![]() |
stroje 1: czerwone gacie, białe koszulki
stroje 2: czerwone gacie, czerwone koszulki stroje 3: granatowe gacie, granatowe koszulki (wczorajsze) Awe, jak nie wiesz to nie pisz głupot. |
chyba się mylisz pysio (albo jak wolisz: "piszesz głupoty")
te zestawienie które przytoczyłeś jest już nieaktualne Cytat:
Cytat:
|
a co z nowa flaga, godlem czy hymnem ? skoro wszystko ma byc nowe to innowatorzy nie powinni sie zatrzymywac
|
Cytat:
|
Cytat:
|
no czyli nowy hymn już był
flagę nową chyba też mamy (czerwono-białą) tylko nie wiadomo dlaczego kibice jeszcze nie odwrócili na kijach. pozostaje godło...może piuropusz husarii? |
Nie ma czegos takiego, jak stroje domowe czy wyjazdowe...bo czesto bywalo tak, ze gralismy w swoich narodowych barwach na wyjazdach(chocby w ostatnich eliminacjach). Uzaleznione jest to tylko i wylacznie od barw danych panstw(bo obie ekipy moga zagrac w swoich "pierwszych" strojach, jesli kolorystka pozwala). Drugi i trzeci komplet, to powinny byc cale biale i cale czerwone(za Janasa chyba tak bylo).
A co do meczu, to typowa kopaninka i "styl" Smudy, tzn. totalny chaos na boisku(zerowa organizacja gry). Dziwnych powolan nie chce mi sie nawet komentowac. Oczywiscie jest postep, bo udalo sie w koncu wygrac ;). P.S - Smuda bardzo szybciutko zakochal sie w PZPN'ie :D. |
Ja również nawiążę do weszło- trzeba się zgodzić, że w tym meczu nie było zawodnika, przy którym pojawiała się myśl "nigdy więcej w reprezentacji". Co więcej w większości to dosyć młode chłopaki, a celem jest przecież Euro 2012 a nie dobra gra w sparingach.
Najmniej zachwycił Peszko (po raz kolejny potwornie nieskuteczny) oraz boczni obrońcy. Sławusia można by zamienić na piłkarza o profilu bardziej defensywnym, acz potrafiącym rozegrać piłkę (coś ala Murawski), bo na silniejszego rywala to zbyt ofensywne ustawienie. Ostatnio na tej pozycji w Serie A poprawnie gra Augustyn, poza tym wygląda na rozwojowego, więc może on? A boczną obronę można by obsadzić dobrze przecież radzącymi sobie w Bundeslidze Piszczkiem (kto ogląda nie powinien sugerować się pozycją Herthy) oraz Boenischem (o ile się zdecyduje). Teraz to, za co można dostać bana, czyli jak po tych paru meczach Smudy widziałbym Polskę w 2012 (w nawiasach wiek na Euro): -------------------------Kuszczak(30)--------------------- Piszczek(27)---Żewłakow(36)---Glik(24)---Boenisch(25) ---------------Augustyn(24)---Murawski(31)------------ Błaszczykowski(27)-----Majewski(26)-----Obraniak(28) -----------------------Lewandowski(24)------------------ Nie licząc Żewłaka, ta drużyna mogłaby na luzie grać w następnych 3 eliminacjach do wielkich turniejów. Środowy skład różnił się tylko 3 zawodnikami od tego, także teraz przestańmy testować Mierzejewskich i im podobnych, a skupmy się na zgrywaniu tych chłopaków. Ewentualne posiłki mogą stanowić kolejni Polacy z emigracji lub nowe talenty (Małecki, Rybus, Sadlok i młodsi) |
Gra reprezentacji wydawała się już lepsza niż w poprzednich spotkaniach.Co do strojów to totalna pomyłka.Nie wiem kto przyjął,że reprezentacja będzie grać w takim dziadostwie.Wstyd i hańba.Chociaż dla PZPN-u wartości narodowe nic nie znaczą.Ważna kasa.Co do trybun to ogólnie doping na plus,ale śpiewanie na meczu reprezentacji bluzgi na inny klub to żenada.Legia mówi,że nie ma Polonii w Warszawie,więc czemu śpiewa o tej Polonii?Czyżby aż tak im zaszła za skórę,że legioniści muszą śpiewać na reprezentacji o nich?A tu taka ciekawostka: http://www.fotoszok.pl/upload/08263c7a.jpg
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Reprezentacja znow zagra w Chicago ---> http://www.faktychicago.com/wydarzen...owarzyski.html
|
Tak sobie czytam taki oto artykuł: http://www.sport.pl/pilka/1,65041,76...y_z_Lyonu.html
Dochodzę do fragmentu: Cytat:
Woła o pomstę do nieba... A my się dziwimy, że nasze miejsce w rankingu FIFA to bodaj 5 czy 6 dziesiątka... |
Ja sie juz od dawna dziwie czemu nie zlikwidujemy Mlodej Wisly skoro Skorzy wogole z niej nie korzysta. Zaoszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na zagranicznego dobrego trenera ktory wprowadzi profesjonalizm w klubie poczawszy od juniorow a na sztabie szkoleniowo-lekarskim konczac.
Wolimy sprowadzac jakies wynalazki pokroju Beto, Dudu czy Hristov olewajac kompletnie mlodziez. A jesli ktos powie "ale przeciez pilkarze z ME sa slabi" to ja na to "to wywalic trenera i zmienic strategie rozwoju tak zeby ME przynosila korzysci pierwszej druzynie". |
Cytat:
|
Cytat:
|
A pozniej taki Beto czy Dudu ktorzy sie nie sprawdzaja ląduja w ME i blokuja miejsce mlodym. Tego problemu nikt nie widzi?
|
Cytat:
Wnioskujący o wydanie licencji musi mieć co najmniej następujące zespoły młodzieżowe w ramach swego podmiotu prawnego lub stowarzyszone ze swym podmiotem prawnym: - co najmniej dwa zespoły młodzieżowe w przedziale wiekowym od 15 do 21 lat; - co najmniej jeden zespół młodzieżowy w przedziale wiekowym od 10 do 15 lat; - zespół uczestniczący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, w przypadku organizacji takich rozgrywek.- co najmniej jeden zespół w kategorii wiekowej poniżej 10 lat; |
Zamysl PZPNu byl dobry, natomiast zycie zweryfikowalo plany. W ME graja zawodnicy ktorzy sie nie mieszcza w pierwszych skladach (przewaznie slabiaki albo stare dziady) albo tacy ktorzy wracaja po kontuzjach. Gdzie sie podzialy rezerwy klubow? Mistrz ME nie dostarcza ani jednego zawodnika do pierwszej druzyny, nawet do szerokiej kadry!! Gdzie sens i logika posiadania ME w takim razie?
10-letni chlopak zapisujac sie do klubu juz wie ze za 10 lat i tak nie zagra w pierwszym zespole. Wogole z pilka mlodziezowa w Polsce jest patologia. Najpierw trzeba by bylo zadbac o baze (boiska, zaplecze), potem o odpowiednia kadre szkoleniową (a nie kolegow prezesa ktorzy by chcieli sobie dorobic do emerytury) i dopiero wtedy wprowadzac przepis o obowiazkowym posiadaniu druzyny w ME. I taka smutna refleksja na koniec: jesli klub ma problemy finansowe ZAWSZE najbardziej odczuwaja to mlodzicy w klubie. |
Po pierwsze to ME to powinna być dla zawodników u-20 nie starszych. Teraz bodaj jest do u-23, ale jak ktoś ma 23 lata i gra w ME to juz nigdy piłkarzem nie zostanie (patrz np. Burliga).
|
Cytat:
Bo Młoda Ekstraklasa obecnie nie jest ani młoda ani tym bardziej ekstra. Grają sobie chłopaki przy 50 widzach (dziewczyny i matki), przy gówniananej presji (nawet nie ma gdzie spaść :shock: ), a cp najgorsze - w towarzystwie piłkarskich nieudaczników - bo umówmy się, jak ktoś jest w miarę dobry to wieku 20 lat w lidze kopie - Glik, Lewandowski, Małecki, Sobiech itd. Cóż to daje komukolwiek? 23 latek powinien byc filarem klubu/reprezentacji, a nie uczyć się kopać. Jesteś słaby - do widzenia, było się uczyć w szkole na jakiś zawód albo przykładać do treningów. Małecki ma technikę fińskiego drwala, ale pracą, pracą i jeszcze raz pracą doczłapał się pozycji kopacza jak na polskie warunki dobrego. Da się zatem. Po co na siłe utrzymywać kilkunaście młodych miernot? Już lepiej trzymać (jak dawniej) ekipę w II/III lidze - niech grają tam "starzy" niemieszczący się w I kadrze i kilku najzdolnijeszych 18/19 latków, kończących przygodę z MLJ. Efekt większy, wszak w tych niższych ligach gra pare dobrych ekip - gra się "o coś", no i czasem trafi się mecz przy dobrej frekwencji. Ale jak ktoś napisał wyżej - to nei do Wisły pretensje, tylko do PZPN... |
Cytat:
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/smu...wiadomosc.html - a Smuda znowu gada, jak potluczony. Grzegorz Kuswik, 23 latek, kilka spotkan w ekstraklasie, ma byc zbawca polskiej reprezentacji, jesli chodzi o atak. Panie Smuda..napastnikow nam nie brakuje i to takich, ktorzy graja i strzelaja bramki...Jelen, Janczyk, Lewandowski...w dalszej kolejnosci Brozek i Boguski(kiedy wroca do formy po kontuzjach). Mamy mlodych: Sobiecha, Maleckiego i Grosickiego, a takze doswiadczonych: Zurawskiego, Smolarka, Wichniarka czy Saganowskiego. Chyba nie jest trudno wybrac 2? Jelen i Janczyk, to na ta chwile powinien byc podstawowy napad reprezentacji Polski. Za nimi trojka: Kosowski, Obraniak i Blaszczykowski, a jako def pomocnik - Murawski. I mamy ofensywne ustawienie...tylko grac pilki prostopadle.
Kompromitujaca tez wypowiedz nt. Boenischa...to on chce grac dla Polski czy nie panie Franciszku? Albo jest jasno zdeklarowany, albo mowimy: Czesc ... a nie prosimy sie o jakiegos pilkarza, bo to jest ponizajace... |
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...akkera,1461396
Wreszcie znalazł się ktoś mądry, który powiedział prawdę na temat tego marnego trenera (handlarza). |
gracze z klubów zagranicznych powołani na mecz reprezentacji
http://www.90minut.pl/news/122/news1...ry-Polski.html Cytat:
10 zawodników w tym 2 bramkarzy(do tego niezbyt pewnych) reszta z naszej E-klasy płakać się chce porównując rozwój reprezentacji innych dyscyplin nawet w Rugby jesteśmy wyżej w rankingu:shock: |
gdzie jest Kosa? obiecał Smuda, ze bedzie go powoływał jak bedzie w dobrej formie bo ma byc jednym z filarów mimo wieku. A tu 2 mecze i poszedł w odstawke mimo że z Rumunia był najlepszy a z Kanadą (?) zaliczył asyste i grał ok ?
|
Dobrze, że powołał Matuszczyka bo już Niemcy mieli na niego chrapkę. Chłopak gra naprawdę świetnie i reprezentacja może mieć z niego pociechę.
|
nie wiem czemu powołal Łukasza Fabianskiego, ja bym sprawdzil Przemysława Tytoń z Rody JC Kerkade
|
Cieszy powolanie do seniorow Matuszczyka. Chlopak mlody, perspektywiczny, trenowany nie w naszym bagienku.
Szkoda ze drewno pokroju Piszczka znalazlo sie w kadrze...No ale coz, nie mozna miec wszystkiego :D Teraz pojade offtopem ale nie moge sie powstrzymac :D Szeroka kadra Niemiec: Bramkarze: Hans-Joerg Butt (Bayern Monachium), Tim Wiese (Werder Bremen), Manuel Neuer (Schalke 04) Obrońcy: Arne Friedrich (Hertha BSC), Dennis Aogo (Hamburger SV), Holger Badstuber (Bayern Munich), Andreas Beck (TSG Hoffenheim), Jerome Boateng (Hamburger SV), Phillip Lahm (Bayern Monachium), Per Mertesacker (Werder Brema), Serdar Tasci (VfB Stuttgart), Heiko Westermann (Schalke 04) Pomocnicy: Michael Ballack (Chelsea), Marcell Jansen (Hamburger SV), Sami Khedira (VfB Stuttgart), Toni Kroos (Bayer Leverkusen), Marko Marin, Mesut Oezil (obydwaj Werder Brema), Bastian Schweinsteiger (Bayern Monachium), Christrian Traesch (VfB Stuttgart), Piotr Trochowski (Hamburger SV) Napastnicy: Cacau (VfB Stuttgart), Mario Gomez, Thomas Mueller, Miroslav Klose (all Bayern Monachium), Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen), Lukas Podolski (1. FC Koeln) Kto zgadnie, kogo brakuje :D ? Chlopak pewnie zaliczyl lekkiego errora :) |
Kevina Kuranyi'ego?
|
Proud - Az takim offtopem to nie polecialem ;) Kogos kto sie musial zastanowic i poczekac...Wiesz, nie kazdy wie czy warto grac dla Polski :D
Co sie tyczy Kurany'egoi to ma przecietny jakby nie patrzec sezon i podobno jakies problemy osobiste ( ale co do tego to pewny w 100 procentach nie jestem ). Tak patrzac na ich kadre to jest taki misz masz etniczny...Jaja beda jak ludzie z ich kadr u-x zaczna sie dobijac do pierwszego skladu...tam to juz jest cyrk :D Edytka : Bingo ;) |
Sebastian Boenisch?
;) |
Cytat:
Wracając do kolesi typu Boenisch to zacytuję tu refren utworu Dr Hackenbusha "Nie gram ze mną w ch*** Bo cie osbesrwuja":P |
Marcin WASYL Wasilewski przed momentem wszedł na boisko w meczu Anderlechtu!
Oczywiście został przywitany wielkimi owacjami. Chwilę po wejściu prawie zdobył bramkę z rzutu wolnego. Wasyl wrócił :) |
Co ? Już gra w piłkę ?
|
Tak :)
Wydawało mi się, że mam zwidy z początku :D |
Przepraszam czy Lewandowski to brat Rasiaka? :D i Borussia chce go kupić :lol:
someonewisp no Wojtkowiak by swojaka strzelił :D Na razie to mnie Matuszczyk rozczarowuje liczyłem na niego,na plus oczywiście Kuba i Piszczek :D |
I dobre jest to, że najlepszą sytuację na razie miała Finlandia. Już w 3 min spotkania mogła prowadzić :D
|
zaskakuje mnie Adrian Mierzejewski, aktywny bardzo jest, tak samo jak Jodłowiec
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl