Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Pablo84 16.02.2009 13:01

Duża część tej kwoty odpływa do Myślenic.

hoho 16.02.2009 13:25

Spowiedź Doktora :-D
http://www.sport.pl/pilka/1,95642,62...i_wszyscy.html

flamengista 16.02.2009 13:42

Trener z Majewskiego kiepski, ale moim zdaniem to uczciwy człowiek. I jako jeden z ostatnich powinien czuć się winny za korupcję w polskiej piłce.

Natomiast to, co powiedział o hazardzie to obawiam się prawda. Przypadki Radosława M., Sebastiana M. czy Tomasza D. nie są wyjątkami, a raczej potwierdzeniem pewnego trendu.

Cóż, skoro w głowie nie ma się poukładane, to i szans na karierę międzynarodową nie ma.

Marszałek 16.02.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 675171)


Tutaj nikt nie chce ładować grubych milionów w kluby. Przykładowo Solorz zapowiedział, że nie chce sponsorować Śląska i corocznie ładować w niego miliony tylko zrobić z niego taki klub, który będzie w stanie wypracowywać duże przychody. Jedynym wkładem Solorza będzie zwiększenie kapitału zakładowego Śląska.
.

Śląsk startuje z innej pozycji i nie ma co go porównywać do Wisły. Zespół z Wrocławia,aby zarabiać musi być pokazywany w TV, bo z tego jest duża kasa. Cały świat sportowy o tym wie. Aby był pokazywany w TV musi dobrze grać, co najmniej w PUEFA, gdzie pieniądze z transmisji są śmieszne. Ale żeby chociaż tam grał musi trochę lepszych kopaczy mieć, a to wiąże się z dużymi nakładami. 1,2 mln euro nic tutaj nie zmienią. Więc nie pisz,że Solorz nie wyłoży kasy, grubej kasy, bo obrażasz jego inteligencję oraz jego doradców inwestycyjnych.
Aby zarabiać na sporcie najpierw trzeba w niego strasznie dużo zainwestować, aby później coś odzyskać. I jest to jeszcze o tytle niewdzięczny biznes, że aby być na topie, trzeba non stop dokładać pieniędzy. Trudny biznes, w Polsce jeszcze się nikomu nie udało. Ale to żaden wstyd, na świecie mało komu się udaje. Są to zazwyczaj inwestycje długo terminowe, 10,20 letnie.

Raphael 16.02.2009 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 675194)
Te budżety to nie wiem skąd wzięte.

Podałem źródła. Dodatkowo inne gazety podawały podobne informacje.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti
Tak na oko - to Lech - owszem poszedł do góry - lepsi gracze, szerszy skład - więc budżet musi być większy niż był - aczkolwiek czy na tyle zeby aż był potrojony?
Legia - może ciut lepszy skład - budżet x2???
Wisła - słabsza paka i jaki tu wzrost?

[/QUOTE]
Zarówno Lech jak i Legia pozatrudniały w ostatnim czasie masę zawodników z wysokimi kontraktami płacąc za nich w sumie największe kwoty odstępnego od lat (zwłaszcza w ostatnim okienku letnim z tego co pamiętam Legia wydała 2 mln €, Lech przynajmniej 1,5 mln).
Wisła słabsza paka? Może nie ma już takiej przewagi nad konkurencją jak dawniej ale skład jest na pewno znacznie lepiej opłacany niż dawniej. Już nie ma tylko pojedynczych piłkarzy typu Żurawski czy Cantoro, którzy mieliby kontrakty powyżej 200k € na sezon, teraz co co drugi piłkarz z "11" ma taki kontrakt lub wyższy (Łobo, niedługo Guła).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti
Jeśli powiedzmy płace są na poziomie ok.15 mln, a budżet (czyli przychody?) jest rzeczywiście 42mln to proszę - niech mnie ktoś uświadomi na co niby idzie te 27mln zlotych?
Co do tych 25-30mln euro to jest jeszcze pytanie czy euro będzie po 3,2zł (i wtedy bym uwierzył) czy po 5zł. (wtedy to sorry).

Tutaj mamy inne źródło informacji o budżetach:
Cytat:

Podział budżetu Lecha w 2009 r.:
25 mln zł - wydatki na pierwszy zespół (zgrupowania, płace, premie, itp.)
12 mln zł - wydatki na transfery (zimowe i letnie)
8 mln zł - inne wydatki
Nie ma podziału budżetu Wisły ale wydaje mi się, że jest on podobny. Prawdopodobnie w sumie płacimy nawet więcej naszym piłkarzom niż Lech bo oszczędzamy sporo na kwotach odstępnego.

Generalnie nie wiem skąd u Was taki brak wiary w te informacje o postępie finansowym w klubach. To już nie te czasy z poprzedniej dekady kiedy klubom brakowało kasy dosłownie na wszystko i ledwo wiązały koniec z końcem. Niewiele klubów płaciło wtedy swoim piłkarzom na czas.

Ostatnio dużo rzeczy się zmieniło. Zwalczono w jakimś stopniu korupcję (więcej forsy zostaje w kasie klubu bo nie trzeba już przeznaczać pieniędzy na wydatki korupcyjne ;)). Korzystnie sprzedano prawa do transmisji TV z meczów, pojawił się sponsor tytularny i ostatnio techniczny Ekstraklasy. Ogólnie wszystko poszło do przodu.

Teraz dodatkowo kluby budują porządne, pojemne stadiony. Rozkręca się koniunktura na piłkę. Jeśli jeszcze uda się przyciągnąć więcej kibiców na te stadiony, a są na to szanse, to będziemy mieli futbolowy boom.

arti 16.02.2009 14:04

[quote=Marszałek;675241]Śląsk startuje z innej pozycji i nie ma co go porównywać do Wisły. . .quote]
Z drugiej strony - Śląsk (jak i Amica) nie ma żadnej futbolowej konkurencji w zbliżonym (liczba mieszkańców) do Krakowa mieście no i miasto dorzuca Im chyba calkiem smaczne sumki do budżetu. Patrząc z tego pkt widzenia mają calkiem obiecujące perspektywy...
U nas jakiś poważny, drugi inwestor przydałby się jak diabli, żeby podnieść naszą pozycję i dać nowy impuls...

Raphael 16.02.2009 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 675241)
(...)

Akurat pieniądze z transmisji TV za mecze w PUEFA zwłaszcza z drużynami z Niemiec, Włoch czy Francji (a na takie się trafia gdy się awansuje do kolejnych rund) są duże jak na polskie warunki (rzędu 1,5 mln zł za jeden mecz + duży przychód z biletów). Przykładowo Lech, który trafił na mało atrakcyjną Austrię zarobił na meczach z nią ok. 3 mln zł.

Solorz wyłoży na podniesienie kapitału Śląska prawdopodobnie kilkadziesiąt mln zł (mówi się o pierwszej kwocie w wysokości 10 mln zł) stopniowo stając się większościowym udziałowcem. Dla biznesmena z takim majątkiem jak jego to nie jest bardzo duża kasa. Generalnie chodzi jednak o to, że finansowanie Sląska nie będzie takie jak to miało miejsce w Wiśle, gdzie Cupiał corocznie przez początkowy okres swojej aktywności wykładał spore pieniądze, które były przeznaczane na nowych graczy powiększając zarazem dług Wisły względem TF.

Solorz nie będzie działał w ten sposób. On będzie chciał tak zorganizować klub, żeby jak najszybciej sam na siebie zarabiał. A droga do tego wiedzie przede wszystkim poprzez zdobycie sponsorów, przyciągnięcie kibiców na nowy stadion i zachęcenie do kupowania pamiątek, koszulek, gadżetów itd. oraz występy w europejskich pucharach, najlepiej w LM, gdzie będzie się trudno dostać bo najpierw trzeba wygrać ligę, gdzie konkurencja rośnie,i a potem pokonać jakiegoś średniaka europejskiego.
Podobny plan mają zapewne inni właściciele czołówki ligowej i inni marzący o potędze (Lechia, Górnik).

irman 16.02.2009 15:43

Ciekawy sondaż:

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,62...ie_lubimy.html

Mnie najbardziej rozbawił ogromny elektorat negatywny dla Legii w Wielkopolsce oraz zupełne zlekceważenie Lecha przez mieszkańców Mazowsza. Po raz kolejny potwierdza się to, że Warszawa ma Lecha w głębokim poważaniu, a mecze tych dwóch drużyn są wielkim wydarzeniem tylko w Poznaniu.

1q2 16.02.2009 16:28

Bardzo ciekawy i wszystko wskazuje ze w miare reprezentatywny.
Ale jedno co mnie nachodzi po takich wynikach to zal ze jakos nie potrafimy tego przelozyc na korzysci finansowe
35% procent kibicow z calej Polski nam kibicuje...przy marginalnym 'elektoracie negatywnym'.To na prawde ogromna ilosc, biorac pod uwage ze w ostatnich latach nie idzie nam tak rewelacyjnie jak wczesniej.I gdzie ja to generalnie mam w dupie to jednak fajnie by to bylo wykorzystac , póki tak jeszcze jest.Gdyby zrobic taki sondaz kilkanascie lat temu to pewnie Widzew by zdeklasowal wszystkich....jak widac po tej popularnosci nie pozostalo juz nic.

Clapham 16.02.2009 16:32

No nie tak znowu nic, jest piaty pod wzgledem popularnosci. Dla porownania taki LKS plasuje sie gdzies za Zaglebiem Lubin nawet.

Widac tez od razu ile przyjezdnych w Warszawie, elektorat negatywny na Mazowszu na poziomie ponad 5%. Nawet jesli w to wliczymy kibicow Polonii to nadal wychodzi na to, ze wielu pozostaje przy swoich starych sympatiach.

Ja to osobiscie szanuje. W Londynie tez znajdziesz kibicow chyba kazdej druzyny swiata.

Wojtas 16.02.2009 16:50

Ciekawy ten sondaz.Potwierdzil pewne fakty :)


-Wisla ma najwiecej kibicow (i to nie tylko wg tego sondazu)


-Duzo ludzi w Warszawie sie nie "przezuca" bo taka moda,tylko dalej kibicuje swoim klubom,stad 5 % niecheci do Legii.


-Legia zlewa Lecha ,choc ci nazywaja mecz Lech -Legia derbami Polski :lol: :lol: :lol:

Marszałek 16.02.2009 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 675270)

Solorz nie będzie działał w ten sposób. On będzie chciał tak zorganizować klub, żeby jak najszybciej sam na siebie zarabiał. A droga do tego wiedzie przede wszystkim poprzez zdobycie sponsorów, przyciągnięcie kibiców na nowy stadion i zachęcenie do kupowania pamiątek, koszulek, gadżetów itd. oraz występy w europejskich pucharach, najlepiej w LM, gdzie będzie się trudno dostać bo najpierw trzeba wygrać ligę, gdzie konkurencja rośnie,i a potem pokonać jakiegoś średniaka europejskiego.
.

Solorz to rozsądny facet,wie, że bez zainwestowania dużej kasy nic nie zarobi. A musi zainwestować w wszytko od podstaw. Tam nic nie ma. Sam piszesz, że dochód można osiągnąć grając w LM. Ameryki nie odkryłeś. Tylko żeby w niej grać to trzeba mln euro wyłożyć. Solorz o tym doskonale wie, więc na razie pewnie będzie się skupiał na dorównaniu krajowej czołówce oraz na rozbudowie stadionu. O ile miasto kasę na stadion wyłoży, to na zawodników już raczej nie. Podwyższenie kapitału o 10 mln, (skąd masz takie informacje?) nic nie da. Za mało na walkę o pierwszą trójkę. Naprawdę Śląsk ma średnich piłkarzy, pomijam brak infrastruktury. Sponsorzy to i może by się znaleźli,ale nie w obecnej sytuacji. Z tymi pamiątkami też wypaliłeś. Tutaj co drugą pamiątkę się podrabia, a poza tym upchniesz je tylko na rynku lokalnym. Patrz na polskie realia a nie na to ,że Inter czy Real zarabia na koszulkach. Poza tym żeby ktoś z Bydgoszczy kupił koszulkę Śląska, to najpierw musi on nieźle pokazać się w TV. Zresztą sam przyznajesz mi rację co do tego ,że kasy trzeba wyłożyć mnóstwo. A czy się zwróci? Takiej pewności nie ma, o zarabianiu klubu to ciężko nawet marzyć. Najciekawiej zachowuje się Walter, gość widać, że działa długoterminowo. 10 lat to chyba minimum czasu, kiedy będzie oceniał efektywność swojej inwestycji. Uważam ,że nawet środek tabeli w wykonaniu Legii, na ten moment, nie byłby dla niego jakąś katastrofą. Podobnie będzie pewnie działał Solorz.

A co do Cupiała, nie wiem czy byłby skłonny się podzielić klubem ,jakby ktoś mu zaproponował odkupienie połowy udziałów. Bo wygląda na to ,że bez wsparcia nasz klub będzie stał w miejscu. Chyba ,ze Cupiał też czeka na rzucenie poważniejszej gotówki do czasu aż stadion się wybuduje. Z jego punktu widzenia jest to korzystne rozwiązanie, no i logiczne.

leszekm 16.02.2009 20:59

To oni mają najwięcej kibiców!

"...Niedawno Sport und Markt, które mówiły o tym, że rozpoznawalność marki Wisła jest na 16. miejscu w Europie. Te badania wysoko nas pozycjonowały, bo druga drużyna z Polski - Legia była daleko w tyle. Te najnowsze potwierdzają tylko popularność naszego klubu, krajowa konkurencja jest dla nas tłem - zwraca uwagę Grzegorz Falk, dyrektor marketingu Wisły SA. - Faktem, że pod względem popularności wyprzedzamy nawet Barcelonę, czy Real jesteśmy b zaskoczeni. Mówi się, że Lech Poznań ma najlepszy marketing, ale i tak nie gwarantuje mu to największej popularności. Wynika z tego jasno, że strategia, którą obrała Wisła jest bardziej skuteczna. Większy wpływ na popularność mają wyniki sportowe, niż nawet najlepsze ruchy marketingowe.

- Takie badania pojawiają się co jakiś czas. To dla nas rewelacyjna informacja, która potwierdza naszą dominację - cieszy się rzecznik krakowskiego klubu Adrian Ochalik. - Prowadzenie w tego typu ankietach to przeogromny potencjał. Te badania przeprowadzono w Polsce, a wiemy też, że Polacy mieszkający za granicą bardzo się interesują Wisłą. Badania Sport und Markt pokazały, że 6,6 mln ludzi w Europie szuka informacji o Wiśle."

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ibicow,1260732

pan_premier 16.02.2009 21:08

czy tylko ja mam wrażenie ze u nas w klubie pracuja głąby?

ToTylkoJa 16.02.2009 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 675495)
czy tylko ja mam wrażenie ze u nas w klubie pracuja głąby?

nie tylko u Was :lol:

pan_premier 16.02.2009 21:23

szczerze to z tego wywiadu dowiedziałem sie, że mamy dział marketingu w klubie :shock:
tyle lat żyję i bym nie pomyślał...

a mogliby tkaie fajne akcje robić:" Kup karnet komplet noży kuchennych gratis", dodatkow każdy z żydowskiego osiedla dostaje siekierę gratis.
i takie akcje zapewniły by nam napływ młodzieży

Starszym nie rozmiłowanym w obróbce drewna i warzyw, spedzającym rodzinnie czas na AiB możnaby zaproponowac w ramach karnetu możliwosc zbluzgania piłkarza w szatni. Akcja pod nazwą "Wygarnij Brozkowi, jebnij Pawełkowi" byłaby hitem dla naszych dziadów

a dla forumowiczów zrobiłoby sie konkurs:" Znajdź za darmo dobrego piłkarza, który gdzies kiedys grał, wie co to 4-4-2, słyszał cos o Maradonie i ma dwie nogi"

sa pomyły ? są! jest chęć? jest!

Rafał_TS 16.02.2009 21:43

Czytając ten wywiad zastanawiam sie jak my mamy dogonić Lecha pod względem marketingu?:) Przecież im powinno do ****y nędzy zależeć żeby ten potencjał wykorzystać i żeby przeniosło to się na jakieś korzyści finansowe dla Wisły. A te gamonie cieszą sie jak dzieci bo krajowa konkurencja jest dla Nich tłem..:D
No ale cóż strategia naszego klubu jest bardziej skuteczna.. popularność nad marketingiem.Ciekawe tylko kto na tym wszystkim lepiej wyjdzie..

szczebrzeszcz 16.02.2009 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 675495)
czy tylko ja mam wrażenie ze u nas w klubie pracuja głąby?

a może to jest "chłyt małketingowy"
tzn
po co mówić obiektywnie jak można rzucić parę "ochów i achów" a nuż jakiś bezpański kibic poczuje mięte do Wisły :-p
... kupi kubek w e-sklepiku lub inną rzecz :-)

rozszyfrowałem ich?:)

Raphael 16.02.2009 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 675338)
Solorz to rozsądny facet,wie, że bez zainwestowania dużej kasy nic nie zarobi. A musi zainwestować w wszytko od podstaw. Tam nic nie ma. Sam piszesz, że dochód można osiągnąć grając w LM. Ameryki nie odkryłeś. Tylko żeby w niej grać to trzeba mln euro wyłożyć. Solorz o tym doskonale wie, więc na razie pewnie będzie się skupiał na dorównaniu krajowej czołówce oraz na rozbudowie stadionu. O ile miasto kasę na stadion wyłoży, to na zawodników już raczej nie. Podwyższenie kapitału o 10 mln, (skąd masz takie informacje?) nic nie da. Za mało na walkę o pierwszą trójkę. Naprawdę Śląsk ma średnich piłkarzy, pomijam brak infrastruktury. Sponsorzy to i może by się znaleźli,ale nie w obecnej sytuacji. Z tymi pamiątkami też wypaliłeś. Tutaj co drugą pamiątkę się podrabia, a poza tym upchniesz je tylko na rynku lokalnym. Patrz na polskie realia a nie na to ,że Inter czy Real zarabia na koszulkach. Poza tym żeby ktoś z Bydgoszczy kupił koszulkę Śląska, to najpierw musi on nieźle pokazać się w TV.

LM to tylko przykład, co prawda najbardziej efektywny, ale nie jedyny na pozyskanie dużych środków i to nie tylko bezpośrednio za sam udział w tych rozgrywkach.
10 mln zł sporo na polskie warunki (tu jest źródło informacji. Dobrze zainwestowane pozwoli Śląskowi pozostać w szeroko rozumianej czołówce Ekstraklasy.

Teraz, w czasach tzw. kryzysu może być trudniej o sponsorów, ale ten kryzys nie będzie trwał dłużej niż kilka lat a wszelkie poważne inwestycje są zaplanowane na znacznie dłuższy okres czasu. Właśnie przychody komercyjne czyli głównie od sponsorów, ze sprzedaży reklam, koszulek i pamiątek są przyczyną finansowego sukcesu Lecha w ostatnim czasie (z 25 mln zł przychodów za cały 2007 rok aż niecałe 15 mln pochodziło z tego źródła).

Nie porównuj naszych klubów do Realu, bo tam tego typu przychody są rzędu stu kilkudziesięciu mln €, nasze kluby nawet 10 procent tej kwoty byłoby ogromnym zastrzykiem pieniężnym. To jest zupełnie inny świat. Zresztą Real czy Inter to są marki globalne, nasze kluby to tylko marki o zasięgu krajowym, choć to i tak spory potencjał.

Polecam raporty Deloitte'a: "Finansowa Ekstraklasa" i "Football Money League".

Cytat:

Zresztą sam przyznajesz mi rację co do tego ,że kasy trzeba wyłożyć mnóstwo. A czy się zwróci? Takiej pewności nie ma, o zarabianiu klubu to ciężko nawet marzyć. Najciekawiej zachowuje się Walter, gość widać, że działa długoterminowo. 10 lat to chyba minimum czasu, kiedy będzie oceniał efektywność swojej inwestycji. Uważam ,że nawet środek tabeli w wykonaniu Legii, na ten moment, nie byłby dla niego jakąś katastrofą. Podobnie będzie pewnie działał Solorz.
Wcale nie twierdze, że trzeba wyłożyć mnóstwo kasy. Solorz wyłoży pewnie z 20-30 mln zł ale czy to dużo w porównaniu z innymi ligami? Inni inwestorzy tacy jak Kuchar w Lechii takich pieniędzy pewnie nie wyłoży ale pewnie i tak osiągnie sukces i dokooptuje ten klub do szerokiej czołówki krajowej.

Cytat:

(...)Chyba ,ze Cupiał też czeka na rzucenie poważniejszej gotówki do czasu aż stadion się wybuduje. Z jego punktu widzenia jest to korzystne rozwiązanie, no i logiczne.
Tu się zgadzam. Nowoczesny stadion i przyciągnięcie kibiców to jest absolutnie najlepsza droga do sukcesu w Ekstraklasie. Weźmy za przykład Koronę Kielce, gdzie po otwarciu Stadionu Miejskiego regularnie się on zapełniał. Skoro 200-tys. Kielce potrafiły przyciągnąć na stadion 15 tys. to ile przyciągną 450 tys. Gdańsk (plus reszta Trójmiasta) czy ponad 600 tys. Wrocław z okolicami na swoje czterdziestotysięczniki zwłaszcza w czasach mody na futbol jaka zapewne zapanuje tuż przed i po Euro 2012? I tu nie tylko chodzi o sprzedaż samych biletów czy karnetów.
Wisła w tej kwestii ma wciąż duży potencjał kibicowski do zagospodarowania.

Kordel_Walker 16.02.2009 23:52

Tak się zastanawiam kto ma najsilniejszą kadrę i największe szanse na mistrza. Większość forum podnieca się Lechem i Legią. Są nawet głosy, że mamy najgorszą kadrę od kilku lat. Mała rozpiska - po trzech najlepszych w obronie i pomocy, dwóch w ataku i bramkarz.

WISŁA

----------Pawełek----------
---Cleber---Marcelo---Głowacki
---Garguła---Sobol---Jirsak/Łobo/Mały/Diaz
---Boguski---Brożek---


LEGIA

----------Mucha----------
---Choto---Astiz----Kiełb/Szala
---Iwański---Roger---Radović
---Grzelak---Chinyama---


LECH

----------Turina---------
---Wojtkowiak---Arrboleda---Bosacki---
---Stilic---Murawski---Peszko---
---Rengifo---Lewandowski---

Podsumowanie:

Bramkarz --- - Legia>Lech>Wisla
Obrona --- - Wisła>Legia>Lech
Pomoc --- - Legia>Wisła/Lech
Atak --- -Wisła>Lech>Legia


Tak więc wg. mnie Legia i Wisła wyrównane składy, z tym, że lepiej mieć najlepszą obrone i atak niż najlepszego bramkarza i pomoc.

INDYWIDUALNIE:

Mucha>Turina>Pawełek
Marcelo>Choto>Głowa>Arboleda>Cleber>Wojtkowiak>Ast iz>Bosacki>Kiełbowicz
Roger>Iwański>Stilić>Guła>Sobol>Murawski>Radović>P eszko>Jirsak/Łobo/Diaz
Brożek>Lewandowski>Boguski>Chinyama>Rengifo>Grzela k

Może zastanawiać wysoka pozycja Boguskiego, ale jeśli będzie dalej się tak rozwijał, to stawiam go na równi z Brożkiem i Błaszczykowskim. Mogli byśmy go przesunąć do pomocy za Jirsaka a do ataku dać Niedzielana gdyby był zdrowy i wtedy miazga. Podobnie z Łobo...
Co do Guły to myślę, że zagra on u nas na wiosnę. Innej opcji racjonalnie myśląc być nie może. Jeśli będzie inaczej w życie musi wejść powiedzenie "głupi jak Bełchatów". Poza tym mamy chyba najbardziej wyrównaną kadrę...problem jest myślę, że z psychiką i motywacją...gdyby nasi mieli taką wole walki o zwycięstwo jak Leszki. Ale cóż ambicji już niektórym brak i jest jak jest. Możliwości czysto piłkarskie - Wisła-Legia-Lech.

jgw 16.02.2009 23:55

Nie ma żadnych przesłanek żeby Garguła zagrał u nas już w tej rundzie.

Marszałek 17.02.2009 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jgw (Post 675614)
Nie ma żadnych przesłanek żeby Garguła zagrał u nas już w tej rundzie.

Przesłanek jest bez liku, ale nie ma woli aby zostały spełnione.

Kocur 17.02.2009 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 675485)
To oni mają najwięcej kibiców!

"...Niedawno Sport und Markt, które mówiły o tym, że rozpoznawalność marki Wisła jest na 16. miejscu w Europie.

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ibicow,1260732


Kod:

Cracovia (1,59)
:rotfl::rotfl::rotfl:

DominoForza 17.02.2009 00:46

haha czytaliscie komentarze ,normalnie zleje sie w gacie zaraz xD
"...Moim zdaniem kibice cracovi są pare razy
lepsi od nożowników wisły i pare razy to już
pokazali "oprawami".." haha

ale ich to boli ze mamy najwiecej fanow :) te komenty swiadcza o tym ze sie boja :D
ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec xD

szczebrzeszcz 17.02.2009 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 675612)
Bramkarz --- - Legia>Lech>Wisla
Obrona --- - Wisła>Legia>Lech
Pomoc --- - Legia>Wisła/Lech
Atak --- -Wisła>Lech>Legia

co to za analizy?
Wisła może i ma najlepszy atak, ale w beznajdziejnej formie jest linia pomocy, przez co Ci pierwsi piłek nie dostają, obrone też przeceniesz, bo akurat Cleber miał tą rundę gorszą od poprzedniej, a Marcelo jeszcze niczego specjalnego nie pokazał, sprawdź sobie staty dot. straconych i strzelonych goli
na papierze Wisła ma dobrą pomoc, w praktyce wszyscy zjechali w dół :(

7 kotów 17.02.2009 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 675633)
Kod:

Cracovia (1,59)
:rotfl::rotfl::rotfl:

Czyli parchy sie mieszcza w granicach bledu statystycznego.

"Czyli w okolicach 2 % biorąc pod uwagę że 2 % nie lubi CRACOVII to to jest miarodajny wynik na liczbę kibiców wisły. " - to ten cudak co wozil podczas stanu wojennego "ser, mleko, ogolnie nabial" : )))))))))))))

Pan Jotka 17.02.2009 13:09

Troche glupie te statystyki . Bo skoro np. Wisle lubi 25% a Legii nie lubi 14% to znaczy , ze 11% sympatykow Wisly chcialoby nowej zgody hehehe

Rev 17.02.2009 17:31

Obojętność nie oznacza jeszcze nienawiści.

wolfy 17.02.2009 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 675521)
a może to jest "chłyt małketingowy"
tzn
po co mówić obiektywnie jak można rzucić parę "ochów i achów" a nuż jakiś bezpański kibic poczuje mięte do Wisły :-p
... kupi kubek w e-sklepiku lub inną rzecz :-)

rozszyfrowałem ich?:)

Dobra, a kto organizuje spotkania Wiślaków w szkołach i szpitalach? Kto dał za darmo bilety na mecze PE dzieciakom z podstawówek? To jest marketing na miarę naszych realiów.

W Polsce gadżety sprzedają się słabo, jest na rynku masa podróbek. Trudno tez liczyć, że po podpisaniu Beto nagle zaczniemy hurtem sprzedawać koszulki z jego nazwiskiem.

Poznań ma o wiele łatwiej, tam jest jeden klub a po osiedlach na przygodnych kibiców wracających z meczu nie czają się psychole. Teraz już nie jest tak źle jak kiedyś, ale świadomość zagrożenia wśród "niedzielnych" pozostała. Sam miałem kiedyś wątpliwą przyjemność wracać z sylwestra tym samym autobusem, co "kibice" z gorszej strony Błoń ze swojego meczu noworocznego.
Bydło.
Pomijam piosenki śpiewane głosami zarzynanych baranów, ale ogólne zidiocenie, zaczepianie staruszków przy wyjściu z autobusu przez jakichś "strit fajterów" i rzucanie bluzgów do stojących na przystanku policjantów, oczywiście już po zamknięciu drzwi tegoż(:rotfl:) robiło bardzo smutne wrażenie. Sami kozacy, ale jak wychodząc zebrałem jednego z bara to jeszcze mnie przeprosił...

Co ma zrobić nasz dział marketingu, żeby mecz piłkarski nie kojarzył się z bandą debili drących mordy po osiedlach? Łatwo jest krytykować, ale sytuacja jest średnio sprzyjająca jakimś akcjom marketingowym, bo takie kieruje się nie do gości co mają po kilkadziesiąt wyjazdów na karku, ale tzw. "pikników", kibiców okazjonalnych.

Druga sprawa - przebudowujemy stadion, obecnie jego pojemność jest mocno przez to ograniczona. Po co mamy się reklamować, skoro i tak większość miejsc będzie zajęta przez "karnetowców"? Czy potencjalnych kibiców nie zniechęci do nas konieczność stanie w kolejce po bilety, których i tak dla wszystkich nie wystarczy?
Akcje marketingowe muszą poczekać, aż będziemy mieli porządny stadion, a nie wielki plac budowy. Wtedy będzie sens inwestować w "pikników".

dostuffca 17.02.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 676014)
Bydło.
Pomijam piosenki śpiewane głosami zarzynanych baranów, ale ogólne zidiocenie, zaczepianie staruszków przy wyjściu z autobusu przez jakichś "strit fajterów" i rzucanie bluzgów do stojących na przystanku policjantów, oczywiście już po zamknięciu drzwi tegoż(:rotfl:) robiło bardzo smutne wrażenie.

A wracałeś kiedyś autobusem po naszym meczu? Niestety bywa podobnie.
Do śpiewów (niezależnie jakim głosem;) nic nie mam, ale wrzuty kierowane w stronę współpasażerów do rzadkich nie należą. Ot, w grupie raźniej.

szczebrzeszcz 17.02.2009 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 676014)
...

Ok, zgadzam się, czesc wziąłem pod uwagę dlatego skasowałem wczesniej czesc posta zeby niebył aż tak krytyczny :-)
resztę zostawiłem, zeby niebyło ze tak kolorowo i idealnie jest :-)
poza tym pisałem to z dużym ";-)" co zreszta po poscie widać

Krissu 17.02.2009 22:50

Ktoś tu ostatnio o Stawowym pisał.

Gość zarzeka się, że nie chce od Arki kasy za awans, a tymczasem, na stronie oficjalnej śledzi..

http://www.arka.gdynia.pl/pozew/pozew.php

Ma gość czelność...

edit
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 676177)
Arka moze beknąć za opublikowanie jego adresu ?

Słuszna uwaga :D

pan_premier 17.02.2009 22:53

Arka moze beknąć za opublikowanie jego adresu ?

Raphael 18.02.2009 08:17

Śląsk będzie dwa razy bogatszy od Wisły?
Cytat:

Wrocławski klub, przy wsparciu drugiego na liście najbogatszych Polaków biznesmena, ma wybudować jedno z największych w kraju centrów handlowych. Zyski z tego przedsięwzięcia będą przeznaczane na piłkę nożną. Śląsk dzięki temu zarobi około 40 milionów złotych rocznie. W ten sposób klubowy budżet za dwa sezony powinien sięgać 70-80 milionów złotych. Niezależnie od zysków z centrum handlowo-usługowego, należy bowiem do niego doliczyć rosnące w obliczu EURO 2012 zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych oraz wpływy od sponsorów i reklamodawców.
Oczywiście tytuł jest jest trochę zmanipulowany bo porównuje potencjalny budżet Śląska za dwa lata i obecny Wisły, która jest jednak znacznie silniejszą marką i jest, moim zdaniem, w stanie zdobyć większe pieniądze od sponsorów w ciągu dwóch najbliższych lat i wypracować wyższy budżet, a w w miarę zbliżania się daty rozpoczęcia Euro może to być łatwiejsze mimo kryzysu.
Zobaczymy też w jakim stopniu budżet Wisły będzie finansowany z zysków z hoteli, o których była niedawno mowa.

killzone 18.02.2009 08:17

http://ekstraklasa24.com/index.php?o...runda-wiosenna

Ten czlowiek to zlom w czystej postaci...:pobity:

jgw 18.02.2009 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 676294)
http://ekstraklasa24.com/index.php?o...runda-wiosenna

Ten czlowiek to zlom w czystej postaci...:pobity:

a jak tam ten Wasz król z Zimbabwe Czikwczikwa czy jak on się nazywa? Podobno lansowałeś go tu na wielką gwiazdę.

killzone 18.02.2009 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jgw (Post 676296)
a jak tam ten Wasz król z Zimbabwe Czikwczikwa czy jak on się nazywa? Podobno lansowałeś go tu na wielką gwiazdę.

Po pierwsze nigdzie go nie lansowałem na gwiazde, byl to post w takim samym stylu jak Twojego kolegi po szalu n/t Beto

A po drugie nie wiem co z nim jest nie tak, gostek zagral 45 min i Jasiu uznal ze jest nieprzydatny, to teraz ma Palucha i Chiniego.

Rev 18.02.2009 09:13

Co nie zmienia faktu, że problem z napastnikami dalej jest ogromny. Zwłaszcza, ze Chinyama jest teraz kontuzjowany i w pierwszych spotkaniach rundy może nie być w pełni sił.

killzone 18.02.2009 09:54

No i tu jest pies pogrzebany. Odeslali goscia którego powiedzmy sobie prawde w ogole nie sprawdzili w normalnych do gry warunkach(bo snieg to nie sa normalne warunki). A wymowka taka ze jest nieprzydatny. A grzelak to co? Jest w jakims stopniu przydatny Legii, NIE. Wiec gorzej by moglo nie być a moze okazaloby sie ze to jakies wzmocnienie ataku.

No ale co tam zawsze mozna Rockiego w ataku postawic lub Majkowskiego... :/ szlak mnie trafia.

Marszałek 18.02.2009 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 676327)
No i tu jest pies pogrzebany. Odeslali goscia którego powiedzmy sobie prawde w ogole nie sprawdzili w normalnych do gry warunkach(bo snieg to nie sa normalne warunki). A wymowka taka ze jest nieprzydatny. A grzelak to co? Jest w jakims stopniu przydatny Legii, NIE. Wiec gorzej by moglo nie być a moze okazaloby sie ze to jakies wzmocnienie ataku.

No ale co tam zawsze mozna Rockiego w ataku postawic lub Majkowskiego... :/ szlak mnie trafia.

Jakby o jego nieprzydatności wyrokowali specjaliści to można by nad tym dyskutować.. A to przecież Trzeciak z Urbanem powiedzieli ,ze on jest zły. żadna z nich wyrocznia, w niczym.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl