Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

TSW Fanatyk 17.08.2009 10:31

Chyba zaczęli montować stopnice na piętrze.Z narożnikami też nieźle się uwijają.

Nadrobili sporo czasu przecież był taki okres przed wylaniem płyty że na budowie przez kilkanaście dni nic się nie działo.Oby taki tempo było po drugiej stronie boiska :)

damian3k 17.08.2009 10:49

No i o ile dobrze widzę to pojawiły się schodki na pierwszym piętrze ;))

MatMario 17.08.2009 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adamd303 (Post 779749)
Całe Alianz Arena kosztowało 280 mln euro, u nas 4 trybuny i osławiony pawilon multimedialny już ponad połowę tej kwoty. Beton, stal i koszty pracy u naszych zachodnich sąsiadów o wiele droższe.

Nie żebym sie czepiał ale 280mlnx4zł=1,120mld
Nasz stadion kosztuje jak narazie 399 483 527,08 zł

Podsumowując nie ponad połowę a ponad 1/3 tamtej kwoty... Wiem że sie może nie podobać ale nie trzeba przekłamywać rzeczywistości.

Donki 17.08.2009 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 780093)
Nie żebym sie czepiał ale 280mlnx4zł=1,120mld
Nasz stadion kosztuje jak narazie 399 483 527,08 zł

Podsumowując nie ponad połowę a ponad 1/3 tamtej kwoty... Wiem że sie może nie podobać ale nie trzeba przekłamywać rzeczywistości.

Jeszcze taka poprawka stadion kosztował 340 milionów a nie 280 jak początkowo zakładano:)

Sami 17.08.2009 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damian3k (Post 780085)
No i o ile dobrze widzę to pojawiły się schodki na pierwszym piętrze ;))

No właśnie, tylko coś nierówno poukładane na razie ;)

adamd303 17.08.2009 12:53

Hej MatMario, Z moich wyliczeń wychodzi inna kwota. Koszt 4 trybun plus pawilon multimedialny to wg mnie 570 mln zł. Ale spytam z ciekawości dokładnie jakie to kwoty. i napisze dokładniej.

Arturo Qr2nów 17.08.2009 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adamd303 (Post 780171)
Hej MatMario, Z moich wyliczeń wychodzi inna kwota. Koszt 4 trybun plus pawilon multimedialny to wg mnie 570 mln zł. Ale spytam z ciekawości dokładnie jakie to kwoty. i napisze dokładniej.

Oj Adam, Adam... Ty i te Twoje źródła :D Nie musisz pytać, warunki przetargu są ogólnodostępne :-)

PhantomRanger 17.08.2009 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adamd303 (Post 780171)
Hej MatMario, Z moich wyliczeń wychodzi inna kwota. Koszt 4 trybun plus pawilon multimedialny to wg mnie 570 mln zł. Ale spytam z ciekawości dokładnie jakie to kwoty. i napisze dokładniej.

Wejdź na tą strone http://www.stadionwisly.info/harmonogram i tam masz czarno na białym, że całkowity koszt wynosii 399 mln zł więc nie wiem skąd ci się wzięło te 570.

Hanex 17.08.2009 13:35

Tak sobie patrze na ten harmonogram i cos mi sie wydaje, ze laczny koszt projektu to prawie 6 mln zl, troche duzo jak dla mnie.

abruzzi 17.08.2009 15:39

A czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego praktycznie nic sie nie dzieje na placu budowy trybuny zachodniej??

chojrak 17.08.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abruzzi (Post 780253)
A czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego praktycznie nic sie nie dzieje na placu budowy trybuny zachodniej??

OMG! Jak to nic się nie dzieję? Ścianka szczelinowa sama się robi, tak? Narożnik sam się robi?

P.S. Pan Ochalik w jednym z wywiadów wspomniał. że głębsze wykopy pod zachodnią zaczną sie we wtorek/środę...

adamd303 17.08.2009 16:03

hej PhantomRoger. Dzięki za linka. Z dużym zainteresowaniem zapoznałem się z tymi kwotami. Kwoty za wykonanie trybun wschodniej i zachodniej przez Mostostal Polimex są w miarę przejrzyste. Ale już przy pozycji Pawilon Multimedialny rozbieżności są spore. Jedne źródła podają kwotę 5 mln zł, stronka którą wskazujesz ponad 11mln zł, a pracownicy inwestora w prywatnych rozmowach kwotę 27 mln zł. Pytanko, która kwota jest wiarygodna? Dla mnie bynajmniej ta ostatnia. Jeszcze kilka uwag: w pawilonie bardzo długo nie było w ogóle klimatyzacji, jego powierzchnia kompletnie niewykorzystana. Np. Kazimierz Antkowiak wielokrotnie postulował zorganizowanie w górnej części pawilonu stanowiska monitoringu. Ja bynajmniej nie widze w ogóle racji bytu pawilonu w tej części stadionu.

bimbam 17.08.2009 16:34

Czy są jakies informacje odnoście pomieszczeń pod trybuną D??

Czy wiadomo kiedy powstaną powstaną punkty gastronomiczne itp w pomieszczeniach pod E??

Emilio 17.08.2009 17:34

Stawiają pierwszego żurawia w narożniku A/B - D ! :D

Pablo84 17.08.2009 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 780070)
Data 10 czerwca jest potwierdzona przez Adriana Ochalika w jednym z wywiadów.
Co do wyprzedzania harmonogramu może śledzi kamerkę, bo mnie również się zdaje, że jakoś szybko im to idzie :D

Nie uważnie śledzicie newsy dot bud stadionu :-D .
Prace na wschodniej wyprzedzają harmonogram zdaje się o 2 tyg, niestety przy budowie tryb zach jest male opoznienie, wiec wychodzi chyba na jedno. :-)

royalmichael 17.08.2009 18:01

Lepiej jakby było na odwrót bo to od zachodniej zależy to kiedy stadion zostanie oddany.
No ale myślę, że to nadrobią tak jak nadrobili/wyprzedzili harmonogram na wschodniej
Przydałyby się zdjęcia C od środka i ścianki szczelinowej przy okrąglaku bo byśmy wiedzieli czy ten okrąglak zostanie zabudowany

PhantomRanger 17.08.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 780313)
Lepiej jakby było na odwrót bo to od zachodniej zależy to kiedy stadion zostanie oddany.
No ale myślę, że to nadrobią tak jak nadrobili/wyprzedzili harmonogram na wschodniej
Przydałyby się zdjęcia C od środka i ścianki szczelinowej przy okrąglaku bo byśmy wiedzieli czy ten okrąglak zostanie zabudowany

No cóż ścianka szczelinowa to nie prefabrykaty, że można w ciągu jednego dnia nawet 2 sektory ułożyć[mowa tu o tych pod krzesełka] tylko musi swoje odstać.

WILU TS 17.08.2009 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abruzzi (Post 780253)
A czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego praktycznie nic sie nie dzieje na placu budowy trybuny zachodniej??

Taaa w ogóle się nie dzieje...pracują od rana do nocy,teraz nawet na kamerce widać że jutro max pojutrze będzie gotowy kolejny żuraw...

Marceli_szpak 18.08.2009 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 780093)
280mlnx4zł=1,120mld
Nasz stadion kosztuje jak narazie 399 483 527,08 zł

Alianz Arena budowano w latach 2002-2005, a z tego co pamiętam to Eurak podchodził bardziej pod 5 zł niż pod 4-ry... :-)

vote-for-mikey 18.08.2009 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adamd303 (Post 780264)
hej PhantomRoger. Dzięki za linka. Z dużym zainteresowaniem zapoznałem się z tymi kwotami. Kwoty za wykonanie trybun wschodniej i zachodniej przez Mostostal Polimex są w miarę przejrzyste. Ale już przy pozycji Pawilon Multimedialny rozbieżności są spore. Jedne źródła podają kwotę 5 mln zł, stronka którą wskazujesz ponad 11mln zł, a pracownicy inwestora w prywatnych rozmowach kwotę 27 mln zł. Pytanko, która kwota jest wiarygodna? Dla mnie bynajmniej ta ostatnia. Jeszcze kilka uwag: w pawilonie bardzo długo nie było w ogóle klimatyzacji, jego powierzchnia kompletnie niewykorzystana. Np. Kazimierz Antkowiak wielokrotnie postulował zorganizowanie w górnej części pawilonu stanowiska monitoringu. Ja bynajmniej nie widze w ogóle racji bytu pawilonu w tej części stadionu.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=bynajmniej

zanim użyjesz nowego słowa sprawdź co oznacza
za trzy razy mniejsze pieniądzę mamy dwa razy mniejszy stadion, budowany w dużo cięższych warunkach tj. zmiany planów, przerwy w pracy, granie na stadionie, w cenie mieści się także wyburzanie starego stadionu.

nie narzekaj, światowcze.

PS.
Ktoś narzekał że stadion się "nie komponuje", chyba nawet adam, z okolicą, tj. błoniami i parkiem Jordana. Po pierwsze, de gustibus i tak dalej, po drugie, przecież i tak cały stadion od strony błoń jest praktycznie zasłonięty przez drzewa, widać go dopiero jakieś dwieście metrów od reymana, a po trzecie, całkiem fajnie prezentuje się "E" od strony błoń ;)

Cinek1906 18.08.2009 09:14

Jak na trybunie A/B wybudują postawy do dopiero wszyscy zobaczycie jak będzie to rosło tak jak C.
Już się nie moge doczekać nowego stadionu!!:D

Czarny 18.08.2009 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 780511)
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=bynajmniej

zanim użyjesz nowego słowa sprawdź co oznacza
za trzy razy mniejsze pieniądzę mamy dwa razy mniejszy stadion, budowany w dużo cięższych warunkach tj. zmiany planów, przerwy w pracy, granie na stadionie, w cenie mieści się także wyburzanie starego stadionu.

nie narzekaj, światowcze.

PS.
Ktoś narzekał że stadion się "nie komponuje", chyba nawet adam, z okolicą, tj. błoniami i parkiem Jordana. Po pierwsze, de gustibus i tak dalej, po drugie, przecież i tak cały stadion od strony błoń jest praktycznie zasłonięty przez drzewa, widać go dopiero jakieś dwieście metrów od reymana, a po trzecie, całkiem fajnie prezentuje się "E" od strony błoń ;)


O proszę, a według mnie właśnie idealnie się będzie komponował z parkiem jordana, natomiast oponka w tamtym miejscu to byłby dramat. Już teraz z poziomu parku jordana widać, że taka elewacja idealnie tam pasuje. W dużej części stadion obudowany jest szkłem, a do tego przebiega równolegle do linii drzew parku jordana. Bardzo ładnym efektem elewacji ze szkła jest to, że odbija się w niej cała roślinność, drzewa itp. Efekt końcowy ma szansę być naprawdę niezły. Stadion ogólnie nie wygląda źle, nie należy go oceniać na podstawie wizualizacji z lotu ptaka, tylko na podstawie widoku z poziomu właśnie parku jordana, czy przechodnia z poziomu ul. Reymana itp.

TSW Fanatyk 18.08.2009 12:16

http://www.11.pl/kask_na_glowe/kask_...a_czesc_lxxiii
zdjęcia świeże. Zaimponował mi widok na C z narożnika.Zajebiście duża ta trybuna :)

i schodki porobione :D

Bekas 18.08.2009 13:09

Juz widze moje docelowe miejsce :)

adamd303 18.08.2009 13:15

Hej Mikey i Czarny. Dzięki za nazwanie mnie "światowcem". Rzeczywiście w te wakacje udało mi sie sporo zwiedzić najpierw spędziłem tydzień w krajach Beneluksu dzieląc sie m.in. wrazeniami z pobytu na Amsterdam Arena i podając koszt budowy jednego z najnowocześniejszych stadionów w Europie na 52 tys widzów - 250 mln guldenów czyli ok. 90 mln euro. Drugą częśc urlopu spędziłem na południu Niemiec zwiedzając miasta i zamki w Bawarii, interesując sie przy okazji tamtejszymi stadionami. W całych Niemczech budowanych jest kilkanaście stadionów o pojemności podobnej do naszego i koszty inwestycji oscylują w kwotach od 40 do 65 mln euro. U nas koszty budowy GOŁYCH czterech trybun to kwota dwukrotnie wyższa. Koszty stali, szkła, betonu a przede wszystkim siły roboczej są wielokrotnie wyższe. Więc niestety ale SĄ POWODY DO NIEPOKOJU. I to bardzo poważne. tych powodów jest bardzo, bardzo wiele. Podobno podróże kształcą, z mojego pobytu w Norymberdze płynie m.in taka refleksja że jak chciano w Krakowie stworzyć wiekopomne dzieła sprowadzono z Norymbergi najlepszego rzeźbiarza tamtych czasów - Wita Stwosza, zwolniono go w Krakowie z podatków, chłop siedział u nas 20 lat wykonując ołtarz mariacki i groby królewskie. Dzisiejszym władcom Krakowa brakuje niestety kompetencji i uczciwości. W niezwykle podejrzanych okolicznościach zlecono projektowanie stadionu wpływowemu radnemu, rozdygotanemu starcowi, hurtowemu łapaczowi fuch, kiepskiemu architektowi, zakłamanemu i choremu na władzę i wpływy człowiekowi który nazywa się Wojciech Obtułowicz. Miałem z panem Obtułowiczem do czynienia zawodowo i wiem niestety co piszę. Nie namawiaj mnie do nienarzekania bo niestety nie masz racji. Abstrahując od kwestii odbioru wizualnego (mnie perspektywa z Kopca Kościuszki sie nie podoba), KWESTIĄ DECYDUJĄCĄ WYDAJE SIE BYĆ SPRAWA BRAKU PARKINGÓW NA MIN. KILKA TYSIĘCY AUT. to dyskwalifikuje nasz obiekt do rozgrywania ważnych spotkań międzynarodowych.

Konrad. 18.08.2009 13:25

Bla bla, bla bla...

A porównywanie kosztów budwoy stadiony Ajaxu, wybudowanej 20 lat temu, i próba przeliczenia guldenów na euro (których wtedy nie było), z jednoczesnym prsezliczeniem złotówek na euro, to coś pięknego :D. Równie dobrze możesz napisać, że Amerykanie w XiX budowali tory kolejowe, za kilkaset dolarów za kiliometr, a my dzisiaj za kilkaset tysięcy dolarów... Rownie sensowne porównanie...

W przetargu mogła wziąść udział każda firma na świecie (również z cudownych krajów zachodnich), projekt był ogólnie dostępny, jeśli dało się to zrobić za mniejsze pieniądze, to czemu firmy się nie zgłosily? Dlaczego świadomie zrezygnowały ze świetnego interesu?

Nie wiem, też co masz na myśli pisząć "gołe trybuny". Trybuna wschodznia i zachodnia będą w 100% wykończone.

A perspektywa z kopca kościuszki, mnie za przeproszeniem - ch*j obchodzi.

sayek89 18.08.2009 14:46

Jeszcze tylu robotników w jednym miejscu nie widziałem, ciekawe o czym tak rozmawiają. Ponadto patrzcie jak drugi poziom nam rośnie.

http://img29.imageshack.us/img29/722...tualny1024.jpg

rafalek 18.08.2009 14:51

Wg mnie, to po prostu mają przerwę i siedzą sobie w cieniu rzucanym przez E. A co do budowy, to na prawde nie spodziewałem się, że tak szybko im to pójdzie.

royalmichael 18.08.2009 14:57

A po drugiej stronie stanął pierwszy żuraw :)
http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg

radekogi 18.08.2009 15:21

2 renderki ode mnie, niestety ostatnio nie mam za dużo czasu, stąd efekty mało widoczne:

http://img517.imageshack.us/img517/1124/79313531.th.png

http://img518.imageshack.us/img518/2871/81135078.th.png

Konrad. 18.08.2009 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 780633)
Wg mnie, to po prostu mają przerwę i siedzą sobie w cieniu rzucanym przez E. A co do budowy, to na prawde nie spodziewałem się, że tak szybko im to pójdzie.

Osoby w białych kaskach (a takich tam najwięcej) to inżynierowie, także chyba mieli jakąś małą naradę :p.

royalmichael 18.08.2009 19:29

Ależ na dużej powierzchni będzie wykop pod A/B:
http://i26.tinypic.com/1sijia.png

Prędko ta trybuna nie zacznie rosnąć w górę

DominoForza 18.08.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 780636)
A po drugiej stronie stanął pierwszy żuraw :)
http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg

ten stadion coraz bardziej mi sie podoba,ciekawe jak bedzie wygladal przy blqasku jupiterow

Donki 18.08.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 780776)
O, ruchome schody z tego co widzę.
Super.

no przecież Vipy nie będą się męczyć i chodzić po schodach tylko sobie elegancko wyjadą :P

Emilio 18.08.2009 20:38

Postęp prac:

Trybuna wschodnia:
http://i29.tinypic.com/20u957c.png

I premierowo, trybuna zachodnia:
http://i26.tinypic.com/1sijia.png

AgresywnyChomik 18.08.2009 20:54

Wiadomo ze Krakow nie ma hali widowiskowo sportowej takiej chocby jak MeN w Manchesterze gdzie co chwila sa koncerty i nabite po kilkanascie tysiecy ludzi. Jako ze nie mam bladego pojecia o tym jaki jest stosunek prawny stadionu a Wisly czy moglby sie ktos ustosunkowac do ponizszych punktow?

- Jak w zwiazku z brakiem hali wyglada nasz projek jako ognisko masowych imprez typu koncert Oasis, Metalliki, Pearl Jam (mam dosc pociskania np do Pragi) czy od biedy na wykorzystanie obiektu podczas Juwenaliow?
- Czy jesli stadion jest miejski to nalezy tylko i wylcznie do miasta, to miasto moze nawet na nim urzadzic benefis z okazji jakiejs tam rocznicy pracy Majchrowskiego czy Wisla jako urzytkownik (wieczysty?) moze zglosic VETO co do tego jakiego typu imprezy moga sie odbywac na stadionie ( Teoretycznie jesli remont przy kaluzy przeciaga sie, KS nie ma stadionu pisze petycje do miasta o mozliwosc gry przy Reymonta i miasto rozptruje wniosek pozytywnie czy Wisla moze stanac okoniem?)

edit:
a moze to nie ruchome schody tylko ruchome chodniki aby niepelnosprawni mieli ulatwiony dostep na swoja trybune?

vipovie powini miec windy :P

derr 18.08.2009 21:24

chyba Obtułowicz specjalne lizanko z tymi schodami zrobił dla cupiała

Emilio 18.08.2009 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 780817)
Wiadomo ze Krakow nie ma hali widowiskowo sportowej takiej chocby jak MeN w Manchesterze gdzie co chwila sa koncerty i nabite po kilkanascie tysiecy ludzi. Jako ze nie mam bladego pojecia o tym jaki jest stosunek prawny stadionu a Wisly czy moglby sie ktos ustosunkowac do ponizszych punktow?

- Jak w zwiazku z brakiem hali wyglada nasz projek jako ognisko masowych imprez typu koncert Oasis, Metalliki, Pearl Jam (mam dosc pociskania np do Pragi) czy od biedy na wykorzystanie obiektu podczas Juwenaliow?
- Czy jesli stadion jest miejski to nalezy tylko i wylcznie do miasta, to miasto moze nawet na nim urzadzic benefis z okazji jakiejs tam rocznicy pracy Majchrowskiego czy Wisla jako urzytkownik (wieczysty?) moze zglosic VETO co do tego jakiego typu imprezy moga sie odbywac na stadionie ( Teoretycznie jesli remont przy kaluzy przeciaga sie, KS nie ma stadionu pisze petycje do miasta o mozliwosc gry przy Reymonta i miasto rozptruje wniosek pozytywnie czy Wisla moze stanac okoniem?)

edit:
a moze to nie ruchome schody tylko ruchome chodniki aby niepelnosprawni mieli ulatwiony dostep na swoja trybune?

vipovie powini miec windy :P

Na 1000% są to ruchome schody.

Czarny 19.08.2009 08:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 780817)
Wiadomo ze Krakow nie ma hali widowiskowo sportowej takiej chocby jak MeN w Manchesterze gdzie co chwila sa koncerty i nabite po kilkanascie tysiecy ludzi. Jako ze nie mam bladego pojecia o tym jaki jest stosunek prawny stadionu a Wisly czy moglby sie ktos ustosunkowac do ponizszych punktow?

- Jak w zwiazku z brakiem hali wyglada nasz projek jako ognisko masowych imprez typu koncert Oasis, Metalliki, Pearl Jam (mam dosc pociskania np do Pragi) czy od biedy na wykorzystanie obiektu podczas Juwenaliow?
- Czy jesli stadion jest miejski to nalezy tylko i wylcznie do miasta, to miasto moze nawet na nim urzadzic benefis z okazji jakiejs tam rocznicy pracy Majchrowskiego czy Wisla jako urzytkownik (wieczysty?) moze zglosic VETO co do tego jakiego typu imprezy moga sie odbywac na stadionie ( Teoretycznie jesli remont przy kaluzy przeciaga sie, KS nie ma stadionu pisze petycje do miasta o mozliwosc gry przy Reymonta i miasto rozptruje wniosek pozytywnie czy Wisla moze stanac okoniem?)

edit:
a moze to nie ruchome schody tylko ruchome chodniki aby niepelnosprawni mieli ulatwiony dostep na swoja trybune?

vipovie powini miec windy :P


1. Wisła i Miasto zawarły umowę ustanawiającą użytkowanie. Użytkowanie daje prawo do używania rzeczy i pobierania z niej pożytków, jednak od treści umowy jaką zawarły strony zależy, jaki jest zakres pożytków, które może pobierać Wisła jako użytkownik, a więc to czy Wisła będzie mieć profity z najmu, czy dzierżawy stadionu na potrzeby imprez typu juwenalia lub innych w praktyce zależy od treści umowy.
2. Istnieje możliwość, że Wisła będzie organizować imprezy, ale bardziej prawdopodobne wydaje się Miasto. Tak jak napisałem zależy to od treści umowy.
3. To jest użytkowanie, nie użytkowanie wieczyste.
4. Jeśli chodzi o cracovie to według mnie charakter użytkowania wyklucza możliwość wynajęcia, użyczenia wydzierżawienia przez miasto stadionu cracovi, czy innemu klubowi, jako stadionu piłkarskiego na cele rozgrywek ligowych, czy innych, zresztą umowa pewnie to wyklucza.

Tenzen 19.08.2009 08:16

Sektor dla niepełnosprawnych jest na trybunie wschodniej a nie zachodniej.

Dziwne, że biura są na trybunie wschodniej a nie zachodniej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl