Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Jaroo1 18.09.2024 09:19

Spokój je, nadrobimy. Teraz zagramy dwa zaległe mecze więc wygrywając je, automatycznie kasują się te dwie porażki wcześniejsze i w to miejsce wskakuje 6 pkt.
I proszę teraz i tabele cwaniaczki :D

PS ja by chetnie zobaczył wyliczenia Pepe czy możliwy jest jeszcze awans w lutym czy już nastawiamy się bardziej na marzec

kbr 19.09.2024 14:36

Tata mówił mi, że w sezonie 1987/88 Wisła zajmowała najniższe miejsce w swojej historii, które również oznaczało spadek na 3 poziom rozgrywkowy. To również było we wrześniu, po słabym początku sezonu. Przez lata o tym okresie mówiło się "tydzień na dnie", lub "czarny tydzień Wisły". Kilka lat temu czytałem o tym artykuł, którego nie jestem teraz w stanie znaleźć. Ktoś pamięta tamten tydzień? Dodam, że sezon 1987/88 zakończył się awansem po sławetnych barażach z Górnikiem Knurów.

Karherop 20.09.2024 06:38

Na historia Wisły jest wszystko:
https://historiawisly.pl/wiki/index...._no%C5%BCna%29

PS. Ja nie pamiętam, urodziłem się rok po tamtych wydarzeniach ;)

pepe72 30.09.2024 21:47

Jesteśmy nadal w dupie ale jeszcze wszystko jest możliwe i mamy 3 mecze zaległe.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            8      5      3
punkty            9      8      1
średnia            1,13  1,60  0,33
Procent meczów    24%         
   
Baraże            52
Brakuje          43
średnia na mecz    1,65

awans vice        63
Brakuje          54
średnia na mecz    2,08
najwcz. w kolejce 26         
             
awans m          68         
Brakuje          59
średnia na mecz    2,27
najwcz. w kolejce 28

Do 2 miejsca brakuje nam 15 punktów.

pepe72 01.10.2024 01:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1634849)
No i jak tam nadworni statystycy? Ile punktów potrzeba zdobyć do utrzymania?

statystycznie 37

Karherop 01.10.2024 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1636226)
Jesteśmy nadal w dupie ale jeszcze wszystko jest możliwe i mamy 3 mecze zaległe.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            8      5      3
punkty            9      8      1
średnia            1,13  1,60  0,33
Procent meczów    24%         
   
Baraże            52
Brakuje          43
średnia na mecz    1,65

awans vice        63
Brakuje          54
średnia na mecz    2,08
najwcz. w kolejce 26         
             
awans m          68         
Brakuje          59
średnia na mecz    2,27
najwcz. w kolejce 28

Do 2 miejsca brakuje nam 15 punktów.

Jak to ktoś powiedział awansu nie zdobywa się w pierwszych 10 kolejkach, ale za to można go już stracić. Bilans pierwszych 8 kolejek jest dla nas na tyle zawstydzający że na dzisiaj naszym celem mogą być tylko baraże.

Pod koniec października czekają nas mecze z TBB u siebie i Płockiem na wyjedzie. Może to coś zmieni, albo ostatecznie załatwi temat.

El'kabat 01.10.2024 10:36

Tak, bo wszyscy będą gubić punkty, a my jedyny, cudowni i wyjątkowi, będziemy punktować non stop :D

Karherop 01.10.2024 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1636254)
Tak, bo wszyscy będą gubić punkty, a my jedyny, cudowni i wyjątkowi, będziemy punktować non stop :D

A gdzie tak napisałem?

leszekpw 01.10.2024 17:50

Dobrze, że Królewski uczy się na błędach i pogonił Moskala dość szybko. Tak jak zrobila to Odra z Sobolem. Strefa spadkowa, do widzenia. Błędem było trzymanie Sobola u nas tak długo.

FraMat 01.10.2024 18:41

Królewski uczy się na błędach?
Śmiała teza.
Zważywszy, że Królewski ponoć błędów nie popełnia to nie ma na czym się uczyć.

leszekpw 01.10.2024 20:22

Każdy je popełnia.

Karherop 01.10.2024 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1636286)
Królewski uczy się na błędach?
Śmiała teza.
Zważywszy, że Królewski ponoć błędów nie popełnia to nie ma na czym się uczyć.

Gdzie tak powiedział/napisał? Przecież nawet 5 dni temu w mówił w mediach o swoich błędach

pepe72 05.10.2024 23:26

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe.
Średnia rośnie, szanse na awans bezpośredni nadal wysokie.
Kolejni co nas nie wpuścili na wyjazd pokonani.
Różnica do 2 miejsca nie zmieni się, bo Płock wygrał w Warszawie
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            9      5      4
punkty            12      8      4
średnia            1,33  1,60  1,00
Procent meczów    26%     
       
Baraże            52
Brakuje          40
średnia na mecz    1,60
     
awans vice        63
Brakuje          51
średnia na mecz    2,04
najwcz. w kolejce 26
       
awans m          68
Brakuje          56
średnia na mecz    2,24
najwcz. w kolejce 28


leszekpw 05.10.2024 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1636294)
Gdzie tak powiedział/napisał? Przecież nawet 5 dni temu w mówił w mediach o swoich błędach

Framat jak zwykle bredzi

wolfy 06.10.2024 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1636294)
Gdzie tak powiedział/napisał? Przecież nawet 5 dni temu w mówił w mediach o swoich błędach

Bez względu na wyniki, bez względu na fakty - hejt must go on.

Ale gdyby się jednak okazało że nie zwolnienie Moskala było błędem, a jego zatrudnienie?
Poczekamy te 5 meczy i porównamy średnią obu trenerów :>

leszekpw 06.10.2024 11:08

Oczywsicie, ze zatrudnienie tego marnego trenera Moskala było bledem. Dwie wygrane Jopa i skończyło się jojczenie z powodu zwolnienia Moskala :D
No gdzie są teraz co hejterzy tej decyzji?

Karherop 06.10.2024 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636480)
Bez względu na wyniki, bez względu na fakty - hejt must go on.

Ale gdyby się jednak okazało że nie zwolnienie Moskala było błędem, a jego zatrudnienie?
Poczekamy te 5 meczy i porównamy średnią obu trenerów :>

Logicznie patrząc jeśli robota Jopa się obroni to będzie jedyna możliwa diagnoza.

Wracając do statystyki, wygrajmy z BBT, wygrajmy z Łeczna, wywiezmy jakiekolwiek pkt z Płocka i będziemy mogli patrzeć wyżej w tabele.

Na dzisiaj to pachnie takim zimowaniu na 6-7 miejscu. Stracone frajersko pkt ciężko nadgonic w kilka spotkań. Graliśmy na początku sezonu z rywalami z którymi absolutnie trzeba było zdobyć nie 6, ale 16 punktów...porażka z ŁKS czy remis z Arka ok, ale reszta? Fatalne błędy sztabu.

FraMat 06.10.2024 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636480)
Bez względu na wyniki, bez względu na fakty - hejt must go on.

Ale gdyby się jednak okazało że nie zwolnienie Moskala było błędem, a jego zatrudnienie?
Poczekamy te 5 meczy i porównamy średnią obu trenerów :>

Przecież to jest porównywanie rzeczy, których porównywać nie można.
Za Moskała graliśmy co 3,4 dni. Zawodnikami, którzy w większości nie przepracowali okresu przygotowawczego.

Teraz drużyna ma czas na mikrocykle treningowe a piłkarze weszli na wyższy poziom wydolności i formy. Oprócz Rodado, który był w wybitnej formie w wakacje a teraz nieznacznie obniżył loty. Choć i tak to, co prezentuje wystarczy na tę ligę. W dodatku nowi piłkarze wracają po kontuzjach.

I nie piszę tego dlatego żeby zdyskredytować Jopa, którego kandydaturę na trenera popierałem od chwili odejścia Sobolewskiego.
Nie mamy żadnej pewności czy z Jopem Wisła przeszłaby choć Llapi.

Dlatego nie upraszczajmy sprawy przez proste porównywanie średnich.

wolfy 06.10.2024 12:55

@FraMat - otóż ja porównywał będę bo takie moje zbójeckie prawo.
I szczerze mówiąc wali mnie przejście Llapi. Pewnie lepiej byłoby wtedy odpaść. Ale już późniejszy cyrk Moskala z graniem całych rewanży pierwszym składem - jego wina. Można było dać odpocząć Rodado, Carbo, Colleyowi - ale nie. Nasz strateg o takich pierdołach jak liga nie myślał.

I dlatego już go tu nie ma.

A o dokładniejszą analizę błędów Moskala też się pokusiłem w innych postach. "Wolny ekektron" Rodado został związany i od razu gra lepiej wygląda :haha:

Karherop 06.10.2024 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636503)
@FraMat - otóż ja porównywał będę bo takie moje zbójeckie prawo.
I szczerze mówiąc wali mnie przejście Llapi. Pewnie lepiej byłoby wtedy odpaść. Ale już późniejszy cyrk Moskala z graniem całych rewanży pierwszym składem - jego wina. Można było dać odpocząć Rodado, Carbo, Colleyowi - ale nie. Nasz strateg o takich pierdołach jak liga nie myślał.

I dlatego już go tu nie ma.

A o dokładniejszą analizę błędów Moskala też się pokusiłem w innych postach. "Wolny ekektron" Rodado został związany i od razu gra lepiej wygląda :haha:

Dokładnie tak. Tyle gadania że liga jest najważniejsza, liczy się awans i co? W Brugii pierwszy garnitur, Rodado 90 minut czy nasi zajechani boczni obrońcy.

Tako samo rewanż z Rapidem, już przed meczem się mówiło że Colley gra 100% minut i może warto aby odpoczął, chyba nawet Karcz typował że będzie na ławce. I doznał kontuzji która również wynikała z nadmiernej eksploatacji.

Zdecydowanie za dużo szukania wymówek dla kompromitujących wyników.

MaLk 06.10.2024 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636503)
@FraMat - otóż ja porównywał będę bo takie moje zbójeckie prawo.

Człowiek złośliwy wypomniałby, że jeszcze nie minął rok od czasu, kiedy na tym forum broniłeś jak niepodległości tezy, że porównywać należy mecze z tymi samymi przeciwnikami, ale ja nie jestem złośliwy ;)

Generalnie lubię porównania, o ile robione są rzetelnie.

wolfy 06.10.2024 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1636510)
Człowiek złośliwy wypomniałby, że jeszcze nie minął rok od czasu, kiedy na tym forum broniłeś jak niepodległości tezy, że porównywać należy mecze z tymi samymi przeciwnikami, ale ja nie jestem złośliwy ;)

Generalnie lubię porównania, o ile robione są rzetelnie.

Rzetelnie, czyli nie tak jak Ty to robiłeś - dodajmy. Zwłaszcza kiedy udowadniałeś wyższość Sobolewskiego nad Brzęczkiem. Albo totalnie olewałeś plagę kartek i kontuzji za Rude.

Ja porównywałem mecze z tymi samymi rywalami bo akurat było to możliwe. Jop i Siewierski nie wiadomo czy dotrwają do tego momentu żeby zagrać w lidze z Polonią Warszawa, a jeśli tak to ocena będzie już wtedy jednoznaczna...

Ale rozwińmy temat - jest jakaś różnica jakościowa między Kotwicą, Wartą, Odrą i Siedlcami? Te drużyny grały z nami dokładnie tę samą piłkę.
A może szeroki skład zasadniczo się różni?

Bo moim zdaniem Jop tych samych piłkarzy inaczej zestawia i ustawia. To nawet nie to że ja Mariusza uważam aktualnie za wybitnego trenera. Po prostu bardziej pragmatycznego i ogarniętego niż Moskal.

FraMat 06.10.2024 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636503)
@FraMat - otóż ja porównywał będę bo takie moje zbójeckie prawo.

Jasne, że masz takie prawo.
Ja natomiast mam prawo uważać że takie porównanie ma niewielki sens.

Też moje, trochę mniej zbójeckie, prawo.

Obydwaj trenerzy grali w iinych warunkach częstości spotkań, przygotowań do sezonu, możliwości wykorzystania tych czy innych graczy.

MaLk 06.10.2024 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636512)
Ale rozwińmy temat - jest jakaś różnica jakościowa między Kotwicą, Wartą, Odrą i Siedlcami? Te drużyny grały z nami dokładnie tę samą piłkę.
A może szeroki skład zasadniczo się różni?

Ale dlaczego mam udowadniać w tym miejscu Twoje tezy, bo to Ty miałeś problem z zestawianiem wyników z różnymi drużynami? Przecież to Ty pisałeś, że muszą być te same.

Rozumiem, że zmieniłeś zdanie, bo wajcha pro/anty-trener przesunęła się tradycyjnie w drugą stronę, ale na mnie ona akurat nie działa. Poczytam sobie po prostu z ciekawością jak to się stało, że zmieniłeś zdanie o 180 stopni i nagle okazuje się, że między tym, czy porównujemy te same kluby czy inne jednak nie ma różnicy :D

W przypadku Rudego i Brzęczka to było wyjątkowo podłe, tak nie wolno, no jakże tak, przecież kluby były inne w przypadku Sobolewskiego i Moskala to absolutny standard, przecież te wszystkie drużyny grają dokładnie te samą piłkę...

Chcesz więc rozwinięcia tematu? Odszukaj swoje wpisy z tamtych czasów i pokłóć się ze sobą. Dla mnie akurat nie robiło różnicy czy była to Kotwica, Ruch, Odra czy inny ŁKS. Zawsze byłem po tej stronie, którą teraz chwilowo reprezentujesz, więc nie będę sam sobie zaprzeczał. Chwilowo jesteśmy po tej samej stronie, więc mogę się jedynie wyzłośliwiać przypominając jak "elastyczne" są Twoje poglądy ;)

Cytat:

Bo moim zdaniem Jop tych samych piłkarzy inaczej zestawia i ustawia. To nawet nie to że ja Mariusza uważam aktualnie za wybitnego trenera. Po prostu bardziej pragmatycznego i ogarniętego niż Moskal.
Oczywiście. Na koniec i tak liczą się tylko punkty. Jop je zdobywa, jako jedyny w ciągu ponad roku potrafił zrobić coś nieosiągalnego dla Sobolewskiego, Rude i Moskala - wygrać dwa mecze z rzędu. Kolejny raz. Mimo iż szans na to miał mniej niż wszyscy pozostali. Dlatego nawet jako "wieczny tymczasowy" będzie u mnie w hierarchii wyżej niż pozostali, choćbym nawet nie widział żadnych różnic w ustawieniu. Inna sprawa czy będzie mu tak żarło w dłuższym okresie.

Jak już kiedyś wspominałem, jesteśmy (znowu) w sytuacji, w której mam gdzieś ustawienie, zestawienie, piękno gry, taktykę itp., jeśli jest z gatunku "na razie zero punktów, ale gramy coraz lepiej, to musi kiedyś zaskoczyć!", bo potrzebujemy nie piękna gry, tylko punktów. A z każdą drużyną dają tyle samo punktów za wygraną. Konkretnie 3.

Moskal miał oczywiście najmniej szans z wyżej wymienionego trio i najtrudniejszą sytuację kadrową, ale też nie ogarnął w tym podstawowym zakresie. Trudno. Będę narzekał na sposób zwolnienia i to, że jako jedyny nie dostał szansy na wyjście z kryzysu, ale tylko tyle. Wynikowo nie ogarnął i to jest fakt. Nikt nie jest większy niż klub, zwłaszcza w takim momencie.

ciacho 06.10.2024 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1636506)
...
Tako samo rewanż z Rapidem, już przed meczem się mówiło że Colley gra 100% minut i może warto aby odpoczął, chyba nawet Karcz typował że będzie na ławce. I doznał kontuzji która również wynikała z nadmiernej eksploatacji.

...

W 5 meczu sezon :rotfl: Ty grasz w bingo pisząc te posty?

TIR_DO_SŁUBIC 06.10.2024 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1636517)
W 5 meczu sezon :rotfl: Ty grasz w bingo pisząc te posty?

To tak jak Sukiennicki był przemęczony.

Karherop 06.10.2024 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1636517)
W 5 meczu sezon :rotfl: Ty grasz w bingo pisząc te posty?

A co w tym dziwnego? Jeśli będąc po prawdzie w okresie przygotowawczym juz grasz co 3 dni to może dojść do przeciążenia czy wywołania stanów zapalnych. Colley złapał kontuzje bez kontaktu z przeciwnikiem czy tego chcesz czy nie.

Można to też zwalić na złe przygotowania, to już tym bardziej będzie kamyczek do ogródka Moskala.

A zadyszkę formy to miał nie tylko Sukiennicki, a większości kadry.

wolfy 06.10.2024 16:58

@MaLk - nie zmieniłem zdania. Wyjaśniłem Ci że porównanie meczy z tymi samymi rywalami jest aktualnie niemożliwe - to raz. Dwa - przeczytaj mój pierwszy post Rude watch, bo sam dyskutujesz ze swoimi urojeniami. Padło tam słowo "zabawa" o ile się nie mylę.

A Jop skradł moje serce zdejmując Biedrzyckiego w tym meczu, a Carbo w poprzednim po żółtej kadrze. I nie wpuścił zagrożonego Urygi, wszedł Kutwa i dał radę.

Innymi słowy - zrobił wszystko żeby te mecze wygrać. Wystawił najlepszych piłkarzy lejąc na parytety narodowościowe, ustawił ich na swoich pozycjach, przestawił drużynę w obronie żeby była asekuracja, jak mógł to zmieniał wykartkowanych i zmęczonych, dał Zwolińskiemu czas żeby się przełamał. Uryga odpoczął, Biedrzycki wyczyścił kartki przed meczem w którym i tak nie mógł zagrać.

Jop DAŁ SOBIE SZANSĘ. Czasem tyle wystarczy.

Moskal sam się pogrzebał.

MaLk 06.10.2024 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636522)
@MaLk - nie zmieniłem zdania. Wyjaśniłem Ci że porównanie meczy z tymi samymi rywalami jest aktualnie niemożliwe - to raz

Oczywiście. Wierzę. Wtedy było możliwe, teraz jest niemożliwe. Wtedy dało się porównać tylko te same drużyny w tych samych składach, teraz to już nieistotne kryteria. Jasna sprawa :D
Cytat:

Dwa - przeczytaj mój pierwszy post Rude watch, bo sam dyskutujesz ze swoimi urojeniami. Padło tam słowo "zabawa" o ile się nie mylę.
Dyskusja "na poważnie" na temat porównywania pojawiła się dużo wcześniej niż "Rude watch" jako zabawa. Przypomnę - pojawiła się już za czasów Sobolewskiego.
Cytat:

Innymi słowy - zrobił wszystko żeby te mecze wygrać.
Zasadniczo się zgadzam.

Dziwi mnie tylko, że dwa swoje posty wcześniej(!) krytykujesz Moskala, że zrobił wszystko, żeby wygrać mecz z Llapi (oraz każdy kolejny mecz w kwalifikacjach pucharów europejskich).

No dobra, nie dziwi. Przyzwyczaiłem się do Twoich podwójnych standardów w ocenie trenerów :D

(i nie, nie musisz tutaj wklejać długiej argumentacji, jak to Twoim zdaniem mecz z Llapi był mniej ważny od ostatnich dziesięciu minut z outsajderem, który nie był w stanie wyjść z własnej połowy przy prowadzeniu dwiema bramkami, interesuje mnie tylko Twoje podejście do oceny trenerów)

wolfy 06.10.2024 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1636529)
Oczywiście. Wierzę. Wtedy było możliwe, teraz jest niemożliwe. Wtedy dało się porównać tylko te same drużyny w tych samych składach, teraz to już nieistotne kryteria. Jasna sprawa :D

Dyskusja "na poważnie" na temat porównywania pojawiła się dużo wcześniej niż "Rude watch" jako zabawa. Przypomnę - pojawiła się już za czasów Sobolewskiego.

Zasadniczo się zgadzam.

Dziwi mnie tylko, że dwa swoje posty wcześniej(!) krytykujesz Moskala, że zrobił wszystko, żeby wygrać mecz z Llapi (oraz każdy kolejny mecz w kwalifikacjach pucharów europejskich).

No dobra, nie dziwi. Przyzwyczaiłem się do Twoich podwójnych standardów w ocenie trenerów :D

(i nie, nie musisz tutaj wklejać długiej argumentacji, jak to Twoim zdaniem mecz z Llapi był mniej ważny od ostatnich dziesięciu minut z outsajderem, który nie był w stanie wyjść z własnej połowy przy prowadzeniu dwiema bramkami, interesuje mnie tylko Twoje podejście do oceny trenerów)

Ja nie będę Ci wklejał mojej argumentacji, bo to bez sensu. Jeśli nie rozumiesz że priorytetem dla nas jest pierwsza liga mimo naszej sytuacji finansowej, jasnych deklaracji właściciela i Moskala - żadna argumentacja tutaj nie pomoże.

To tak jak z Twoim udowadnianiem że Sobolewski to dobry trener. Ty sobie, rzeczywistość - sobie.

Albo ogarniasz że mecz z Kotwicą - mimo że mniej sexi - był dla przyszłości Wisły ważniejszy niż rewanż z Rapidem, Cercle i Llapi, albo nie.

P.S. Jak Ci bardzo zależy to możemy porównać mecz Moskala z Polonią W. z meczem Jopa z zeszłego sezonu. Jeśli nie czaisz czemu nie możemy porównać np. meczów z Kotwicą... Trudno. Ja Ci tłumaczył nie będę.

MaLk 06.10.2024 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636531)
P.S. Jak Ci bardzo zależy to możemy porównać mecz Moskala z Polonią W. z meczem Jopa z zeszłego sezonu. Jeśli nie czaisz czemu nie możemy porównać np. meczów z Kotwicą... Trudno. Ja Ci tłumaczył nie będę.

Absolutnie nie możemy, bo nie spełnia to Twojego drugiego warunku.

Pamiętaj, miały być te same drużyny i te same składy! Sam wykluczyłeś porównywanie meczów z dwóch różnych sezonów, znowu sam jedziesz po swoich własnych teoriach... :D

Wiesz, nie zrozum mnie źle, ja się z tym, co teraz piszesz o porównywaniu akurat tym razem zgadzam. Nabijam się tylko z tego, że jakiś rok temu dałbyś się pokroić za to, że to błędne podejście. Szanuję, że potrafiłeś zmienić zdanie, trochę mniej szanuję, że usiłujesz to zrobić w takiej formie, aby za żadne skarby nie przyznać, że wtedy nie miałeś racji...

wolfy 06.10.2024 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1636534)
Absolutnie nie możemy, bo nie spełnia to Twojego drugiego warunku.

Pamiętaj, miały być te same drużyny i te same składy! Sam wykluczyłeś porównywanie meczów z dwóch różnych sezonów, znowu sam jedziesz po swoich własnych teoriach... :D

Wiesz, nie zrozum mnie źle, ja się z tym, co teraz piszesz o porównywaniu akurat tym razem zgadzam. Nabijam się tylko z tego, że jakiś rok temu dałbyś się pokroić za to, że to błędne podejście. Szanuję, że potrafiłeś zmienić zdanie, trochę mniej szanuję, że usiłujesz to zrobić w takiej formie, aby za żadne skarby nie przyznać, że wtedy nie miałeś racji...

Nie dałbym się pokroić - to Twoje urojenia. Bawiło mnie jak bardzo nienawiść do Rude zmąciła Wam osąd sytuacji.
Zauważ że zaczynając zabawę nie mogłem znać jej wyników. Cała reszta powstała w Twoim umyśle.

Tak naprawdę - i o tym pisałem - to jak wykorzystujesz statystyki jest prymitywne i głupie.
Nie skreśliłem Moskala bo miał 6 punktów w 7 meczach, tylko dlatego że miałem pewność że to nie przypadek ani pech, tylko jedyny realny rezultat jego decyzji. Mogłoby zamiast 6-ciu - dwanaście. Mogły być cztery. Ostatecznie nic by z tego nie było...

Taki hobby footbal może wypalić raz na kilka meczy. To za mało żeby myśleć o utrzymaniu.

A Jop, cóż - nie próbuje wymyślać piłki na nowo. Ja to popieram. Jeśli Rodado w Wiśle nie wykona już żadnego rzutu rożnego - trudno. Przeżyję że przepadnie ten wielki wkład Moskala w PMS.

MaLk 06.10.2024 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636537)
Nie dałbym się pokroić - to Twoje urojenia. Bawiło mnie jak bardzo nienawiść do Rude zmąciła Wam osąd sytuacji.

Coś Ci się pomyrdało. Akurat w stosunku do Rude byłem wyjątkowo powściągliwy, nawet w pewnym momencie byłem bliski uwierzenia, że coś może z tego wyjść. A potem wszystko zaczęło (w lidze) pikować w dół.

Wyniki Rude ostatecznie miał takie, jakie miał, a wyniki - jak niewątpliwie pamiętasz - dla mnie były najważniejsze w rozliczeniach trenera (tak jak teraz dla Ciebie wyniki Moskala). Rude jak Moskal też miał wyniki grubo poniżej oczekiwań. I spieprzył dokładnie w tym samym aspekcie, który teraz zarzucasz Moskalowi, czyli przypiął się do PP kosztem ligi.

Przypomnę, na początku sezonu chciałeś mnie rozliczać z tego, czy Moskala będę oceniał według tych samych kryteriów co Rudego. No więc masz - możesz mnie już rozliczać!

Bo znowu się okazuje, że to nie ja, tylko Ty masz problemy z tym, żeby oceniać trenerów według tych samych kryteriów... :D
Cytat:

Zauważ że zaczynając zabawę nie mogłem znać jej wyników.
W to akurat nie wątpię. Że gdybyś wiedział, jak rzeczywistość boleśnie zweryfikuje to, o czym pisałeś, to byś nigdy nie szedł w tym kierunku.

Tym bardziej, że używałeś tych argumentów (te same kluby i te same składy) tylko do tego, żeby Rude w ogóle NIE porównywać do Sobolewskiego na tym etapie, kiedy jeszcze nie było meczów z tymi samymi drużynami :D

Zabawa w Rude watch powstało już poza Twoją osobą, to nie Ty ją rozpocząłeś, bodajże Jaroo ją uruchomił w momencie kiedy już nie dało się w ten sposób bronić Rudego, bo wreszcie zaczął grać z tymi samymi przeciwnikami i chłop złośliwie zaczął Cię z tego rozliczać. Potem ja wrzuciłem to do statystyk jako ciekawostkę. Gdybyś mógł, wtedy pewnie byś to już przemilczał :D
Cytat:

Tak naprawdę - i o tym pisałem - to jak wykorzystujesz statystyki jest prymitywne i głupie.
Bo - jak wyżej - statystyki były dobre do momentu, w którym Twoje analityczne teorie nie wytrzymały konfrontacji z tym, co z nich wychodziło :D

Rozumiem więc, że nie-głupie i nie-prymitywne wykorzystanie statystyk jest wtedy, kiedy statystyka je*ie po Sobolewskim i Moskalu. Kiedy statystyka je*ie po Brzęczku i Rude, którzy akurat trafili na wahadło wychylone w stronę pro-, o nie, wtedy statystyka jest prymitywna i głupia, a oceniać należy mityczny progres w grze, nawet jeżeli nijak to się nie przekłada na wyniki, bo "spokojnie, zaraz się rozkręci" :D

W ogóle powinien być jakiś ustawowy zakaz wykorzystywania statystyk wtedy, kiedy nie zgadzają się z tym, co piszesz, wtedy będzie wreszcie uczciwie, rzetelnie, mądrze i nieprymitywnie :D

wolfy 07.10.2024 17:49

@MaLk - będę szczery - nie chce mi się już tego czytać. Męczy mnie dyskusja o mnie, zwłaszcza kiedy się okazało że jesteś ekspertem również w tej dziedzinie.

Wracając do tematu, to naprawdę ciekawi mnie jak na dłuższym dystansie będą punktować Jop z Siewierskim. Bo to że aktualna średnia jest nie do utrzymania jest niemal pewne.
Nie myślę o mitycznym efekcie nowej miotły tylko bardziej o tym, czy reszta drwali wymyśli jak tu jeszcze lepiej zabić mecz. Brak wrzutek do nikogo ewidentnie nasypał piachu w tryby Odry i Pogoni, o wiele trudniej konterkę wyprowadzić, a piłki bite w pole karne bliżej ziemi wywołują konsternację. W sobotę jeden asior dwa razy piłkę ręką zagrywał, a nie zawsze będzie sędziował cymbał.

Liczę że nasz duet trenerski wykaże się elastycznością i odzysjamy kontakt ze strefą barażową. Bo o to że już najtęższe pierwszoligowe mózgi myślą nad autobusem 2.0 jestem spokojny...

pepe72 19.10.2024 00:37

Pan Trener Mariusz Jop utrzymał średnią 3,0 :)
Trwaj chwilo boś piękna.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          10      6      4
punkty            15      11      4
średnia            1,50    1,83  1,00
Procent meczów    29%     
       
Baraże            52
Brakuje          37
średnia na mecz    1,54

awans vice        63
Brakuje          48
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 26     
       
awans m          68
Brakuje          53
średnia na mecz    2,21
najwcz. w kolejce 28

We wtorek wyjazd do Łęcznej.

Karherop 23.10.2024 07:12

Dla niepoprawnych optymistów:
24/25
Wisła - 11 spotkań 15 punktów

23/24 na tym etapie:
Lechia 16 pkt
Motor 16 pkt
Gieksa 15 pkt

Tak czy siak uważam że celem jest załapanie się do baraży. Co i tak będzie trudne.

pi0tr3k94 23.10.2024 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1637478)
Dla niepoprawnych optymistów:
24/25
Wisła - 11 spotkań 15 punktów

23/24 na tym etapie:
Lechia 16 pkt
Motor 16 pkt
Gieksa 15 pkt

Tak czy siak uważam że celem jest załapanie się do baraży. Co i tak będzie trudne.

Od jakichś 3 lat w kółko widzę takie zabawy statystyką i liczbami, które jednak na nic się zdają z prostego powodu - nie potrafimy punktować regularnie.

leszekpw 23.10.2024 18:22

I nie będziemy. Dopóki mamy koślawą obronę.

Jaroo1 23.10.2024 19:04

15 pkt w 11 meczach sieć w 23 do awansu trzeba zdobyć około 47 pkt. To daje nadal punktowanie powyżej 2 pkt na mecz, czyli nadal jesteśmy w czarnej dupie i po prostu jeśli nie będzie serii x wygranych pod rząd - najlepiej jak najszybciej to pozostaje walka o baraże.
Jeśli Wisła Jopa już się wyprztykala z tego co najlepsze, Rodado nie zacznie więcej strzelać, Alfaro będzie nadal kaleczył, Uryga nie zmądrzeje, reszta nie wskoczy na ciut wyższy albo sporo wyższy poziom to i o baraże będzie ciężko.
Póki co jesteśmy na swoim przyzwoitym poziomie czyli jak co sezon co raz gorzej, ostatnio było 10 miejsce więc gramy swoje i grzejemy środek tabeli

wierność83 23.10.2024 22:42

Z Jopa wielu zrobiło cudotwórcę, a pamiętam jak ostatnio był pierwszym trenerem to meczu z Polonią nie dało się oglądać, a to był chyba jego trzeci mecz. Kto wie czy teraz nie będzie podobnie, po prostu zadziałał efekt nowej miotły, a trener może być z niego przeciętny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl