![]() |
Nawet jak Arka jutro przegra, to szansę na awans bezposredni są już iluzoryczne. Nasza szansa była Lechia, z jej trudnym terminarzem.
W dniu dzisiejszym można jej pogratulować awansu. Muszą zdobyć 8/18 pkt do bezpośredniego awansu. Po sprawie. My musimy walczyć o 3 miejsce jak o życie. Terminarz nam sprzyja. |
Awans bezposredni to jest juz rozstrzygniety od jakiegos czasu. Arka z Lechia moga sobie pozwolic na straty pkt w 3, moze nawet 4 meczach, do tego sledzie maja jeszcze na rozkladzie takie tuzy jak Znicz, PBB, Resovia czy ZS.
|
Można powoli zamykać kram. Lechia i Arka awans bezpośredni, a my będziemy się tłuc w barażach. Pytanie czy w tym roku pyknie czy czeka nas kolejny rok w PRAWIE najlepszej lidze świata? :)
|
Cytat:
Tak jak pisałem wielokrotnie - awanse wygrywa się obroną, a u nas jest to najbardziej olewana pozycja gdzie grają "legendy" o dynamice oldboya, jakieś pseudotalenty i leszcze. Te 8-9 punktów więcej to brak Krzyżanowskiego zawalającego dwa mecze pod rząd, brak bezmyślnych zagrań Szota etc. To są detale które robią różnice na koniec sezonu, kiedy Arka i Lechia mają te kilka punktów więcej bo zremisowali zamiast przegrać, wygrali zamiast zremisować... To są zespoły skupione na awansie, a nie trzymaniu pseudolegend i ogrywaniu miernot. U nas jest jakieś chore ciśnienie na "swoich chłopaków" i mega talenty w sytuacji gdy nasze szkolenie młodzieży to dno i każdy zdolniejszy nam ucieka. W Lechii mają w dupie ilość Polaków, u nas taki Karcz czy Ryszka robią z tego histerię na każdym kroku. Lekką ręką, za nic pozbyliśmy się Moltenisa i Tachiego którzy fizycznie niszczą Urygę i Łasickiego, a staramy się przedłużyć wspomnianego Łasickiego i Jarocha. Na każdym kroku sabotaż... |
Cytat:
Z drużyn 3-7 tylko te co nie grały w tej kolejce mają teoretyczne szanse zrobić więcej. Inna sprawa, że ciężko uwierzyć, że Lechia w 7 meczach nie zrobi 6 punktów. A co do Arki to zobaczymy koło 15 dziś. Swoją drogą, to patrząc, że gramy lepiej w pucharze niż w lidze to baraże mogą być łatwiejsze. :P |
Lechia już bezpośredniego awansu nie wypuści, musiałby się tam stać jakiś kataklizm w szatni. Mają gigantyczną przewagę i komfort, mogą sobie grać na luzie bez spinki, a to zdecydowanie ułatwia zadanie.
Arka może się jeszcze potknąć, ale jeśli dziś zrobią 3 punkty z Płockiem, to też już raczej miejsc 1-2 nie stracą. |
U Arki i Lechii nawet jak się stanie kataklizm totalny to i tak reszta miernot z ligi ich nie dogoni. Także nawet już snucie takich rozważań nie ma sensu.
|
Świnia wygrała więc szanse zostały "matematyczne".
Aby zdobyć 63 punkty, które są dla nas maxem potrzebują jeszcze 8 w sześciu meczach. Głowne emocje to teraz "kto wyleci z top6" |
Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 6 kolejek.
Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,00 pkt/mecz Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,50 pkt/mecz Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,83 pkt/mecz Średnia ligowa Rudego: 1,56 pkt/mecz. Dobra wiadomość: ciągle nie straciliśmy statystycznych szans na awans bezpośredni. 4 wygrane praktycznie dają pewność baraży. Klasyfikacja Wolfy'ego: Rude 1,556 vs Sobolewski 1,444 Rude utrzymuje przewagę 1 punktu w rywalizacji z Sobolewskim. We wtorek kolejna okazja do tego, aby przebić sufit i wygrał po raz pierwszy dwa ligowe mecze z rzędu. Jeśli jednak - nie daj Boże - nie uda się wygrać, pierwszy raz spadnie w klasyfikacji Wolfy'ego na drugie miejsce, ale Sobolewski mimo wszystko byłby tylko przedostatni. |
Powinno być "średnia do mało prawdopodobnego awansu bezpośredniego 3.00"
Byłbym naprawdę zdziwiony jeśli mecz Lechia - Arka był czymś więcej niż meczem o 1 miejsce w tabeli. |
Cytat:
Rude 14-15 - stosunek 1,08 Sobolewski 18-10 - stosunek 1,8 Mniej strzelamy i więcej tracimy. |
Słonie, rzutem na taśmę wyrównały. W efekcie GKS K. odskoczył nam na jeden punkt (jeszcze będziemy grali pierwszy mecz wygraliśmy).
Drużyny 4-7 mają po 45 punktów i w tej małej tabeli jesteśmy na czele. :> A tylko z Tychami mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Z obecnego top10 mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich z obecnie 7 i 8 - GKS T i Odrą. Z czego GKS T. ma tyle samo punktów co my, a Odra traci 2. Gorsza wiadomość jest taka, że w małej tabeli wygląda to tak: Kod:
M Pkt Z R P Bramki |
Szansa że będzie tak ciasno na miejscach 3-7 do końca jest dość mała. Terminarze są skrajnie różne.
Jako ciekawostkę wrzucę że matematycznie nie możemy stracić jeszcze szans na bezpośredni awans po 29 kolejce, najwcześniej stanie się to w kolejce nr 30. |
Miejsca:
3-7 - 1 punkt różnicy 3-8 - 3 punkty różnicy 3-9 - 4 punkty różnicy 3-10 - 5 punktów różnicy Przy 6 kolejkach do końca to będzie bardzo ciasno. A dopiero 11 Stal nie ma szans na top 2! |
Cytat:
https://twitter.com/zagrosik/status/1782131027873251471 |
Zagrosik zrobił tabelę każdy z każdym i musisz sobie wybrać do porównania zespoły.
Poza tym nie wszystkie mecze zostały jeszcze rozegrane. |
Poniższe zestawy 3 zespołowe już rozstrzygnięte na 100%:
Wisła Płock-GKS Tychy-Wisła Kraków Odra-Wisła Kraków-GKS Katowice Wisła Kraków-Górnik-Motor GKS Tychy-Wisła Kraków-Odra GKS Tychy-Motor-Wisła Kraków Wisła Kraków-Wisła Płock-Górnik |
Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 5 kolejek.
Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,40 pkt/mecz <- straciliśmy dzisiaj statystyczne szanse na prawdopodobny awans bezpośredni Brakująca średnia do mało prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,00 pkt/mecz Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,60 pkt/mecz Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 2,00 pkt/mecz Średnia ligowa Rudego: 1,50 pkt/mecz. Klasyfikacja Wolfy'ego: Rude 1,500 vs Sobolewski 1,600 Rude pierwszy raz spadł w tejże klasyfikacji za Sobolewskiego. Dobra wiadomość jest taka, że trudno będzie mu to utrzymać (musiałby w kolejnych dwóch meczach zdobyć maksymalnie jeden punkt). Mam nadzieję, że aż tak się nie będzie starał bić rekordy. Aha, 10 meczów minęło, a Rude dalej nie potrafi wygrać 2 (słownie: dwóch) ligowych meczów z rzędu. Mam nadzieję, że najpóźniej na etapie meczów barażowych opanuje tę umiejętność, bo bez niej nie da się już awansować w żaden inny, sportowy sposób. |
Cytat:
Patrząc na terminarz to można życzeniowo sobie pomyśleć, ze te 1,6 pkt zdobędziemy. Wszak z PBB lub ZS powinna jedna wygrana wpaść, z Lechią nie grająca o nic można by wygrać i na koniec z Termalicą też. Z GKSem można zakładać porażkę. Wtedy powiedzmy 9 pkt to 1,8/mecz Ale z drugiej strony... Teraz mecz przed PP, później po PP. Nam się źle gra z każdym. Jakbyśmy mieli tu 0 pkt albo 1 pkt, to też nikogo by nie zdziwiło. Z Lechią grającą o nic na luzie możemy przegrać. Z GKSem na wyjeździe też, może będzie wtedy walczył o 3 miejsce. I na pożegnanie w meczu pod presją, z drużyną co może będzie walczyła o utrzymanie w tym meczu, możemy przegrać. Także te 7 czy 12 pkt jest tak samo prawdopodobne w Wiśle Rude i JK, jak 0 czy 3 pkt. Szacun |
Tu już nie ma co liczyć, tu trzeba dzwonić.
|
Cytat:
|
Ja myślę ,że z taką grą na 70% nie awansujemy.
|
Cytat:
|
Z taką grą = unktowaniem, gdzie teraz mamy 1,5 a przecież to dzięki temu, ze wpadały na początku wygrane, ktoś w temacie statystycznym wyliczył, że aby było top6 potrzebne jest minimum 1,6 pkt na mecz.
Także my się ciągle czarujemy, że "tera to ruszy, tera to tu sie wygra, tam się wygra" ale statystyka mówi jedno, ze nam nie idzie, i to nie idzie tak, że poniżej top6 gramy. Więc jeśli się serio nie poprawimy, to tych baraży może nie być. Ewentualnie zdobyć nie musimy dużó pkt bo jeszcze mniej zdobędą takie asy jak Tychy czy inne Wisły Płock, Łęczne itp |
Cytat:
Kto nie wie o co toczy się gra niech nawet nie wychodzi na boisko. I nie mówcie tylko że Rude nie ma narzędzi by zmusić piłkarzy do zaangażowania na boisku. Tym bardziej że nie będziemy grać z tuzami piłki tylko spadkowicza (prawie) z 1 ligi. Wystarczy że paru pilkarzy usłyszy że nie będzie ich w kadrze na finał PP to zaczną biegać.. Bo wydaje się od jakiegoś czasu że tylko to się dla nich liczy. |
Cytat:
|
Cytat:
A co do kończących się kontraktów to nie wiem jakie oni mają o sobie mniemanie, ale dla większości obecny klub to jest już ich sufit możliwości i jeśli śledzą swoje kariery to może to zauważa. Gdzie taki Alfaro ma trafić w wieku 33 lat? Lub 30 letni Sobczak z Jarochem? |
Obawiam się, że Pan Villar ma w dupie finał PP.
Za półtora miesiąca, z dużą dozą prawdopodobieństwa go tu nie będzie, więc w jego sytuacji finał nic nie zmienia (ot dodatkowy mecz, w którym można złapać kontuzję). Nawet jeśli by w nim wystąpił i zagrał nieźle, to myślisz, że to bardzo zmieni jego sytuację negocjacyjną przy poszukiwaniu nowego klubu? |
Cytat:
Oczywiście są też kluby gdzie zawodnicy nie zachodzą poniżej pewnego poziomu w żadnym meczu, ale to już musi być pewien poziom umiejętności na tle danej ligi, którego u nas nie ma. Zresztą mieliśmy tego przykład w meczach z Piastem i Widzewem. Jakoś tam potrafili zagrać tak że ręce same składały się do oklasków. |
Cytat:
Ależ oczywiście, że ewentualne zdobycie pucharu zmieniłoby jego sytuację, tak w zakresie negocjacji z innymi klubami, jak i przede wszystkim w zakresie tego, że miałby czym się chwalić do końca życia. Dla większości naszych zawodników sytuacja jest taka sama - praktycznie jedyna w życiu szansa na jakiś sukces, ze świadomością, że pewnego poziomu nie przeskoczą. |
Ale czy któryś z nich myśli, że w tym finale mają jakiekolwiek szanse, żeby to Pogoń nie zaaplikowała im 3-4 bramek i totalnie ich nie ośmieszyła?
Musieli by wznieść się na wyżyny umiejętności, agresji, samozaparcia, przekroczyć 100% wydolności, żeby do czegoś takiego nie doszło. |
To tylko jeden mecz, wystarczy jakiś strzał życia któregoś z naszych na początku, a potem trochę farta. A Pogoń gra dość nierówno, ostatnio np skompromitowali się z Piastem. Oczywiście są od naszych wyraźnie lepsi piłkarsko i gdybyśmy rozegrali 10 meczów, to pewne z 7 by oni wygrali, z czego ze 3 bardzo wysoko.
No ale gramy jeden i trzeba liczyć, że uśmiechnie się do nas szczęście. I piłkarze przecież o tym wiedzą. |
Cytat:
Ale jaki z tego 100% zaangażowania może wyniknąć wynik meczu, hmm nie wiem. |
Cytat:
|
Cytat:
Ktoś im wtedy dawał szansę ze do 80 minucie będą wirtualnie w europejskich pucharach? |
Cytat:
Ale taki Villar wychodzi jakby grał za karę. Może powinien się z raz-dwa znaleźć poza kadrą meczową? |
Jak ktoś oglądał mecz Pogoń-Piast 0-2 to wcale nie jesteśmy bez szans.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl