Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

AgresywnyChomik 21.05.2023 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1601661)
GKS coś tam się.postawi ale mimo wszystko Ruch wygra. Także awans mają praktycznie w kieszeni.
Natomiast my potrzebujemy kompletu, żeby utrzymać 3 miejsce. Puszcza gra ze Skrą i Chrobrym, więc też zdobędą 6 punktów.

To jest piłka...

Jak wygrywam wszystko do konca to awansujemy.

Karherop 21.05.2023 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1601661)
GKS coś tam się.postawi ale mimo wszystko Ruch wygra. Także awans mają praktycznie w kieszeni.
Natomiast my potrzebujemy kompletu, żeby utrzymać 3 miejsce. Puszcza gra ze Skrą i Chrobrym, więc też zdobędą 6 punktów.

Ruch nie musi wygrać, wystarczy im remis, by w ostatnim meczu u siebie wygrać i awansować.

Ten jeden punkt może nam zabraknąć do awansu. Gdybyśmy (tfu) nie awansowali przez baraże to będzie długo i bardzo bolało.

Dobrze że mentalnie się wszyscy nastawiają już na baraże. Trochę się zarazem dziwię JK że jest ostatnio tak zestresowany, skoro i tak już mało leży w jego rękach. Swoją robotę zrobił.

Piknik1906 21.05.2023 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1601673)
Trochę się zarazem dziwię JK że jest ostatnio tak zestresowany, skoro i tak już mało leży w jego rękach. Swoją robotę zrobił.

To tak apropos dyskusji w innym wątku. Jak to możliwe, że ktoś się dziwi, że JK jest zestresowany? Ano możliwe i świadczy o całkowitym wyparciu rzeczywistości. Ja np. na miejscu Królewskiego pewnie bym nie był w stanie oglądać meczów wśród ludzi. I tak gość to wszystko nieźle wytrzymuje.

Karherop 21.05.2023 23:16

Może się nie zrozumieliśmy.

Sytuację mamy taką, że Wisła może wygrać wszystko, a i tak mieć tylko baraże. Już dość mało jest w naszych rękach i nawet ewentualna strata punktów pewnie niewiele by zmieniła w kwestii nawet baraży z 3 miejsca. (Zakładam że Puszcza nie może wygrywać wszystkiego jak leci). W głowie może to dawać jednak jakieś poczucie pogodzenia z losem, które zmniejsza napięcie.

Nie wiem ile osób na miejscu JK tak by się stresowalo, ale JK doklada sobie jeszcze snem po 4h i tu widzę problem.

Piknik1906 21.05.2023 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1601677)
Może się nie zrozumieliśmy.

Sytuację mamy taką, że Wisła może wygrać wszystko, a i tak mieć tylko baraże. Już dość mało jest w naszych rękach i nawet ewentualna strata punktów pewnie niewiele by zmieniła w kwestii nawet baraży z 3 miejsca. (Zakładam że Puszcza nie może wygrywać wszystkiego jak leci). W głowie może to dawać jednak jakieś poczucie pogodzenia z losem, które zmniejsza napięcie.

Nie wiem ile osób na miejscu JK tak by się stresowalo, ale JK doklada sobie jeszcze snem po 4h i tu widzę problem.

Co do oceny sytuacji sportowej masz rację.

A teraz zrób sobie założenie, że przy negatywnym efekcie końcowym (na który faktycznie JK ma już teraz wpływ umiarkowany - jeśli ogarnął środki na pensje to wiele więcej nie zrobi) mamy prawdopodobnie utratę płynności i zakręt jak pod koniec 2018. Byłbyś w stanie na miejscu JK się wyluzować? Ja nie.

SlawekS 21.05.2023 23:36

Ruch gra dwa mecze derbowe. Zarówno Katowice jak i Tychy to Śląsk. Każda z tych ekip, pomimo tego że grają o pietruszkę, będzie chciała z Ruchem wygrać. A dzięki temu że Ruch musi a Katowice i Tychy nie muszą - to nie będą łatwe mecze dla Chorzowa.

Piknik1906 21.05.2023 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1601679)
Ruch gra dwa mecze derbowe. Zarówno Katowice jak i Tychy to Śląsk. Każda z tych ekip, pomimo tego że grają o pietruszkę, będzie chciała z Ruchem wygrać. A dzięki temu że Ruch musi a Katowice i Tychy nie muszą - to nie będą łatwe mecze dla Chorzowa.

Byłbym optymistą gdyby nie mogli sobie pozwolić na remis. Niestety mogą więc wystarczy, że w Katowicach poczekają na ruchy rywala (który w derbach odpuścić nie bardzo może), a im to bardzo pasuje. Dzięki temu łatwiej im będzie nawet to po kontrach wygrać. Bardzo brakuje tego jednego punktu u nas więcej. Mocno by to zmieniało Ruchowi optykę.

noname7 22.05.2023 00:54

.
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1601641)
wszystkie zespoły z miejsc 1-5 wygrały, więc de facto nic się nie zmieniło dla nas. Dalej najprawdopodobniej nie będziemy mogli mieć ani jednej wtopy, jeżeli chcemy mieć 3 miejsce. No chyba, że jednak GKS zagra z Ruchem jak o życie, to kto wie...

zmieniło się wiele - odpadł mecz na trudnym terenie, co w kontekście minimum 3eciego miejsca , ktore jest kolosalnie ważne - ma mega duża wartość. A w dodatku jest realna szansa na to, że GKS puknie w derbach drużynę, która ma 2 celne strzały i wygyrwa 3-0

pepe72 22.05.2023 00:58

Wygraliśmy teoretycznie najtrudniejszy z trzech meczów ale przeciwnicy też nie tracili punktów, więc nic się nie zmieniło.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          32      16    16
punkty            57      34    23
średnia            1,78    2,13  1,44
Procent meczów    94%         
                             
2 miejsce (pkt)  59         
zostało meczów    2         
brakuje punktów    3 (2+1)
potrzebna średnia+ 1,50

Mecze drużyn mających szansę na 2 miejsce:
Kod:

    Wisła        3  Ruch      2  Bruk-Bet  4  Puszcza    5
33  d Zagłębie  13  w GKS K.  9  w Resovia 14  w Skra    16
34  w Górnik Ł  10  d GKS T. 12  d Arka    7  d Chrobry 11

Jeśli Ruch wygra z GKS Katowice, to zostajemy tylko my do walki o 2 miejsce. Dla nas najważniejsze, by być przed Puszczą, by nie grać baraży w Niepołomicach.
Skra gra dziś z Chrobrym. Jeśli wygra to będzie jeszcze na dole ciekawie. Jeśli przegra to będzie mogła postraszyć jedynie Odrę. W tym momencie (przed meczem) bezpieczny jest GKS Katowice na 9 miejscu (40 punktów)

Wiadomo, że obecne drużyny z miejsc 1-5 będą na miejscach 1-5, chociaż jeszcze nie wiadomo w jakiej kolejności. Skra, Arka i Podbeskidzie nie będą wyżej niż na 6 miejscu. GKS Katowice nie ma już szans na baraże.

Karherop 22.05.2023 06:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1601679)
Ruch gra dwa mecze derbowe. Zarówno Katowice jak i Tychy to Śląsk. Każda z tych ekip, pomimo tego że grają o pietruszkę, będzie chciała z Ruchem wygrać. A dzięki temu że Ruch musi a Katowice i Tychy nie muszą - to nie będą łatwe mecze dla Chorzowa.

Gdyby kolejek było jeszcze 10, to prędzej bym obstawiał strate punktów w w/w meczach. A tak to ich mobilizacja na wywalczenie awansu będzie gigantyczna. Oby presja w głowach również.

Skawa Wadowice 22.05.2023 07:24

Gks jest w stanie wygrac z Ruchem. Miejmy nadzieje ze motywacyjna gadka kibicow z pilkarzami po poprzednim meczu gksu zadziala. Na mecz z tychami nie licze. Generalnie i tak nastawiam sie na 3 miejsce i baraze. Bardziej obawiam sie puszczy i gry na tym krtoflisku niz niecieczy gdzie jakbysmy zagrali u nich to i tak zalejemy ta wioske bardzo dobra liczba to pilkarze beda sie czuli jak w domu

Zreszta wyobrazcie sobie co sie bedzie dzialo z murawa w niepolomicach jak sie okaze ze graja u siebie z nami. Przeciez zrobia tam festyn specjalnie tydzien wczesniej.

sandomingo 22.05.2023 07:31

Puszcza ma przed sobą dwa rozrywkowe mecze, które z łatwością wygra. Dlatego Wisła nie może pozwolić sobie na stratę punktów.
Zagłębie i Łęczna nie grają już praktycznie o nic, a nawet po dzisiejszym meczu Skry może się okazać, że są już na wakacjach.
Tak, że wszystko w naszych nogach, oby nie zabrakło motywacji.

FraMat 22.05.2023 07:55

Tak, że wszystko....


... sorry, musiałem

sandomingo 22.05.2023 08:13

Dziękuję za zwrócenie uwagi. poprawione

El'kabat 22.05.2023 08:55

Powiem tak - patrzmy na siebie. Bo potknąć się może każdy, w tym my.
Trochę więcej pokory bo robimy z siebie jakąś maszynkę do wygrywania, a zaraz się okaże, że faktycznie przejdziemy jak burza, a rozjebiemy się na jednym i ostatnim meczu w barażach ( oby tak nie było, odpukać).


Cholera wie, czy lepsze derby z ciśnieniem czy grające na luzie Zagłębie czy Łęczna..A trzeba też patrzeć za plecy, a nie tylko z nastawieniem, że wszystkich po kolei pozamiatamy.

doktor granat 22.05.2023 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1601692)
Powiem tak - patrzmy na siebie. Bo potknąć się może każdy, w tym my.
Trochę więcej pokory bo robimy z siebie jakąś maszynkę do wygrywania, a zaraz się okaże, że faktycznie przejdziemy jak burza, a rozjebiemy się na jednym i ostatnim meczu w barażach ( oby tak nie było, odpukać).


Cholera wie, czy lepsze derby z ciśnieniem czy grające na luzie Zagłębie czy Łęczna..A trzeba też patrzeć za plecy, a nie tylko z nastawieniem, że wszystkich po kolei pozamiatamy.

Jeszcze pytanie czy derby z ciśnieniem czy nie to się okaże..

kowalkowskij 22.05.2023 09:41

Skupienie do końca, bo jeszcze się okaże, że zamiast dwóch meczy u siebie, trzeba będzie grać na wyjeździe...

Jaroo1 22.05.2023 09:51

Teraz wychodzi jak bardzo szkoda tych 3 porażek na wyjazdach. No nic, trzeba liczyć, że Ruch jednak wtopi w którymś z meczów. My teoretycznie najtrudniejszy mecz wygraliśmy. Także też musimy dojechać do końca i kolejne 2 wygrać. Będzie ciekawie.

Marek96 22.05.2023 09:56

Najbardziej wychodzi tragiczna jesień. 4pkt stracone z Sandecja ,3 z leczna , 3 z Chojniczanka , dalej nawet nie wyliczam. Wystarczyłoby gdybyśmy po jesieni mieli 3 pkt więcej i by nie było takiej nerwówki teraz..

krysztal 22.05.2023 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1601687)
Puszcza ma przed sobą dwa rozrywkowe mecze, które z łatwością wygra. Dlatego Wisła nie może pozwolić sobie na stratę punktów.
Zagłębie i Łęczna nie grają już praktycznie o nic, a nawet po dzisiejszym meczu Skry może się okazać, że są już na wakacjach.
Tak, że wszystko w naszych nogach, oby nie zabrakło motywacji.

Puszcza nie wygra dwóch meczów.Nie licząc z wiadomych względów meczu z Sandecją ostatni raz na wyjeżdzie wygrali w 15 kolejce Z GKS Tychy.Z dość mobilnymi Częstochowianami mogą mieć problem.Dodatkowo będą znać wyniki czołówki więc miejmy nadzieję ewentualna presja też ich trochę porysuje.


Życzeniowo tak widzę 33 kolejkę.
GKS pokonuje Ruch
Skra remisuje z Puszczą
Resovia remisuje z TBB


Reszta mnie wali.Jeśli to siądzie osobiście deklaruję zakup Wiślackiego Różańca

Smok 22.05.2023 11:20

Jak ktos piłkarzom doniesie o tych deklaracjach (młotki, różańce, smoki...) to się przed wyjściem na murawe porzygają i posrają z nerw, że im nie wyjdzie... :rotfl:

Patryko 22.05.2023 12:01

Jeśli po 33. kolejce wskoczylibyśmy na drugie miejsce, to przyznam szczerze jestem ciekaw, czy nasi by wytrzymali presję w ostatnim meczu.
Mecz finansowo absolutnie o wszystko, o kilkanaście grubych baniek. Na wyjeździe. Zero miejsca na pomyłki, na nieudane interwencje etc. Taka presja może niestety pętać nogi.

krysztal 22.05.2023 12:06

Masz rację lepiej oszczędzić sobie tych nerwów i zagrać w barażach ;)

Smok 22.05.2023 12:42

Presja robi różnicę.
Ogladałem wczoraj Augsburg vs Dortmund.
Po wtopie u siebie Bayernu (sic!!!) Dortmundowi otworzyła sie brama do majstra. Versus Augsburg, który nie rozpaczliwie, ale jednak broni się przed spadkiem. Ma duze szanse.
2/3 meczu Dortmund gra w przewadze.
Dominacja, bez wiekszych efektów. Po przerwie jednak udaje się i pada gol. W tym momencie Dortmundowi podcięło nogi.
Realna wizja majstra tak ich spętała, że już prawie do końca meczu rozpaczliwie się bronią przed OSŁABIONYM Augsburgiem!!!!
Tam mogło paść ze 4-5 bramek dla Augsburga.
Dopiero błąd pod sam koniec meczu dał szczęśliwa drugą bramke dla Dortmundu. Na kniec doliczonego czasu trzecia , gdy Augsburg już własciwie stanął.
Tak, że jesli taki Bayern czy Borussia potrafią się zesrać z presji, to tym bardziej może to zrobić Ruch.

Stelio 22.05.2023 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smok (Post 1601730)
Presja robi różnicę.
Ogladałem wczoraj Augsburg vs Dortmund.
Po wtopie u siebie Bayernu (sic!!!) Dortmundowi otworzyła sie brama do majstra. Versus Augsburg, który nie rozpaczliwie, ale jednak broni się przed spadkiem. Ma duze szanse.
2/3 meczu Dortmund gra w przewadze.
Dominacja, bez wiekszych efektów. Po przerwie jednak udaje się i pada gol. W tym momencie Dortmundowi podcięło nogi.
Realna wizja majstra tak ich spętała, że już prawie do końca meczu rozpaczliwie się bronią przed OSŁABIONYM Augsburgiem!!!!
Tam mogło paść ze 4-5 bramek dla Augsburga.
Dopiero błąd pod sam koniec meczu dał szczęśliwa drugą bramke dla Dortmundu. Na kniec doliczonego czasu trzecia , gdy Augsburg już własciwie stanął.
Tak, że jesli taki Bayern czy Borussia potrafią się zesrać z presji, to tym bardziej może to zrobić Ruch.

Albo my ;)

MateuszABG 22.05.2023 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1601731)
Albo my ;)

My w sumie całą jesień gramy pod presją :D

pepe72 22.05.2023 16:13

Kolejność meczów 33 kolejki:
piątek 26 maja
18:00 Sandecja - Podbeskidzie
20:30 Arka - ŁKS
sobota 27 maja
15:00 Resovia - Termalica
17:30 GKS K. - Ruch
20:00 Chrobry - Górnik Ł
niedziela 28 maja
12:40 Wisła - Zagłębie
15:00 Odra - Chojniczanka
18:00 GKS T. - Stal
poniedziałek 29 maja
18:00 Skra - Puszcza

FraMat 22.05.2023 19:52

Niedziela?
12.40?

A to nie pora na jajeczko/rosołek?

nero 22.05.2023 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1601751)
Niedziela?
12.40?

A to nie pora na jajeczko/rosołek?

Dali ten termin z dedykacją dla tych co przeszkadzały mecze w piątek o 20:30 :lol:

pepe72 22.05.2023 20:08

Niestety, Skra dała d...y więc utrzymały się już wszystkie drużyny poza Odrą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl