Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 04.12.2011 22:20

Bayterek Tower
Miejsce: Astana
Kraj: Kazachstan

EricDraven 04.12.2011 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1198845)
Bayterek Tower
Miejsce: Astana
Kraj: Kazachstan

no to się spóźniłem :)

Jag się masz? Maj nejm e Borat! ;)

WISŁAZWE 04.12.2011 22:37

Odpowiedź raczej dobra to jedziemy dalej:
Co i gdzie ??

http://i42.tinypic.com/a0yxox.jpg

EricDraven 04.12.2011 22:48

choć wygląda jak budowla rodem z Władcy Pierścieni, to w rzeczywistości jest to Klasztor Tatew, położony w marzie Sjunik, niedaleko miasta Goris w Armenii. Założony w roku 815. Najważniejszy kościół, pod wezwanem św. Piotra i Pawła był zbudowany w latach 895-906.

WISŁAZWE 04.12.2011 22:51

Elegancko!

p.s w FOTO zabawie napisz co trzeba teraz wrzucić :)

EricDraven 04.12.2011 22:59

gdzie dokładnie jest ten most?

http://tinypic.pl/i/00140/dkf79cn5i3n0_t.jpg

art 05.12.2011 03:21

Forth Bridge jest to most kolejowy przerzucony nad zatoką Firth of Forth, łączący Edynburg z hrabstwem Fife.

WISŁAZWE 05.12.2011 19:51

Kto tu leci z zagadką ?? :)

EricDraven 05.12.2011 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez art (Post 1198910)
Forth Bridge jest to most kolejowy przerzucony nad zatoką Firth of Forth, łączący Edynburg z hrabstwem Fife.

zgadza się. Twoja kolej!

art 05.12.2011 23:16

Kto tu mieszkał? (Jeśli było to przepraszam, ale nie przeglądałem tego tematu regularnie :/ )

http://tinypic.pl/i/00140/a1npju3eensw_t.jpg

przemo 05.12.2011 23:40

To chyba zamek w Malborku, więc mieszkali w nim Krzyżacy... o to chodzi ? Czy konkretnie kto w tej części?

art 05.12.2011 23:52

Chodziło konkretnie kto: Wielki Mistrz, żeby nie przynudzać to dajesz zagadkę ;)

przemo 06.12.2011 11:19

Sorry że z opóźnieniem ale taka oto zagadka ;)


[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/7036/zagadka1t.jpg Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Co to za pan i co ma wspólnego z lotnictwem ?

Coś czuję, że szybko pójdzie :)

pawelwislak 06.12.2011 13:58

Francisco Madero - prezydent Meksyku ale jedyny powiazanie z lotnictwem to lotnisko w Buenos Aires ?

przemo 06.12.2011 14:16

Osoba się zgadza ale powiązanie jest jeszcze jedno, można powiedzieć historyczne :)

pawelwislak 06.12.2011 14:24

o to w takim razie byl; chyba pierwszym latajacym prezydentem ?

przemo 06.12.2011 14:47

Zgadza się!!

Jedziesz z zagadką :)

EricDraven 07.12.2011 00:30

mam nadzieję ze pawelwislak się nie obrazi, ale wrzucę coś w międzyczasie, a później mogę odstąpić kolejkę ;)

http://tinypic.pl/i/00140/41xpe9e8nv7d_t.jpg

co to za obiekt, gdzie się znajduje i co oznacza nazwisko osoby, która dzięki niemu jest upamiętniona.

tomo 07.12.2011 10:08

A to i ja się włączę.

Willa Harenda w Zakopcu ? Obecnie jest tam muzeum pisarza Jana Kasprowicza. Wiki podaje: "Nazwa willi wzięła się od gospody Harenda znajdującej się w Czarnowąsach pod Opolem. W gospodzie tej przyszły poeta bywał w czasie swej nauki szkolnej w 1881 r" Sam pisarz mieszkał tam parę lat.
PS

Z tego co pamiętam, to nieopodal jest też jego mauzoleum.

EricDraven 07.12.2011 13:22

niestety nie, zgadujemy dalej!

Bóg Trybun (objawion) 07.12.2011 15:04

Orkanówka w Porębie Wielkiej

RAPH 07.12.2011 15:26

Orkanówka???

za późniłem sa

EricDraven 07.12.2011 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1199486)
Orkanówka w Porębie Wielkiej

i to jest prawidłowa odpowiedź :) dajesz dalej!

Bóg Trybun (objawion) 07.12.2011 19:35

http://img18.imageshack.us/img18/2995/okocza.jpg

pomnik twórcy o burzliwym życiorysie w mieście o burzliwej historii. Jakie to miasto i co ma wspólnego z Wisłą?

Skimciol 07.12.2011 20:03

jest to pomnik James'a Joyce w Trieście w miescie gdzie Wisła grała z Interem Mediolan mecz dnia 2001.10.18 niestety przegrany 2:0

gdzie znajdowała się ta wieża i jakie historyczne miejsce jest w pobliżu ??
http://goban.blox.pl/resource/wieza_400x400.jpg

Skimciol 08.12.2011 15:50

http://img855.imageshack.us/img855/9755/ttc2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

napisy dużo podpowiadają

Proud 08.12.2011 15:58

Trójkąt trzech cesarzy

Na zdjęciu jest Wieża Bismarcka w Mysłowicach :)

Skimciol 08.12.2011 16:03

Proud - prawidłowa odp dajesz dalej

Proud 09.12.2011 10:36

Nie mam pomysłu na zagadkę, niech ktoś zada za mnie. Nie jestem dziś dysponowany do myślenia ;)

WISŁAZWE 09.12.2011 10:53

Skorzystam, szybkie łatwe i przyjemne:

http://i42.tinypic.com/nx2xdj.jpg

bondTSW 09.12.2011 11:37

Bled, Słowenia?

WISŁAZWE 09.12.2011 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bondTSW (Post 1200007)
Bled, Słowenia?

Zgadza się jedziesz z zagadką :)

bondTSW 09.12.2011 12:35

Co to i gdzie to?
Proszę podać 1 ciekawostkę związaną z kinematografią :)
(jeśli ktoś pewny odpowiedzi - proszę zadawać kolejną zagadkę bez oczekiwania na potw.)


http://www.wislakrakow.com/forum/[IM...om/10h3vhe.jpghttp://i42.tinypic.com/fxv0n4.jpg




http://i39.tinypic.com/258rv9w.jpg

Sevi 09.12.2011 17:33

Galeon Neptun, cumuje w Genui, zgadza się?

Potwierdzenie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Galeon_Neptun oraz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Piraci_(film) (dopiero teraz zauważyłem dopisek żeby zadawać ;))

Zagadka:

Jaka jednostka nosiła takie emblematy (tarcza naramienna)?

http://tinypic.pl/i/00141/eebnde502cxu_t.jpg

Skimciol 09.12.2011 17:44

14 Dywizja Grenadierów SS (1 ukraińska)

jeśli jest dobrze to ktoś może za mnie dodać zagadkę bo na razie nie mam pomysłu

EricDraven 11.12.2011 12:27

gra stoi w miejscu, więc pozwolę sobie wrzucić:

http://tinypic.pl/i/00141/e0h7t1rvlp74_t.jpg

gdzie leży ten wrak?

Proud 11.12.2011 12:32

We Włoszech.

Marina do lesina.

EricDraven 11.12.2011 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1200701)
We Włoszech.

Marina do lesina.

zdjęcie tego nie oddaje, ale wrak jest ogromny i na żywo robi niesamowite wrażenie :) dajesz kolejne!

Proud 11.12.2011 15:37

Nie mam pomysłu, dlatego coś bardzo prostego:
O jakie miejsce chodzi? I jakie wydarzenie wiąże się z tym miejscem?

herb
http://images49.fotosik.pl/1216/ca6baacfbeb5b357m.gif

Doskonale znany Pan, który upamiętnił to wydarzenie:

http://images50.fotosik.pl/1272/4917056ef2a528b4m.jpeg

:p

EricDraven 11.12.2011 17:14

to herb Jałty, odbyła się tam konferencja po II Wojnie Światowej, na której na kolejne dekady został ustalony nowy porządek świata... a widoczny na zdjęciu Jacek Kaczmarski opisał to wydarzenie w jednym ze swoich utworów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl