Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Arapaho 14.08.2009 10:21

Ostatnie informacje nic nie mówiły o boiskach treningowych, parkingach podziemnych i wykończeniu trybuny pod D więc wygląda na to że przypomną sobie o tym jak będzie stadion oddawany w czerwcu 2010 .Będzie pewnie lament jak kiedyś z drogami dojścia do E i D o których sobie zapomniano w przetargach .No ale co zrobić.

Pero 14.08.2009 11:18

Tak samo jak nic się nie mówi narazie o obniżaniu i wymianie murawy. A to tez będa koszty pewnie ok 5 mln zł

Tenzen 14.08.2009 11:56

Nie musi się ciągle o tym mówić. Ma być zrobione to co jest w planie. A to o czym mówicie jest w planie.

Szczegółowy harmonogram prac:


1. Rozbiórka trybuny wschodniej (15.05.2008 - 31.07.2008)

2. Wycinka drzew i krzewów (1.04.2008 - 15.05.2008)

3. Budowa trybuny wschodniej (07.2008 - 09.2009)

4. Dokończenie budowy trybuny północnej (10.2008-03.2009)

5. Budowa trybuny zachodniej (04.2009-06.2010)

6. Budowa parkingów (11.2009-10.2010)

7. Realizacja pozostałych elementów infrastruktury technicznej (07.2010-12.2010)

8. Zakończenie inwestycji i oddanie obiektu do użytkowania (12.2010)

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,80200,5132594.html

http://i30.tinypic.com/r0rus8.png

wislacki 14.08.2009 12:07

Tak, tylko wiesz artykuł który przytaczasz jest z 18 kwietnia 2008 roku, czyli sporo nieaktualny.

Jak wiemy trybuna północna nie jest skończona a mamy już sierpień - harmonogram przewidywał marzec.
Trybuna wschodnia miała zostać oddana we wrześniu tego roku, ale przez protesty i odwołania termin przesunięto na grudzień.

Nie wiem czy istnieje dokładniejszy harmonogram, ale na tym nie można się w żaden sposób opierać.

Pero 14.08.2009 12:08

No więc przypatrz się temu planowi dokładnie a nie wklejaj bezsensownie. 03.2009 juz dawno za nami na trybuna pólnocna dalej nie dokończona. Parkingi tez nie będą budowane w tym terminie, ba w ogóle nie będa budowane przez miasto tylko przez prywatnych koncesjonariuszy (tylko że tych narazie brak). A co do obniżania murawy to powinno ono nastąpić jakoś na wiosne skoro chcemy już na czerwiec powrócić. Tak więc ten harmonogram jest kompletnie nieaktualny!!

Tenzen 14.08.2009 12:11

Jeszcze co do tego co kiedyś pisałem, że jakoś kiepsko widzę to, że skończą trybunę zachodnią na czerwiec 2010.
W planie było tak:
5. Budowa trybuny zachodniej (04.2009-06.2010)

Tylko, że burzenie nie zaczęło się po meczu z Cracovią jak to było w planach tylko po sezonie. No więc skoro termin rozpoczęcia prac przesuną się o trzy miesiące (ściankę szczelinową zaczęli robić w lipcu a wcześniej wyburzali) więc datę zakończenia prac też trzeba by przesunąć o trzy miesiące nie?

Trybuny północnej też jeszcze nie dokończyli więc się to wszytko przesuwa...

Arapaho 14.08.2009 12:28

Akurat terminy trybun wschodniej i zachodniej są znane ( nie pamietam gdzie ale było podawane) wschodnia 15 grudnia 2009 , a zachodnia czerwiec 2010.Myślę ze są one wykonalne.
Tak z sufitu trochę - na wschodniej powinni najpózniej w połowie października skończyć z zewnątrz (stan surowy zamkniety) wraz z dachem.Z 2 miesiące potrzebują na wnętrzówkę ( instalacje dźwigowe, ogrzewanie,wentylacja,klima,wod-kan,elektryka,WC, podlogi itp.) i tynkowania/przeszklenia na zewnątrz więc wtedy zdążą.
Idąc tym tokiem rozumowania na zachodniej ok. października 2009 powinni mieć fundamenty gotowe i wychodzić w górę z trybuną.Akurat cięzki sprzęt nie będzie potrzebny juz na zachodniej i wszystko pasuje
Od marca 2010 obniżanie murawy i układania nowej.
Zaznaczam ze to takie moje na szybko przemyślenie.zobaczymy czy się sprawdzi :)

Fifiorek 14.08.2009 15:23

3. Budowa trybuny wschodniej (07.2008 - 09.2009)

A ten punkt jest gdzieś rozszerzony ;>

Bankowiec 14.08.2009 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 778667)
Od marca 2010 obniżanie murawy i układania nowej.
Zaznaczam ze to takie moje na szybko przemyślenie.zobaczymy czy się sprawdzi :)

Nie rozumiem - dlaczego dopiero od marca? Budowa ostatniej trybuny az tak będzie przeszkadzać, że nie można było zaplanować położenia nowej murawy wcześniej i wcześniej otworzyć istniejących już wtedy 3 trybun dla piłkarzy i kibiców?

Wisła koniecznie musiała grać cały sezon poza swoim stadionem? Jakoś w Poznaniu i w Warszawie udało się tak wszystko rozplanować, że drużyny na równie długo nie musiały się wyprowadzać.

Tenzen 14.08.2009 15:57

Widzisz w jaki sposób budują trybunę wschodnią. Podczas budowy zachodniej pół boiska będzie znowu zapełnione elementami nowej trybuny. Raczej nie będą teraz planu roboty zmieniać w ostatniej chwili.

PhantomRanger 14.08.2009 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bankowiec (Post 778745)
Nie rozumiem - dlaczego dopiero od marca? Budowa ostatniej trybuny az tak będzie przeszkadzać, że nie można było zaplanować położenia nowej murawy wcześniej i wcześniej otworzyć istniejących już wtedy 3 trybun dla piłkarzy i kibiców?

Wisła koniecznie musiała grać cały sezon poza swoim stadionem? Jakoś w Poznaniu i w Warszawie udało się tak wszystko rozplanować, że drużyny na równie długo nie musiały się wyprowadzać.

Tyle, że z Poznaniem to już nie bardzo aktualne, bo mają pewne opóźnienia i prawdopodobnie dopiero w październiku tam wrócą, a i to nie jest pewne. Pierwsze piętro skończyli niedługo będą się pewnie za drugie brać :)

Bankowiec 14.08.2009 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 778762)
Widzisz w jaki sposób budują trybunę wschodnią. Podczas budowy zachodniej pół boiska będzie znowu zapełnione elementami nowej trybuny. Raczej nie będą teraz planu roboty zmieniać w ostatniej chwili.

Teraz to już mleko wylane.Aczkolwiek nie miałbym nic przeciwko kilku korektom w harmonogramie prac. Dlatego mówie o okresie, kiedy harmonogram i sposób prac były rozpissywane. Nie wierzę, by nie istniał sposób takiego budowania trybuny, aby nie można było "wyprowadzki" skrócić o kilka miesiecy i w międzyczasie normalnie rozgrywać meczów.

Moim zdaniem zabrakło dobrej woli ze strony miasta i dopilnowania projektu ze strony klubu. Tak wszyscy byli zadowoleni "wielką łaską" jaką Wiśle robi miasto budując stadion, że już nie zadbano o to, aby okres budowy bardziej uwzględniał bieżące interesy klubu. A można to było zrobić jak pokazują przykłady innych miast. W Poznaniu pauza nie będzie trwać przecież cały sezon.

U nas niestety jest tak, że jedni drugim muszą pokazywać, jacy to sa ważni. A wiec skoro miasto zdobywa się na "karkołomne" wyżeczenie, to i Wisła musi az do przesady odczuć temat remontu stadionu. Przypomnę, że były niegdyś nawet takie projekty, aby stadion "wyłaczyć" na więcej niż rok! To jest myslenie, które idzie w całkowicie złą stronę. Brak dobrej woli i tyle.

FajQ 14.08.2009 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 778764)
Tyle, że z Poznaniem to już nie bardzo aktualne, bo mają pewne opóźnienia i prawdopodobnie dopiero w październiku tam wrócą, a i to nie jest pewne. Pierwsze piętro skończyli niedługo będą się pewnie za drugie brać :)

Jakim październiku? Przecież było już powiedziane że całą rundę jesienną grają we Wronkach.
Mnie nurtuję jedno czy będą zmieniane schody na D po mojemu ładne są takie jakie są teraz, żółtych sobie nie wyobrażam :-/

Tenzen 14.08.2009 17:11

No schody na E trzeba by przemalować na biało. Wyglądało by to lepiej a i kolory trzymałyby się barw klubowych.

Pablo84 14.08.2009 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bankowiec (Post 778787)
Teraz to już mleko wylane.Aczkolwiek nie miałbym nic przeciwko kilku korektom w harmonogramie prac. Dlatego mówie o okresie, kiedy harmonogram i sposób prac były rozpissywane. Nie wierzę, by nie istniał sposób takiego budowania trybuny, aby nie można było "wyprowadzki" skrócić o kilka miesiecy i w międzyczasie normalnie rozgrywać meczów.

Moim zdaniem zabrakło dobrej woli ze strony miasta i dopilnowania projektu ze strony klubu. Tak wszyscy byli zadowoleni "wielką łaską" jaką Wiśle robi miasto budując stadion, że już nie zadbano o to, aby okres budowy bardziej uwzględniał bieżące interesy klubu. A można to było zrobić jak pokazują przykłady innych miast. W Poznaniu pauza nie będzie trwać przecież cały sezon.

U nas niestety jest tak, że jedni drugim muszą pokazywać, jacy to sa ważni. A wiec skoro miasto zdobywa się na "karkołomne" wyżeczenie, to i Wisła musi az do przesady odczuć temat remontu stadionu. Przypomnę, że były niegdyś nawet takie projekty, aby stadion "wyłaczyć" na więcej niż rok! To jest myslenie, które idzie w całkowicie złą stronę. Brak dobrej woli i tyle.

To, że nam się buduję stadion jest wynikiem wielkiego farta i strategii Majchrowskiego.
Zobacz w tych trudnych czasach, gdy nie ma pieniędzy na pólnocną obwodnicę Krakowa, tramwaj na Ruczaj, halę wid-sport, na wykonczenie hali podziemnego dworca PKP, trasę Nowopłaszowską itp, buduje nam się stadion, który będzie gwarantem stabilnej przyszłości naszego klubu.Zamiast narzekać proponował bym podziękować losowi za to co mamy.
Rozgrywanie meczów na naszym obiekcie teoretycznie było by możliwe, ale na pewno spowodowało by podwyższenie kosztów budowy jak i czasu prac.

Mam wrażenie, że kibice Wisły są zdecydowanie najbardziej rozpieszczonymi kibicami piłkarskimi w Polsce...

Bankowiec 14.08.2009 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 778815)
To, że nam się buduję stadion jest wynikiem wielkiego farta i strategii Majchrowskiego.
Zobacz w tych trudnych czasach, gdy nie ma pieniędzy na pólnocną obwodnicę Krakowa, tramwaj na Ruczaj, halę wid-sport, na wykonczenie hali podziemnego dworca PKP, trasę Nowopłaszowską itp, buduje nam się stadion, który będzie gwarantem stabilnej przyszłości naszego klubu.Zamiast narzekać proponował bym podziękować losowi za to co mamy.
Rozgrywanie meczów na naszym obiekcie teoretycznie było by możliwe, ale na pewno spowodowało by podwyższenie kosztów budowy jak i czasu prac.

To wszystko prawda, ale to jednocześnie jeszcze nie powód, aby wyłączać stadion na cały sezon nie szukając możliwości innego, mniej uciążliwego dla klubu rozłożenia prac tak jak w Poznaniu, czy Warszawie. Prawda jest taka, że nikt w ratuszu się nie przejmował losem Wisły w trakcie przebudowy. A wystarczyło odrobinę dobrej woli i nieco innego podejścia, bardziej "zachodniego", a nie typowo polskiego, pod hasłem "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby".Właśnie takie myslenie sprawiło, że jesteśmy pod tym względem w dużo gorszej sytuacji od Lecha, czy Legii. Nie żyjemy już w komunie, czas zacząć myśleć nowocześnie, po europejsku, jak maksymalnie ułatwiać sprawy, a nie piętrzyć trudności. Czas na myślenie, jak zrobić wszystko najlepiej, a nie jak jarac się tym, co jest.

kolumb 14.08.2009 18:11

Nowy filmik + wypowiedź rzecznika Wisły
 
http://krak.tv/kategoria-9,film-649.html
wypatrzyłem nowy filmik z budowy :)

kolumb 14.08.2009 18:12

Ochalik się obciął ;)

Pero 14.08.2009 19:34

Tylko że trybuna wschodnia nie będzie skończona w grudniu. Będzie tak naprawdę skończona po obniżeniu murawy kiedy dołożą dodatkowe rzędy.

madenn 14.08.2009 19:52

mam pytanko powiazane z motywem przewodnim tematu
czy razem z budowa naszego stadionu jest planowana renowacja ul.Reymana??
uliczka była w opłakanym stanie jeszcze przed zamknięciem a co dopiero po budowie kiedy to duża ilość ciężkiego sprzętu na pewno nie poprawi stanu nawierzchni

Sami 14.08.2009 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 778911)
Tylko że trybuna wschodnia nie będzie skończona w grudniu. Będzie tak naprawdę skończona po obniżeniu murawy kiedy dołożą dodatkowe rzędy.

Przecież rzędy są już dołożone, pisaliśmy o tym wcześniej.

rav 14.08.2009 20:09

Aleście się niektórzy przyd**li do tych dodatkowych rzędów...
Nie ma i nie będzie.

kohprzem'68 14.08.2009 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bankowiec (Post 778838)
To wszystko prawda, ale to jednocześnie jeszcze nie powód, aby wyłączać stadion na cały sezon nie szukając możliwości innego, mniej uciążliwego dla klubu rozłożenia prac tak jak w Poznaniu, czy Warszawie. Prawda jest taka, że nikt w ratuszu się nie przejmował losem Wisły w trakcie przebudowy. A wystarczyło odrobinę dobrej woli i nieco innego podejścia, bardziej "zachodniego", a nie typowo polskiego, pod hasłem "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby".Właśnie takie myslenie sprawiło, że jesteśmy pod tym względem w dużo gorszej sytuacji od Lecha, czy Legii. Nie żyjemy już w komunie, czas zacząć myśleć nowocześnie, po europejsku, jak maksymalnie ułatwiać sprawy, a nie piętrzyć trudności. Czas na myślenie, jak zrobić wszystko najlepiej, a nie jak jarac się tym, co jest.

Tak tylko z nami się nikt nie liczy kibicowski motłoch to zmartwienie które rzadzącym politykierom robiacym interes nie spędza snu z powiek , potrzebują nas i zauważaja tylko podczas wyborów .

Wojtas 15.08.2009 01:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bankowiec (Post 778838)
To wszystko prawda, ale to jednocześnie jeszcze nie powód, aby wyłączać stadion na cały sezon nie szukając możliwości innego, mniej uciążliwego dla klubu rozłożenia prac tak jak w Poznaniu, czy Warszawie. Prawda jest taka, że nikt w ratuszu się nie przejmował losem Wisły w trakcie przebudowy. A wystarczyło odrobinę dobrej woli i nieco innego podejścia, bardziej "zachodniego", a nie typowo polskiego, pod hasłem "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby".Właśnie takie myslenie sprawiło, że jesteśmy pod tym względem w dużo gorszej sytuacji od Lecha, czy Legii. Nie żyjemy już w komunie, czas zacząć myśleć nowocześnie, po europejsku, jak maksymalnie ułatwiać sprawy, a nie piętrzyć trudności. Czas na myślenie, jak zrobić wszystko najlepiej, a nie jak jarac się tym, co jest.



Swięte słowa.

Zawsze uwazalem ze wiecej "staran" i do zadnego Sosnowca klekotac bysmy nie musieli.Ale klub rozrysował mapke,podal ceny biletow i wmówił ze jest zajebiscie.

Nie wierze ze tej sprawy nie dalo sie zalatwic tak jak np na Legii.

Arturo Qr2nów 15.08.2009 01:24

Być może i się dało, ale jak spojrzy się na takie zdjęcie --> http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...rybuny_E/5967/
to jakoś nie wydaje mi się, że piłkarze mogliby manewrować pomiędzy prefabrykatami. I tu pojawia się problem bazy budowy, bo gdzie ją umieścić... W parku Jordana? Na Reymana? Manewrowanie takimi elementami (np. ryglami górnymi) ponad tym, co obecnie już zbudowane zapewne wymagałoby większego dźwigu lub chociaż powiększenia tego obecnego, a to znowu kolejne koszty. Codzienne dowożenie gdzieś wokół murawy też raczej nie jest możliwe gdyż przywiezienie takich komponentów wymaga specjalnej organizacji (zapewne nocne konwoje). Widocznie tak było lepiej Polimexowi, bo np. taniej, szybciej itp. wszakże chcemy by stadion powstał w terminie.

Tak już całkiem abstrachując, to mnie cieszą te wyjazdy do Sosnowca, przynajmniej można zweryfikować naszą faktyczną siłę.

Tenzen 15.08.2009 08:27

@Arturo Qr2nów - pomyślałem dokładnie tak samo co do parku Jordana. Nie ma miejsca wokół stadionu.

A kibice Legii mają tak dobrze? Przecież jeśli tam już ich wpuszczą to najwyżej garstkę. Na stadionie cisza jak makiem zasiał.

Bankowiec 15.08.2009 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 779012)
Być może i się dało, ale jak spojrzy się na takie zdjęcie --> http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...rybuny_E/5967/
to jakoś nie wydaje mi się, że piłkarze mogliby manewrować pomiędzy prefabrykatami. I tu pojawia się problem bazy budowy, bo gdzie ją umieścić... W parku Jordana? Na Reymana? Manewrowanie takimi elementami (np. ryglami górnymi) ponad tym, co obecnie już zbudowane zapewne wymagałoby większego dźwigu lub chociaż powiększenia tego obecnego, a to znowu kolejne koszty. Codzienne dowożenie gdzieś wokół murawy też raczej nie jest możliwe gdyż przywiezienie takich komponentów wymaga specjalnej organizacji (zapewne nocne konwoje). Widocznie tak było lepiej Polimexowi, bo np. taniej, szybciej itp. wszakże chcemy by stadion powstał w terminie.

Tak już całkiem abstrachując, to mnie cieszą te wyjazdy do Sosnowca, przynajmniej można zweryfikować naszą faktyczną siłę.

Byłyby kolejne koszty związane z organizacją "dowózki materiałów"? Możliwe. Ale czy na pewno większe, niż koszty wynajmu stadionu w Sosnowcu, przebudowy Hutnika, strat które Wisła poniesie na małej frekwencji w Sosnowcu? Ktoś to w ogóle przekalkulował, czy machnął ręką i poszedł na łatwiznę? Radni powinni myśleć, jak będzie łatwiej Wiśle, a nie Polimexowi, tak jak myśleli radni w Poznaniu, czy w Warszawie.

I w ogóle, dlaczego murawy nie można kłaść np: w styczniu, lutym, tylko dopiero w marcu? (niegdyś Groclin kładł ją również w zimie, w grudniu). Bo będzie przeszkadzała w budowie ostatniej trybuny? Czyli między marcem a czerwcem przeszkadzała nie będzie, a wcześniej tak? Wtedy jakoś da się rozlokować dźwigi itd. w sposób nie zagrażający murawie, a wcześniej nie? Co to za jakieś brednie?

I jeszcze jedno - jeśli murawa zostanie położona w marcu, dlaczego przy dobrej woli nie można byłoby tak wszystkiego zorganizować, aby Wisła mogła już w kwietniu wrócić na Reymonta? 3 trybuny będą już wtedy gotowe. Co stoi na przeszkodzie, aby już wówczas otworzyć stadion? Kolejna przeszkoda, którą za żadne skarby nie można pokonać? Wątpię.

Konrad. 15.08.2009 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madenn (Post 778915)
mam pytanko powiazane z motywem przewodnim tematu
czy razem z budowa naszego stadionu jest planowana renowacja ul.Reymana??
uliczka była w opłakanym stanie jeszcze przed zamknięciem a co dopiero po budowie kiedy to duża ilość ciężkiego sprzętu na pewno nie poprawi stanu nawierzchni

Jest planowana tym bardziej, że z chodnika nic nie zostało...

Reymana ma byc przerobiona w trakt pieszo-rowerowy, przetarg będzie pewnie ogłoszony po nowym roku...

Arturo Qr2nów 15.08.2009 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bankowiec (Post 779067)
Byłyby kolejne koszty związane z organizacją "dowózki materiałów"? Możliwe. Ale czy na pewno większe, niż koszty wynajmu stadionu w Sosnowcu, przebudowy Hutnika, strat które Wisła poniesie na małej frekwencji w Sosnowcu? Ktoś to w ogóle przekalkulował, czy machnął ręką i poszedł na łatwiznę? Radni powinni myśleć, jak będzie łatwiej Wiśle, a nie Polimexowi, tak jak myśleli radni w Poznaniu, czy w Warszawie.

I w ogóle, dlaczego murawy nie można kłaść np: w styczniu, lutym, tylko dopiero w marcu? (niegdyś Groclin kładł ją również w zimie, w grudniu). Bo będzie przeszkadzała w budowie ostatniej trybuny? Czyli między marcem a czerwcem przeszkadzała nie będzie, a wcześniej tak? Wtedy jakoś da się rozlokować dźwigi itd. w sposób nie zagrażający murawie, a wcześniej nie? Co to za jakieś brednie?

I jeszcze jedno - jeśli murawa zostanie położona w marcu, dlaczego przy dobrej woli nie można byłoby tak wszystkiego zorganizować, aby Wisła mogła już w kwietniu wrócić na Reymonta? 3 trybuny będą już wtedy gotowe. Co stoi na przeszkodzie, aby już wówczas otworzyć stadion? Kolejna przeszkoda, którą za żadne skarby nie można pokonać? Wątpię.

Generalnie stadion buduje się jako miejski, a nie Wisły. Może to "nieeleganckie" ze strony miasta, ale mają prawo mieć nas w dupie. Budowa trwa od 2004 roku i pochłonęła gigantyczne, nieadekwatne do wielkości i jakości koszty. Więc trudno się dziwić, że miasto po prostu próbuje przepchnąć na siłę tę realizacje nie bacząc na inne kwestie. Przepchnąć też jak najtańszym kosztem i w jak najkrótszym czasie. W Poznaniu czy Warszawie się widocznie dało... Poza tym warto zwrócić uwagę na to co pisałem o zapleczu budowy, tam mają miejsce na takowe. W Warszawie nawet rozłożyli namioty pozwalające na wykonanie dźwigarów dachowych. Natomiast co do Poznania, to sprawa nie jest już taka kolorowa są spore opóźnienia i Lech być może do końca rundy będzie grał we Wronkach. Obniżanie murawy nie jest tutaj największym problemem, choć i tak by było możliwe konieczne są skończone ścianki szczelinowe oraz zaplanowanie budowy trybuny zachodniej. Druga kwestia, to fakt, iż w związku z obniżaniem czeka gigantyczne kopanie. Czemu nie możemy grać przy trzech trybunach? Szatnie i miejsca prasowe są zaplanowane pod trybuną zachodnią, dodatkowo oświetlenie będzie na trybunach wzdłuż boiska więc mając je tylko z jednej strony, to może być za mało. Wpuszczanie kibiców wcześniej to znów kolejne koszty i opóźnienia związane z zabezpieczeniem budowy, organizacją tymczasowych dróg dojścia, miejsc prasowych, szatni, oświetlenia.

maz 15.08.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 779070)
Jest planowana tym bardziej, że z chodnika nic nie zostało...

Reymana ma byc przerobiona w trakt pieszo-rowerowy, przetarg będzie pewnie ogłoszony po nowym roku...

Jak gdzieś swego czasu czytałem, to Mostostal ma wyremontować tą ulice, w końcu oni ją rozwalili wykorzystujac do budowy, więc rozsądnie żeby też od razu ją wyremontowali[na pewno nie z własnych środków:P]

chojrak 15.08.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maz (Post 779083)
Jak gdzieś swego czasu czytałem, to Mostostal ma wyremontować tą ulice, w końcu oni ją rozwalili wykorzystujac do budowy, więc rozsądnie żeby też od razu ją wyremontowali[na pewno nie z własnych środków:P]

Tak też dokładnie będzie, Mostostal ma ją wyremontować i będzie to robił równolegle z budową drugiej trybuny, bo przecież nie będą jej teraz remontować, jeśli robią z C...

Pablo84 15.08.2009 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 779012)
Być może i się dało, ale jak spojrzy się na takie zdjęcie --> http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...rybuny_E/5967/
to jakoś nie wydaje mi się, że piłkarze mogliby manewrować pomiędzy prefabrykatami. I tu pojawia się problem bazy budowy, bo gdzie ją umieścić... W parku Jordana? Na Reymana? Manewrowanie takimi elementami (np. ryglami górnymi) ponad tym, co obecnie już zbudowane zapewne wymagałoby większego dźwigu lub chociaż powiększenia tego obecnego, a to znowu kolejne koszty. Codzienne dowożenie gdzieś wokół murawy też raczej nie jest możliwe gdyż przywiezienie takich komponentów wymaga specjalnej organizacji (zapewne nocne konwoje). Widocznie tak było lepiej Polimexowi, bo np. taniej, szybciej itp. wszakże chcemy by stadion powstał w terminie.

Tak już całkiem abstrachując, to mnie cieszą te wyjazdy do Sosnowca, przynajmniej można zweryfikować naszą faktyczną siłę.

AMEN.

Bankier.Ja w żadnym wypadku nie jaram się projektem tego stadionu, ale też juz nie chce mi sie narzekać, bo i tak już nic nie zmienie.
W poprzednim moim poście napisałem, że gra na naszym boisku była i by możliwa - jak na Legii i Lechu, ale kosztem zdecydowanie większych pieniędzy (których niewiadomo skąd wziąść, skoro brakuje pieniędzy na kluczowe inwestycje w miescie) i zdecydowanie większego czasu budowy stadionu (a przecież mieliśmy zdążyć na Euro12).

adamd303 16.08.2009 18:32

Miałem okazję w ostatnich dniach gościć na Alianz Arenie w Monachium. Przy pojemności 70000 jest tam 11 tys miejsc parkingowych. Dodam jeszcze że obok stadionu jest stacja kolejki metra gdzie pociągi jeżdżą normalnie co 5 minut. Biorąc powyższe pod uwagę i uwzględniając właściwe proporcje na Wiśle powinno być 4 - 5 tys miejsc parkingowych. Nie wiem, jak pan Obtułowicz zamierza rozwiązać ten problem. Całe Alianz Arena kosztowało 280 mln euro, u nas 4 trybuny i osławiony pawilon multimedialny już ponad połowę tej kwoty. Beton, stal i koszty pracy u naszych zachodnich sąsiadów o wiele droższe. Pan Obtułowicz zapewniał, że projektuje tanią, oszczędną wersję tymczasem nasz stadion bedzie jednym z najdroższych stadionów zbudowanych w historii świata. Na pocieszenie napisze że Monachium miało także swojego własnego Obtułowicza. Pisze te słowa z pewnym przymrużeniem oka, ale jest w historii powstania Alianz Areny coś dla mnie niezrozumiałego i niepojętego. Monachium ma przecież podobnej wielkości stadion w parku olimpijskim w bardzo ładnej okolicy w centrum miasta. I architekci sprzeciwili się planom unowocześnienia stadionu olimpijskiego co sprawiło że bayern i TSW 1860 przeniosły sie na stadion w okolice którą porównałbym do Opatkowic.

adamd303 16.08.2009 18:47

Jeszcze taka ciekawostka, troche nie na temat. Byłem również w Norymberdze w pobliżu easy credit arena. Stadion położony jest na obszarach sąsiadujących z obromnymi objektami: Coloseum, stadionu i trybuny Zeppelina, zbudowanymi przez Hitlera na potrzeby zjazdów partii faszystowskiej. Widziałem projekt stadionu na 500 tys ludzi z lornetkami w ostatnich rzędach, który miał być zbudowany na terenach dzisiejszego stadionu FC Nurmberg. Ciekawe jakby to dzisiaj wyglądało.

harthausen 16.08.2009 19:16

byłem na paru meczach na "starym" stadionie olimpijskim w Monachium, w zależności od miejsca widoczność bardzo dobra (z trybuny głównej, tam gdzie loże VIPów były, oczywiście najdroższe :), niezła naprzeciwko, za to tragiczna na łukach. Bo to stadion lekkoatletyczny , nie piłkarski.
Do tego połowa trybun pod dachem, połowa nie przykryta.
A ponieważ konstrukcja dachu wpisuje się w całość tamtejszego rozwiązania architektonicznego , to nikt nie pozwoli tego tknąć, to już jest w rejestrze zabytków czy coś w tym stylu.
Ale to co było dobre na lata 70 poprzedniego stulecia niekoniecznie musi być dobre zawsze.
Obecny stadion , Allianz Arena, to niebo a ziemia.
I taką samą różnicę będziemy mieli na Reymonta między starym a nowym, tyle, że na tym samym miejscu.
Choć , tak jak adam303 pisze, za te włożone pieniądze można to było o wiele lepiej zrobić.
Ja tam się i tak cieszę z tego co będziemy mieli, mogło i gorzej być :D

adamd303 16.08.2009 22:41

Chciałbym jeszcze podać kilka ciekawych faktów stanowiących uwagi dot stadionu Wisły po obejrzeniu stadionu olimpijskiego w Monachium. Na potrzeby obiektów olimpijskich zaprojektowano niezwykle oryginalną, wiszącą konstrukcję dachu o łączej powierzchni 75 tys m kw. Po dachu można sobie zrobić przechadzkę a nawet spuścić sie po linie na poziom niższy o 50 metrów. Oba stadiony są chętnie odwiedzane przez turystów. Bardzo wątpie, czy stadion Wisły będzie obiektem chętnie odwiedzanym przez turystów. Żadnych ciekawych, nowatorskich rozwiązań architektonicznych nie dostrzegam. Ponadto warto nadmienić, że Monachium i Garmisch Partenkirchen są kandydatami do zimowych igrzysk olimpijskich 2016. Obiekty olimpijskie na pewno są w planie do wykorzystania, czy Alianz Arena - nie wiadomo.

adamd303 16.08.2009 23:26

Słowo, ostatnia garść uwag. Nie chciałbym sie chwalić miejscami które widziałem ani zanudzać kolegów i koleżanek, wybaczcie. Na Alianz Arena jest kilkanaście tysięcy miejsc stojących, przyznam się, że nie wiedziałem, że coś takiego jest w ogóle możliwe. Byłem przekonany że stadion ma mieć wyłącznie miejsca siedzące. Niedaleko Monachium jest przebudowywany stadion w Stuttgarcie, jest powiększany do 60.000. Kwestia zamknięcia stadionu na czas przewodowy nikomu nawet nie przeszłaby przez myśl. 40000 miejsc ma być dostępnych w każdym czasie do dyspozycji kibiców. A o to jak zaplanować robotę niech martwi się firma budowlana bo jak jej się coś nie podoba to na jej miejsce jest wielu chętnych. Na koniec kilka uwag dot. stadionu w Salzburgu, który był obiektem zmagań podczas niedawnych Mistrzostw Europy. Obtułowicz ma niezwykłe szczęście że stadion Wisły nie ma żadnych sąsiadów, którym by przeszkadzało sąsiedztwo tego obiektu. Mimo że stadion w Salzburgu leży poza centrum, niedaleko autostrady, były dwojakiego rodzaju protesty przy jego projektowaniu. Po pierwsze, inwestycja była w sąsiedztwie takiego jakby pałacu i wiele osób uważało że stadion nie pasuje od strony architektonicznie do otoczenia (podobnie jak ja uważam, że dzieło architekta - "filantropa" Obtułowicza kompletnie nie pasuje do ślicznego otoczenia jakie stanowią Błonia i park Jordana). Drugi rodzaj zastrzeżeń to kwestia uciążliwości komunikacyjnych dla okolicznych mieszkańców - nie chce sie rozwodzić nad tą kwestią. Jeszcze raz powtórze, kwestia braku parkingów na stadionie na kilka tys miejsc bedzie się ciągnęła bardzo długo.

borsuk 17.08.2009 09:14

My tu gadu gadu o sytuacjach ktore zdarzaja sie kilkaset kilometrow od Krakowa (Monachium) w kontekscie ze tam jest fajnie, albo tam jest jeszcze fajniej i choc przeciwny jestem komentowaniu na forum polozenia kazdej kolejnej belki konstrukcji to chcialbym aby rozmowa znow wrocila na wlasciwe tory.
Wiec skonczmy z bajkami i zajmijmy sie rzeczywistoscia a ta pokazuje ze polozone sa juz dwie pierwsze stopnice (czy jak to tam) na drugim pietrze trybuny wschodniej stadionu im. Hanryka Reymana, ktory jest swiatynia Białej Gwiazdy!!!

Pero 17.08.2009 10:12

W sobotniej transmisji z Wisełki w canal+ Tomek Smokowski mówił, że stadion Wisły ma być oddany 10 czerwca i że niektóre prace wyprzedzają harmonogram. Nie wiem skąd miał takie info ale pozostaję się tylko cieszyć jeśli to prawda. Oczywiście chodzi chyba o trybune wschodnią

wislacki 17.08.2009 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 780066)
W sobotniej transmisji z Wisełki w canal+ Tomek Smokowski mówił, że stadion Wisły ma być oddany 10 czerwca i że niektóre prace wyprzedzają harmonogram. Nie wiem skąd miał takie info ale pozostaję się tylko cieszyć jeśli to prawda. Oczywiście chodzi chyba o trybune wschodnią

Data 10 czerwca jest potwierdzona przez Adriana Ochalika w jednym z wywiadów.
Co do wyprzedzania harmonogramu może śledzi kamerkę, bo mnie również się zdaje, że jakoś szybko im to idzie :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl