![]() |
Skończyła się napinka na brak szybkości i dokładności naszych grajków, skończyło się jechanie po Diazie... zaczyna się narzekanie na stadion i rywali jacy to oni ciężcy :)
Z rywali obawiam się tylko BATE Borysów... reszta do odstrzału do kopa. |
Cytat:
|
Na chłodno
Jaliens - najlepszy mecz w barwach Wisły, bezsprzecznie! Nunez - większość pisze o tym iż mało włączał się do akcji ofensywnych ok może to i prawda ale chciałem zwrócić uwagę na trzy rzeczy: uno świetne ustawianie się Gerwazego w defensywie i jego ruchy w momencie ataku przeciwnika. On wygląda jakby grał w europejską piłke od wielu lat. świetnie się zastawia, czyta gre. Due po przesunięciu go przez Maaskanta na OP raz czy dwa dał świetne piłki do ataku, ogólnie rozruszał się. Tres to jest niesamowity cwaniak. Generalnie ten gracz ma coś w sobie, jest niesamowicie uniwersalny i solidny na każdej pozycji na której gra. Ale żeby nie było za kolorowo to wczoraj jak dla mnie za mało podejmował ryzyko, za mało próbował uderzeń z dystansu, oddawał pilke do najbliższego partnera oraz za malo brał ciężaru gry na własne barki. Moim zdaniem miał takie zalecenia od trenera grając na DM ale możemy mieć z niego jeszcze duzo pociechy Małecki - jestem niesamowicie zdziwiony sposobem w jaki grał we wczorajszy wieczór, zero holowania, zero glowy w dół, podania kiedy trzeba podac, klepka, strzał kiedy trzeba strzeliśc. Patryk brawo! Pokazujesz że dojrzewasz do bycia profesjonalnym piłkarzem! Moim zdaniem Patryk oddał wczoraj świadomie pole do bycia gwiazdą wieczoru Maorowi i za to szacunek dla Patryka. Pokazuje że dojrzewa. Jeszcze słowo Maaskancie i Valcxu, takiego duetu polska piłka nie widziała od dawna. Pierwszy potrafi świetnie ustawic zespół a drugi pokazuje że ma głowe na karku. Każdy transfer przemyslany, każdy z pozyskanych zawodników wydaje sie być ciekawym zawodnikiem, mieszanka rutyny z młodoscią. BRAWO BRAWO BRAWO! Teraz czas na losowanie. Jedno jest pewne. Mamy silną ekipę. Naprawdę. Powtarzałem to już wcześniej po losowaniu. Powtarzałem po wylosowaniu Litexu że nie ma sie kogo bać podczas gdy wielu srało w pory przed Litexem. Owszem są solidni. Ale powtórze to jeszcze raz, mamy najmocniejszą pakę od dawien dawna. To inne drużyny z rozstawionych powinny bac sie Wisły! Awans do LM jest na wyciągnięcie ręki. Obojętnie na kogo trafimy, jeśli nasi piłkarze będą grali tak mądrze taktycznie i z takim zaangażowaniem to mamy 80% szans na awans bez względu na kogo trafimy. Najważniejsze jest to aby rewanż grać na REYMONTA. To jest klucz do sukcesu. JJBG!!! |
Pooceniam zwycięzców:
Pereiko: 6 - Nie rozumiem zachwytów nad jego wczorajsza grą .. ale rzeczywiście gra na przedpolu to inna klasa w porównaniu z Jovanicem Lamey: 6 - ciekawy jestem co by było gdyby jego fatalny błąd w 3 minucie zakończył się golem ... potem juz coraz lepiej ... bardzo podobało mi się jego podanie chyba z 7 minuty do Kirma Chavez - 8 - nie popełnił żadnego błędu, opoka ... , cały czas drżę jednak kiedy sędzia gwizdnie te jego bloki ... Jaliens - 7 - jedna pomyłka poza tym ok Diaz - 5 - dużo lepiej niż w Łoweczu ale do optimum formy jeszcze długa droga Kirm - 4 - tyle akcji które wczoraj zepsuł to chyba rekord ale jeden plusik było go widać prawie cały mecz Sobol - 6 - Solidny jak nie wyłuska to odpowiednio sfauluje ... Nunez - 5 - Błysnął w końcówce .... do 70 minuty jakoś niewidoczny (poza faulami na żółtko), chociaż pracował jak reszta Melikson - 8 - ... chroń Panie Boże jego członki ... Cymesik nasz ... natomiast żółtko mu się należało ! ... za efektowny nurek przy "karnym" Małecki - 7 - wysoka ocenę mu daje nie tylko za fajną asystę ale także za .... grę w destrukcji ... Genkov - 6 - napracowała się chłopina ale niewykorzystane 2 setki (druga przy bramce Wilka) obniżają notę, ładnie wyskakiwał szkoda że podanie dostaje raz na 5 takich wyjść (Paweł Br machałby rękoma strasznie) Wilk - niby świetna zmiana ale ten jego "wstręt" do obracania się w stronę bramki po przyjęciu piłki trzeba tępić (ponoć Maskant nad tym pracuje) Taktyka: Defensywna ale nie taka jakiej się bałem czyli mur na 40 m .... Były długie fragmenty meczu gdy nic nam nie groziło nie dlatego ze dobrze broniliśmy się tylko dlatego ze piłka była w środku lub na połowie Litexu. Zwracam uwagę że pierwszą bramkę zdobyliśmy w ataku pozycyjnym a nie z kontry .. Wg mnie był to najlepszy mecz naszej obrony, może tez dlatego że wiele zdrowia zostawili asekurujący obrońców pomocnicy zwłaszcza Małecki i Kirm oraz (co naturalne ) Sobol i Nunez. Nieco popsuł widowisko sędzia: odebrał Litexowi chęć grania "karnym" (boczny też był ślepy ?) a dodatkowo nie gwizdał ewidentnych fauli Nuneza i Diaza ... Myślę że ta "pomoc" nie była potrzebna bo Litex naprawdę nie miał pomysłu na Wisłę i w całym meczu stworzył może 3 groźne sytuacje. Zapomniałbym: GRATULACJE i PODZIĘKOWANIA !!!! dla drużyny i dla tych co na stadionie (szacuneczek ...) |
Cytat:
Melikson... po kolejnych dobrych występach brakuje mi już epitetów opisujących jego grę. On ociera się o perfekcje w tym co robi. Co godne uwagi gol strzelony lewą nogą. Podkreślam świetny mecz Jaliensa i cieszy to że Patryk potrafił zagrać kilka super klepek z Maorem. Akcja bramkowa to mistrzostwo. Segiej Pareiko jakoś mało skoncentrowany, mianowicie, przy wznowieniu gry chyba z piłką w rękach wyleciał za linie pola karnego. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak widać każdy mierzy własną miarą.
Z forum korupcjorza: "Ciekawe ile Ciupał zainwestował w sędziego" Pewnie ich ikona Raiss jest tam zarejestrowany i chce być na bieżąco z cenami:) |
Ja osobiście będę czekać na cypryjczyków, Fakt grali już w LM ale wydaje mi się że te swoje lata świetnosci mają już za sobą. Ale myśle że wszyscy rywale są w zasięgu naszym i nie ma co sie obawiać, troche czasu pozostało więc myślę że rozkręcimy się jeszcze bardziej:)
|
Wisła - LItex okiem kamery KIKS.tv
relacja+ wywiady: http://kiks.tv/2011/08/kolejny-krok-...ligi-mistrzow/ doping: http://kiks.tv/2011/08/bez-komentarz...u-wisla-litex/ |
Taktyka i teamgeist to nasza siła.
Nie ma Brożków machających rękami, narzekających na wszystko dookoła, nikt nie psuje atmosfery w drużynie. Chłopaki walczą w każdym meczu aż miło. Stadion jest, będzie LM. BATE, Maccabi, Dinamo - są drużynami, które nie podnoszą ciśnienia na samą myśl o meczu z nimi. Jak najbardziej do przejścia, ale jak to w pucharach... szanse przejścia 50:50. Ważne jest grać 2 mecz u siebie. Jak tak się stanie, to jestem na 80% pewny prze zgramy tam gdzie nie grał od lat żaden z polskich zespołów. Duńczycy i Apoel mogą nam lekko sprawę utrudnić, ale jak najbardziej są to drużyny do przejścia. Wisła Maaskanta, potrafi grać kilka systemów taktycznych, w zależności od przeciwnika. Atak pozycyjny, kontry... Wiślacy to potrafią grać. Dodajmy do tego indywidualności takie jak Melex, Mały, Iliev. Każdy z zawodników Wisły daje jakość tej drużynie. 4 mecze w pucharach pod rząd zakończone pewnymi zwycięstwami. Nie ma bata, LM musi być w tym roku. dlaczego Dinamo wymieniam w gronie łatwiejszych przeciwników - mają mocną drużynę, ale jako drużyna z radośnie grającej Chorwackiej ligi, która moim zdaniem jest silniejsza (sic!) od naszej Ekstraklasy, nie pląta nóg piłkarzom już w szatni. Przeciwnik do rozwałki, tak jak Litex. Jesteśmy w stanie taktycznie ich zabić. |
Nie rozumiem wymieniania Dinamo jako jednego z łatwiejszych rywali. Aktualnie jest to drużyna lepsza nawet od Kopenhagi, jest to najlepsze Dinamo od wielu lat. Udało im się zatrzymać swoje największe talenty, czyli Badelja i Vrsaljko, jak i również najlepszego w drużynie Sammira, wycenianego na kilka milionów euro.
Do nich dokupili dwóch najlepszych zawodników ligi chorwackiej, czyli Krstanovicia (król strzelców) i Alispahicia (bodajże najlepszy asystent w ich lidze), Domagoja Vidię z Bayeru Leverkusen i Jerko Leko, blisko 60-krotnego reprezentanta Chorwacji. Widziałem ich w spotkaniu z Nefchi w poprzedniej rundzie, piłką grali po prostu rewelacyjnie, coś a'la Turcy z Legią, z tym, że Dinamo przy tym stwarzało sytuację za sytuacją. Kopenhaga gra jednak raczej topornie, stracili swojego świetnego trenera i kilku najlepszych piłkarzy, w tym trzech z czterech swoich kluczowych defensorów, a jak wiadomo właśnie defensywą Duńczycy robili w poprzednim sezonie LM różnicę. Dinamo natomiast nie dość, że już w poprzednim sezonie było mocną drużyną, to jeszcze teraz bardzo solidnie się wzmocnili. U nich głód LM jest ogromny i w tym roku postawili wszystko na jedną kartę. Dla mnie jest to zdecydowanie najtrudniejszy z możliwych rywali. Najlepiej by było trafić na BATE albo Maccabi, BATE już nie gra tak dobrze jak w poprzednich sezonach, jest to drużyna może ciut lepsza od Liteksu, natomiast z tego co wiem, to Maccabi jak na razie wygląda bardzo średnio, grają dosyć statycznie, defensywę mają taką sobie. APOEL jest jednak nieobliczalny, a Cypryjczycy u siebie prezentują się zazwyczaj świetnie, vide 3-0 z ADO Den Haag, czy też 3-0 z Mladą Bolesław w poprzednim tygodniu. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Można powiedzieć, że w końcu obecność Cupiała na trybunach nie przyniosła Wiśle w Lidze Mistrzów pecha :D
|
Nie mieliśmy szczęścia jak dotąd w losowaniach oby tym razem jednak losowanie dopisało.
Chciałbym zwłaszcza by znowu pierwszy mecz był na wyjeździe :) BATE Borysów ładnie sobie radzi w Europie: Liga Mistrzów: Faza grupowa w 2008/2009 Liga Europy: Faza grupowa w 2009/2010, 2010/2011 Najchętniej brałbym ich by zapewnić im trzecią z rzędu fazę grupowa LE ;) |
Ci, którzy piszą, że Nunez grał słabo nie byli na meczu. W telewizji nie widać jak się ustawiał, przesuwał, asekurował - głównie Diaza - dla mnie jeden z naszych lepszych zawodników.
|
Zgadzam się z przedmówcą.
|
Budujące jest to ,że z meczu na mecz ta drużyna będzie coraz silniejsza. Mamy bardzo silny zespół jak na ligę, trzeba go tylko porządnie zgrać.
To co robi Maor utwierdza mnie w przekonaniu ,że ten gościu jeszcze nie pokazał wszystkiego na co go stać. Drzemie w nim ogromny potencjał i gdyby tylko miał z kim grać to Wisła miała by tak mocne uderzenie jak za czasów Kasperczaka. Na chwile obecną największy problem zespołu to właśnie to ,że potrzebuje czasu aby ekipa nauczyła się ze sobą grać. |
Cytat:
ogólnie wszyscy zasługują na WIELKIE BRAWA !!! zgadzam się że to najlepszy mecz za holendrów! |
Byle nie Kopenhaga i Zagrzeb. Reszta według mnie jest do przejścia. Chciałbym osobiście Hajfę. Już raz pokonała Wisła "wielką" ekipę z Izraela. Pora zlać dupsko drugiej potędze.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Z komentarza Borka i Iwana dałoby się wyciągnąć wiele ciekawych zwrotów... ;) coś jak "nawet sędzia nie był w stanie dogonić Meliksona" "ojojojoj... Melikson" (przy kiwce Meliksona), albo "akcja Wilka piłkarza Korony..." - Borek bez komentarza ;)
|
Nie chodzi o to czy są do przejścia czy nie, bo z taką naszą grą jak wczoraj to wszyscy są do przejścia, pytanie tylko czy może być nieco łatwiej czy trudniej. Według mnie rzeczywiście Dinamo wygląda spośród tych 5 zespołów najmocniej. Później mimo wszystko Kopenhaga, Apoel, Maccabi i na końcu BATE. Już dwa razy w tym sezonie mieliśmy lekkiego niefarta w losowaniu, więc teraz mam nadzieje na wylosowanie BATE. Raz, że chyba najbliżej by było jechać na wyjazd i nie byłby bardzo kosztowny, dwa to forma piłkarzy BATE (oglądałem 3 ich mecze, w tym dwa całe) i na prawde nie są dużo lepsi o Litexu (lepiej poukładani taktycznie niz Litex i nie mają tak "gorących głów jak Bułgarzy), Litex lepszy w ofensywie, za to BATE niezłe w obronie. A trzy to chciałbym zobaczyć tę Białoruś ;)
|
Ja również zgadzam się z rw88, Dinamo to jak dla mnie najtrudniejszy rywal i właściwie jedyny, którego chciałbym uniknąć. Są fantastycznie zgrani i na pewno lepiej wyszkoleni technicznie od nas, no i po wzmocnieniach. Oceniam ich wyżej od Kopenhagi.
|
Cytat:
Niestety mam wrażenie, że Małecki stracił na szybkości. Nawet dał się wczoraj przepchnąć pod własnym polem karnym, co mu się w zeszłej rundzie nie zdarzało. Generalnie mecz był świetny. Martwi mnie tylko ta kartka dla Meliksona. Rozgarnięty rywal będzie chciał, to wykorzystać aby osłabić nas w rewanżu. Dobra czas teraz kupić tabletki na uspokojenie i oby Śląsk dzisiaj trafiał do bramki. A jutro to trzymać kciuki za pomyślne losowanie... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tak off top, jak się w końcu skończyło z transmisjami Śląska i Legi na otwartych kanałach? Będą?
|
Cytat:
|
Nie wiecie czy można gdzieś zobaczyć pomeczowy wywiad z Pareiko , w którym mówi po polsku?
|
na Ipli zobacz może jest
|
haha ale jak dla mnie to Pan Iwan troszkę za dużo gorzałki hehe :D
Nunez wyraźnie był z tyłu,grał jak dla mnie dobrze jak zwykle. Waleczny ,szybki ,coś tam działał. Jedynie można się przyczepić ,że nie wychodzi do gry. Ale też zauważyłem ,że nasi chyba nie ufają Argentyńczykowi bo przy wyprowadzaniu wiele razy mogli do niego podać a holowali piłkę i wybierali inną opcję :) Ogólnie super gra :) Szczególnie krycie imponowało mi :) jak ktoś oglądał wcześniej mecz na Polsacie Sport ManCity-Inter to nasze ustawienie było bardzo podobne jak wcześniej wymienionych drużyn. Odnośnie Toma jak widać było wystarczy go podwoić i robi się z niego więcej szumu niż efektu :) Jedyna akcja była kiedy Diaz źle się ustawił do niego i minął go na szybkości ,do tego brak podwojenia i zrobiło się groźnie. Co nie zmienia faktu ,że Diaz nie najlepiej spisuje się na lewej stronie :) Od pierwszej jedenastki trzeba wymagać więcej . Przydałby się dobry w defensywie obrońca z leciutkim pociągiem do przodu :D Czyli obrońca idealny :) No ale do naszej gry to chyba przydałby się bardziej defensywny obrońca zwłaszcza ,że będziemy grać coraz to z lepszymi zespołami:) |
Piękny mecz, wspaniała atmosfera. Ten zespół z meczu na mecz się rozkręca i już wygląda to bardzo dobrze. Oby tak dalej. JJJBG!!!
|
Bardzo dobry mecz naszego zespołu. Jeden z lepszych od kilku lat. Jak po pierwszym meczu pisałem, że Litex jest tylko nieznacznie lepszy od Karabachu, ale za to my jesteśmy znacznie lepsi od zeszłego sezonu. Dzis Bułgarzy nie stworzyli właściwie żadnej sytuacji, bo gol jakiego strzelili to przypadkowy ping-pong w polu karnym, dla mnie nie było dziś w zespole slabego elementu. Każdy zagrał dobrze. Podobało mi się przesuwanie całego zespołu i zaangażowanie w mecz jak i realizacje taktyki.
Dla mnie trzech najlepszych: 1.Melikson - zagrał wczoraj na światowym poziomie, 700 tys. euro za niego to rozbój w biały dzień. 2.Jaliens - pokazuje czemu grał w reprezentacji Holandii w tym sezonie, znacznie się poprawia z każdym meczem, dziś w defensywie bezbłędny i posłał kilka piłek, że palce lizać 3. Sobol - serducho, serducho, serducho |
Diaz bardzo dobre zawody - wybitny On nie jest ale Paljic nie ma atutów, by wygrać z nim walkę o pierwszy skład. Przede wszystkim Junior bardzo spokojnie wyprowadzał piłki z naszej strefy obronnej - celne, długie podania do pomocników. Solidny w obronie gdzie nie dał poszaleć dobremu przecież Tomowi.
Jeśli miałbym kogoś za ten mecz zganić to tylko Kirma. |
Co do słabszej gry Toma,to czytałem wczoraj,że Tomowi na awansie Liteksu nie zależy,bo tylko w przypadku braku awansu Litekst puści go do Gazientesporu,więc już przed meczem sobie myślałem,że to Tom to dzisiaj już taki dobry nie będzie,co nie zmienia faktu,że Diaz się poprawił w stosunku do poprzedniego meczu,a i ogólnie w defensywie zagraliśmy lepiej.
|
Dziwne rzeczy się wczoraj działy z kursami na mecz Wisły,głównie u buków azjatyckich.Ktoś tam nieźle grał przeciw zwycięstwu Wisły.Kurs na Wisłę w ciągu paru godzin wzrósł grubo ponad 20%.Co do samego meczu,to gra defensywna wreszcie wyglądała lepiej.Oby szczyt formy całego zespołu przyszedł za dwa tygodnie.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl