Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

krysztal 06.05.2024 20:37

A jak się nie uda to w sumie ta pierwsza liga nie jest taka zła, nawet zaczyna się trochę podobać....

Karherop 06.05.2024 20:47

Już nawet nie udawajmy że czeka nas inny scenariusz niż max 5-6 miejsce i wepchnięcie się do baraży albo dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu albo max z 1 pkt przewagi.

Mimo wszystko wierzę że nie wypadniemy z baraży.

pepe72 06.05.2024 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1622591)
Nie ma zle. 6 miejsce. 2 wyjazdy w barazach i witamy pilkarzy w nocy pod stadionem w 20k. Bedzie klimacik xD

Dwa zespoły mają punkt mniej niż my i raczej łatwiejszych przeciwników.
A była szansa odskoczyć na 3 punkty!

Karherop 06.05.2024 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1622604)
Dwa zespoły mają punkt mniej niż my i raczej łatwiejszych przeciwników.
A była szansa odskoczyć na 3 punkty!

Nie ma czegoś takiego jak łatwiejszy rywal. Są rywale z którymi się wygra lub straci punkty.

Jeśli mamy ligę w której w jednej kolejce można na lajcie ograć lidera a w drugiej dostać 0-8 to o czym my tu mówimy.

Elefant 07.05.2024 05:47

Historia I ligi to historia kolejek cudów na końcu sezonu..

Baraże to skrócenie urlopów.
Istotnym czynnikiem przy rozpatrywaniu szans na baraże jest to jak bardzo piłkarzom innych klubów nie będzie chciało się skracać urlopów.
I czy bardziej niż naszym.

Karherop 07.05.2024 07:41

Co nas interesuje:

3. Gieksa 53
4. Płock 51
5. Tychy 51
6. Wisła 50
------------------
7. Motor 49
8. Łeczna 49

31 kolejka:
Wisła - Lechia
Odra - Plock
Polonia W - Łeczna
Tychy - Gieksa
Motor - Znicz

33:
Gieksa - Wisła
Łeczna - Stal
Resovia - Motor
Znicz - Płock
BBT - Tychy

34:
Wisła - BBT
Arka - Gieksa
Motor - BBT
Tychy - Łeczna
Płock - Resovia

Będziemy dużo mądrzejsi po każdym jednym spotkaniu. Mocno trzeba trzymać kciuki w szczególności za formę Znicza oraz heroiczny bój o utrzymanie Resovii i Polonii.

Patryko 07.05.2024 08:03

Przede wszystkim patrzmy na siebie, rywale już grali pod nas, tylko my nie graliśmy dla siebie. Jak nasze pucharowe gwiazdy nie zepną tyłków, to po meczach z Lechią i GKSem może nie być czego zbierać.

pepe72 07.05.2024 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1622627)
Co nas interesuje:

3. Gieksa 53
4. Płock 51
5. Tychy 51
6. Wisła 50
------------------
7. Motor 49
8. Łeczna 49
...
Będziemy dużo mądrzejsi po każdym jednym spotkaniu. Mocno trzeba trzymać kciuki w szczególności za formę Znicza oraz heroiczny bój o utrzymanie Resovii i Polonii.

9. Odra 46

W następnej kolejce jest mecz Odra Opole - Wisła Płock, który też nas interesuje.
Każdy wynik ma swoje pozytywy:
2 - Odra nas nie dogoni - jeśli wygramy u siebie z Lechią
X - mamy szansę przeskoczyć WPłock
1 - mamy szansę przeskoczyć WPłock - wystarczy remis

Szczęściem w nieszczęściu jest układ meczów, bo wszyscy zainteresowani albo grają między sobą albo z drużynami jeszcze walczącymi o spadek.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1622629)
Przede wszystkim patrzmy na siebie, rywale już grali pod nas, tylko my nie graliśmy dla siebie. Jak nasze pucharowe gwiazdy nie zepną tyłków, to po meczach z Lechią i GKSem może nie być czego zbierać.

Patrzyliśmy na siebie ale w ostatnich 3 meczach z drużynami z dołu tabeli zamiast 9 punktów zdobyliśmy 5.

Karherop 07.05.2024 12:26

Zastanawiam się czy dodawać Oddrę, ale realnie, jeśli wygramy z Lechią, a Odra max zremisuje to będzie miała do nas dystans 6 pkt - w praktyce już nas nie wyprzedzi. A nawet jakby miała wyprzedzić to by oznaczało że położyliśmy lage w dwóch ostatnich spotkaniach i ani my ani Odra nie będziemy w barażach.

Jak Odra wygra z Płockiem to się zacznie kolejne przetasowanie i zobaczymy gdzie wtedy będziemy. Wciąż może być dobrze, wciąż też może być tragiczne

sandomingo 07.05.2024 12:32

Wydaje się, że walka toczy się o miejsce 6 pomiędzy Tychami, nami i Łęczną.

Katowice, Płock i Motor mają autostradę i raczej z niej nie wypadną.

Tychy grają słabo, dodatkowo posypał im się skład.
Mają u siebie Katowice i Łęczną, wyjazd do Niecieczy.

Tutaj myślę że 2 pkt ugrają, nie więcej, zakładając remis w ostatniej kolejce z Łęczną

Łęczna wyjazd do Tychów i Warszawy, u siebie Stal - 5 punktów.

Przy tych założeniach Wisła potrzebuje ugrać 4 punkty, mamy lepszy bilans z Łęczną.

Walka w ostatniej kolejce do ostatniej sekundy o miejsce nr 6.
Kapitalna robota ekipy Rude na wiosnę.

wolfy 07.05.2024 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1622701)
Zastanawiam się czy dodawać Oddrę, ale realnie, jeśli wygramy z Lechią, a Odra max zremisuje to będzie miała do nas dystans 6 pkt - w praktyce już nas nie wyprzedzi. A nawet jakby miała wyprzedzić to by oznaczało że położyliśmy lage w dwóch ostatnich spotkaniach i ani my ani Odra nie będziemy w barażach.

Jak Odra wygra z Płockiem to się zacznie kolejne przetasowanie i zobaczymy gdzie wtedy będziemy. Wciąż może być dobrze, wciąż też może być tragiczne

Zwycięstwo Odry z Płockiem niewiele przetasuje, ale sprawi że będą jeszcze w grze o baraże. Remis lub przegrana minimalizuje ich szanse.

Karherop 07.05.2024 13:26

@wolfy, jeśli Odra przegra z Płockiem straci praktycznie matematyczne szanse na baraże. Sprowadzi je do szans <1%. Będzie to równie prawdopodobne jak to że jeszcze Lechia nie awansuje do esa.

Płock się może przy przegranej z Odrą stoczyć z 4 miejsca na 8, więc nie powiedziałbym że niewiele. Każdy jeden mecz z w/w przeze mnie będzie robił chaos w tabeli. W zasadzie tylko GIeksa jest w jakiejś uprzywilejowanej pozycji ale z kolei ma trudny terminarz.

wolfy 07.05.2024 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1622719)
@wolfy, jeśli Odra przegra z Płockiem straci praktycznie matematyczne szanse na baraże. Sprowadzi je do szans <1%. Będzie to równie prawdopodobne jak to że jeszcze Lechia nie awansuje do esa.

Płock się może przy przegranej z Odrą stoczyć z 4 miejsca na 8, więc nie powiedziałbym że niewiele. Każdy jeden mecz z w/w przeze mnie będzie robił chaos w tabeli. W zasadzie tylko GIeksa jest w jakiejś uprzywilejowanej pozycji ale z kolei ma trudny terminarz.

Płock przy przegranej z Odrą nadal będzie w grze - o to mi chodziło. To na które miejsce spadnie jest bez znaczenia, liczy się jaką będzie miał stratę.

Karherop 10.05.2024 09:23

Na odrobienie jakichkolwiek strat będą dwa dwie kolejki. W dodatku to już zacznie się liczenie na innych.

Dzisiaj trzeba liczyć że wielki Znicz się postawi Motorowi, a w drugim meczu będzie remis, choć po prawdzie żaden wynik nie będzie tragiczny między Tychami a Gieksa.

Dodatkowo 4 kluczowych zawodnikow gieksy jak zlapie kartkę to z nami będzie pauzować: Jędrnych, Błąd, Repka, Bergier

swiety37 10.05.2024 11:33

A orientuje się ktoś czy kartki przed barażami są zerowane?

roki9 10.05.2024 12:22

Nic się niestety nie zeruje.

Cytat:

5. Bilans napomnień (żółtych kartek) zawodników w rozgrywkach Fortuna 1. ligi nie jest anulowany po rozegraniu meczów 34. kolejki rozgrywek – mecze barażowe są traktowane jako kontynuacja rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

6. Ewentualne kary dyskwalifikacji w rozgrywkach Fortuna 1. ligi jako konsekwencja określonej liczby napomnień (żółtych kartek) lub wykluczeń w wyniku samoistnej czerwonej kartki podlegają wykonaniu w meczach barażowych.

Karherop 10.05.2024 12:52

Colley 7
Duda 7
Gogol 3
Sobczak 3

Reszta albo nie odgrywa znaczącej roli, albo jest daleko od zagrożeń pauza na ten moment

swiety37 10.05.2024 13:31

Z naszym szczęściem to oba młodziki wypadną na ten sam mecz i trzeba będzie Krzyżanowskim i Kutwą grać.
Józek też mógłby z TBB odpocząć o ile przyzwoicie zapunktujemy w dwóch najbliższych meczach...

Patrząc na ostatnie wyniki, to wypada wygrana z lechią, remis z gks, wygrana z tbb, remis w pierwszym barażu (karne) i wygrany finał baraży... Oby.

Patryko 10.05.2024 13:40

Na ewentualne baraże trzeba wykartkować Józka i Dudę, reszta to tło. W przypadku wygranej z Lechią, ja osobiście kazałbym im obu złapać po żółtej z GKSem.

ciacho 11.05.2024 20:31

Czy jest opcja, że wygramy 2 ostatnie mecze i nie wejdziemy do baraży?

Jaroo1 11.05.2024 20:35

Wg drozda jest nawet opcja na top2.
Drozd: Jesteśmy na najlepszej drodze do top 2.

Koniec cytatu.

Karherop 11.05.2024 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1623038)
Czy jest opcja, że wygramy 2 ostatnie mecze i nie wejdziemy do baraży?

Nie ma takiej matematycznej opcji, 6 pkt to baraże.

ślimak 11.05.2024 20:44

Rude wygrał z Wisłą dwa kolejne mecze w I lidze?

RoS 11.05.2024 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1623038)
Czy jest opcja, że wygramy 2 ostatnie mecze i nie wejdziemy do baraży?

Nie, Tychy grają z Łęczną więc jedna z tych dryżun będzie miała mniej niż 56, a Motor ma gorszy bilans z nami więc będziemy w top6.

Przy 56 jest 5% na 6 miejsce, pozostałe 95% to wyższe pozycje.
https://twitter.com/zagrosik/status/1789359193008329043

FraMat 11.05.2024 21:01

Dlaczego mielibyśmy wygrać dwa ostatnie mecze?
Bo wróci Carbo?

ciacho 11.05.2024 22:49

Nie ma ku temu przesłanek. Ale jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że za tydzień przejedziemy się po GKSie, by za 2 tygodnie przy pełnym stadionie przy R22 dostać mokra szmatą w ryj po blamażu z Niecieczą.

Karherop 11.05.2024 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1623057)
Dlaczego mielibyśmy wygrać dwa ostatnie mecze?
Bo wróci Carbo?

Równie dobrze będziemy gadać za tydzień że żeby awansować trzeba "tylko" wygrać z TBB. Taka jest pilka, póki są szanse to są dywagacje

A że mało zespołów chce realnie do baraży to w ostatniej kolejce będą 2 lub 3 miejsca do rozdania.

nero 11.05.2024 23:46

Skąd Wam się do cholery bierze „mało zespołów chce do baraży”? Rok temu słyszałem to o Puszczy.
Rozumiem, że w tej ekstraklasie to same problemy? Jak to wyglada od zaplecza wchodzi prezes do szatni i mówi, panowie jest świetnie, dwa ostatnie mecze musicie przeje.bać bo za dobrze Wam idzie jeszcze przez Was baraże będziemy musieli rozegrać.

Arkadiusz.Czerepach 12.05.2024 07:52

może dla poprawy humoru pepe porób jhakieś statystyki czy żydownia spadnie z Esy

masada 12.05.2024 08:52

E tam, musimy tylko wygrać z Cyganami, którzy zdobyli 32 pkty w ostatnich 14 meczach, potem z Brukbetem u siebie, z nożem na gardle i z pełnym stadionem, a takie mecze idą nam zazwyczaj znakomicie, potem w pierwszym barażu w Tychach lub Płocku, a w drugim znowu z GKS w Katowicach. To musi się udać.

Kurz 12.05.2024 09:11

Wyniki w 6 meczach zaciemniają obraz. Mamy w nich bilans 26:7. W pozostałych 26 spotkaniach bilans to 34:35. Tracimy za dużo bramek. Tracimy je za łatwo. To nie jest zarzut dotyczący tylko obrońców, ale całej drużyny. Są 2 wyjścia z tej sytuacji. Pozostać przy obecnym stylu gry i sprawdzać lepszych piłkarzy, którzy dadzą więcej w defensywie i jednocześnie będą przynajmniej na podobnym poziomie w ofensywie, jak obecni (nierealne z kilku powodów) albo... W końcu na poważnie przemyśleć czy na pewno droga "udawania" Wisły sprzed lat z takim garniturem piłkarzy jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem w naszej sytuacji.

nero 12.05.2024 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1623137)
E tam, musimy tylko wygrać z Cyganami, którzy zdobyli 32 pkty w ostatnich 14 meczach, potem z Brukbetem u siebie, z nożem na gardle i z pełnym stadionem, a takie mecze idą nam zazwyczaj znakomicie, potem w pierwszym barażu w Tychach lub Płocku, a w drugim znowu z GKS w Katowicach. To musi się udać.

Al mówi, że skoro coś cały czas się nie udaje i nie zaliczyłeś takiej serii zwycięstw przez cały sezon to w końcu musisz zaliczyć. Zatem są szanse, nie ma panikować.

A tak na poważnie co roku jest coraz gorzej, najpierw ledwo się utrzymaliśmy, potem spadliśmy, potem baraże i przegrana w pierwszym meczu zatem moje Al mówi mi, że w tym roku nie będzie nawet baraży. Ładnie systematycznie, każdego roku ciutkę gorzej niż w roku poprzednim.

wolfy 12.05.2024 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1623090)
Równie dobrze będziemy gadać za tydzień że żeby awansować trzeba "tylko" wygrać z TBB. Taka jest pilka, póki są szanse to są dywagacje

A że mało zespołów chce realnie do baraży to w ostatniej kolejce będą 2 lub 3 miejsca do rozdania.

Tu mnie zaciekawiłeś. Które zespoły wg. Ciebie nie chcą do baraży?

krysztal 12.05.2024 11:54

Np Wisła...

pepe72 12.05.2024 20:01

W ramach "nadzieja umiera ostatnia" garść statystyk:
Mecze drużyn, które nas interesują, po tym jak niestety Łęczna nie dała d...y z Polonią.
Kod:

    Wisła      7  GKS T.      6  Motor      8  Górnik Ł  4  Odra      9  WPłock    5  GKS K.  3
33  w GKS K.    3  w Bruk-Bet 14  w Resovia  16  d Stal  10  w Polonia 15  w Znicz  12  d Wisła 7
34  d Bruk-Bet 14  d Górnik Ł  4  d Podbesk. 17  w GKS T.  6  d Znicz  12  d Resovia 16  w Arka  2

Wisła załapie się do baraży zdobywając:
1 punkt - pod warunkiem:
- Wisła Płock przegra dwa mecze
i
- Motor i Odra co najwyżej raz zremisują

2 punkty - pod warunkiem:
- Wisła Płock co najwyżej raz zremisuje
lub
- GKS Tychy przegra dwa mecze
lub
- Górnik Łęczna przegra dwa mecze
i
- Motor i Odra co najwyżej dwa razy zremisują

3 punkty - pod warunkiem:
- Wisła Płock nie wygra
lub
- GKS Tychy co najwyżej raz zremisuje
lub
- Wisła Płock co najwyżej raz zremisuje
i
- Motor i Odra raz przegrają

4 punkty - pod warunkiem:
- Górnik Łęczna nie wygra
lub
- Wisła Płock raz przegra
lub
- Wisła Płock nie wygra
lub
- GKS Tychy nie wygra
i
- Motor i Odra raz nie wygrają

6 punktów - gramy w barażach
Górnik Łęczna gra jeszcze z GKS Tychy wiec któreś straci punkty.

Warunek "i" odnosi się do każdego z warunków "lub"

Karherop 12.05.2024 21:22

Pepe, przecież w wariancie naszych 6 pkt nie ma możliwości aby to nam nie dawało baraży.

Jeśli jest taki wariant to go wskaż.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1623162)
Tu mnie zaciekawiłeś. Które zespoły wg. Ciebie nie chcą do baraży?

Ten sezon pokazuje że nikt chce ekstraklasy poza Arka, Lechia i Gieksa.

Tak samo jak mistrzostwa nikt nie chciał poza Jaga i Śląskiem. Jeśli ktoś chce osiągnąć sukces i poza mowieniem że "chce" nie robi nic, to tak naprawdę na jakiej podstawie ma go osiągnąć?

MaLk 12.05.2024 21:47

Do końca sezonu "zasadniczego" zostały 2 kolejki, a mnie się nawet nie chce otwierać excela, żeby zaktualizować dane.

Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 6,50 pkt/mecz <- bez szans
Brakująca średnia do mało prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 5,50 pkt/mecz <- bez szans

Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 3,00 pkt/mecz (= 2 wygrane) <- statystycznie w 4 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 2,00 pkt/mecz (= 1 wygrana + 1 remis) <- statystycznie w 3 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do prawdopodobnych baraży: 0,50 pkt/mecz (= 1 remis) <- statystycznie w 2 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży [w tym sezonie wedle wszelkiego prawdopodobieństwa nie wystarczy - praktycznie wymagałoby to super hiper kombinacji wyników];

Brakująca średnia do mało prawdopodobnych baraży: 0,00 pkt/mecz <- statystycznie w 1 przypadku na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży <- w tym sezonie na pewno nie wystarczy;

Minimum historyczne też osiągnęliśmy - w 1 przypadku na 11 do baraży wystarczyło 48 punktów. W tym sezonie na pewno nie wystarczy.

Średnia ligowa Rudego: 1,46 pkt/mecz.

Jakimś cudem z taką średnią ciągle jesteśmy w walce o awans, choć już z pozycji rozpaczliwie goniącego.

Klasyfikacja Wolfy'ego:
Rude 1,462 vs Sobolewski 1,385

Rude utrzymuje wywalczoną przewagę, ale Sobolewski odrobił część straty. W najbliższej kolejce Rude może utrzymać się na czele tej wiekopomnej klasyfikacji tylko pod warunkiem wygranej. Remis lub przegrana oznaczałaby spadek za Sobolewskiego.

13 meczów ligowych minęło, magiczna bariera wygranych 2 (słownie: dwóch) ligowych meczów z rzędu, ciągle okazuje się nie do przejścia dla Rudego. Pomijając już, że w barażach musimy taką bieda-serię zanotować, to może się okazać, że jeśli Rude będzie odkładał przebicie tej bariery do fazy barażowej, to nawet nie będzie miał okazji sprawdzić się w barażach.

krysztal 13.05.2024 06:57

Zdajecie sobie sprawę że za tydzień może już być "po ptokach"?

Karherop 13.05.2024 07:34

A za 2 tygodnie to już na pewno. Najpewniej przegramy w Katowicach a zostaną jakieś iluzoryczne szanse że w ostatniej kolejce wszyscy przegrają którzy są przed nami i rozloza przed nami czerwony dywan zapraszając do baraży.

I dobrze, bo już wystarczająco dużo negatywnych emocji przyniósł ten sezon i co gorsze: kolejny sezon nie zapowiada się lepiej.

krysztal 13.05.2024 09:56

Ja mam na myśli całkiem realny scenariusz gdzie dostajemy w....... od cyganów a Tychy,Płock i Łęczna wygrywają swoje mecze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl