazje?

Mecz oglądnąłem tylko z patriotycznego obowiązku i żałuję, bo były inne opcje (Hiszpania na Polsat Sport).

Pochwalić można Mierzejewskiego i Jodłowca. Rozczarowany jestem Matuszczykiem - zagrał bojaźliwie, bez ikry, w ofensywie bezproduktywny. Mecz też nie wyszedł Lewandowskiemu i Błaszczykowskiemu, motorom napędowym naszej kadry.

A już przegięciem był występ Ireneusza Jelenia. Kto mu kazał biegać pod nasze pole karne i odbierać piłkę? To rola obrońców i defensywnych pomocników. Po takich rajdach w obronie Irek nie miał sił, by na prędkości minąć fińskich defensorów.

Awe 29.05.2010 17:59

Smuto się robi jak cały świat się przygotowuje na mundial a my gdzieś na prowincji gramy mocno przeciętny mecz z Finlandią.
Na plus Błaszczykowski, Piszczek, Mierzejewski, Jodłowiec, Sadlok, może Jeleń. Na minus Dudka i Lewandowski (choć druga połowa trochę lepiej).

kha1 29.05.2010 17:59

Widziałem mecz od 70 minuty i mam kilka wniosków, którymi chciałbym się podzielić.

1. Maciek Rybus grał najgorszą możliwą piłkę, gubił się, ślizgał, zagrywał niecelnie, brakowało mu tylko na ukoronowanie całości samobója.
2. Akcent z Wisły - Małecki wszedł tylko na chwilę, ale podobało mi się jak przeglądał pole karne przy tym ostatnim dośrodkowaniu.
3. Sobiech - widać, że mu dużo brakuje, przyjęcie dobre, strzał katastrofalny. Nie ma go co oceniać po jednej akcji na jaką miał czas, ale... już mi podpadł ;-)
4. Sadlok - fantastyczny. W pewnym momencie Szczęsny świetnie go skwitował "zachowuje się jakby miał 90 meczów w Reprezentacji". Mam nadzieję, że on trafi do Wisły!

Graczy występujących poza polską nie oceniam :-)

martinius028 29.05.2010 18:02

Lewandowski wydawał się mało skoncentrowany pewnie w głowie miał transfer.

qchar90 29.05.2010 18:03

dla mnie bardzo dobry mecz rozegral Adrian Mierzejewski
Sadlok takze dobrze zagral, w pierwszej polowie bardzo widoczny byl Jodlowiec
z przodu Jelen i Blaszczykowski dobrze
Lewandowskiemu nie wyszlo.

Donki 29.05.2010 18:05

A najbardziej mnie smieszy to podniecanie komentatora ( Iwanski? )
MY gralismy z Finlandią którą powinnismy pyknąc przynajmniej 2-0, a ten matoł sie cieszy ;/

fanTS1906 29.05.2010 18:07

Brac tego Mierzejewskiego, akurat bedzie za Sobola za rok - dwa. Jak Wojciechowskiemu nie zalezy, tak szasta kasa i za tyle kupuje to moze i go tanio sprzeda :)

Ogryzek 29.05.2010 18:10

Dla mnie Mierzejewski rozegrał dobry mecz. Szkoda że nie trafił do Wisły a był za darmo do ściągnięcia z Płocka. No ale wcześniej przespaliśmy darmowego Peszke (też z Płocka) to nie ma w tym nic dziwnego. Ale tak po prawdzie to trochę kuriozalne - nie mamy kasy na dobrych kopaczy (skrzydłowych). A jak mamy to kupujemy 2 "wirtuozów" jak Łobo i Kirm (skrzydłowych) kiedy w z Płocku (w odstępie roku) można było wziąć obu za darmo (Peszko i Mierzejewski):D

PS
I o obu pisałem na tym forum - no ale w tym czasie już zaczął tu na forum pokutować mit "Polscy piłkarze to syf, dobrzy tylko cudzoziemcy". Mam nadzieje że niektórzy ochłoną i zobaczą że paszporty nie grają. Po prostu dobrze grają dobrzy piłkarze.
(Chętnie oddałbym Łobo z Kirmem za Peszkę i Mierzejewskiego)

Sadlok zagrał jako defensywny pomocnik przyzwoicie. No ale jego też pewnie prześpimy:)

daniello1987 29.05.2010 18:12

Niech MAŁECKI uczy sie od Mierzejewskiego jak powinno sie wykonywac rzuty rożne! wykonuje ja poprostu zajebiscie. ostre,na 6-8 metr. jesli chodzi o cornery Małego to zostawie je bez komentarza...(tymi wysokimi lobami zygac sie chce)


co do meczu to pozytywnie. duzo ciekawych akcji.szkoda ze bez goli. na + Jodłowiec,Sadlok,Mierzejewski,Jeleń,Błaszczu.

flamengista 29.05.2010 18:14

Zgadzam się, że należy chwalić Mierzejewskiego, ale bez przesady. Wypadł dobrze na tle przeciętnych Finów, o tym nie można zapominać. Te centry fajne, ale wiele z nich dochodziło do celu dlatego, że fińscy drwale tkwili w miejscu i patrzyli na naszych.

0 22 29.05.2010 18:17

Ogryzek... to bierzesz Rybusa? :)

Ogryzek 29.05.2010 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 906271)
Ogryzek... to bierzesz Rybusa? :)

Oczywiście:D

A Ty po tym meczu pewnie zrezygnowałbyś z Sobiecha?

Z Rybusem może być problem jak z Majewskim - duże miasto mu nie służy. Kraków trochę mniejszy, odnajdzie się i jeszcze mógłbyś żałować:)

PS
Oczywiście w tym meczu Rybus słabiutko, ale jak dobrze popracuje to pokaże na co go stać

Mishau 29.05.2010 18:24

Mierzejewski, Błaszczykowski, Żewłakow, Jodłowiec, Matuszczyk, Sadlok, Piszczek i reszta :P Najgorszy Dudka :)

0 22 29.05.2010 18:24

Nie zrezygnowałbym, bo Sobiecha widziałem w 3-4 meczach w tym sezonie i nie mam aż takiego rozeznania. Natomiast zapewniam Cię, że Rybus pokazał w tym występie wszystko co pokazywał cały rok. To była wręcz kwintesencja rybusowego sezonu. Dramat na kazdym polu i spuchnięcie po 10 minutach grania.

Z Rybusem jest problem, że jest debilem. Zaczął zarabiać 20 tys miesięcznie i woli sushi od treningu.

Ogryzek 29.05.2010 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 906276)
Nie zrezygnowałbym, bo Sobiecha widziałem w 3-4 meczach w tym sezonie i nie mam aż takiego rozeznania. Natomiast zapewniam Cię, że Rybus pokazał w tym występie wszystko co pokazywał cały rok. To była wręcz kwintesencja rybusowego sezonu. Dramat na kazdym polu i spuchnięcie po 10 minutach grania.

Z Rybusem jest problem, że jest debilem. Zaczął zarabiać 20 tys miesięcznie i woli sushi od treningu.

No to mamy odpowiedź jego zniżki formy:)
Ale jak wiesz jest młody (o rok młodszy od Małeckiego) to może mu jeszcze naskoczy dobrze pod deklem i się weźmie za siebie.

huehuecoyotl 29.05.2010 18:32

Słabiutki występ przeciwko poważnie osłabionej Finlandii

Poza Mierzejewskim, żaden z naszych nie potrafi dokładnie dośrodkować. Znakomita większość wrzutek na aferę. Żałosne.

Dudka na lewej obronie to kompletne nieporozumienie (już kilka razy to potwierdzil). Dziwne, że na te 3 mecze Smuda powołał tylko jednego lewonożnego kopacza - Sadloka, a w dodatku wstawił go do drugiej linii (całkiem nieźle wypadł).

Zmiany przeprowadzone zdecydowanie za późno. Wydawało się, że ci słabsi, pukający do kadry, jak Sobiech, Nowak, Małecki itd. zagrają w tym meczu dłużej, no bo kiedy ich sprawdzać, w Murcii ?

Obrona fatalna, przy niemal każdej akcji Finów pachniało utratą gola.

Ciekawe z kim i jak słabo nasi musieliby zagrać, żeby komentatorzy nie piali z zachwytu.

_ukoL 29.05.2010 18:39

Mnie się bardzo podobał Sadlok. Chłopak rozgrywać potrafi i co ważne, ma niezłą kiwkę. Widać, że to nie jest już drewno a'la Mariusz Lewandowski czy inni polscy "defensywni pomocnicy". To na pewno na plus. Na minus skuteczność, bo dzisiejsza Finlandia ( albo jak to powiedział Błaszczu: Finlandczycy ) powinni dostać 3-0 i wracać do domu.

7 kotów 29.05.2010 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 906276)

Z Rybusem jest problem, że jest debilem. Zaczął zarabiać 20 tys miesięcznie i woli sushi od treningu.

Hola hola zly czlowieku.
Tez wole sushi od treningow a debilem nie jestem.

rafkur 29.05.2010 19:26

Sushi jest zajebiaszcze - w przeciwieństwie do Rybusa )))

brylant17 29.05.2010 19:31

Na plus

Kuba,Jeleń,Piszczek,Mierzejewski


Minus

Lewandowski,Rybus



Co do obrony do póki był Żewłakow to jakoś to się kleiło,ale jak zszedł zaczęło się sypać.

murray 29.05.2010 21:12

Wszystko wyglądało naprawdę spoko do pola karnego. Dużo strzałów nieprzygotowanych, zbyt często słabe wrzutki. Podobała mi się gra Sadloka jako pomocnika, Mierzejewskiego no i Kuby. Widać było, że Jeleń i Lewy są już myślami w innych klubach. Dudka jak zwykle słabo. W pierwszej połowie brakowało ataków z lewej strony, ale to wynikało z ustawienia Jelenia. Z racji wyniku mecz trzeba jednak ocenić jako słaby. Jednak cieszy zdecydowana poprawa względem poprzednich meczów w utrzymaniu się przy piłce oraz w próbach jej odzyskania. Ostry pressing na połowie rywala przynosił efekty i przy skutecznych napastnikach można było strzelić gola albo dwa.

mitmichael 29.05.2010 22:14

Rozumiem, ze chce nauczyc powstrzymywania sie od głupich komentarzy Smuda Małeckiego - nawet rozmawiał z nim ale powinien go wczesniej wpuscic np zamiast Rybusa, ktory jak dla mnie na pewno nie jest lepszy od Patryka. Mały wszedł i od razu zaliczyłby super asyste. No nic - miejmy nadzieje, ze Patryk dostanie wieksza szanse w dwoch pozostałych spotkaniach towarzyskich. Ciekawe jak bedzie wygladał mecz z Hiszpania, ktora dzisiaj strasznie sie meczyła z Arabia Saudyjska. Wydawałoby sie, ze spokojnie wygraja a tu przeciwnik ich zaskoczył. A moze jakims cudem wygramy z nimi jak z Włochami w 2003 roku :D

tofik 29.05.2010 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 906267)
Dla mnie Mierzejewski rozegrał dobry mecz. Szkoda że nie trafił do Wisły a był za darmo do ściągnięcia z Płocka. No ale wcześniej przespaliśmy darmowego Peszke (też z Płocka) to nie ma w tym nic dziwnego. Ale tak po prawdzie to trochę kuriozalne - nie mamy kasy na dobrych kopaczy (skrzydłowych). A jak mamy to kupujemy 2 "wirtuozów" jak Łobo i Kirm (skrzydłowych) kiedy w z Płocku (w odstępie roku) można było wziąć obu za darmo (Peszko i Mierzejewski):D

PS
I o obu pisałem na tym forum - no ale w tym czasie już zaczął tu na forum pokutować mit "Polscy piłkarze to syf, dobrzy tylko cudzoziemcy". Mam nadzieje że niektórzy ochłoną i zobaczą że paszporty nie grają. Po prostu dobrze grają dobrzy piłkarze.
(Chętnie oddałbym Łobo z Kirmem za Peszkę i Mierzejewskiego)

Sadlok zagrał jako defensywny pomocnik przyzwoicie. No ale jego też pewnie prześpimy:)

Bo to syf. Śmieszne jest zachwycanie się kimkolwiek po takim spotkaniu.

Mishau 29.05.2010 23:29

Cytat:

Bo to syf. Śmieszne jest zachwycanie się kimkolwiek po takim spotkaniu.
Bo najlepiej ganić za wszystko. No tak przecież bycie antypolskim jest ostatnio takie modne :| Powodzenia...

Arturo Qr2nów 29.05.2010 23:37

Nie będę chyba oryginalny jak powiem, że w tym meczu in plus zaskoczyli mnie Mierzejewski i Jodłowiec. Dobrze zagrał też Kuba, choć to zaskoczeniem żadnym nie jest. Ogólnie cieszy gra, utrzymywanie się przy piłce, pressing i widoczne wypracowane pewne schematy rozegrania ataku. Zobaczymy, co teraz pokażą na tle zdecydowanie silniejszych rywali. Na początku było o pozytywnych zaskoczeniach, to teraz będzie o rozczarowaniach, szczególnie o Jeleniu - więcej się spodziewałem po tym gościu. Co do Lewandowskiego, to nie pokazał więcej ani mniej niż w meczu z Wisłą. Myślę, że w Poznaniu wybito sobie z głowy kwoty większe niż te - i tak wysokie - 4,5mln. euro. Dla przykładu Błaszczykowskiego sprzedaliśmy za 3mln., a Marcelo ponoć mógłby odejść za 2,5mln. Wydaje mi się też, że Smuda trzymał go czekając aż coś strzeli albo błyśnie jakąś akcją. żeby ułatwić mu transfer. Przez tą chwilę, która grał podobał mi się jeszcze Sadlok. Jak się rozkręciłł, to fajny luz, do tego rozegranie, a i kiwka niezła - mógłby się u nas jeszcze rozwinąć. Sobiecha trudno ocenić bo był krótko na boisku, choć setkę zdążył spieprzyć. Gdyby jednak miał trafić do nas, któryś z nich, to wyższe notowania ma u mnie jednak Sadlok.

tofik 30.05.2010 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishau (Post 906415)
Bo najlepiej ganić za wszystko. No tak przecież bycie antypolskim jest ostatnio takie modne :| Powodzenia...

Ta, antypolskie. Weź się człowieku ogarnij. Od kiedy o polskości świadczy kibicowanie bandzie skórokopów ?

Kamson 02.06.2010 19:57

Póki co - o dziwo - dobrze wygląda nasza gra. Wysoki pressing, dużo podań. Serbowie nie istnieją.

avangarda 02.06.2010 20:11

kto komentuje z Iwańskim? Juskowiak?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl