![]() |
Cytat:
:))) |
Ja coś czuje, że Amicolech zremisuje na wyjeździe bramkami a u siebie będzie taki kocioł, że wygrają.
Cóż, my zapewne dalej będziemy grać "u siebie" czyli na wygnaniu... Aris czyli żółty ogień. |
Cytat:
|
Cytat:
OK dziekuje za wyjasnienie :) choc wydaje mi sie ze rownie dobrze moza powiedziec, ze lepiej jest u siebie rozwalic kogos paroma bramkami a na wyjezdzie zagrac na remis :) tak czy siak mam nadzieje, ze obojetne gdzie gramy pierwszy mecz bez problemu ich przejdziemy. Wydaje mi sie, ze czas dziala na nasza korzysc i z tygodnia na tydzien powinno byc lepiej. |
Z czysto statystycznego punktu widzenia zespół który gra 1 mecz na wyjeździe ma zawsze handicap nad drugą drużyną. Jeśli przyjmiemy że oba mecze odbyłyby się na neutralnych boiskach, a zespoły miałyby zbliżony do siebie potencjał piłkarski to szanse można określić na 50:50. Jednak w tym wypadku zespół, który będzie grał drugi mecz u siebie (vide Amica) w przypadku potencjalnej dogrywki i karnych na własnym stadionie może przechylić szalę na swoją korzyść. Ile zwiększy to teoretyczne szane na awans? Może z 10-20% w stosunku do sytuacji kiedy oba mecze byłyby na neutralnym boisku.
|
Cytat:
|
Ktos tu pisal, ze Jaga trafila slabo kibicowsko, zatem polecam - http://www.youtube.com/watch?v=pnI--BqTakI.
|
Dokładnie, jeśli ktoś twierdzi, że ekipa która jedzie na 500 kilometrowy wyjazd w 25 koła (!!!) i każda z tych osób fanatycznie dopinguje jest ,,średnia" , to ja gratuluje rozeznania :shock:
|
Cytat:
Do tego mówimy o kibicach z miasta o ludności dwóch dzielnic Krakowa.Ponadto, poza Arisem są tam jeszcze co najmniej 2 dobre ekipy (PAOK, Iraklis). Czołówka grecka to poziom póki co nieosiągalny dla polskich klubów na każdym polu - zarówno sportowym, jak i kibicowskim. Ale mimo wszystko jest plus - kto jak kto, ale Jaga wstydu (pod względem dopingu) nie przyniesie. |
Cytat:
|
Same Saloniki duże nie są ale aglomeracja ma powyżej 1 mln więc pewnie stąd tyle luda na mecze łazi.
Co do losowania. 1.Amica - mogli gorzej i lepiej, natomiast ja uważam że mają szanse ze Spartą - Liga Czeska od jakiegoś czasu kuleje a i sama Sparta w zasadzie to grubym fartem tego mistrza zdobyła.Zespół jak najbardziej w zasięgu Amiki , tak jak i uważam że mają realną szansę na awans do LM. Kibicowsko - wiadomo, świetny i nie drogi wyjazd 2.Ruch - Do końca nie wiadomo z kim.Jeśli Austria się spręży to pewnie z nią i tu szanse już mniejsze na awans.Kibicowsko jak najbardziej na + dla Ruchu 3.Jaga - ciężko powiedzieć bo ten Aris to taka niewiadoma jest ale pewnie będzie faworytem.Kibicowsko wyjazd przedni ale koszty już spore. 4.My - Najpewniej Azerbejdżan , jesteśmy faworytem ale to nie są już pionki pokroju Litwinów, tylko bardziej takie zadziory jak Estończycy czy Gruzini więc tu na stojąco nie przejdziemy ich. Pierwszy mecz u siebie więc tu nie ma co kombinować tylko siąść na nich od 1 minuty, szczególnie że obrona to jedna wielka prowizorka.Kibicowsko - sam wyjazd to pewnie ogromne przeżycie ale to raczej tylko czarter z drużyną - jeśli klub na to pójdzie - ogólnie drogi biznes jak **** ale podróż jakiej większość śmiertelników nie uświadczy;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Seeded teams coef. Unseeded teams coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ---------------- FC Basel *3 Sui 48.675 Rosenborg BK ** Nor 23.980 Anderlecht *3 Bel 42.580 FC Salzburg ** Aut 19.915 FC København *3 Den 34.470 Litex Lovech ** Bul 15.900 Hapoel Tel-Aviv ** Isr 27.775 Dinamo Zagreb ** Cro 14.466 Sparta Praha ** Cze 27.395 Partizan Belgrade ** Srb 13.800 Czy w przypadku pokonania Sparty Praga, Lech bedzie rozstawiony na podstawie tej tabelki? (przejęcie rankingu) |
Lech nie przejmuje rankingu Sparty z tego względu, że losowanie odbywa się przed zakończeniem 3 rundy eliminacji do LM.
|
Jak dla mnie to Amica nie trafiła aż tak fajnie. W końcu to Sparta będzie faworytem. Czesi mają niezłych piłkarzy, np. Słowak Kucka, którego możemy pamiętać z występów w reprezentacji na Mistrzostwach Świata. Jest tam też paru zawodników ocierających się i grających w reprezentacji Czech. Procentowo stawiał bym na 60 do 40 dla Sparty. Wisła trafiła bardzo dobrze. Co prawda wyjazd do Azerbejdżanu trochę odstrasza, ale w końcu Amica też miała wyjazd i poradziła sobie z Interem (chodź było trudno). Quarabag jak najbardziej do ogrania szanse 70 do 30 dla Wisełki. Co do Ruchu to przy ich grze i wzmocnieniach trafili fatalnie. I obojętnie czy trafią na Austrię czy Siroki będą mieli strasznie trudno awansować do 4 rundy. Szanse w przypadku meczu z Austrią 75 do 25 dla Austrii, a w przypadku Bośniaków 55 do 45 dla Siroki Brijeg. Co do meczu Jagi to jedna wielka niewiadoma. Po pierwsze forma Jagi jest jedną wielką niewiadomą. Niby zrobili pare transferów ale czy to są dobre transfery to się dopiero okaże. Szanse Jagielloni upatrywał bym w tym, że o ile się nie mylę liga Grecka dość puźno bo dopiero pod koniec sierpnia rozpoczyna rozgrywki, więc piłkarze Arisu mogą być w bardzo kiepskiej formie w przeciwieństwie do rozpoczynającej sezon Jagi.
Tak czy owak każda drużyna ma szansę przejść do następnej rundy. Jeżeli przejdą 3 nasze ekipy będzie to wielki sukces, 2 drużyny w następnych rundach to minimum a jeżeli przejdzie tylko jedna to będzie porażka, albo raczej coroczna norma polskich ekip w pucharach... Jedno jest pewne. Jeżeli nawet awansujemy do następnych rund, to potrzebne są wzmocnienia. I to poważne wzmocnienia a nie uzupełnienia składów. Myślę, że Wisła awansuje do tej 4 rundy ale bez wzmocnień, to w 4 rundzie nie mamy żadnych szans chyba, że stanie się cud i wylosujemy jakieś totalne ogórki typu Quarabag w co wątpię bo Wisła jest nie rozstawiona... :/ |
Niestety awansować do grupy z pozycji takiej jak nasza to praktycznie misja niewykonalna - jedynie mega fart w losowaniu.Z drugiej strony awans do LM wydaje się nieco trudniejszy niż myśmy mieli(i mieli byśmy gdyśmy przeszli Estończyków) ale powiedzmy sobie szczerze.
Jedynie Anderlecht wydaje się poza zasięgiem, drugi zespół z którym było by ciężko jak cholera to Red Bull a reszta to tak wszystko pół na pół - na papierze oczywiście |
Jeśli chodzi o tę rundę to Lech wylosował całkiem trudnego przeciwnika. Mogli trafić zdecydowanie lepiej. Ale to dobrze, niech pokarzą, na co ich stać :)
Pewnie niektórzy kojarzą, rok temu Sparta odpadła z LM z PAO. Szczególnie u siebie zrobili dobre wrażenie: Trochę się kojarzy z naszą potyczką :) http://www.youtube.com/watch?v=04SVtDwlh70 http://www.youtube.com/watch?v=XKVtA0KXE6E |
Cytat:
|
Losowanie dla polskich klubów było szczęśliwe teraz to tylko trzeba pomóc szczęściu Lech nieźle trafił dobrze że rewanż ma u siebie jak strzeli bramkę na wyjeździe albo zremisuje to będzie dobrze spodziewam się jednak wyrównanego dwumeczu jak z Austrią Wisła jako rozstawiona mogła lepiej trafić ale i tak jest dobrze polskie kluby mają patent na azerbejdżańskie kluby - awans bez dyskusji Ruch trafił najlepiej jak mógł liczę że zagrają z Sirokami Może Ruch nie gra jeszcze tak jakby wszyscy chcieli ale czas działa na ich korzyść Jagiellonia - Aris wiadomo że nic nie wiadomo Jaga gra dobrze w sparingach Aris nic szczególnego w Europie nie osiągnął, średniak ligi greckiej do pokonania
Przy takim losowaniu realne jest żeby 4 polskie kluby grały w 4 rundzie a tam trzeba mieć szczęście albo liczyć na cud (Lech w przypadku awansu ma zagwarantowane gr LE j 6 meczy) Szkoda że wszystkie mecze w LE polskie kluby grają najpierw grają u siebie a rewanże na wyjeździe Ciekawe jak będzie z transmisjami w tv ? Wątpię żeby 3 mecze puścili jednego dnia ale chciałbym się mylić |
Lech niech odpada jak najszybciej i gra LE. Nie potrzeba nam wzrostu siły głównego rywala do tytułu. I nawet mogą sobie awansować do LE ale nie do LM. Pozoastałym polskim zespołom życzę jak najwięcej zwycięstw. W końcu niech jakiś lepszy sezon w pucharach potwierdzi regułę że jesteśmy jako polska liga słabi :lol:
|
Cytat:
Co do Jagi to jeszcze nie wiadomo kto pokaze ich mecze i czy w ogole ktos pokaze.Najblizej jest oczywiscie Polsat. Jezeli mialyby byc 3 transmisje to nie moze byc takich jaj, ze w Ruchu buntuja sie, ze to oni powinni grac o 20, bo w poprzednim sezonie grali niby atrakcyjniejszą piłke. W pilce jak w boksie.TV rozdaje karty. |
Cytat:
Co do posta wyżej: nie ma opcji żeby mecze LE i eliminacje LM były pokazywane gdzie indziej niż na Polsacie, Polsat jako platforma ma całkowite prawa do transmisji tylko dla siebie w Polsce. |
Cytat:
Cytat:
Obecnie to na Polsacie spoczywa mus produkowania sygnalu(od IV rundy robi to UEFA) a to troche kosztuje.Zeby sie zwrocilo to najlepiej pokazac mecz w kanale otwartym gdzie za reklamy dostana wiecej kasy. Tak jak pisalem wczesniej.Jezeli kluby chca byc pokazywane w TV to musza dostosowac sie do wymogow telewizji w postaci godziny rozegrania meczu. To by było na tyle:) |
Co do tych transmisji fajnie było kilka lat temu jak 4 nasze ekipy grały z powodzeniem w pucharach. Pamiętam taki jeden czwartkowy wieczór z pucharem UEFA, gdzie jak się o 15 włączyło TV tak dopiero po 23 go wyłączyło.
Chyba o 15 grała Polonia gdzieś na wschodzie, o 17 dano mecz Legii o 19 Wisły a o 21 z Hiszpani szedł mecz Amicy. Otwarty polsat puści conajwyżej 1 mecz 1 dnia. Pewną furtką dla TV jest możliwość rozgrywania meczów LE we wtorek. Ja chciałbym zobaczyć oczywiście mecz Wisły na polsacie otwartym np we czwartek o 20:45, we środe niech dadzą tego Lecha w Pradze a we wtorek Jagę i dla mnie miodzio. |
Z jednej strony to dobrze że wszystkie mecze są w Polsce Polsat może dogadać się z klubami i puścić 3 mecze jeden po drugim Ale jak znowu będą takie jaja jak z Ruchem że oni chcą mecz o 20 a Polsat o 17 Polsat daje kasę na transmisje i on wymaga od klubów żeby one podporządkowały się (jak nie chcą transmisji to ich szkoda i kibiców ) Strach pomyśleć o rewanżach 3 runda el to raczej powinny być wszystkie mecze tylko godziny transmisji mogą być niekorzystne dla Polsatu może 1 puszczą góra 2
|
Cytat:
Jestem ciekawy za to Arisu w Białymstoku. Może być ciekawie :) |
Jagiellonia prawdopodobnie będzie miała nieczynny sektor gości z powodu budowy stadionu, a nawet jeśli wymagają tego przepisy UEFA to nie będzie on duży
|
http://sport.wp.pl/kat,1754,title,LE...l?ticaid=1a8d7
No proszę. Zaraz się okaże, iż Ruch "kuchennymi" drzwiami dostanie się do kolejnej rundy :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dla tych co się śmiali z Ruchu:P
Torshavn 1-0 Salzburg Co prawda nie odpadli(pierwszy mecz 5:0), ale już wyobrażam sobie co dzieje się na austriackich forach:D |
U Bukmacherów kurs na Wisłę i Ruch 1,10, na Amicę 1,25. Jak nic świadczy to o sile polskich zespołów :P
|
Cytat:
ale awansowały dziś raczej faworyzowane ekipy. |
No ale Bohemians w dupe 0;4 z mistrzem Walii to chyba największa niespodzianka w pucharach jak na razie... W tym roku padają naprawdę szokujące wyniki... Dlatego remis Ruchu na Malcie można potraktować jako sukces :P
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak ktoś nie cierpi Amiki to dziś w Polsacie Sport o 20:00 mecz Sparta Praga-Metalurgs Lipawa. |
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Dobre rozstrzygnięcie. Jadze akurat dobrze życzę w pucharach, a grając na obcym stadionie ich szanse na awans byłyby minimalne. Mam nadzieję, że UEFA nam też nie będzie robiła kłopotów z dopuszczeniem R22. |
Swoją drogą - skoro decyzja w sprawie Jagi jest pozytywna, to nie wyobrażam sobie, aby nam to odrzucono...
Lech pewnie dziś dopnie swego. Albo wygra skromnie po mękach 1:0, albo rozsypie się worek z bramkami. Innego scenariusza nie widze. |
^ odrzucono. a właściwie nie odrzucono, bo w ogole nie dostano szansy na opiniowanie. do UEFY w ogóle nie zgłosiliśmy na III rundę R22, bo nie było do tego podstaw - m.in. licencji PZPN.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl