![]() |
W sumie na szybko pisalem i zle to ujalem :)
Sciagaja w jednym okienku kilku zagranicznych zawodnikow i chca wynikow juz teraz. Do tego sciagaja tych, ktorzy w klubach w ktorych grali byli rezerwowymi. Nie ma do tego czasu na zgranie jak mowil Zielinski, bo wynik musi byc juz teraz. Zobaczcie tych ktorzy teraz sa na topie w lidze. Maja w wiekszosci w skladzie Polakow. Moze nie ma u Nas super gwiazd ale nie uwierze ze nie ma mlodych, ktorzy beda lepsi od tych zagranicznych pseudogwiazdek. Sciagac mlodych Polakow i zgrywac ich, przynajmniej odchodzi problem komunikacji i aklimatyzacji. W tym widze sposob. Nic nowego niby i kazdy o tym wie, ale czemu do k*** nedzy nikt z "wielkich" tego nie robi? |
Cytat:
przykład http://www.90minut.pl/kariera.php?id=8429 niektórzy nawet chcieli go w Wiśle:p co z tego że ma juz 25 lat staty: 12-2 Cytat:
taka Polonia Bytom ma wpaść w wir podnoszenia stawek za tą "kopanine" i się wykoleić finansowo Cytat:
w Wiśle jest strach przed wystawieniem choćby jednego młodego, Małecki najpierw na wypożyczeniu co nieco pokazał ale taki Burliga czy Mączyński, za mało dostawali w Wiśle szans, a i kiedy zagrali to jakoś specjalnie nie odstawali ja bym chciał wiedzieć ilu z zawodników ME wierzy, ale tak szczerze, że kiedyś zagraj w Wiśle grającej o mistrza |
Powiedzmy sobie szczerze,ta Legia jest zwyczajnie słaba. Jest kilku dobrych grajków ale otoczeni są miernotami. Podobie jak u nas,tylko,że mimo wszystko my jesteśmy solidniejsi. Lepsi nie,ale solidniejsi. Myslę,że jest to kwestia ustawienia,nastawienia grajków, czego Skorża zrobić nie umie. Także dobór transferow nie jest za dobry a to także domena Skorży. Spieprzyć transfery, o tak, jest to już znak firmowy Maćka.
My mamy tą nadzieje,że Maaskant i Stan dokonają dobrych transferów na co są szansę widząc wokół jakich piłkarzy oni się obracali,gdzie przyjęcie,podanie i przegląd pola to podstawa. Na innych pewnie nawet nie zwracają uwagi. Z Skorżą jest ten probelm,że on nic nie poprawi. Pewnie,że wietrzy,robi porządki ale jak on ma kogoś w zamian ściągnąć to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Do tego jak Jóżwiak ma mu pomagać to horror gotowy. ITI jeśli chce coś z tą drużyną zrobić pozytywnego to musi wywalić Skorżę, Jóżwiaka i innych amatorów i śięgnąć po zachodnich specjalistów. No chyba,że chcą walić kasy ile wlezie a efektów zero. Póki co jest ok,bo kibice przychodzą ale ile to jeszcze może potrwać?dwa,trzy mecze i co wtedy? |
Cytat:
Jak chłopy potrafią grać w piłkę to o innych sprawach się nie dyskutuje. Tymczasem do Polski trafia rezerwowy, taki co w kadrze się nie mieścił, kolejny miał problemy z trenerem, inny przez pół roku klubu nie mógł znaleźć, następny 12 klubów w 6 lat zaliczył a napastnik w 10 lat 10 bramek strzelił. Aczkolwiek ciekawe jaką kare dostanie bo mocno po klubie pojechał. |
Cytat:
Nasi piłkarze mają kilka tytułów mistrza polski więc nie gadaj że są tacy jak ci z Legi,na pewno nasi są lepszymi piłkarzami |
którzy wasi piłkarze mają kilka tytułów MP???? tych co się łapią do pierwszej jedenastki to jest...: ?? trzech?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Przykro mi, ale nie do końca się zgadzam z poglądem Żurawskiego. Gdyby nie Ci zagraniczni piłkarze, to prawdopodobnie w pucharach, ogrywałyby nas kluby z San Marino. Naprawdę zapuściliśmy naszych piłkarzy do stopnia takiego, że byle jaki dosłownie zagraniczniak, jest dwa razy lepszy, jeśli rzetelnie go ocenimy. Owszem, że trafiają pomyłki i słabsi od naszych, ale oni nie zagrzewają u nas miejsca, nawet jeśli są tańsi. Zapytam, kogo Wisła ma kupić do ataku, pomocy i obrony z Polaków, aby liczyć się w pucharach ?? A kogo potem mają kupić inne nasze czołowe kluby i nie tylko, aby także liczyć się w pucharach a nawet i lidze ?? W te kilka lat, raptem odszedł
Kuba czy Lewandowski oraz paru innych grzejacych ławy zagranicą i kogo topowe kluby w Polsce miały do wyboru, nie mówiąc tu : do podziału piłkarzy polskich między siebie ?? Nie przesadzajmy więc i nie czyńmy ze słusznej tezy Żurawskiego, realnych możliwości w Polsce na dziś. Dopóki mentalność i umiejętości naszych piłkarzy nie wzrosną ponad obecne rankingi klubowe i narodowe, dopóty słuszna teza Żurawskiego, będzie tezą życzeniową, niewykonalną na dziś dla większości klubów, pragnących rozwoju ( poza wyjątkami slabiaków zagranicznych ). Najpierw musimy zacząć produkować piłkarzy profesjonalnych i lepszych od innych, aby spełnić ten słuszny postulat Żurawia. Niestety prawda jest bardziej przykra dla polskich piłkarzy, niż im się to wydaje. I najgorsze jest to, ze nie mamy kadry szkoleniowej w Polsce, zdolnej w najbliższym czasie tą sytuację poprawić, mimo infrastruktury boiskowej, która dopiero co zaczyna być na poziomie europejskim. Obawiam się, że jeszcze kilka pokoleń piłkarskich ucierpi na skostniałym od lat systemie szkoleniowym w Polsce. |
Może ktoś napisać co powiedział Żuraw o klubie i Basałaju?
|
postawmy na rozwiązanie rodem z PZPNu, czekać aż się urodzę lepsi:lol:
PS. tu akurat zgadzam się z kotem |
Cytat:
przerabialiśmy już to przez 4-5 lat wyciągaliśmy praktycznie najlepszych z tej ligi jakoś wielkim sukcesem sie to skończyło biorąc pod uwagę jakie kwoty na to poszły zresztą teraz sytuacja sie mocno zmieniał teraz każdy klub ma kase Moim zdaniem za wcześnie na na skreślanie nowego trenera i graczy moim zdaniem jakos specjalnie gorzej nie gramy niz przez ostatnie 2 lata byłby Głowacki i Marcelo to pare punktów byłoby najprawdopodobniej więcej |
Zurawski powiedzial ze przychodzac teraz do Wisly nie spodziewal sie ze w tak krotkim czasie )odkad wyjechal) mozna wszystko spieprzyc. On jak odszedl to Wisla byla na topie, byly mistrzostwa itp wiec on nawet nie analizowal plusow i minusow powrotu bo myslal ze Wisla zachowa swoja wielkosc. No a tearz jest wrecz zszkokowany jak to wszystko wyglada, ze jest rozsprzedaz, ze sa jacys obcokrajowcy z minimalistycznym nastawieniem (ze remis jest dla nich swietnym wynikiem podczas gdy dla Wielkiej Wisly remis to byla zawsze porazka), ze kazdy gada po swojemu, brak jest wiezi itp. Aha i mial jeszcze pretensje ze jak cos zle idzie to wina zawsze spada na Zurawia, Sobola i Brozka, a obcokrajowcy to swiete krowy bo jeszcze sie nie znaja, potrzebuja czasu itp.
Tyle z pamieci, caly program bedzie do sciagniecia gdzies z neta na bank. Ogolnie Basalaj dostal po mordzie ze hej :) |
Gdzie Ty widzisz Tymon lepszych graczy? Nie oslabiaj mnie. To takie samo mierne kalectwo jak u nas. Z tymi MP to tez strzeliles sobie w stope. Ja wiem ze jestes kibicem Wisly ale bez przesady.
Nasciagalismy i Wy tez nasciagaliscie hurtem jak z przeceny w Biedronce gosci, ktorych nikt inny zwyczajnie nie chce i w czym tutaj widzisz roznice? Do Polski nikt inny nie przyjedzie i jesli sadzisz ze to sa lepsi zawodnicy to spojrz na ich statystyki, potem na wyniki i przemysl sprawe. U Nas sciagneli byle kogo ( z wyjatkiem jednym ) u Was hurtem to samo ( tez z wyjatkami ) i nie widze tutaj roznicy. Roznice robi trener moim zdaniem. Na tyle ich "mobilizuje" ze przynajmniej remisuja. U Nas Maciek to umie co najwyzej powiedziec wierszyk. Legia i Wisla dala ciala z transferami, Legia i Wisla ma w skladzie nierobow ktorzy grac nie powinni a siedza w klubie i kasuja niezle pieniadze za zaslugi i chyba za nic wiecej. Taka jest prawda. Teraz odnosnie wpisu kota : Masz racje, ale nie do konca. Kluby i prezesi chca wynik osiagnac jak najszybciej. Maja kase, na pilce znac sie nie musza. Zatrudnia Skorze czy jakiegos magika z zagranicy bo ten pierwszy cos osiagnal a drugi nie jest z Polski. Mlodzi nie maja szans zagrac bo i po cholere skoro wladowalo sie xx kasy? Nie posadza goscia na lawce na dluzej bo to bylby strzal w stope, przyznanie sie do dania dupy z transferami. Nie czarujmy sie - o to wlasnie chodzi i nikt tego nie zrobi bo to jak pilowanie galezi na ktorej sie siedzi. Oczywiscie ze zagraniczni bywaja lepsi, ale nie moze byc tak ze na 1 Polaka przypada 20 zagranicznych chocby nie wiem jak dobrych. Sciagajac szrot z zagranicy i dostajac jako takie wyniki juz teraz, zabijamy rozwoj mlodych zawodnikow. Gdzie oni maja grac nawet te 20 minut , w ME? Nie zartujmy. Zagraniczni zawodnicy owszem ale: 1) Nie w takiej ilosci 2) Dokladnie sprawdzani przed zakupem, a nie plytka dvd, jeden mecz na zywo i jedziemy z koksem 3) Odrzucanie wysylanych lawinowo maili/faxow od nawiedzonych managerow. Kazdy wie o co chodzi. To nie promocja w TESCO. |
Sorry, ale mnie osobiście śmieszą słowa Żurawskiego. Kto jak kto, ale on nie ma najmniejszego prawa krytykować kogokolwiek. Przecież on był NAJGORSZYM zawodnikiem w prawie każdym meczu w tym sezonie. Najgorszym. On nie walczy, nie biega, nie wychodzi na pozycję, zupełne NIC, zero. I jeszcze śmie krytykować kolegów z zespołu ?? Gdyby walczył, starał się, etc., to OK, ma prawo opier**lić połowę drużyny, ale w takiej sytuacji? Żurawski taką wypowiedzią się tylko zbłaźnił. Weźmy mecz ze Śląskiem - weźmy Pajlicia(taniego zawodnika z Zachodu) i Żurawskiego(Polaka). No i kto walczył, kto się wyróżniał - "szort" z Zachodu czy Wielki Polski Piłkarz Żurawski Maciej ? Ja w Serbie widziałem jakąś chęć, walkę, a u Żurawskiego to było jedno wielkie gówno. Żurawski taka rada dla Ciebie - jak już nie grasz nic, to chociaż nic nie mów. Bo bedziesz dostawał takie gwizdy jak ostatnio - chociaż tego w żadnym wypadku nie pochwalam.
|
kolego, uwierz że Żurawski nie miał na myśli Pajlicia ani żadnego innego zawodnika który zapierd** i chce COŚ pokazać, a mówił o tych, których miał na myśli, mniej więcej wiemy o kim mowa
100% racji i mojego osobistego poparcia dla tego co powiedział Żurawski. |
Dubi to według Ciebie "mniej więcej" kogo miał na myśli Żuraw?
|
http://www.weszlo.com/news/5659 - Macie tych swoich zagranicznych "lepszych" ... To jest ZENADA.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Prosze, tutaj wywiad z Markiem Koniarkiem, z 6 lipca 2010 : Cytat:
|
Cytat:
A teraz przyjemniejsza sprawa: Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci Trzy do zera na tablicy się świeci Co za szał, co za szał co za radość Ta drużyna z Warszawy to słabość lalalalalalalalala..... Mecz z wynikiem do przewidzenia, Lechia skoncentrowana taktycznie, Legia kilka składnych akcji. Kolejna bramka tracona po bliźniaczej akcji(GKS Legia, Legia 0-2 Lechia). Pan Astiz o ogromnym potencjale nie potrafi pokryć zawodnika i Legia traci bramkę. Doping z nasz strony niezły choć przerywany, ze strony Legii dobry od początku drugiej połowy do straty bramki, na minus brak różnorodności. Zaś ochrona albo się ogarnęła po interwencji Dery albo poznaniacy coś wyolbrzymili. U nas wszystko przebiegło w miarę sprawnie ps. Dobrze że jest ta przerwa na reprezentację bo piłkarze zdarzą się zdystansować do ostatnich wyników i nie zlekceważą Arki. Oby do przodu ;] |
Cytat:
Walnij jeszcze z 10 rotfli i lolów, to może przykryje, że głupotę napisałeś... EDIT: Kuchenkorz dostaje od GKS-u po, trzeba powiedzieć, problematycznym rzucie wolnym pośrednim z pola karnego. IMHO niesłusznego, ale i tak bełchatowianie mieli kilka sytuacji, po których powinni prowadzić i to wyżej. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Po drugie sam mnie obraziłeś za pośrednictwem monitora więc to ostatnie Twoje zdanie jest też chyba do Ciebie. Po trzecie jeśli moderatorzy mają odpowiednio zareagować na "obrażanie kibica Lechii"(wg Ciebie) to mam nadzieję że również prawidłowo zareagują na obrażanie kibica Wisły. |
Naprawdę ładny mecz w Bełchatowie, nie to co wczorajsza żenada na Ł3 (chyba ostatni mój mecz na żywo w tej rundzie, szkoda na to nerwów). W chwili obecnej mam nadzieję, że MP będzie Bełchatów, albo Jaga.
A całe trio Legia, Wisła, Amica niech zajmie bezpieczne miejsca 12-14. |
Ładna jest ta druga połówka bo pierwsza to kopanina bez ładu i składu. Amica znów słaba w drugiej połowie że zęby bolą.
|
Wydaje mi się, że Amica odpuszcza sobie ligę i chce coś ugrać w LE,ale mogę się gurboooooo mylić :P
|
Miejsca "małej trójki" po 8-miu kolejkach:
6. Wisła 8-13. Amica 11-13. Legia PS. Odpuszcza sobie? Przecież nasza liga jest taka mocna, a w LE grają słabi rywale typu Juve, czy RBS :) |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
no i leszek poległ ;)
nie żebym się martwił, ale jak tak dalej pójdzie to się skończy w 1 lidze :D:D |
Buziek_LG powiedz mi skąd czerpiesz tą wiedzę o ligach bałkańskich? Czytasz może prasę chorwacką, czy serbską i oglądasz na bieżąca transmisje meczów Partizana, a może używasz po prostu google mode? Stawiam na to drugie, więc wstrzymaj się z tymi swoimi pewnikami.
Cytat:
|
to był zupełnie inny Lech niż w czwartek z Salzburgiem, jak widac ciężko pogodzic lige z pucharami europejskimi
|
Cytat:
|
Ehh kolejny przegrany mecz w lidze. Lech zostawił chyba siły w ostatnim meczu LE bo dziś biegali jakby im na nogi założyli 20kg odważniki. Bramka z kontrowersyjnej sytuacji ale gdyby nie Buric to GKS w 2 połowie mógł wsadzić jeszcze z 3 bramki.:-P
Oby po zimie wszystko wróciło do normy :-D |
Polskie druzyny po wysiłku pucharowym najwyraźniej muszą odpoczywać ze dwa tygodnie :lol:
W każdym razie zasłużone zwycięstwo Bełchatowa. Mogli wygrać wyżej. |
Jak by nie patrzeć w tej kolejce uciekliśmy Amice i Legii o punkt. Tylko pytanie, czy Amica i Legia są teraz naszym największym zmartwieniem? Co do meczu Bełchatowa z Amicą, to gdyby Małkowski nie tyle grał prawą nogą, co w ogóle ją posiadał, to Amica mogłaby zaliczyć blamaż na poziomie tego wczorajszego Legii. Niezła kolejka, szkoda tylko punktu parchatych. Liczyłem, że po ustawionym meczyku z Arką znów będą grać swoje :foch:
|
I okazuje się, że z wielkiej trójki najwyżej jest Wisła :)
Oby tak do końca, bo Bełchatów, Korona, Lechia czy Jaga prędzej czy później spuchną. Z wymienionej czwórki myślę, że zostaną w czubie dwa zespoły a do czołówki doskoczy Wisła i Lech. |
Tak czytam prasę serbską(a także prasę szwedzką, norweską, francuską, austriacką, rosyjską, białoruską i irlandzką. Przy czym rosyjską, serbską, białoruską i irlandzką w oryginale zaś pozostałych szukam na stronach BBC, CNN i w prasie miejscowej podpierając się translatorami) wyszukuje w nich informacji o tych klubach które obstawiam bowiem jest do dla mnie spory zastrzyk comiesięcznej gotówki. Dlatego też oglądam około 10-15 spotkań różnych lig i na własnych obserwacjach oceniam poszczególnych zawodników co pomaga mi przy analizowaniu spotkań
Cytat:
Cytat:
|
Buziek a Ty swoją wiedze o polskiej lidze opierasz na prasie (Fakt, PS, SE itp)? Powinieneś zdawać sobie sprawę, że pisamaki wymyślają niestworzone historie. I sam napisałeś, że Knezevic nie osłabiał na tyle Partizana, żeby nie grać. Więc był dość solidnym piłkarzem.
Co do Astiza. Zawalił gola- ale co w związku z tym? Marcelo też zaliczał obcinki, a był naprawdę bardzo dobrym obrońcą. Czy środkowi obrońcy Lechii w ogóle nie zawalają goli? Są perfekcyjni? Astiz popełnił błąd, ale nie patrz tylko na to jedno spotkanie. Ja nadal twierdzę, że głównym hamulcowym w rozwoju Legii stanowi osoba Skorży (obejrzyj sobie mecz w tv-oglądałem powtórkę- przecież to jak ustawił drużynę Skorża to tragedia). Manu dośrodkowuje a tam jeden piłkarz Legii. Taktyka Maciusia, taka sama była w Wiśle, więc tu nie ma przypadku. Co do dopingu, to Lechia w ogóle spiewała (przed golami?) Lech sprawił wg mnie lepsze wrażenie pod względem wokalnym(szczególnie w 1 połowie, bo w drugiej siedli) |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl