Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Proud 25.12.2009 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tylko_na_kilka_dni (Post 834213)
Jaki Buffon? Frey bronil.

no właśnie kolega nie pamięta :)

Buffon bronił :) a w obronie Thuram i Cannavaro :)

edit: brylant17, to nie o ten dwumecz chodzi :D :D

ale offtop się zrobił.

brylant17 25.12.2009 17:35

ajjj pamiętam te czasy :D od wtedy zaczęła się moja przygoda z Wisełka i trwa aż po dzień dzisiejszy


http://www.youtube.com/watch?v=YX7U6iYnDEU

P.s Szkoda, że tego Zimoch nie komentował, on by to przeżywał ba pewnie by zawału dostał :D


ten? :D poprawiłem


Wtf ja tego meczu nie widziałem ale kwas

P.s może moderatorzy nam daruja dzisiaj ;)

element 25.12.2009 18:31

Jeden nie pamięta, drugi zaczął przygodę z Wisłą od meczu z Parmą.
I takie właśnie osoby wypowiadają się na temat Wisły.. a co gorsza odnoszą się do jej polityki transferowej.
Bez urazy, ale jak większość zasiadała na roślinach mało przypominające trybuny to nie wyobrażała sobie że za kilka lat piłkarska Wisła będzie jebać każdego w Polsce.
A gdyby ktoś wtedy wyskoczył z taką poezja to zostałby wyśmiany.
Dlatego radzę jednemu wypić kakao, a drugiemu obejrzeć Kevina, który przebywa sam w domu. Tak na uspokojenie.

@ ktoś tam bredził o zmianę właściciela.
Napisze krótko, ciesz się jeden z drugim że Cupiał już tyle lat z nami siedzi bo założony temat meczowy miałby o 3/4 mniej wpisów.
I nie główkowalibyście w.......u od lodówki 1-4 raz na 20 lat tylko odliczali ile nam Cracovia nawpierdala goli w każdych derbach.
I czy starszy nam te kilka punktów do utrzymania.

maciekwisla 25.12.2009 20:53

100% poparcia.
Niektórzy naprawde zapominaja, ze jesteśmy od 2 lat najlepsi w Polsce.
I to tylko dzieki trenerowi.
Narzekanie może sie zacząc jak w maju bedziemy mieli 10 pkt straty do lidera.

rozan 26.12.2009 19:14

Cudowny post! Nic dodać nic ująć, szkoda tylko, że to do nikogo nie przemówi bo Wisła to ma być Barcelona tu i teraz, no góra po jednym sezonie! Przecież w FMie się udaje :-)

Trener Skorża to najlepszy trener od lat więc zamiast narzekać powinniśmy się cieszyć!

Kao 27.12.2009 02:02

Dan Petrescu wolny! WOLNY! Z powrotem na Reymonta go! JUŻ! Żeby mi gwiadeczki pozdychały!

Blaszczu16 27.12.2009 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kao (Post 834591)
Dan Petrescu wolny! WOLNY! Z powrotem na Reymonta go! JUŻ! Żeby mi gwiadeczki pozdychały!

Gdyby nie te "gwiazdeczki", jak określiłeś piłkarzy Wisły Kraków, to dziś chodził byś na pierwszą lub drugą ligę. Twój podpis pokazuje, że jesteś jeszcze młodym kibicem, który pod wpływem impulsów podejmuje najczęściej głupie decyzje i wypisuje bzdury.

Czemu tak liczna rzesza kibiców pragnie zobaczyć ponownie na ławce trenerskiej Wisły Kraków - Dana Petresku? Prawdę mówiąc też jestem pod wielkim wrażeniem wyników rumuńskiego trenera, ale czy aktualny trener Białej Gwiazdy jest gorszy? Skorża potrafił podnieść zespół, który był kompletnie rozbity. Klub, który w letnim okienku transferowym sprzedał najbardziej wartościowego piłkarza w Polsce - Jakuba Błaszczykowskiego. Dan Petrescu, za to zamiast brać się w garść, wolał się kłócić z całym światem i nie miał jaj przyznać się do swoich błędów. Obwiniał za vice-mistrzostwo Polski stronniczość sędziów i fatalny - w jego przekonaniu - terminarz. Tak naprawdę taktyka - byłego piłkarza Chelsea Londyn - nie sprawdziła się w Wiśle Kraków, bo zamiast na pełnej świeżości, piłkarze musieli grać zmęczeni ciężkimi treningami, co przyznała ówczesna gwiazda i wspomniany przeze mnie Kuba Błaszczykowski.

Ktoś na tym forum wspomniał, po co nam te Mistrzostwa Polski, skoro w pucharach gramy, a właściwie nic nie gramy. Był to prawdopodobnie Wilus w temacie "Byli piłkarze...". Drogi kibicu, najbardziej znanego klubu w Polsce! Po to nam te MP, abyśmy dostawali pieniądze od Canal + i od sponsorów, za miano najlepszej drużyny w Polsce. Kolejnym powodem jest prestiż. Co za tym idzie? Jak myślisz drogi Wilus'ie, czy zwykły student , mieszkający w Krakowie, który nie kibicuje ani Wiśle, ani Cracovii, czyje spotkanie chętniej obejrzy na żywo - Mistrza Polski, czy zespołu z dolnej części tabeli?

Wisła Kraków, pod wodzą, Macieja Skorży zawaliła ten sezon w pucharach. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale, czy naprawdę, jeden dwumecz ( warto dodać obydwa mecze na obcym terenie), może przekreślić te wszystkie sukcesy jakie osiągną Maciej Skorża w ekipie spod Wawelu? Skorża pokazał, że umie wyciągać wnioski, co widać po miejscu i przewadze w tabeli Ekstraklasy, przez krakowski klub. Nikogo nie lekceważył w lidze. Głęboko wierzę, że Maciej nie zlekceważył również Lecha, Legii i Cracovii, bo w tych spotkaniach Wisła uległa minimalnie w stosunku 0-1. Mistrzowie Polski w żadnym z tych trzech spotkaniach nie byli gorsi. Gdyby Małecki strzelił gola dobijając strzał z dystansu Tomka Jirsaka (chyba) w meczu z wojskowymi, byłby remis. To była sytuacja z gatunków "stuprocentowych sytuacji". Gdyby Rafał Boguski wykorzystał jedną z trzech dogodnych sytuacjach, wszyscy bylibyśmy w innych nastrojach. Mecz z Lechem, też nie należy zapisać do tych słabszych w wykonaniu Białej Gwiazdy. Tam też mieliśmy swoje sytuacje. Ale czy przewaga 5 punktów nad drugą w tabeli Legią Warszawa nie satysfakcjonuje kibiców? Mając w perspektywie 13 spotkań ligowych i dobrze pamiętając sezon 2008/2009 i zimową przerwe po której Wisła miała stratę 3 punktów do Lecha i zdołała wywalczyć tytuł to ja w takim wypadku jestem spokojny o to kto będzie Mistrzem Polski w sezonie 2009/2010 :-)

Ktoś może powiedzieć: "Co potem? Następna Levadia?" Ja odpowiem: " Stadion nowy, a na nim taka "Levadia", już przed wyjściem na boisko będzie się bała, tak jak Beitar. Bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że Izraelczycy zostali stłamszeni w głównej mierze przez kibiców Białej Gwiazdy!"

mateuszFCOlkusz 27.12.2009 14:04

Błaszczu16 - nic dodać. Może jedynie życzyć trenerowi Skorży jeszcze wielu lat pracy w Naszym kochanym klubie. a Petresku zostawic w spokoju maił swoje 5 minut i nie wykorzystał tego.

podszywacz 27.12.2009 14:25

Błaszczu, zgadzam się z Tobą w 99,9% ;) Tak od siebie choć to zapewne było już wałkowane po 1000 razy na wielu wątkach. Ten sezon miał być przegranym sezonem, gra na ciągłych wyjazdach powodowała że najwięksi optymiści brali w ciemno miejsce na pudle po tym sezonie. Kolejna rzecz, czy wielu z nas to nastoletni gracze Fifa 2010, słyszę ciągle: "brać go, jest wolny!", "kupiłbym" itp. Czy droga młodzież zapatrzona za bardzo w blask naszej gwiazdy nie zdaje sobie sprawy że nie jesteśmy pępkiem Europy a jedynie zaściankiem piłkarskim, nie skłamię używając tego stwierdzenia, trzecim światem? Że wielu dobrych zawodników w Europie nie słyszało co to takiego Wisła Kraków? Tym bardziej mylne powinno być stwierdzenie że "Wiśle się nie odmawia". Jesteśmy dobrym klubem ale niestety tylko na rodzimym podwórku i nie trener jest tu winien ale podłoże, podstawy, brak baz treningowych, scoutingu, polska liga traktowana jest przez w miarę dobrych zawodników jedynie jako przystanek przed bogatszymi europejskimi klubami. MP? To jedyna rzeczywiście rzecz z której możemy się cieszyć. I co niektórzy za bardzo przywykli do tego. Popatrzmy na Amikę, od 16 lat nie zdobyli MP mimo naprawdę solidnych ostatnio wzmocnień. Obecny trener to skarb, pamiętajmy że jak odejdzie to łyknie go Amika lub Legia, jeżeli dostanie tam pieniądze, stworzy naprawdę klasowy zespół.

KOMINEK 29.12.2009 00:55

Nie o Skorży ale też o wiślackim trenerze:

Rafał Janas jest chłonny wiedzy i nowych doświadczeń Asystent trenera Wisły Kraków, Macieja Skorży - Rafał Janas długo nie będzie świętował Nowego Roku. Nad świętowanie przedkłada naukę, gdyż załatwił sobie stać w klubie mistrza Francji Girondins Bordeaux.

Janas wyjedzie na staż 2 stycznia i w zajęciach "Żyrondystów" będzie uczestniczył przez tydzień. Co ciekawe, wysłannik Wisły sam pokryje sobie koszty stażu.

Rafał Janas dobrze zna język francuski, gdyż wychowywał się we Francji w okresie, gdy w Auxerre grał jego ojciec Paweł (lata 1982-1986).
Drugi trener Wisły ma zamiar podpatrzeć w jaki sposób przygotowują się fizycznie Francuzi i jakie w najlepszej drużynie Ligue 1 obowiązują trendy taktyczne.



źródło informacji: INTERIA.PL

Wojtas 29.12.2009 01:43

No widze ze Rafał "powinnismy sobie dac sobie rady z Levadią" Jans jedzie sie szkolic,no w sumie ma co ,zwlaszcza niech podpatrzy lekcje pt "jak nie lekcewazyc przeciwnika"

*Michael* 29.12.2009 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 835344)
No widze ze Rafał "powinnismy sobie dac sobie rady z Levadią" Jans jedzie sie szkolic,no w sumie ma co ,zwlaszcza niech podpatrzy lekcje pt "jak nie lekcewazyc przeciwnika"

Wojtas szacunek dla Ciebie :) bardzo dobre słowa ;)

Marszałek 29.12.2009 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 835344)
No widze ze Rafał "powinnismy sobie dac sobie rady z Levadią" Jans jedzie sie szkolic,no w sumie ma co ,zwlaszcza niech podpatrzy lekcje pt "jak nie lekcewazyc przeciwnika"


Tego chyba nie da się nauczyć.
Tak czy siak facet nie potrafił rozpracować taktyki Levadii ale będzie podpatrywał rozwiązania taktyczne Auxerre:)Jakie to słodkie.

libero 29.12.2009 10:10

Blaszczu16 i element - uderzacie w sedno sprawy. Adwersarze Skorży - kto za niego ? Konkretnie, nazwiska ! Łatwo pisać "zmienić trenera" , "mam dość". Petrescu ? Kto pamięta jak Wisła grała kiedy on był trenerem ? To był dramat,większy niż w jakimkolwiek spotkaniu z zeszłej rundy. A w składzie był Dudka, Błaszczykowski, Baszczyński - piłkarze robiący różnice. Chyba nikt nie nazwie Błaszczykowskiego "gwiazdeczką" albo "leniem". Zdanie Błaszczykowskiego i Dudki o Petrescu zainteresowani znają. Za Kasperczakiem też tęskiono doputy, dopuki nie spalił sprawy w Zabrzu. Po Zabrzu juz o nim "krzykacze" zapomnieli, mimo że to on odnosił największe w ostatnich dekadach sukcesy z Wisłą. Gdyby nie Zabrze dziś krzycznoby: "Dawać Petresu, albo Kasperczaka". Jestem przekonany, że Petrescu teraz juz tak dobrze nie będzie szło. Byłem przeciwnikiem zwalniania Petrescu i jestem cholerycznym przeciwnikiem zwalniania Skorży, BO LEPSZEGO NIEMA, A JUŻ NAPEWNO NA LEPSZEGO NAS NIE STAĆ. Jaki jest zatem sens wykrzykiwać "zwolnić Skorżę"? Kto znający efekt częstych zmian trenerów w Wiśle wykrzykuje takie bzdety ? Pechem jest to że DRUŻYNA przegrała ważne mecze na przestzreni stosunkowo krótkiego okresu czasu. Ale za Kasperczaka było gorzej Tibilisi Valarenga z Legią na wyjazdach 4-1 i 5-1. Amica w pucharach też nas lała i z tego co pamiętam to dostaliśmy od nich 3-0. I to mio tego że nie oszukujmy się W Wiśle grali wtedy duzo lepsi niż obecnie piłkarze. Ktoś to pamięta ? Nie bo po co. Lepiej ponapierdzielać na Skorżę od tak dla zasady.

Szyman423 29.12.2009 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 835370)
Tego chyba nie da się nauczyć.
Tak czy siak facet nie potrafił rozpracować taktyki Levadii ale będzie podpatrywał rozwiązania taktyczne Auxerre:)Jakie to słodkie.

Chyba Girondins Bordeaux.

pablo92TSW 29.12.2009 10:34

A ja przypomnę po raz kolejny, że w tamtej rundzie lub przez jej część radziliśmy sobie bez Garguły, Sobola, Głowy, Brożka, a mimo to mamy pierwsze miejsce!! Za czasów Kasperczaka dostawał on wszystkich piłkarzy z polskiej ligi jakich chciał, teraz nie ma transferów gotówkowych, albo są gdy sprzedamy kogoś wtedy 10% idzie na nowego zawodnika. Aha i nie narzekajcie na transfery, bo niewypały zawsze się zdarzały, zdarzają i zdarzać będą, popatrzcie na Real.Jedną sprawą jest, że mają kupę pieniędzy ale policzcie sobie ile w ciągu ostatnich 2-3 lat przewinęło się u nich zawodników i ilu tak naprawdę wnosi nową jakość do zespołu, a wydali grube miliony...

Mario Nh 29.12.2009 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez libero (Post 835372)
Blaszczu16 i element - uderzacie w sedno sprawy. Adwersarze Skorży - kto za niego ? Konkretnie, nazwiska ! Łatwo pisać "zmienić trenera" , "mam dość". Petrescu ? Kto pamięta jak Wisła grała kiedy on był trenerem ? To był dramat,większy niż w jakimkolwiek spotkaniu z zeszłej rundy.

Prorokami nie jesteśmy.
A z tym Petrescu to już się nie wydurniaj.
Czasem na efekty trzeba poczekać. Jak to mówią duże lody dłużej się kręci.

Nazywanie Maćka Skorży pseudotrenerem też jest według mnie co najmniej nie na miejscu.
Trochę więcej szacunku :-)

Co do Janasa i przytoczonych cytatów to nieźle się chłopina skompromitował. Amerykę to on nie odkrył.
Tysiące ludzi zaraz po losowaniu powiedziało pewnie to samo, powinniśmy ich pokonać.
Szczegółowa analiza rywala.

Maciuś 29.12.2009 11:17

Nie oczekujcie cudow po kims kto uczyl sie od Janasa seniora.

grogoriogreg 29.12.2009 11:36

Niestety sprawy na tym forum ostatnio wygladaja tak:
Skorża - pamięta się porażkę z Levadią i to uznaje się jako wyznacznik klasy trenera.
Petrescu - uznaje się chore teorię, że gdybyśmy go zostawili, dziś bylibyśmy w LM, po co nam mistrzostwa Polski, w Petrescowym stylu było widać taktykę, której dziś nie dostrzegamy... itd.
A prawda jest taka, że obaj są bardzo dobrymi trenerami. Tylko nie każdy trener, w każdym środowisku potrafi osiągnąć sukces.

Wkurza mnie tylko jedna rzecz związana z Danem, że wszyscy jego zwolennicy uważają, że nie dostał wystarczająco czasu na zbudowanie zespołu i gdyby mu dano dłużej popracować, zbudowałby z nas drugą Unireę. Ja też mogę pogdybać i mogę powiedzieć, że gdyby Skorża dostał te wzmocnienia o które prosi od początku swojego pobytu w Wiśle to mielibyśmy drużynę w LM. I na co takie gdybanie? Przecież czasu nie cofniemy i nie przywrócimy Dana, tak samo transferów szybko nie zobaczymy, chyba, że jakiegoś Betona.

Wrzućcie na luz, każdy z Was ma trochę racji, zwolennicy Dana, że jest on dobrym trenerem, bo jest, ja już to wiedziałem za jego kadencji, tylko, że szczerze mówiąc, nie widziałem by w chwili jego zwalniania miał tylu zwolenników co teraz, niestety forum upadło i nie można zarzucić ciekawymi postami :). Oraz zwolennicy Skorży mają dużo racji, każdy trener musi mieć swoją Levadię, jeżeli dostał kolejną szansę, ważne by wyciągnął wnioski, skoro jesteśmy pierwsi w lidze, musiał nas dobrze przygotować, szkoda, że myślał, że Levadię przejdziemy z palcem w ... Dwóch Mistrzostw Polski nie zdobywa się przypadkiem, nawet Barcelony, w najsilniejszym składzie nie pokonuje się codziennie (możecie mówić sobie, że przyjechali na wakacje, jednak ja nie wierzę by za nowego szkoleniowca pozwolili sobie na totalną olewkę, z resztą, nikogo nie będą obchodzić okoliczności tego zwycięstwa za kilkanaście lat)

Wyluzujcie, to do niczego nie prowadzi (no chyba że do bana za jakieś coraz ostrzejsze posty :) )

IncognitoTSW 29.12.2009 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez libero (Post 835372)
Blaszczu16 i element - uderzacie w sedno sprawy. Adwersarze Skorży - kto za niego ? Konkretnie, nazwiska ! Łatwo pisać "zmienić trenera" , "mam dość". Petrescu ?

Tak czysto hipotetycznie i przykładowo Augusto Inácio.

Marszałek 29.12.2009 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szyman423 (Post 835380)
Chyba Girondins Bordeaux.

Mój błąd ale i tak na jedno wychodzi.

Skrzat 29.12.2009 16:32

Skorża i tak jest najlepszy i lepszego trenera na chwile obecną nie ma szans znaleźć sezon z MP i tak pewnie zakończymy tylko zobaczymy co potem w pucharach ,bo coś nie widzie tego dobrze.

arti 31.12.2009 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 835388)
Niestety sprawy na tym forum ostatnio wygladaja tak:
Skorża - pamięta się porażkę z Levadią i to uznaje się jako wyznacznik klasy trenera.
Petrescu - uznaje się chore teorię, że gdybyśmy go zostawili, dziś bylibyśmy w LM, po co nam mistrzostwa Polski, w Petrescowym stylu było widać taktykę, której dziś nie dostrzegamy... itd.
A prawda jest taka, że obaj są bardzo dobrymi trenerami. Tylko nie każdy trener, w każdym środowisku potrafi osiągnąć sukces.

Wkurza mnie tylko jedna rzecz związana z Danem, że wszyscy jego zwolennicy uważają, że nie dostał wystarczająco czasu na zbudowanie zespołu i gdyby mu dano dłużej popracować, zbudowałby z nas drugą Unireę. Ja też mogę pogdybać i mogę powiedzieć, że gdyby Skorża dostał te wzmocnienia o które prosi od początku swojego pobytu w Wiśle to mielibyśmy drużynę w LM. I na co takie gdybanie? Przecież czasu nie cofniemy i nie przywrócimy Dana, tak samo transferów szybko nie zobaczymy, chyba, że jakiegoś Betona.

Co do Petrescu to jeszcze dodam do tego co wyżej, że teraz okaże się czy nauczył się funkcjonować jako trener w kraju i kulturze innej niż swoja. U nas w tym upatruję źródła Jego najwiekszych problemów (jak szef/trener w zespole ludzkim nie złapie tej samej fali z ludźmi którym przewodzi to niewiele z tego jest-sprawa jasna), zobaczymy jak będzie w Rosji.
Zmieniając temat bo okazja po temu - to Wszystkim Ludziom związanym w jakikolwiek sposób z Wisłą - Panu Cupiałowi, Zawodnikom, Trenerom, Działaczom, Kibicom i Wszystkim Pozostałym, życzę samych sukcesów na każdym polu w 2010!:)

FraMat 31.12.2009 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 836170)
Co do Petrescu to jeszcze dodam do tego co wyżej, że teraz okaże się czy nauczył się funkcjonować jako trener w kraju i kulturze innej niż swoja. U nas w tym upatruję źródła Jego najwiekszych problemów (jak szef/trener w zespole ludzkim nie złapie tej samej fali z ludźmi którym przewodzi to niewiele z tego jest-sprawa jasna), zobaczymy jak będzie w Rosji.

Heh, a co ma do rzeczy fakt, gdzie się trenuje druzynę? Liczy się tylko sposób organizacji klubu. U nas ten sposób jest chory.
Polscy trenerzy o tym wiedzą i przychodząc do Wisły starają się lawirować między wymaganiami bossa, obostrzeniami dyrektora finansowego, zajawkami prezesa, kapryśnością kopaczy, żonglowaniem popularnością u dziennikarzy i kibiców.
W klubach Rosji sa już o dwa okrązenia przed nami. Każdy wie, co ma robić i z czego jest rozliczany, a także kogo ma sam rozliczać.
Co do Dana, to nie będzie pracowął z samymi Rosjanami. Już zapowiada, że chce sprowadzic do Rosji piłkarzy, którzy go cenią... kilku Rumunów, kilku innych cudzoziemców, dla ktorych to on jest autorytetem. A władze klubu mu ufają. To chyba wystarczy?
Tam nikt mu nie sprowadzi Kaczorowskiego....:lol:

a ja życzę wszystkim związanym z Wisłą, w 2010 roku - profesjonalizmu

laxa 04.01.2010 13:36

Ciekawe kulisy poszukiwania trenera, niektóre nazwiska niczego sobie

http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...zyckim-trener/

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, chyba najlepszy temat

Eleusis 04.01.2010 13:54

Skorzy caly czas wypomina sie ta nieszczesna Levadie, ze gramy slabo, a to zly styl i w ogole wszystko beznadziejnie. Wolelibyscie przegrywac w pieknym stylu, anizeli wygrywac brzydko, w druzynie jest sporo kontuzji kluczowych graczy, wiec Skorza nie moze opracowac do konca swej ''taktyki''. Poza tym, pare tych MP juz zdobyl, a badz co badz druzyne przejmowal w stanie co najmniej zlym. Jesli znajdziecie lepszego trenera- na obecna chwile, na nasz ''ogromny'' budzet, dajcie znac... Coz, takie sa 'realia'.

Peroslaw88 04.01.2010 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eleusis (Post 837439)
Skorzy caly czas wypomina sie ta nieszczesna Levadie, ze gramy slabo, a to zly styl i w ogole wszystko beznadziejnie. Wolelibyscie przegrywac w pieknym stylu, anizeli wygrywac brzydko, w druzynie jest sporo kontuzji kluczowych graczy, wiec Skorza nie moze opracowac do konca swej ''taktyki''. Poza tym, pare tych MP juz zdobyl, a badz co badz druzyne przejmowal w stanie co najmniej zlym. Jesli znajdziecie lepszego trenera- na obecna chwile, na nasz ''ogromny'' budzet, dajcie znac... Coz, takie sa 'realia'.

W Polsce raczej nie ma lepszego kandydata niż Skorża. Jan Urban czy Jacek Zieliński są gorsi. Tak sobie niedawno myślałem, że Michał Probierz z Jagiellonii jest dobrym trenerem i może kiedyś on.

Szarny 04.01.2010 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 837440)
W Polsce raczej nie ma lepszego kandydata niż Skorża. Jan Urban czy Jacek Zieliński są gorsi. Tak sobie niedawno myślałem, że Michał Probierz z Jagiellonii jest dobrym trenerem i może kiedyś on.

Probierz nie jest dobrym trenerem, on ma po prostu bardzo dobrych piłkarzy na kilku pozycjach ( Hermes, Bruno, Franek, Grosik), którzy robią całą gre. Jaga nie wygrała na wyjeździe, nawet nie pamiętam już od kiedy, to też o czymś świadczy. Gość w meczach wyjazdowych kombinuje ze składem, boi się grać otwartą piłkę jak na własnym boisku itp. On jeszcze bardziej "nie ma jaj" niż Skorża. Poza tym w Polsce nie ma dobrego trenera, bo gdyby taki gdzieś był, to chyba byśmy o tym wiedzieli.

Eleusis 04.01.2010 17:09

Probierz, jak na nasze warunki na razie trener gora przecietny, ma dobrych pilkarzy, jednak pare jego decyzji zaważyło na stracie kilku punktów przez Jage(chocby nieprzygotowany do gry Szamotulski za Sandomierskiego). Tyle, ze jest mlody, jak na trenera.

WiślakMyślenice 08.01.2010 19:25

Czytając raz po raz forum mam wrażenie, że niektórzy są w gorącej wodzie kąpani. To dopiero !!! pierwsze !!! okienko Skorży jako trenera-menadżera Wisły, choć ja uważam, że ten tytuł menadżera to śmiech na sali. Jestem pesymistą dlatego uważam, że transferów gotówkowych nie będzie, chyba że Marcelo out i wtedy góra 2-2,5 mln euro. Milion pójdzie zapewne na długi Wisły po odpadnięciu z LM (znowu Levadia). Menadżer musi miec siatkę scoutów, którzy będą dostarczać wartościowych zawodników. Chcąc nie chcąc, najważniejszym czynnikiem, który decyduje w ocenie pracy menadżera w okienku transferowym jest budżet klubu i ilość pieniędzy, którą może on wydać na wzmocnienia składu.

Lecz przypominam: Wisełka ma DŁUGI! Cupiałowi góra pieniędzy topnieje, więc o spektakularnych gotówkowych które zafunduje nam właściciel nie ma mowy!!!

Lemoniadowy Joe 09.01.2010 09:38

"Fizjolog Paolo Terziotti opuszcza sztab szkoleniowy "Białej Gwiazdy" "

Dziennik Polski

AgresywnyChomik 09.01.2010 14:45

Cytat:

"Fizjolog Paolo Terziotti opuszcza sztab szkoleniowy "Białej Gwiazdy" "
Kolejny "winny" odchodzi. Natomiasti Janas w nagrode do Francji a Skorza przygotowuje sie do walki o nowy kontrakt... smiechu warte...

westersyl 09.01.2010 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 839347)
Kolejny "winny" odchodzi. Natomiasti Janas w nagrode do Francji a Skorza przygotowuje sie do walki o nowy kontrakt... smiechu warte...

W jaką nagrodę on zrobił to dla siebie w wolny czasie.

Być może pomylił się trochę w rozpoznaniu przeciwnika, ale kto przypuszczał ze będziemy walić głową w mur ? Z resztą Rafał Janas dopiero zbiera doświadczenie. Według wielu osób w tym naszej rady nadzorczej jest to człowiek, który wkłada najwięcej serca w to co robi. Nie znam go osobiscie ale uważam go za inteligentnego gościa.

Terrozi od samego początku mi się nie podał, zresztą sam wspominał że znalazł się w piłce przypadkiem i wcześniej się tym nie interesował.

pan Dudi 09.01.2010 15:29

Ja .......e, jak ktoś jeszcze napisze o "zbieraniu doświadczenia" jako o usprawiedliwieniu dla tego, co ta drużyna przez znakomitą część sezonu odpierdala, to chyba mnie krew zaleje! Zbierać doświadczenie to można w drugiej lidze, a nie drużynie, która "ma grać o najwyższe cele" (co roku oczywiście, jak Amica gra o MP). Przestań być minimalistą i zacznij wymagać w końcu od tych ludzi tego, za co dostają tyle kasy!


Edit: teraz to ja Ciebie nie rozumiem. Napisałeś "z resztą Janas dopiero zbiera doświadczenie", więc zrozumiałem to tak, że może popełniać błędy, bo przecież jest młody. A to, że te błędy mają potem katastrofalne skutki zdaje się Cię nie ruszać, bo znowu- zbiera doświadczenie. Chyba, że bagatelizujesz rolę trenera asystenta, ale widzę po podpisie, że trenera za to, co prezentuje drużyna też nie obwiniasz. Inna sprawa to już Paweł Brożek- living legend :lol:

westersyl 09.01.2010 15:54

Cytat:

Ja .......e, jak ktoś jeszcze napisze o "zbieraniu doświadczenia" jako o usprawiedliwieniu dla tego, co ta drużyna przez znakomitą część sezonu odpierdala, to chyba mnie krew zaleje! Zbierać doświadczenie to można w drugiej lidze, a nie drużynie, która "ma grać o najwyższe cele" (co roku oczywiście, jak Amica gra o MP). Przestań być minimalistą i zacznij wymagać w końcu od tych ludzi tego, za co dostają tyle kasy!
Nie wiem o co Ci chodzi, przeczytaj najpierw o czym jest mowa następnie zacznij się wypowiadać.

wolfy 09.01.2010 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 839347)
Kolejny "winny" odchodzi. Natomiasti Janas w nagrode do Francji a Skorza przygotowuje sie do walki o nowy kontrakt... smiechu warte...

Wariant optymistyczny jest taki, że to początek operacji "sprzątanie po Skorży".

koyoot 09.01.2010 17:30

Cytat:

Zwolniony niedawno z Górnika Zabrze trener Ryszard Komornicki (51 l.) zdradza całą prawdę o polskich piłkarzach. - Oni nie chcą po prostu ciężko trenować. Nie chcą się wysilać. "Po co mam dużo biegać na treningu, skoro mogę mniej, a i tak kasa będzie się zgadzała?" Tak myśli większość polskich piłkarzy - mówi Faktowi "Koko".

- Dzisiaj, żeby grać w piłkę, trzeba być profesjonalistą. A wie Pan co oznaczał profesjonalizm dla piłkarzy Górnika? Wchodzę do szatni przed meczem ligowym, a jeden z zawodników, jak gdyby nigdy nic, je sobie kanapki z szynką. Pół godziny przed pierwszym gwizdkiem! I dla niego było to całkiem normalne. Tłumaczył, że był po prostu głodny. To ja się pytam, co taki delikwent robi w zawodowym klubie? - opowiada Komornicki.

„Koko” tylko się uśmiecha, kiedy słyszy, że piłkarze Górnika narzekali, że zbyt intensywnie trenują. - A w jaki sposób oni chcieli mieć siłę do biegania i wytrzymałość? Bez tego nie ma czego szukać w futbolu. A jak piłkarze Górnika dbali o kondycję? Po treningu jechali przekąsić coś do McDonalda. Nic dziwnego, że później było dla nich za ciężko. A później wyjeżdżają do zagranicznej ligi i zamiast grać, siedzą na trybunach. Bo tam nikt nie będzie słuchał, że jest za ciężko. Jeśli dla ciebie jest za ciężko, to na twoje miejsce jest trzech innych, którzy chcą trenować. A on przecież jest nauczony w Polsce, że jak jest za ciężko, to się idzie do prezesa i zwalnia trenera. Tam to jednak nie działa i trzeba z podkulonym ogonem wracać z powrotem do Polski - mówi były trener Górnika.

- Szczot czy Gorawski obrażali się, że sadzałem ich na ławkę rezerwowych. Jak to, przecież to wielkie gwiazdy! Takie gwiazdy, że Szczot gra w lidze już od tylu sezonów i strzelił raptem siedem goli. Napastnik! A Gorawski? Co on zrobił dla Górnika? A przepraszam, spadł z nim ligi. No faktycznie, wcześniej nikomu się to nie udało - dodaje Komornicki. Były trener Górnika za opłakany stan polskiego futbolu obwinia nie tylko piłkarzy. - Wszędzie w Europie podstawa to szkolenie młodzieży. A u nas? W PZPN są ważniejsze rzeczy - walka o władze, zjazdy, które są jedną wielką farsą. A szkolenie młodzieży? Kto by się przejmował takimi drobiazgami. Tylko pytam, jak my w ten sposób chcemy dogonić piłkarski świat? - kończy "Koko".
Jakbym juz gdzies to widzial...

To tylko potwierdzenie tego o czym byla mowa wczesniej, przez niektorych na forum.

P.S. Komornicki - Polski Petrescu :D:D:D

pysio 09.01.2010 17:43

widzę, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać to co ja zauważyłem już dawno temu.. lecz wtedy wszyscy ze mnie drwili i uważali, że się nie znam na piłce itp.. a teraz widzę, że Ci sami "eksperci" nagle chcą zwolnienia Maćka..

ehh.. chorągiewki z Was są..


SKORŻA MUSI ODEJŚĆ!!!

westersyl 09.01.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 839419)
widzę, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać to co ja zauważyłem już dawno temu.. lecz wtedy wszyscy ze mnie drwili i uważali, że się nie znam na piłce itp.. a teraz widzę, że Ci sami "eksperci" nagle chcą zwolnienia Maćka..

ehh.. chorągiewki z Was są..


SKORŻA MUSI ODEJŚĆ!!!

Uspokój się człowieku jesteśmy przed rozpoczęcie przygotowań do nowej rundy, w Polsce nie ma lepszego trenera, drużyna jest na pierwszym miejscu.

Dla przypomnienia zajebisty Petrescu umoczył z ostatnią drużyną ligi greckiej.

3rider 09.01.2010 17:56

Pominawszy, ze Wisla grala piach przez doslownie cala runde jesienna (1 mecz dobry), a wiosna nie bylo inaczej, to po takich derbach jak te ostatnie Skroza powinien sam nieodwolalnie zrezygnowac. Wczesniej powtapial DOSLOWNIE WSZYSTKO CO BYLO DO WTOPIENIA, nawet z Eskimosami (przepraszam Estonczykami). Bronia go tylko 2 zlote strzaly Lobodzinskiego, bo nawet w meczu o majstra zespol wyszedl tak skoncentrowany i przygotowany, ze po 15 sekundach bylo 0:1 ! Chwala Bogu, ze Lobo ODDAL TAK GENIALNE STRZALY WLASNIE WTEDY KIEDY TRZEBA BYLO.

Zrzucanie winy na Bendarza (on rzekomo przegral z Levadia) i Terziottiego (przegral z LEGIA, LECHEM I KSC) to jest smiech na sali :) Tarzam sie ze smiechu, ale widze, ze niektorzy w to wierza, albo udaja, ze wierza, bo przeciez Maciej "Liga Bedzie Ciekawsza" Skorza jest Bogiem! Przeciez zafundowal nam takie widowiska w tej rundzie (trwajace max 15minut), ze tylko mu pomnik postawic.

westersyl, a twoje bozszycze MS umoczyl BEZ WALKI DERBY, ESKIMOSOW i KAZDY MECZ, KTORY TYLKO DALO SIE PRZEGRAC. Obudzisz sie w czerwcu... Dalej klepcie Maciusia i gwiazdeczki po plecach, przeciez nic sie nie stalo, walkower z KSC... przyzwyczajajmy sie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl