![]() |
Cytat:
Łaciak ma teraz swoje pięć minut więc z tym tematem wstrzymałbym się do końca sezonu. |
Cytat:
|
Cytat:
A chłop się po prostu ceni i za frytki tam wyjeżdżać nie chciał. |
Cytat:
Wolfy jak widzę już całkiem odleciał i zatracił resztki kontaktu z rzeczywistością (choć czy on je kiedykolwiek miał?). Dowhań w Wiśle to nawet nie s.f. To coś więcej niż abstrakcja. Oczywiście szkoda, bo to najlepszy trener bramkarzy w naszym kraju. |
Cytat:
Wiecie, ja wcale nie jestem taki pewien, czy gdyby Dowhań dostał konkretną propozycję finansową od razu by ją odrzucił. Mówię tu o konkretnej propozycji. Ja do Łaciaka nic nie mam, ale - kto to jest? |
Cytat:
Zapewne konkretnie proponujesz zasponsorowanie nam Dowhania? Czy po prostu rozparcelowujesz cudze? :) |
Cytat:
|
Downań odmówił Arsenalowi ...
http://futbolnet.pl/wiadomosci/krzys...i-dla-arsenalu 3 pytanie od końca |
Jeśli już musicie dyskutować o Dowhanie to może tu Gdybym był bogaty...czyli transferowe s-f wokół Wisły z naciskiem na transferowe s-f - dajcie spokój może jeszcze Boruca zatrudnicie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jestem coraz bardziej ciekawy jak Skorża przygotuje zespół tej zimy.Czy umie wreszcie tak to zrobić,by drużyna udanie rozpoczęła rundę.Co prawda liczy się mistrzostwo,ale w kontekście fatalnego startu przed rokiem i kompromitacji w lipcu,to można mieć zle przeczucia.Poprzedniej zimy trenerowi start nie wyszedł,więc wziął sobie pomagiera Terzottiego.W lipcu znowu d.zbita,a teraz ponoć pogotowiem ratunkowym ma być Wielkoszyński.Jeśli i to nie wypali,to chyba pozostanie ściągnięcie jakiegoś szamana z Afryki.
|
Taka ciekawostka- może nasz trener to zobaczy. Zobaczcie, co potrafi ten bambus:
http://www.youtube.com/watch?v=yX39J...layer_embedded Jak widać, nie trzeba wcale rzucać w szatni "****ami" na lewo i prawo jak nie idzie, tylko wcześniej odpowiednio zawodników zmobilizować. Po takiej mowie (oczywiście dla piłkarzy przetłumaczonej :lol: ) żydów, czy Levadię pojechałby Strumyk Limanowa pewnie 5-0. :lol: |
Cytat:
|
Cytat:
ooo miazga koles ma charyzme i juz po okrzyku zawodnikow na koniec bylo widac ze idą pokroić przeciwnika cos pieknego |
ciekawe czy wygrali ; ] Już sobie wyobrażam jak by taki trener krzyknął na np: Boguskiego :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Moim zdaniem Skorża ma jeszcze szansę by dać radę.Tylko musi jakimś cudem powiększyć kadrę by mieć pole manewru i nie może bać się zaryzykować wystawieniem nawet zawodników obiektywnie słabszych ale mających ambicję, kosztem lepszych ale dających ciała - Bez uprzedzeń, typu dasz ciała i już u mnie nie zagrasz, ale każdy musi wiedzieć że nie będzie tak że gram chujnie ale że konkurent jest słabszy to i tak będę grał tą chujnie i nic mi się nie stanie. |
Cytat:
Masz absolutną racje. Jednak dla mnie jest jedno ale, którego w takim klubie nie powinno byc. Masz pewność ze jeżeli jakaś gwiazda z wysokim kontraktem da ciała, Maciek go posadzi, to nasz gwiazdor nie rzuci focha i zacznie mieć wyrąbane na kolejne treningi/mecze ? Na szczęście wymyślili te kontrakty z kasa za grę na murawie a nie za siedzenie na ławce, bo wtedy to myślę ze większości by sie nic nie chciało ^^ |
|
Cytat:
|
Cytat:
Osobiście podejrzewam, że Skorża jest już na wylocie bez względu na wyniki. Wizja chaosu w wykonaniu jego i jego sztabu przez kolejne lata - przyznam szczerze - przeraża mnie. |
No jasne nie ma co liczyc na frekwencje na trybunach bo kto by chcial ogladac taki slaby zespol ktory juz 3 sezon z rzedu idzie na mistrza, ile to trenerow przed Skorżą mialo takie osiagniecia...
|
Jeśli Wisła gra toporny futbol to co dopiero o Legii powiedzieć... która od chyba czasów Leszka Pisza gra toporny futbol, a Lech po stracie Murawsiego i kontuzjowanych i zmianie trenera też nie gra już tak porywająco. Dla wielu z was jedna wtopa z Levadią(choć przyznaje że to była największa kompromitacja Wisły za czasów Cupiała nawet większa od dwóch wtop Kasperczaka z Valerengą i Tibilisi razem wziętych) skreśla trenera na całe życie, a jednak Skorża coś osiągał dlatego go wzieli do tej Wisły(awans do grupy uefa z bardzo gównianą wtedy amicą czy dobra gra w lidze i puchar Polski też nie naszpikowanym gwiazdami Groclinem chociaż Majewskiego miał ale on wtedy dopiero wchodził) i po częsci do czasu Levadii się w Wiśle sprawdzał, mistrzostwa i przyzwoita gra w pucharach(Tottenham wtedy nie miał wcale gorszego składu niż teraz a grał słabo w lidze bo piłkarze się z trenerem nie dogadywali).
Trener to najważniejsza osoba dla funkcjonowania klubu, nawet z super piłkarzami może dużo spie... dlatego trzeba go wybierać z rozwagą i popatrzcie na Wisłe wcześniej czy na inne kluby które często wymieniają trenerów. Po zmianie Kaspra ilu trenerów się przewineło zanim Wisła wróciła na swój poziom czyli większa dominacje w lidze, Liczka, Engel, Petrescu, Okuka i jeszcze Moskal tymczasowy Nawałka który myśli że Jop jest lepszy od Clebera... Oczywiście gdyby nie zwalniać tych trenerów tylko dać im czas co powinno się robić może były by jakieś sukcesy szczególnie być może w przypadku Petrescu ale tego już niestety nie da się zmienić. Pozatym każdy trener ma jakieś wpadki nie mamy gwarancji czy za jakiegoś zagranicznego trenera nie było by wpadki, choć uważam że za Smudy czy Petrescu byśmy przeszli Levadie bo tak by nawrzeszczeli po pierwszym meczu na piłkarzy że ci by zapieprzali ze zdwojoną siła w rewanżu(no może w przypadku Petrescu nie bo piłkarzyki zamiast trenować to narzekali na trenera :/). Ja się bardzo ciesze że Cupiał/zarząd nie myśli już jak połowa pseudoekspertów z tego forum tylko zmądrzał i uczy się na błędach i nie wyrzuca trenerów szybko i daje szanse Skorży. Bo myśle że na 9x% nie będzie takiej drugiej wpadki. A jeśli by się zdarzyła to nie można postępować pod wpływem emocji i wywalić trenera nie myślać o niczym tylko najpierw znalezc następce po nie pospiesznym poszukiwaniu zanim się wywali, i oczywiśćie szukać zagranicznego z doświadczeniem obycia w zachodnich ligach(przykład Polonii pokazał że się da) bo w Polsce na miare Wisły nie ma już trenerów poza może Smudą i Lenczykiem i niewiem jeszcze kim którzy są zajęci(może Michniewicz jedynie nie zajęty ale imo też ryzyko, lepiej zagranicznego). Nie miejscie takiego ograniczonego podejśćia popatrzcie na topowe czy nawet niektóre nie topowe zachodnie kluby, tam wiele klubów działa konsekwentnie i nie wymienia trenerów nawet po wpadkach, no oczywiście jak wpadki są non stop jak w przypadku niektórych trenerów np. ten poprzedni Atletico to nie trzymają na siłe, ale Skorża miał do tej pory jedną poważna wpadke, oczywiśćie przegrane w prestiżowych meczach w lidze też nie napawają optymizmem ale jednak to Wisła jest liderem i najpewniej mistrzem. |
Cytat:
Czas pokaże - bo jeśli Skorża ma odejść to wolałbym żeby to było świadome działanie dobrze zaplanowane a nie emocje - "ty mi tak z Levadią to ja ci tyle dam na transfery"... |
Niewiem dlaczego wszyscy zapomnieli o pierwszym sezonie Skorzy w Wisle. Co prawda to przeszłość, ale krzywdzonce jest stwierdzenie, że za jego kadencji Wisła zawsze grała toporna piłkę. Pierwszy sezon każdy się zgodził był wspaniały w lidze. Czego nam brakuje by do niego powrócić? Wtedy było wiecej postaci w Wiśle. Teraz został nam głownie Sobol no i troche Głowacki. Brakuje nam pewnosci siebie w środku pola szczegolnie jak kontuzjowany był Sobol. Boje się ze jak za pare lat skończy to nie bedzie miał bo kto zastąpić
|
No i słusznie. Zwalnianie trenera po 3-cim mistrzostwie z rzędu to dopiero byłby majstersztyk zarządania klubem :) Cała Polska by się śmiała...
Ale przecież chcemy sukcesów pucharowych, a tego Skorża na razie nie zapewnił. Z drugiej strony ma najsłabszą kadrowo drużynę od 10 lat. Niełatwo jest zarządać, kiedy na nic nie starcza kasy, a wymagania właściciela i kibiców rozdmuchane, nie zadroszcze Wilczkowi :) |
Cytat:
Ale czy u nas stać kogokolwiek na planowanie dłuższe niż jeden sezon w przód? EDIT: Czy u nas jest w ogóle jakieś realne planowanie, nie na zasadzie "jakoś to będzie"? |
Cytat:
Słusznie Marszałek zauważył że jeśli powtórzy się pucharowa sytuacja z ubiegłego roku to jesteśmy w głębokiej... Ja tam mistrza bym nam już teraz nie dopisywał ale jak go zdobędziemy to mam nadzieje że taki automatyzm - mistrz = Skorża zostaje, nie będzie miał miejsca. Podstawowe zadanie przed trenerem to poprawa naszej gry.Oczywiście nie mamy prawa oczekiwać cudów ale gra musi wyglądać lepiej, o tyle lepiej by można było śmiało liczyć na awans do grupy LE. Jeśli będzie poprawa, druga szansa należy się trenerowi bez 2 zdań.Jeśli nadal będzie to pomieszanie nieudolności, wątpliwego zaangażowania i bardzo asekuracyjnej taktyki , to nawet przy wymęczonym mistrzu, trzeba coś zmienić , bo na powtórkę z rozrywki tym razem nie możemy sobie pozwolić. |
Należy pamiętać przy ocenianiu Skorży, że nawet mocno osłabiona Wisła potrafiła przeciwko takiemu Ruchowi zagrać znakomite spotkanie tej jesieni. Więc to nie jest tak, że przebłyski mają dopiero przyjść - ich ma być po prostu więcej, a tu bardzo wiele zależy od tego, jaką kadrę będzie miał do dyspozycji Skorża. Bo z tym, co miał na jesieni, wyczyniał cuda za wyjątkiem Cracovii i Levadii.
|
Cytat:
I tak trzeba grac w lidze a nie bawić się w piłkarskie szachy które jak wiemy nic dobrego nie przynoszą |
Umowa dla Skorży http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...orzy,id,t.html
|
Cytat:
|
Ja jednak wstrzymam sie co do nowej umowy dla Macka.
Te puchary bedą sądne dla niego i wszytsko sie wyjasni. Nikt drugiej Levadii juz nie przełknie ,wiec to rozpoczyna sie najwazniszy czas dla Skorzy w Wisle... |
Jak dla mnie wszystko powinno wyjaśnić się szybciej niż w trakcie pucharów.
Mistrz wcale nie jest taki pewien i oczywiście gratulacje jeśli go zdobędziemy , natomiast wd mnie gra drużyny w tej rundzie powinna być czynnikiem który powinien przesądzić sprawę.Jeśli będzie znaczna poprawa, oczywiście z drużynami z czuba - rokuje to dobrze na puchary i kontrakt powinien zostać przedłużony.Jeśli znów z Legią, Lechem czy parchami będzie bryndza to nawet jeśli jakimś cudem zdobylibyśmy mistrza - trza podziękować Skorży i szukać trenera zza granicy bo nie oszukujmy się - Jeśli nie będziemy w stanie zagrać dobrych meczów z czołowymi polskimi zespołami(+dziadami ale gatunkowo dla każdego kibica najważniejszym meczem z parchami), to nie mamy czego szukać w pucharach. |
Bez sensu już podpisywać kontrakt ze Skorżą, trzeba mu dać szanse rehabilitacji za Levadie ale bez przesady, poza tym myślicie że będzie chciał pójść gdzie indziej? Nie sądze ponieważ z groclinem miał w miare dobrą i dobrze poukładaną drużynę i właściciela który mógł mu dać nie mniej kasy niż w Wiśle ale jednak wolał Wisłe, dlaczego? Sądze że dlatego że wyniki sportowe/trenerskie w swojej karierze go interesują czyli MP, a w Legii czy Lechu ma dużo mniejsze szanse by to osiągnąć, zresztą nie sądze by go teraz chcieli po Levadii.
Myśle że jeśli nie będzie takiej plagi kontuzji jak była to nie będą już tak słabo grali w prestiżowych meczach i powinno się wtedy przedłużyć kontrakt ze Skorżą, tylko jakoś sensownie dać mu np podwyżke żeby nie marudził ale też sformułować kontrakt choć troche motywacyjnie(chociaż być może teraz ma w jakimś stopniu wynagrodzenie uwarunkowane od wyników) np. można by podpisać na rok(jak pisałem z podwyżką żeby nie marudził że jest traktowany bez szacunku) z klauzulą automatycznego przedłużenia o 2 lata jak awansuje do Ligi Mistrzów albo wyjdzie z grupy Ligi Europejskiej. |
najczęściej piszecie o minusach czy niekompetencji Skorży a ja właśnie odkryłem spory potencjał jego sztabu! A mianowicie nie pamiętam wcześniejszych przygotowań gdzie byly tak piękne hotele jak teraz ;P
|
A który trener będzie chciał zastąpić Skorże wiedząc, że kasa klubu świeci pustkami? Tutaj potrzeba transferów, a z pustego to i Salomon nie naleje...
|
Hehehehe
Skorża to ma macki ;-) najpierw Bednarz teraz Wilczek, może obowiązki Wilczka też przejmie p. Skorża ??? Byłoby wesoło na forum ;-) ale pewnie i tak będzie |
Cytat:
Ja jestem zdania że nie ma sensu robić jakiś klauzul typu - minimum grupa w LE , bo my potentatami nie jesteśmy i możemy wylosować taki zespół bądź takie zespoły, z którymi nie jest wstyd przegrać.Z drugiej strony ch.. z klauzuli gdzie znów przegramy z cieniasami - Skorża odejdzie a zostaniemy na grubym minusie. Tak jak pisałem - priorytetem powinna być nasza postawa na wiosnę w naszej lidze,Damy radę Legii, Amice,Polonii, parchom(nie domagam się samych wygranych:>) - jest duża szansa że damy radę w pucharach tak by wszyscy byli zadowoleni.Będzie powtórka z rozrywki, nawet wymęczony mistrz musi skutkować zmianą na stanowisku trenera. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl