![]() |
Mecz z ŁKS da odpowiedź, czy awans bezpośredni jest jeszcze możliwy. Tylko zwycięstwo utrzymuje nas w grze.
|
Zakładając, że potrzeba 64 punktów to wypadałoby wygrać. A na pewno przegrana spowoduje, że masz max spadnie poniżej.
Zaś przy tak małej różnicy między nami a Ruchem to jest dużo więcej opcji. |
Na ten moment 64 to jest granica awansu bezpośredniego
https://twitter.com/zagrosik/status/...942189062?s=20 Wisła ma około 3% na osiągnięcie tego wyniku (komplet albo max jeden remis) https://twitter.com/zagrosik/status/...307694596?s=20 A osiągniecie tych 13+ punktów to wciąż ~11% ryzyka że będzie to miejsce tylko 3 https://twitter.com/zagrosik/status/...544806912?s=20 Natomiast porażka z ŁKS oznacza że nie oglądamy się tylko na Ruch, przed nas wskakują z dużym prawdopodobieństwem także Nieciecza i Puszcza, wszystkie 3 grają u siebie z łatwym przeciwnikiem, jedna niespodzianka może się jeszcze zdarzyć ale nie 3, tutaj nawet remis w Łodzi może zaboleć. |
Tu się wszystko może jeszcze zdarzyć, włącznie ze scenariuszem, że my lądujemy na 5 miejscu. Wygraliśmy mecz, Puszcza i TBB straciły punkty i już widzę znowu tutaj tylko scenariusz, że gramy o bezpośredni awans, najlepiej to 1 miejsce :P
3 najbliższe mecze mamy mega trudne, a że nasi piłkarze ostatnio obniżyli loty, wpadły dwie kontuzje, a dwie porażki wyczerpały nam limit pomyłek być może nawet na miejsca 3-4, tzn. jak się w tych 5 kolejkach nie wykażemy to jeśli TBB lub Puszcza zaskoczą, to i oni nas wyprzedzą. W 1 miejsce już mi się nie chce wierzyć. Za słabo zagraliśmy z Puszczą i Ruchem. No ale odpowiedź dostaniemy za niecały tydzień, bo remis/porażka z ŁKSem raczej jasno określi, że ich nie wyprzedzimy. Z kolei wygrana nasza byłaby takim ostatnim tchnieniem w walce o to 1 miejsce, czy nawet o miejsce 2, bo Ruch też musimy już mocno gonić. I wtedy w pozostałych 4 meczach, które też będa trudne ale już łatwiejsze niż Ruch, ŁKS i Puszcza na wyjeździe, jeszcze zapewne byłby margines błędu na 1 remis, może nawet porażkę. W sumie źle to rozegraliśmy z Ruchem, bo trzeba było tam grać na remis. Teraz wyjebaliśmy się tak, że żeby ich dogonić to pewnie 4/5 meczów trzeba wygrać. |
Cytat:
Do tej pory drużyna grała bez żadnej presji. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy bardzo odległe przecież miejsce w tabeli. Teraz ta presja, dzięki bardzo dobrym wynikom, już może co poniektórym piłkarzom zacząć ciążyć. Być może to też jest powód tego, dlaczego w ostatnich tygodniach zespół obniżył loty i gra w kratkę. |
Kurde z jednej strony dobrze by było awansować bezpośrednio, ale z drugiej chciałoby się zająć 3 miejsce i zagrać 2 mecze na Reymonta przy komplecie publiczności:)
|
Cytat:
Co do tych "łatwych" przeciwników konkurencji z top5, co prawda wszyscy grają w domu (są w przeciwnym cyklu od nas) ale ... ŁKS walczy z mającą ambicje awansu z top2 Wisłą :> Ruch gra z walczącą o utrzymanie Resovią: P (d Stal) - R (w Puszcza) - R (d Chrobry) - Z (w Stal) - P (d GKS T) - mam nadzieję na powtórkę z Niepołomic :) Termalika gra z walczącym o utrzymanie Zagłębiem: Z (d ŁKS) - R (w Chojn.) - Z (d Ruch) - P (w Stal) - R (d Puszcza) - szkoda, że nie grają w Sosnowcu Puszcza gra z walczącą o utrzymanie Odrą: Z (d Chrobry) - R (w Skra) - Z (d GKS T) - Z (w GKS K) - P (d Górnik) - wynik z Katowic poproszę. Spadek z ligi to zazwyczaj duża dziura w finansach więc kto ma jeszcze szansę ten będzie przez te 5 kolejek walczył na całego. |
Realistycznie można założyć że w jednym z tych spotkań będzie niespodzianka i utrata punktów przez mocniejszą drużynę (wszystkie trzy w jednej kolejce to byłby już cud na korzyść Wisły) więc porażka w Łodzi oznacza że w wyścigu o tylko jedno miejsce gonimy 2 lub 3 drużyny (w tym Ruch do którego dystans może wymagać dwóch potknięć)
Dodatkowo mamy niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań, jakakolwiek mała tabelka z 3 drużynami (bardzo możliwa przy tak wyrównanej czołówce) to jesteśmy bez szans (punkty z Puszczą 0-6, z Ruchem 1-4). W Łodzi tylko zwycięstwo, nawet remis może być bolesny. |
Zwycięstwo z ŁKSem dałoby niesamowitego, mentalnego kopa drużynie przed końcówką sezonu.
Nie będziemy znali wyniku Ruchu, w przypadku naszej przegranej i ewentualnego zwycięstwa Chorzowian w sobotę, szanse na awans bezpośredni zmaleją drastycznie. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Dobrze że gramy ten mecz w piątek, jakoś mecze sobotnie nam wybitnie nie służą. Nie zajmujmy sobie głowy innymi rozstrzygnięcia w danej kolejce. |
Gramy w piątek bo Polsat ma największą oglądalność w piątek o 20:30.
ŁKS ma pewne bufory bo za tydzień grają ze zdegradowaną Sandecją. Ale po przegranej z nami odległości w top5 się bardzo zmniejszą. |
Cytat:
|
Cytat:
Ruch wygrywając z nami nie tylko zyskał 3 punkty ale też bardzo mocno odbudował się mentalnie.Widać było po meczu jaki duże ciśnienie na nich spoczywało.Z drużyny mocno niepewnej ostatnio stali się znowu najgrożniejszym rywalem w walce o bezpośredni awans. |
W końcowym rozrachunku - tak. Z tym że aktualnie to my już nie mamy marginesu błędu. Limit porażek w rundzie wykorzystany.
Co do Ruchu to wstrzymalbym się z ocenami aż tak samo gładko jak z Sandecja poradzą sobie z GIEKsa czy Arka. |
Oglądanie się na innych, matematyczne szanse... czas start
Jeśli awans z baraży to tylko 2 mecze u siebie. Inaczej z awansu nic nie będzie. |
Statystycznie wyszło mi, że ciągle mamy ogromne szanse na awans bezpośredni, wystarczy, że ostatnie 4 mecze zagramy ze średnią 3,13 punktu na mecz ;)
|
Echhh.... powtórka z rozrywki z poprzedniego sezonu ... Znów matematyka, statystyka, od następnego meczu już wygramy wszystko :(
|
Cytat:
|
Ruch w....... u siebie od Resovii ...
|
I hultaj. Zajmiemy maks 4-5 miejsce. Czy ktoś jeszcze realnie liczy na awans? Chyba niepoprawni optymiści. Nie z tym parodystą jako trenerem.
|
Ruch znowu daje dupy,co to za beznadziejny zespół.Ale z nami wygrał.
czyli jednak to 2 miejsce jeszcze ciagle jest w zasiegu ...... taka jest ta liga,nie da sie nic przewidziec ,nie ma tu zadnych reguł ani prawidłowosci. |
Śmieszna liga ale to nic odkrywczego. Wystarczy złapać formę na 5-10 meczów i zrobić wynik typu awans bezpośredni/baraże/utrzymanie w lidze. Także nadal jesteśmy w grze o nawet drugie miejsce ale już jest ciężej niż było a kandydatów do walki zrobiło się więcej
|
patrzac na terminarz .....arka moze rozdawac karty
|
Wygrajmy wszystko do końca, nie patrzmy na innych, a awansujemy z 2go miejsca
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Resovia też ma ciekawy terminarz. Łks(już nas nie dotyczy) BBT i Podbeskidzie. Teraz najwięcej mogą zamieszać te teoretycznie najsłabsze drużyny.
|
Trener Ruchu przed meczem z Resovia zapowiadał że będą mieć ciężki mecz, ponieważ Ruch nie czuje się dobrze w ataku pozycyjnym. To tyle w kwestii łatwego terminarza i łatwych rywali.
Jakby nie to bagno wczoraj w Niepołomicach to Odra też by coś ukłuła. A tak po pierwszej dość przypadkowej bramce zaczęło się murowanie bramki Puszczy. Napisze to znowu. Absurdem jest że ciągle mamy szanse na 2 miejsce. Jak widać wszyscy podają nam rękę nawet gdy zaliczamy potężny upadek na glebe. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl