Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

szym_ek 19.09.2018 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1514854)
Rezerwowi:
Arsenic - 24 lata, walczy o 1 skład, pierwszy obrońca, który wejdzie w przypadku zmian w linii obrony
Wojtkowski - 20 lat walczy o 1 skład
Bartosz - 22 lata, jw
Halilovic - 23 lata
Kolar - 23 lata

To oznacza, że w pierwszym składzie i najbliżej niego mamy 8(!!) zawodników w wieku<25 lat.
W pierwszym składzie mamy jeszcze 4 graczy w wieku 25-30 - Bartkowski (27), Pietrzak (reprezentant Polski, 26 lat), Basha(28) i Imaz(28).

Do tego dochodzą:
Plewka, Laskoś, Grabowski, jako piłkarze w szerokiej kadrze, którzy mają szansę pokazać się na boisku.
Dla mnie idealna mieszkanka młodości, doświadczenia i rutyny (Wasyl, Boguś, Sadlok)

Rezerwa wygląda fajnie - tylko trzeba ją częściej wykorzystywać.
Idealna mieszanka w przypadku kiedy walczymy o dobre wyniki (mistrzostwo i puchary). TO NIE JEST priorytet.
Fajnie się ogląda Wisłe która wygrywa ale w mojej opinii powinniśmy wypromować jak najwięcej zawodników.
A to oznacza granie młodymi kosztem wyników.

To tylko moje zdanie ;)

wolfy 19.09.2018 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1514857)
Rezerwa wygląda fajnie - tylko trzeba ją częściej wykorzystywać.
Idealna mieszanka w przypadku kiedy walczymy o dobre wyniki (mistrzostwo i puchary). TO NIE JEST priorytet.
Fajnie się ogląda Wisłe która wygrywa ale w mojej opinii powinniśmy wypromować jak najwięcej zawodników.
A to oznacza granie młodymi kosztem wyników.

To tylko moje zdanie ;)

Łatwiej wypromować jak drużyna jest zgrana i są wyniki. Wtedy zawodnicy robią liczby.

BlurgH 19.09.2018 11:17

Cytat:

Łatwiej wypromować jak drużyna jest zgrana i są wyniki. Wtedy zawodnicy robią liczby.

To jest klucz.

Co z tego, że będziemy mieli 9 młodych w składzie, jak będą grali piach, a starsi zawodnicy sobie pójdą, bo nie będą mieli szans na granie ? I na koniec sezonu budzimy się w dolnej ósemce z perspektywami na spadek ?

Uważam, że na chwilę obecną mamy bardzo fajnie zbalansowany skład, w którym mamy rutyniarzy z wieloletnim doświadczeniem (po prawdzie, to mamy w składzie byłego Mistrza Anglii :>), kilku zawodników w sile wieku i kilku młodych, którzy się wybijają, a w kolejce czekają kolejni, którzy zaczynają się upominać o swoje.
Niech kręcą wynik jak najmocniej - sami sobie pomogą, przy okazji ściągając ludzi na stadion.

szym_ek 19.09.2018 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1514858)
Łatwiej wypromować jak drużyna jest zgrana i są wyniki. Wtedy zawodnicy robią liczby.

Prawda.
Ale Marcjanik z Arki i Piotrowski z Pogoni udowadniają, że skauci z zagranicy obserwują naszą ligę od najlepszego do najgorszego zespołu.

A Polska młodzież teraz w cenie.

pepe72 19.09.2018 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1514814)
Niech ten projekt potrwa do końca sezonu z przyzwoitym skutkiem, będzie można powiedzieć coś więcej, bo na razie mamy 20% sezonu za sobą.
Wcale bym się nie obraził, gdyby wyznacznikiem Wisły byli nie tylko piłkarze, ale i sztab trenerski, który - tak jak powiedział Yarow - działa w optymalnej konfiguracji i dzięki temu wyciąga z piłkarzy to, co najlepsze, pozwalając np wychodzić z kryzysu zawodnikom, którzy z przyczyn sportowych i pozasportowych znaleźli się na zakręcie.

Przesłanek do tego jest conajmniej kilka:
Sztab złożony jest z byłych zawodników, którzy albo byli gwiazdami (Sobol, Głowa, Kmiecik), albo byli częścią drużyny odnoszącej największe sukcesy (Jop, Stolarczyk).
Wszyscy zasłużyli w swojej karierze na miano profesjonalistów, mają autorytet wśród młodych, poza tym odnoszę wrażenie, że dla młodszych zawodników pełnią rolę wychowawców.

Jeśli do tego dojdzie długoterminowo sukces sportowy, a piłkarze odpowiednio się wypromują, to jeśli tylko Klub poradzi sobie z zawirowaniami, to IMHO nie jest wykluczone, że tak będą nas postrzegać i łatwiej będzie pozyskiwać młodych zawodników za rozsądne pieniądze.
Oczywiście nie można zapominać o szkoleniu w klubie i wielu innych aspektach, ale jakieś podwaliny już są - tylko teraz CIERPLIWOŚCI.

Dopiszę dwie rzeczy.
Dziennikarze piszą, że przygotowanie Wisły do sezonu było intensywne. W dzisiejszym TSW powiedzieli, że ktoś tam nie wytrzymał intensywności treningów przed sezonem więc się nie dostał do Wisły. Na moje ucho brzmi to jak to co chciał zrobić "pyskaty Rumun" z Wisłą. I to jest pewnie odpowiedź dlaczego "lidera mamy, za ch... go nie oddamy". Jeśli drużyna wytrzyma kondycyjnie to w drugich połowach rozniesie większość klubów e-klapy. I ciężko mi obstawiać ilu musiało by odejść, by się gra drużyny zawaliła.

Ponoć trener Stolarczyk jest niezłym psychologiem, zwłaszcza, że drużyna nie zatrudnia chyba psychologa.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1514861)
To jest klucz.

Co z tego, że będziemy mieli 9 młodych w składzie, jak będą grali piach, a starsi zawodnicy sobie pójdą, bo nie będą mieli szans na granie ? I na koniec sezonu budzimy się w dolnej ósemce z perspektywami na spadek ?

Uważam, że na chwilę obecną mamy bardzo fajnie zbalansowany skład, w którym mamy rutyniarzy z wieloletnim doświadczeniem (po prawdzie, to mamy w składzie byłego Mistrza Anglii :>), kilku zawodników w sile wieku i kilku młodych, którzy się wybijają, a w kolejce czekają kolejni, którzy zaczynają się upominać o swoje.
Niech kręcą wynik jak najmocniej - sami sobie pomogą, przy okazji ściągając ludzi na stadion.

Na dziś to 40 punktów robimy do końca roku więc nie przesadzaj z tą dolną 8. :rotfl:

BlurgH 19.09.2018 13:36

Jak zwykle skrót myślowy spowodował, że usłużne forum złapało mnie za jęzor :P
Sens mojej wypowiedzi miał być taki, że możemy grać dziewiątką młodych, niezależnie od ich umiejętności - tylko w celu promocji, ale to spowoduje, że starsi zawodnicy, widząc, że są poszkodowani przez PESEL, po prostu sobie pójdą - i zostaniemy z młodymi gniewnymi, którzy nie zawsze trzymają odpowiedni poziom.
W tej chwili grają najlepsi i robią to w sposób, o jakim chyba nikt na tym forum nawet nie marzył 2 miesiące temu.


Dorzucając do wycisku przedsezonowego dojście dietetyka - który sam mówi, że sporo było do poprawy - okazuje się, że nagle nasz sezon wcale nie jest taki wymagający :)

pepe72 19.09.2018 14:30

Od tego jest forum by łapać za język.

A tak bardziej serio to jelsi dobrze pamiętam, jak odchodził Mały to ktoś (Stolar/Głowa) twierdził, że krótka ławka to nie jest duży problem bo trzeba młodych wprowadzać.

forthy 19.09.2018 15:19

Pepe72 :

Tak, przygotowanie fizyczne zawodników w lidze daje dużo. Wystarczy spojrzeć na cyfry przebiegniętych km (przykład Legii po tym jak SaPinto kazał im zapie*dalać w meczu z Lechem dużo pokazał myślę).

W polskiej piłce niestety mamy setki leniuchów i parodystów. I dzieją się rzeczy na zasadzie "kuhwa ile on nam każe biegać i trenować, lepiej niech go zwolnią, a przyjść powinien jakiś sympatyczny Tadzio to się polenimy znowu"..

W Wisle tego nie ma bo :
1) Zawodnicy walczą o przyszłe umowy
2) Wiadomo było, że kasy na nowego szkoleniowca nie będzie
3) Stolarczyk złapał świetną chemię z zawodnikami w szatni
4) Chyba też trafiła nam się duża grupa profesjonalistów weteranów (Wasyl, Sadło, Boguś, Ondrasek), którzy w razie czegoś ostro ....eczkowatość by gonili.

No i jak się gra efektowną ofensywną piłkę, to aż się chce zapierniczać, a nie grać stojanowa ;)
Więc jest dobrze z przygotowaniem fizycznym, atmosferą... Jakość po odbudowaniu kilku piłkarzy jest taka, że ławkę grzeją Arsenić, Halilović między innymi.

Kryzys pewnie przyjdzie, ale naprawdę czapki z głów dla Stolarczyka i reszty sztabu za jego podejście pod tytułem "wyciągnąć się staram maksa z moich piłkarzy, a nie narzekam na niedobór kadry"

Chwilo trwaj!

pepe72 20.09.2018 11:55

Tu PS (również) o formie naszych:

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...al-sie/7lrvd0x

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 10:48

no to mamy pierwszy kamyczek do ogródka Pana Maćka

- wczorajsza prowizorka z karnymi

wolfy 26.09.2018 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1515587)
no to mamy pierwszy kamyczek do ogródka Pana Maćka

- wczorajsza prowizorka z karnymi

Strzeliliśmy 4 na 5, znawca trenerki się odezwał... Wielu trenerów pyta zawodników kto się czuje na siłach, rozumiem ból dupy ale strugasz aferę z banana.

Problem mamy w tym że nas już inni trenerzy przeczytali i trzeba wprowadzić korekty. Być może również w składzie. Karne to nie jest problem bo w tym sezonie już żadnych meczy pucharowych nie będzie, a w meczu mogą ja wykonywać Ondrasek, Brożek, Kostal, Wasyl czy Pietrzak.

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 11:53

Wolfy w przeciwieństwie do wiekszości użytkowników szanuje Cie , wiec nie atakuj na prawo i lewo jak tylko ktoś się lekko nie zgadza.

Jest coś co mi się nie spodobało więc o tym pisze, i tyle.

Ogólnie jestem fanem Stolara i wciąż uważam że Stolar > Kiko > maciuś z klanu > Carillo , więc wyluzuj

a ból dupy owszem mam , bo liczyłem na więcej w tym PP , mecz z przed tygodnia pokazał że Lechia nie jest poza zasięgiem

kbr 26.09.2018 11:59

Na czym polegała ta prowizorka z karnymi?

wolfy 26.09.2018 12:00

Tyle że wielu trenerów tak robi i to żadna prowizorka. Nie mamy kogoś o kim wiadomo że pakuje 9/10 karnych jak kiedyś Cleber, kogo by nie wybrał to byłaby loteria.

Każdemu jest przykro ale to nie powód żeby nakręcać histerię i bredzić o bombie Jadczaka po dobrym meczu z wiceliderem przegranym w karnych. Widzę że uwierzyłeś że wróciły czasy Cupiała i będzie dominacja w lidze - nie będzie. Gramy tym co mamy.

Cygan82 26.09.2018 12:07

Miałeś okazję strzelać karnego kiedykolwiek w meczu,a zwłaszcza po 120 minutach?
To nie jest takie proste,to nie jest kamyczek Stolara , ale tego kto to przestrzelil.
Co do drużyny, jeśli nadal jesteśmy w takim gazie i wydolności,to nie ma co zmieniać. Natomiast jeśli pojawiła się jakaś zniżka, to trzeba może jakieś korekty w ustawieniu lub składzie wprowadzić. Ale mamy od tego Stolara i Sobola,a oni już najlepiej wiedzą co zmienić. Na koronę muszą wyjść 100%wojownicy w pełni zdrowi,przygotowani na walkę, nie ważne czy to będzie stary( Wasyl)czy młody (Plewka).

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1515595)
Tyle że wielu trenerów tak robi i to żadna prowizorka. Nie mamy kogoś o kim wiadomo że pakuje 9/10 karnych jak kiedyś Cleber, kogo by nie wybrał to byłaby loteria.

Każdemu jest przykro ale to nie powód żeby nakręcać histerię i bredzić o bombie Jadczaka po dobrym meczu z wiceliderem przegranym w karnych. Widzę że uwierzyłeś że wróciły czasy Cupiała i będzie dominacja w lidze - nie będzie. Gramy tym co mamy.

ty wogle czytasz posty interlokutorów ?
przypomnij sobie kto najbardziej bronił Kiko
przypomnij sobie kto WPROWADZIŁ NA TO FORUM pojęcie "sieroty po Cupiale"


ja się tylko i aż zachwyciłem naszą grą w pierwszych 8 kolejkach

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1515597)
Miałeś okazję strzelać karnego kiedykolwiek w meczu,a zwłaszcza po 120 minutach?
To nie jest takie proste,to nie jest kamyczek Stolara , ale tego kto to przestrzelil.

Co do drużyny, jeśli nadal jesteśmy w takim gazie i wydolności,to nie ma co zmieniać. Natomiast jeśli pojawiła się jakaś zniżka, to trzeba może jakieś korekty w ustawieniu lub składzie wprowadzić. Ale mamy od tego Stolara i Sobola,a oni już najlepiej wiedzą co zmienić. Na koronę muszą wyjść 100%wojownicy w pełni zdrowi,przygotowani na walkę, nie ważne czy to będzie stary( Wasyl)czy młody (Plewka).


znaczy co ? hejtujesz Sadloka ?

uważasz że to On nam mecz zawalił ?

tym bardziej że pierwszym zdaniem podkreślasz że karne to trudna sprawa i nie wypada o nie mieć pretensji

elliot_ness 26.09.2018 12:44

Abstrahując od wszystkiego to Sadlok od kilku meczy gra bardzo przeciętnie i w każdym popełnia duże błędy.

pepe72 26.09.2018 13:16

Sadlok nie strzelił drugiego karnego w ciągu 10 dni. Być może trener powinien robić częściej zajęcia ze strzelania karnych.
Nie bardzo rozumiem, czemu tyle osób wsiadło na Czerepacha za "kamyczek". Można mieć uwagi do trenera za jakość naszych karnych.

TIR_DO_SŁUBIC 26.09.2018 13:20

Przede wszystkim można wnioskować, że my nie trenujemy karnych. Wczorajsze "kto się czuje ten strzela" Stolarczyka może na to wskazywać.

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 13:24

i tylko o to dokładnie mi chodziło

jeszcze pal sześć przed meczem ligowym , ale przed pucharowym gdzie jest duże prawdopodobieństwo że do karnych dojdzie , taki trening - owocujący gotową listą strzelców wraz z kolejnością to obowiązek

silver03 26.09.2018 13:25

4/5 karnych strzelonych bardzo pewnie.

Tracimy bramki co może wskazywać, że nie trenujemy gry w obronie.

TIR_DO_SŁUBIC 26.09.2018 13:30

Strzał po ziemi pół metra od słupka to nie jest pewny strzał. To jest 50% strzał, zależy gdzie pójdzie bramkarz.

Jedynym pewnie wykonanym karnym był karny Kostala.

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 13:35

Pietrzaka.

Karny Kostal owszem efektowny i nie do obrony, ale bardzo często kończy się tak jak Sadloka.

co do reszty 100% racja , Paweł miał farta że Zlatan poszedł w drugą strone

Cygan82 26.09.2018 14:26

Ja nie mam pretensji do Sadloka ,tylko ten kamyczek:)to nie należy do trenera,tylko do każdego piłkarza który nie strzelił karnego,karnych nie da się wytrenowac .Co do wyznaczania do karnych to wszystko zależy od trenera jaki sposób preferuje, czy przed meczem wyznacza pierwszą piątkę czy przed samymi karnymi właśnie się pyta kto czuje się na silach

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2018 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1515625)
Ja nie mam pretensji do Sadloka ,tylko ten kamyczek:)to nie należy do trenera,tylko do każdego piłkarza który nie strzelił karnego,karnych nie da się wytrenowac .Co do wyznaczania do karnych to wszystko zależy od trenera jaki sposób preferuje, czy przed meczem wyznacza pierwszą piątkę czy przed samymi karnymi właśnie się pyta kto czuje się na silach


aha

:einstein:

pepe72 26.09.2018 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1515625)
Ja nie mam pretensji do Sadloka ,tylko ten kamyczek:)to nie należy do trenera,tylko do każdego piłkarza który nie strzelił karnego, karnych nie da się wytrenowac .Co do wyznaczania do karnych to wszystko zależy od trenera jaki sposób preferuje, czy przed meczem wyznacza pierwszą piątkę czy przed samymi karnymi właśnie się pyta kto czuje się na silach

Cholera, jak ta prasa kłamie
https://eurosport.interia.pl/felieto...ia,nId,2474044

tv również:
http://www.sport.tvp.pl/34239332/pyt...-wolne-i-karne

CrazyBoy96 26.09.2018 17:41

A tam, Basha czuł się na strzelanie karnego i nie poszedł. Była selekcja :D

Griszka30KR 27.09.2018 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1515611)
Pietrzaka.
a.

co do reszty 100% racja , Paweł miał farta że Zlatan poszedł w drugą strone

Hahaha
Można by rzec ,że to Zlatan miał pecha ,że poszedł w druga stronę...
....albo po prostu ,ze dobrze zmylony bramkarz

Arkadiusz.Czerepach 04.11.2018 08:32

http://weszlo.com/2018/11/02/stolarc...kibicow-wisly/

szacunek

Eberk 21.12.2018 23:51

Panie Macieju Stolarczyku, to co druzyna pokazala w meczu z Lechem, z tym Lechem, ktory sciaga pilkarzy po milion euro, notabene bez az 4 kluczowych zawodnikow (Ondrasek, Imaz, Boguski, Sadlok) zasluguje na najwyzsze uznanie. Tak samo postawa zespolu w calej tej rundzie budzi najwyzszy szacunek i podziw. Wiem doskonale, ze nie byloby tego bez Pana. Niezaleznie od tego jak potoczy sie historia, nie zapomne tego, czego wraz z calym sztabem Pan dokonal i nie zapomne tej druzyny, tej magicznej atmosfery, tej jednosci. Dla takich chwil warto zyc. Jest Pan wielki!

mitmichael 22.12.2018 12:39

Szacunek dla pilkarzy i dla trenera Stolarczyka, przyjacielska wrecz domowa atmosfera jaka wprowadził w klubie, gdyby nie to juz dawno by nas nie bylo.

Arkadiusz.Czerepach 22.12.2018 13:12

wszystko prawda, Maciek to nasz najlepszy trener odkąd właściwie pamiętam , chyba Łazarka


natomiast post Eberka skłonił mnie ku innej refleksji , mianowicie poziom eklasy

na uja wydawać te miliony euro , mieć podobno najlepsza akademie , jak do bankruta wystarczy ze przyjdzie ktos z charyzmą i wprowadzi 'magiczna atmosfere' , i juz gramy jak rowny z rownym , w z poznaniu to wrecz ich zmiazdzylismy...

szprotson 22.12.2018 14:24

panie Macieju
przepraszam ze w Pana nie wierzyłem, i nie tlila sie we mnie zadna nadzieja ze Pan cokolwiek stworzy.

Kajam sie kajam bo jest Pan odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.
Oby jak najdluzej!

ghost_ 23.12.2018 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1524028)
na uja wydawać te miliony euro , mieć podobno najlepsza akademie , jak do bankruta wystarczy ze przyjdzie ktos z charyzmą i wprowadzi 'magiczna atmosfere' , i juz gramy jak rowny z rownym , w z poznaniu to wrecz ich zmiazdzylismy...

To tak nie działa. Po prostu raz na jakiś czas w słabszej na papierze ekipie zatrybi to COŚ. Jakaś jednorazowa, statystycznie możliwa kombinacja ludzi, okoliczności, wybranego przez trenera systemu gry, czyjejś formy i momentu w karierze. Tylko mega szkoda, że u nas wszystko się może rozlecieć przez kwestie pozasportowe, bo byłaby szansa na sezon w stylu Leicester (z zachowaniem proporcji).

gizmo 27.12.2018 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1524023)
Szacunek dla pilkarzy i dla trenera Stolarczyka, przyjacielska wrecz domowa atmosfera jaka wprowadził w klubie, gdyby nie to juz dawno by nas nie bylo.

Na konferencji przydałby się drobny upominek dla Trenera Stolarczyka za utrzymanie składu i jego aktualną formę. To prawda, że pieniądze nie grają na boisku. Wyobrażacie sobie piłkarzy z Premier League/Primera Division itd którzy grają z takim zaangażowaniem bez 1-2 wypłat, czy to miesięcznych czy tygodniowych.

Chapeau Bas Panie Macieju!!

BlurgH 19.03.2019 16:29

Przeczytałem sobie ten temat od początku... I tak mi się kołacze po głowie... że w całym natłoku wałków zrobionych w klubie... Coś się jednak Tarapacie i spółce udało :D

Maine_Coon 19.03.2019 16:55

Udał się im także LLonch, Carlitos, Velez...

masada 19.03.2019 17:37

Akurat ci trzej, to w sumie tylko tak połowicznie ;D

A co do Maćka, to fakt, że do tego tematu nawet pies z kulawą nogą nie zaglądał od miesięcy jest dla niego chyba najlepszym komplementem i dowodem, że swoją pracę wykonuje wzorowo :)

Wehrmacht 19.03.2019 17:53

Mniej wiecej od września powtarzam, że Maciej Stolarczyk, to nam sie trafił jak 6 w totka. Od lekko liczac czasow Kasperczaka, nie mielismy takiego trenera, a i tego nie mozna porownywac, bo Kasperczak miał samograja, wiec jesli chodzi o czyste umiejętności trenerski, to moze nawet za mojego zycia takiego nie bylo.

Cały czas powtarzam - ja bym mu dał legendarny kontrakt Stawowego. 10 lat, in-blanco :D. Niech tam sobie wpisze co uwaza za stosowne byle został. On i cały sztab to chyba najwieksze gwiazdy tego klubu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl