![]() |
Duża część tej kwoty odpływa do Myślenic.
|
Spowiedź Doktora :-D
http://www.sport.pl/pilka/1,95642,62...i_wszyscy.html |
Trener z Majewskiego kiepski, ale moim zdaniem to uczciwy człowiek. I jako jeden z ostatnich powinien czuć się winny za korupcję w polskiej piłce.
Natomiast to, co powiedział o hazardzie to obawiam się prawda. Przypadki Radosława M., Sebastiana M. czy Tomasza D. nie są wyjątkami, a raczej potwierdzeniem pewnego trendu. Cóż, skoro w głowie nie ma się poukładane, to i szans na karierę międzynarodową nie ma. |
Cytat:
Aby zarabiać na sporcie najpierw trzeba w niego strasznie dużo zainwestować, aby później coś odzyskać. I jest to jeszcze o tytle niewdzięczny biznes, że aby być na topie, trzeba non stop dokładać pieniędzy. Trudny biznes, w Polsce jeszcze się nikomu nie udało. Ale to żaden wstyd, na świecie mało komu się udaje. Są to zazwyczaj inwestycje długo terminowe, 10,20 letnie. |
Cytat:
Cytat:
Zarówno Lech jak i Legia pozatrudniały w ostatnim czasie masę zawodników z wysokimi kontraktami płacąc za nich w sumie największe kwoty odstępnego od lat (zwłaszcza w ostatnim okienku letnim z tego co pamiętam Legia wydała 2 mln €, Lech przynajmniej 1,5 mln). Wisła słabsza paka? Może nie ma już takiej przewagi nad konkurencją jak dawniej ale skład jest na pewno znacznie lepiej opłacany niż dawniej. Już nie ma tylko pojedynczych piłkarzy typu Żurawski czy Cantoro, którzy mieliby kontrakty powyżej 200k € na sezon, teraz co co drugi piłkarz z "11" ma taki kontrakt lub wyższy (Łobo, niedługo Guła). Cytat:
Cytat:
Generalnie nie wiem skąd u Was taki brak wiary w te informacje o postępie finansowym w klubach. To już nie te czasy z poprzedniej dekady kiedy klubom brakowało kasy dosłownie na wszystko i ledwo wiązały koniec z końcem. Niewiele klubów płaciło wtedy swoim piłkarzom na czas. Ostatnio dużo rzeczy się zmieniło. Zwalczono w jakimś stopniu korupcję (więcej forsy zostaje w kasie klubu bo nie trzeba już przeznaczać pieniędzy na wydatki korupcyjne ;)). Korzystnie sprzedano prawa do transmisji TV z meczów, pojawił się sponsor tytularny i ostatnio techniczny Ekstraklasy. Ogólnie wszystko poszło do przodu. Teraz dodatkowo kluby budują porządne, pojemne stadiony. Rozkręca się koniunktura na piłkę. Jeśli jeszcze uda się przyciągnąć więcej kibiców na te stadiony, a są na to szanse, to będziemy mieli futbolowy boom. |
[quote=Marszałek;675241]Śląsk startuje z innej pozycji i nie ma co go porównywać do Wisły. . .quote]
Z drugiej strony - Śląsk (jak i Amica) nie ma żadnej futbolowej konkurencji w zbliżonym (liczba mieszkańców) do Krakowa mieście no i miasto dorzuca Im chyba calkiem smaczne sumki do budżetu. Patrząc z tego pkt widzenia mają calkiem obiecujące perspektywy... U nas jakiś poważny, drugi inwestor przydałby się jak diabli, żeby podnieść naszą pozycję i dać nowy impuls... |
Cytat:
Solorz wyłoży na podniesienie kapitału Śląska prawdopodobnie kilkadziesiąt mln zł (mówi się o pierwszej kwocie w wysokości 10 mln zł) stopniowo stając się większościowym udziałowcem. Dla biznesmena z takim majątkiem jak jego to nie jest bardzo duża kasa. Generalnie chodzi jednak o to, że finansowanie Sląska nie będzie takie jak to miało miejsce w Wiśle, gdzie Cupiał corocznie przez początkowy okres swojej aktywności wykładał spore pieniądze, które były przeznaczane na nowych graczy powiększając zarazem dług Wisły względem TF. Solorz nie będzie działał w ten sposób. On będzie chciał tak zorganizować klub, żeby jak najszybciej sam na siebie zarabiał. A droga do tego wiedzie przede wszystkim poprzez zdobycie sponsorów, przyciągnięcie kibiców na nowy stadion i zachęcenie do kupowania pamiątek, koszulek, gadżetów itd. oraz występy w europejskich pucharach, najlepiej w LM, gdzie będzie się trudno dostać bo najpierw trzeba wygrać ligę, gdzie konkurencja rośnie,i a potem pokonać jakiegoś średniaka europejskiego. Podobny plan mają zapewne inni właściciele czołówki ligowej i inni marzący o potędze (Lechia, Górnik). |
Ciekawy sondaż:
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,62...ie_lubimy.html Mnie najbardziej rozbawił ogromny elektorat negatywny dla Legii w Wielkopolsce oraz zupełne zlekceważenie Lecha przez mieszkańców Mazowsza. Po raz kolejny potwierdza się to, że Warszawa ma Lecha w głębokim poważaniu, a mecze tych dwóch drużyn są wielkim wydarzeniem tylko w Poznaniu. |
Bardzo ciekawy i wszystko wskazuje ze w miare reprezentatywny.
Ale jedno co mnie nachodzi po takich wynikach to zal ze jakos nie potrafimy tego przelozyc na korzysci finansowe 35% procent kibicow z calej Polski nam kibicuje...przy marginalnym 'elektoracie negatywnym'.To na prawde ogromna ilosc, biorac pod uwage ze w ostatnich latach nie idzie nam tak rewelacyjnie jak wczesniej.I gdzie ja to generalnie mam w dupie to jednak fajnie by to bylo wykorzystac , póki tak jeszcze jest.Gdyby zrobic taki sondaz kilkanascie lat temu to pewnie Widzew by zdeklasowal wszystkich....jak widac po tej popularnosci nie pozostalo juz nic. |
No nie tak znowu nic, jest piaty pod wzgledem popularnosci. Dla porownania taki LKS plasuje sie gdzies za Zaglebiem Lubin nawet.
Widac tez od razu ile przyjezdnych w Warszawie, elektorat negatywny na Mazowszu na poziomie ponad 5%. Nawet jesli w to wliczymy kibicow Polonii to nadal wychodzi na to, ze wielu pozostaje przy swoich starych sympatiach. Ja to osobiscie szanuje. W Londynie tez znajdziesz kibicow chyba kazdej druzyny swiata. |
Ciekawy ten sondaz.Potwierdzil pewne fakty :)
-Wisla ma najwiecej kibicow (i to nie tylko wg tego sondazu) -Duzo ludzi w Warszawie sie nie "przezuca" bo taka moda,tylko dalej kibicuje swoim klubom,stad 5 % niecheci do Legii. -Legia zlewa Lecha ,choc ci nazywaja mecz Lech -Legia derbami Polski :lol: :lol: :lol: |
Cytat:
A co do Cupiała, nie wiem czy byłby skłonny się podzielić klubem ,jakby ktoś mu zaproponował odkupienie połowy udziałów. Bo wygląda na to ,że bez wsparcia nasz klub będzie stał w miejscu. Chyba ,ze Cupiał też czeka na rzucenie poważniejszej gotówki do czasu aż stadion się wybuduje. Z jego punktu widzenia jest to korzystne rozwiązanie, no i logiczne. |
To oni mają najwięcej kibiców!
"...Niedawno Sport und Markt, które mówiły o tym, że rozpoznawalność marki Wisła jest na 16. miejscu w Europie. Te badania wysoko nas pozycjonowały, bo druga drużyna z Polski - Legia była daleko w tyle. Te najnowsze potwierdzają tylko popularność naszego klubu, krajowa konkurencja jest dla nas tłem - zwraca uwagę Grzegorz Falk, dyrektor marketingu Wisły SA. - Faktem, że pod względem popularności wyprzedzamy nawet Barcelonę, czy Real jesteśmy b zaskoczeni. Mówi się, że Lech Poznań ma najlepszy marketing, ale i tak nie gwarantuje mu to największej popularności. Wynika z tego jasno, że strategia, którą obrała Wisła jest bardziej skuteczna. Większy wpływ na popularność mają wyniki sportowe, niż nawet najlepsze ruchy marketingowe. - Takie badania pojawiają się co jakiś czas. To dla nas rewelacyjna informacja, która potwierdza naszą dominację - cieszy się rzecznik krakowskiego klubu Adrian Ochalik. - Prowadzenie w tego typu ankietach to przeogromny potencjał. Te badania przeprowadzono w Polsce, a wiemy też, że Polacy mieszkający za granicą bardzo się interesują Wisłą. Badania Sport und Markt pokazały, że 6,6 mln ludzi w Europie szuka informacji o Wiśle." http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ibicow,1260732 |
czy tylko ja mam wrażenie ze u nas w klubie pracuja głąby?
|
Cytat:
|
szczerze to z tego wywiadu dowiedziałem sie, że mamy dział marketingu w klubie :shock:
tyle lat żyję i bym nie pomyślał... a mogliby tkaie fajne akcje robić:" Kup karnet komplet noży kuchennych gratis", dodatkow każdy z żydowskiego osiedla dostaje siekierę gratis. i takie akcje zapewniły by nam napływ młodzieży Starszym nie rozmiłowanym w obróbce drewna i warzyw, spedzającym rodzinnie czas na AiB możnaby zaproponowac w ramach karnetu możliwosc zbluzgania piłkarza w szatni. Akcja pod nazwą "Wygarnij Brozkowi, jebnij Pawełkowi" byłaby hitem dla naszych dziadów a dla forumowiczów zrobiłoby sie konkurs:" Znajdź za darmo dobrego piłkarza, który gdzies kiedys grał, wie co to 4-4-2, słyszał cos o Maradonie i ma dwie nogi" sa pomyły ? są! jest chęć? jest! |
Czytając ten wywiad zastanawiam sie jak my mamy dogonić Lecha pod względem marketingu?:) Przecież im powinno do ****y nędzy zależeć żeby ten potencjał wykorzystać i żeby przeniosło to się na jakieś korzyści finansowe dla Wisły. A te gamonie cieszą sie jak dzieci bo krajowa konkurencja jest dla Nich tłem..:D
No ale cóż strategia naszego klubu jest bardziej skuteczna.. popularność nad marketingiem.Ciekawe tylko kto na tym wszystkim lepiej wyjdzie.. |
Cytat:
tzn po co mówić obiektywnie jak można rzucić parę "ochów i achów" a nuż jakiś bezpański kibic poczuje mięte do Wisły :-p ... kupi kubek w e-sklepiku lub inną rzecz :-) rozszyfrowałem ich?:) |
Cytat:
10 mln zł sporo na polskie warunki (tu jest źródło informacji. Dobrze zainwestowane pozwoli Śląskowi pozostać w szeroko rozumianej czołówce Ekstraklasy. Teraz, w czasach tzw. kryzysu może być trudniej o sponsorów, ale ten kryzys nie będzie trwał dłużej niż kilka lat a wszelkie poważne inwestycje są zaplanowane na znacznie dłuższy okres czasu. Właśnie przychody komercyjne czyli głównie od sponsorów, ze sprzedaży reklam, koszulek i pamiątek są przyczyną finansowego sukcesu Lecha w ostatnim czasie (z 25 mln zł przychodów za cały 2007 rok aż niecałe 15 mln pochodziło z tego źródła). Nie porównuj naszych klubów do Realu, bo tam tego typu przychody są rzędu stu kilkudziesięciu mln €, nasze kluby nawet 10 procent tej kwoty byłoby ogromnym zastrzykiem pieniężnym. To jest zupełnie inny świat. Zresztą Real czy Inter to są marki globalne, nasze kluby to tylko marki o zasięgu krajowym, choć to i tak spory potencjał. Polecam raporty Deloitte'a: "Finansowa Ekstraklasa" i "Football Money League". Cytat:
Cytat:
Wisła w tej kwestii ma wciąż duży potencjał kibicowski do zagospodarowania. |
Tak się zastanawiam kto ma najsilniejszą kadrę i największe szanse na mistrza. Większość forum podnieca się Lechem i Legią. Są nawet głosy, że mamy najgorszą kadrę od kilku lat. Mała rozpiska - po trzech najlepszych w obronie i pomocy, dwóch w ataku i bramkarz.
WISŁA ----------Pawełek---------- ---Cleber---Marcelo---Głowacki ---Garguła---Sobol---Jirsak/Łobo/Mały/Diaz ---Boguski---Brożek--- LEGIA ----------Mucha---------- ---Choto---Astiz----Kiełb/Szala ---Iwański---Roger---Radović ---Grzelak---Chinyama--- LECH ----------Turina--------- ---Wojtkowiak---Arrboleda---Bosacki--- ---Stilic---Murawski---Peszko--- ---Rengifo---Lewandowski--- Podsumowanie: Bramkarz --- - Legia>Lech>Wisla Obrona --- - Wisła>Legia>Lech Pomoc --- - Legia>Wisła/Lech Atak --- -Wisła>Lech>Legia Tak więc wg. mnie Legia i Wisła wyrównane składy, z tym, że lepiej mieć najlepszą obrone i atak niż najlepszego bramkarza i pomoc. INDYWIDUALNIE: Mucha>Turina>Pawełek Marcelo>Choto>Głowa>Arboleda>Cleber>Wojtkowiak>Ast iz>Bosacki>Kiełbowicz Roger>Iwański>Stilić>Guła>Sobol>Murawski>Radović>P eszko>Jirsak/Łobo/Diaz Brożek>Lewandowski>Boguski>Chinyama>Rengifo>Grzela k Może zastanawiać wysoka pozycja Boguskiego, ale jeśli będzie dalej się tak rozwijał, to stawiam go na równi z Brożkiem i Błaszczykowskim. Mogli byśmy go przesunąć do pomocy za Jirsaka a do ataku dać Niedzielana gdyby był zdrowy i wtedy miazga. Podobnie z Łobo... Co do Guły to myślę, że zagra on u nas na wiosnę. Innej opcji racjonalnie myśląc być nie może. Jeśli będzie inaczej w życie musi wejść powiedzenie "głupi jak Bełchatów". Poza tym mamy chyba najbardziej wyrównaną kadrę...problem jest myślę, że z psychiką i motywacją...gdyby nasi mieli taką wole walki o zwycięstwo jak Leszki. Ale cóż ambicji już niektórym brak i jest jak jest. Możliwości czysto piłkarskie - Wisła-Legia-Lech. |
Nie ma żadnych przesłanek żeby Garguła zagrał u nas już w tej rundzie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Kod:
Cracovia (1,59) |
haha czytaliscie komentarze ,normalnie zleje sie w gacie zaraz xD
"...Moim zdaniem kibice cracovi są pare razy lepsi od nożowników wisły i pare razy to już pokazali "oprawami".." haha ale ich to boli ze mamy najwiecej fanow :) te komenty swiadcza o tym ze sie boja :D ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec xD |
Cytat:
Wisła może i ma najlepszy atak, ale w beznajdziejnej formie jest linia pomocy, przez co Ci pierwsi piłek nie dostają, obrone też przeceniesz, bo akurat Cleber miał tą rundę gorszą od poprzedniej, a Marcelo jeszcze niczego specjalnego nie pokazał, sprawdź sobie staty dot. straconych i strzelonych goli na papierze Wisła ma dobrą pomoc, w praktyce wszyscy zjechali w dół :( |
Cytat:
"Czyli w okolicach 2 % biorąc pod uwagę że 2 % nie lubi CRACOVII to to jest miarodajny wynik na liczbę kibiców wisły. " - to ten cudak co wozil podczas stanu wojennego "ser, mleko, ogolnie nabial" : ))))))))))))) |
Troche glupie te statystyki . Bo skoro np. Wisle lubi 25% a Legii nie lubi 14% to znaczy , ze 11% sympatykow Wisly chcialoby nowej zgody hehehe
|
Obojętność nie oznacza jeszcze nienawiści.
|
Cytat:
W Polsce gadżety sprzedają się słabo, jest na rynku masa podróbek. Trudno tez liczyć, że po podpisaniu Beto nagle zaczniemy hurtem sprzedawać koszulki z jego nazwiskiem. Poznań ma o wiele łatwiej, tam jest jeden klub a po osiedlach na przygodnych kibiców wracających z meczu nie czają się psychole. Teraz już nie jest tak źle jak kiedyś, ale świadomość zagrożenia wśród "niedzielnych" pozostała. Sam miałem kiedyś wątpliwą przyjemność wracać z sylwestra tym samym autobusem, co "kibice" z gorszej strony Błoń ze swojego meczu noworocznego. Bydło. Pomijam piosenki śpiewane głosami zarzynanych baranów, ale ogólne zidiocenie, zaczepianie staruszków przy wyjściu z autobusu przez jakichś "strit fajterów" i rzucanie bluzgów do stojących na przystanku policjantów, oczywiście już po zamknięciu drzwi tegoż(:rotfl:) robiło bardzo smutne wrażenie. Sami kozacy, ale jak wychodząc zebrałem jednego z bara to jeszcze mnie przeprosił... Co ma zrobić nasz dział marketingu, żeby mecz piłkarski nie kojarzył się z bandą debili drących mordy po osiedlach? Łatwo jest krytykować, ale sytuacja jest średnio sprzyjająca jakimś akcjom marketingowym, bo takie kieruje się nie do gości co mają po kilkadziesiąt wyjazdów na karku, ale tzw. "pikników", kibiców okazjonalnych. Druga sprawa - przebudowujemy stadion, obecnie jego pojemność jest mocno przez to ograniczona. Po co mamy się reklamować, skoro i tak większość miejsc będzie zajęta przez "karnetowców"? Czy potencjalnych kibiców nie zniechęci do nas konieczność stanie w kolejce po bilety, których i tak dla wszystkich nie wystarczy? Akcje marketingowe muszą poczekać, aż będziemy mieli porządny stadion, a nie wielki plac budowy. Wtedy będzie sens inwestować w "pikników". |
Cytat:
Do śpiewów (niezależnie jakim głosem;) nic nie mam, ale wrzuty kierowane w stronę współpasażerów do rzadkich nie należą. Ot, w grupie raźniej. |
Cytat:
resztę zostawiłem, zeby niebyło ze tak kolorowo i idealnie jest :-) poza tym pisałem to z dużym ";-)" co zreszta po poscie widać |
Ktoś tu ostatnio o Stawowym pisał.
Gość zarzeka się, że nie chce od Arki kasy za awans, a tymczasem, na stronie oficjalnej śledzi.. http://www.arka.gdynia.pl/pozew/pozew.php Ma gość czelność... edit Cytat:
|
Arka moze beknąć za opublikowanie jego adresu ?
|
Śląsk będzie dwa razy bogatszy od Wisły?
Cytat:
Zobaczymy też w jakim stopniu budżet Wisły będzie finansowany z zysków z hoteli, o których była niedawno mowa. |
http://ekstraklasa24.com/index.php?o...runda-wiosenna
Ten czlowiek to zlom w czystej postaci...:pobity: |
Cytat:
|
Cytat:
A po drugie nie wiem co z nim jest nie tak, gostek zagral 45 min i Jasiu uznal ze jest nieprzydatny, to teraz ma Palucha i Chiniego. |
Co nie zmienia faktu, że problem z napastnikami dalej jest ogromny. Zwłaszcza, ze Chinyama jest teraz kontuzjowany i w pierwszych spotkaniach rundy może nie być w pełni sił.
|
No i tu jest pies pogrzebany. Odeslali goscia którego powiedzmy sobie prawde w ogole nie sprawdzili w normalnych do gry warunkach(bo snieg to nie sa normalne warunki). A wymowka taka ze jest nieprzydatny. A grzelak to co? Jest w jakims stopniu przydatny Legii, NIE. Wiec gorzej by moglo nie być a moze okazaloby sie ze to jakies wzmocnienie ataku.
No ale co tam zawsze mozna Rockiego w ataku postawic lub Majkowskiego... :/ szlak mnie trafia. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl