![]() |
pytanie z innej beczki, chodzi wam kamerka z widokiem na c? u mnie obraz się zaciął na dacie 22.08 godz. 0.10 :|
|
nie chodzi.
|
Jesli mnie wzrok nie myli, to na kamerce widac już pierwsze filary w narożniku B/D. :)
|
mogliby naprawic ta kamerke w koncu na C bo tam fajne rzeczy sie dzieja:)
|
Jeśli chodzi o koszt całego stadionu to jest porównywalny do kosztów wszystkich stadionów w Polsce. A dlaczego jest drożej niż na zachodzie to nie mam pojęcia. I tak nasz stadion będzie tańszy gdzieś o 100 mln od stadionu Legii. Gdyby jednak ceny mogły być takie jak nowych stadionów w tamtej częsci Europy to do przetargu zgłosiłyby się zagraniczne frmy, które stawiają tamtejsze stadiony. Ponieważ jednak takich ofert z niższymi cenami nie było to oznacza że w Polsce taniej stadionu się nie wybuduje.
Jeśli natomist mowa o Ekoarchitektach to jest to projekt nie na dzisiejsze czasy. Stadion o pojemności 55 tys. by się tylko marnował. Już znaczenie bardziej przystające i bardzo ciekawe projekty można znaleść tutaj: http://stadiony.net/tworcy_stadionow/final |
kamera na cały stadion też padła :/
|
Cytat:
|
Hej adass i enterprice. Dlaczego raport Stadium Consultancy jest dla mnie wiarygodny? Z moich długoletnich obserwacji - wymiany studenckie i wyjazdy turystyczne mógłbym wymienić dwie cechy narodowe Holendrów: Po pierwsze niesamowita odpowiedzialność za pieniądze publiczne i mechanizm obserwowania przez obywateli na co idą ich pieniądze. Nauczyła ich tego historia i długoletnia walka z wodą z Morza Pólnocnego stanowiącą zagrożenie dla ich dobytku i egzystencji. Sama tylko dwuramienna otwierana zapora w Hoek van Holland to inwestycja ponad 3 mld euro. Druga sprawa to chwalenie sie przez Holendrów tym co zbudowali. Unas patriotą jest ten kto walczył i siedział za walkę z ustrojem, u nich ten kto coś ważnego zbudował, ufundował, zaprojektował. Nie znamy dokładnej treści raportu Holendrów, wiadomo tylko że zalecili rozbiórkę jednej zbudowanej trybuny i zbudowania i zaprojektowania nowego stadionu. Wskazali oni i projektantów i być może wykonawców. Znając od podszewki ten rynek i ciesząc sie wiarygodnościa pewnie nie mieliby problemów z namówieniem do wykonania stadionu jednej z firm budowlanych które budowały stadiony w Niemnczech i Holandii za połowę tego co nasz. Dla mnie to bynajmniej logiczne. Dlaczego firmy zachodnie nie zgłaszały sie do przetargów? Nie wiem ale inwestor powinien sam o to zabiegać i zachęcać do takiego udziału. Po drugie, przy takich inwestycjach wymagana jest dobra współpraca między projektantem a wykonawcą. A perspektywa "współpracy" z kimś takim jak Obtułowicz to nic przyjemnego. W projekcie jest kupę błędów i koniecznych poprawek, szefowie Polimexu niemalże pielgrzymuja do pani dyr. Niedziałkowskiej (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska) z ZIKiT z prośbami o zmiany w projekcie. W momencie raportu stała jedna z trybun za bramką, która kosztowała niecałe 40 mln czyli niecałe 10 % całej inwestycji. Dla mnie raport Holendrów był jak najbardziej wiarygodny.
|
Jeżeli raport był tak zły to czemu nikt nie zareagował.
Jeśli odpowiedź jest bo już trybuna stała i szkoda było kasy to po co wogóle zlecano taki raport za który pewnie trzeba było zapłacić |
Po pierwsze adam303 to ja nic nie pisałem o tym raporcie. Ale kontynuując ten temat czy ktoś tutaj obecny widział ten raport, bo z tego co kojarzę to był w dużej części utajniony (adam możesz zarzucić linkiem do raportu), a poza tym został on zaprezentowany rok temy więc były już 2 trybuny i okrąglak!. Gdyby ta firma była taka dobra to powinna przedstawić koncepcję nie wymagającą burzenia gotowych trybun tak, jak to jest w projektach z konkursu który podlinkowałem w poprzednim poscie, a nie wizję burzenia wszystkiego i zaczynania od nowa. (wtedy była jeszcze możliwość organizacji Euro )
A w sprawie stadionu Zagłębia, to gdy Zagłębie poprzednim razem było w Ekstraklasie to już tam robili jakieś podkopy, więc nie można pisać że stadion powstał w rok. |
http://www.pilka24.com/news/wisla-i-...iku-31669.html
To pewne info? Cos mi sie to nie wydaje... myśle że Wisła płaciła z góry za cały sezon a nie za kazdy pojedynczy mecz... |
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ktora_C//6227/
:D fantastycznie. może ktoś kompetentny nanieść linie boczną boiska na to zdjęcie? bardzo proszę:p |
|
Cytat:
|
Dałem się zrobić w buca. nNie ma zdjęcia z ostatniego stopnia trybuny C(tam gdzie będzie ostatni rząd krzesełek) a jest z ostatniego piętra.
Jesli się myle, to zapodajcie zdjęciem, bo być może go nie odnalazłem w tej fotogalerii |
No 17 metrow wg planu.....ja juz zdazylem sie z ta myślą oswoić....
Ale stare C bylo jeszcze dalej wiec my niejako jestemy z tym "oswojeni" Ale widok super,z C...cos czuje ze na tej trybunie bedzie najwiecej ludu |
A ta odległość z ostatniego rzędu C od linii jak się ma do ostatniego rzędu D?? Bo muszę przyznać że z samej góry rzędu D czy E widok jest niezły... choć oczywiście mógłby być lepszy :p
|
Dokladnie element, też to zauwazyłem. Nie wiem po co Biuro Prasowe tak dziwnie podpisuje te galerie...
|
Cytat:
|
Cytat:
Mnie rażą tylko te różne wysokości dachów trybun, takie trochę mi się to wydaje nieestetyczne, ale projekt projektem, gdy wreszcie przyjdzie nam zasiąść na nowym stadionie ocenimy go i zobaczymy, czy tak to będzie razić w oczy : ) |
raczej zdjęcie jest robione z sektorów w lewej części skoro prawie na wprost stoi dźwig
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1270191716.jpg więc zdjęcie równie dobrze mogło być robione z ostatnich położonych stopnic |
Nie mogło być, bo po prawej widać stopnice...więc fotograf musiał stać w tej dziurze..
|
To jest widok z ok 14 rzedu licząc od dołu. A z tego co się doliczylem to cała górna częsć ma 23-24 rzędy. Wiec dużo jeszcze wyżej będzie.
|
Nie tylko wyżej ale i niżej bo trzeba pamiętać o obniżeniu murawy
|
Nie no z góry widoczek będzie przedni:) ale niestety z dolnego piętra szału nie będzie. Nie dość że daleko to jeszcze zdecydowanie zbyt mały kąt nachylenia:/ Martwi jeszcze to co wyżej było wspominane. Mianowicie odległość trybuny zachodniej od okrąglaka. Też byłem przekonany że to się razem złączy. Niestety po ściance szczelinowej widać że niekoniecznie:/
|
Ten cały Max Michalczak robi zdjecia sektora C ale naroznika co sie zaczyna budowac nie zrobil! Przeciez jak sie robi galerie to powinna ona obejmowac zdjecia z palcu budowy gdzie cos sie zmienilo w ostatnim czasie
dobra koniec narzekania i tak dzieki za te zdjecia chociaz |
Wie ktoś ile będą musieli zebrać w głąb obecną murawę , aby po nasypaniu wymaganych warstw w których będzie ogrzewanie ,nawodnienie i co tam jeszcze jest potrzebne było to planowane 80 cm.?
|
Śledzę ten temat ale niezbyt dokładanie, mam więc pytanie ;-)
Rozstrzygnięty jest temat koloru krzesełek na C ? Moja ciekawość wynika z tego zdjęcia http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ktora_C//6228/ Jeśli mnie pamięć nie myli to na poprzednie trybuny krzesełka też zjeżdżały na takich paletach |
ale straszy kamerka na C dobrze ze data jest poczatek sierpnia bo gdyby to co pokazuje bylo aktualne to kiepsko by bylo ale zawsze lepiej to niz obraz kamery z nocy
|
Cytat:
Dobrze że są inne portale typu www 11pl. i czasami prywatne foty jak ostatnio bo by było całkiem do d...y. |
@Miro- moje pierwsze wrażenie było takie samo ale to chyba nie krzesełka... Ktoś wie co to jest?
http://i29.tinypic.com/2ak087o.png |
Robił ktoś może porównanie projektów stadionów Legii i Wisły?
Przeglądnąłem sobie dosyć pobieżnie strony prezentujące oba obiekty i oto co mi się na pierwszy rzut oka nasunęło: - stadion Legii jest nieco mniejszy, i przewiduje (nie wiem po co) opcje z miejscami stojacymi - wygląd obu stadionów porównywalny, choć stadion Legii sprawia wrażenie bardziej spójnego i lekkiego. U nas trochę psuje efekt niesymetryczny dach i źle wkomponowana bryła pawilonu medialnego - na Legii jest dużo większa ilość miejsc VIP i prasowych (chyba 2137 do 919 na Wiśle) - na Legii wewnatrz stadionu będzie parking na ok 800 miejsc. Bryła stadionu Wisły ma większą kubaturę chyba więc ciekawe co będzie się mieściło w środku poza rzeczami oczywistymi (szatnie, bura, muzeum, gastronomia itp) - na Legii wszystkie trybuny są 2 piętrowe, co, jak mi wiadomo, niekorzystnie wpływa na jakość i koordynacje dopingu - na Legii trybuny są bliżej boiska 10,5m vs. 17,41m (szkoda, że nie zostawią starych wymiarów boiska 72x105 wobec nowych 68x105 to zbliżyłoby trybuny o 2m z każdej stony - tak wiem, że to wymiary UEFA) - legijny ekwiwalent pawilonu medialnego prezentuje się dużo lepiej. Mam nadzieje, że pobijemy ich stadion szczegółami których na razie nie widać (lepsza widoczność, akustyka, lepsze zaplecze gastronomiczne i sanitarne, lepsza funkcjonalność obiektu itp) |
Widzę że niktórzy by już chcieli krzesełka montować a trybuna dopiero w połowie zrobiona:> Sam temat jest jednak ciekawy ponieważ czas ucieka i już powinni powoli wybierać (ktokolwiek ma to robić) to co się pojawi na trybunach. Mam jednak nadzieję że nie będzie to wyglądało tak jak na Legii bo tam głosowanie odbywało się w internecie i "niktórzy" oddawali głos o tak: :bandyta: i z tego co pamiętam to wybrany został jeden z brzydszych projektów :rotfl:
|
Cytat:
Nie chcesz być posądzany o pisanie bredni i głupot to podaj konkrety albo lepiej czym prędzej udaj się do prokuratury ze swoimi sensacjami... Tak poza tym, czytając twoje posty, można odnieść wrażenie że ktoś zmusza Cię do pisania i przęglądania tego tematu. Skoro stadion aż tak Ci się nie podoba, to zrób sobie- i nam przy okazji- tą przyjemnośc i zmień forum , na takie gdzie wszyscy z nieziemską ochotą wysłuchają twych żali i pretensji... Ok? Nie odmawiam nikomu prawa do własnego zdania, ale ileż można poraz enty czytać wywody frustratów "że za drogo..." albo "że zupa za słona..." Litości. Cytat:
|
Cytat:
ad2 Konkursu nie było, bo stadion powstał na zlecenie Wisły Kraków, która wniosła ten projekt razem z oświetleniem, i podgrzewana murawą do całej inwestycji (nie pamiętam na jakich zasadach to zrobiła) tu artykuł na potwierdzenie http://ekstraklasa.net/news,651,rozp...onu_wisly_.htm (trzeci akapit od końca) |
pamietajcie ze te zdjecia z narysowanymi liniami odleglosci murawy od trybuny to nadal zdjecia. A jak wiemy kamera strasznie oddala. Porownajcie ujecie z kamerki na C z tym co wszyscy widzielismy w trakcie meczow. Duzo blizej, wiec az tak zle nie bedzie.
Co do Legii - zobaczcie na temat na skyscraperze - dach będą tam mieli naprawde TRAGICZNY, a brak elewacji trybun to brzmi dla mnie jak żart - druga dialog arena :D |
http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=11002
Czy o co jest odkopane to już gotowa scianka szczelinowa? |
Dojście do trybuny zachodniej będzie w przyszłości od ul. Chodowieckiego??
|
Cytat:
12345678910 Edytka: http://kamera2012.eu/ tutaj wszystkie kamerki działają, poza kamerą na C ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl