![]() |
"Omerta" dobra w klimacie, "Głupcy umierają" według mnie słabsza, ale przeczytać można, również polecam "Ostatni Don", "Rodzina Borgiow"
|
"Ostatni Don" też autorstwa Puzo?
Orientuje się ktoś czy w Empiku dostane "Zemsta Ojca Chrzestnego" Winegardnera? W Galerii Kazimierz pytałem się ale niestety nie mieli. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Poważnie "Ostatni Don" tak wciąga? |
Dużo sarkastycznego (czasem czarnego) humoru, dużo wódki, trochę erotyki, a przede wszystkim dystansu do otaczającego świata. Tego szukam w książkach...
Ostatnio czytane przeze mnie (oczywiście takie, które mogę z pełną świadomością polecić): Pokalanie - Piotr Czerwiński Opis Wydawcy: Powieść obyczajowa. Błyskotliwy portret współczesnych polskich trzydziestolatków – pokolenia „dwóch epok”, rozdartego między wychowaniem w PRL a życiem w RP. Nieszczęśliwie zakochany bohater popada w alkoholową degrengoladę, podsumowując swoje dotychczasowe życie. Od dzieciństwa lat 70., przez stan wojenny i kobiety, z którymi romansował, festiwale w Jarocinie i szalone wybryki młodości, aż po wejście w dorosłość i dwuznaczną pracę dziennikarza. Wyraziste tło społeczne. W krakowskiej matni - Bartłomiej Sas Opis Wydawcy: Powieść detektywistyczna w nowej odsłonie. Niewybredny humor, cięte riposty. Akcja osadzona w realiach dzisiejszego Krakowa. Niezwykłe tempo akcji, mylne tropy, codzienne życie obok nas. Filip Keller - detektyw, który nie przejdzie obojętnie obok pięknej kobiety i pełnego kieliszka. Pakowanie się w kłopoty to jego specjalność. Błyskotliwy, pomysłowy, dowcipny mężczyzna z krwi i kości. Czy wzbudzi Twoją sympatię? W mieście roi się od niewiernych żon i mężów. Detektyw Keller ma pełne ręce roboty. Jak poradzi sobie z zagadkowym zniknięciem Piotra Niestroja? Czy udowodni zdrady pani Kowalskiej? Złam Prawo - Łukasz Gołębiewski Opis Wydawcy: "1981 rok, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie dwóch nastolatków. Dwadzieścia pięć lat później ich dawny przyjaciel niechcący trafia a na trop mordercy. Miłość, zbrodnia, duża dawka erotyki, a wszystko osadzone w dobrze znanych polskich realiach. ""Z bohaterem Gołębiewskiego spotykam się już nie po raz pierwszy i nie kryję, że lubię faceta: wiecznie zbuntowanego Piotrusia Pana, kochanka małolatek, gorzały i punk rocka. A w tej powieści pojawia się jeszcze dodatkowo mroczna zbrodnia jakby rodem z psychologicznego thrillera czy wręcz „Hostelu” albo„Piły”. Polecam, lojalnie uprzedzając czytelnika, że wrażenia będą mocne; zresztą czytelnik Gołębiewskiego na pewno beze mnie to wie."" Witold Horwath, autor m.in. Seansu i licznych scenariuszy filmowych ""Bliski jest mi świat bohaterów książek Łukasza Gołębiewskiego. Brudny i chłodny emocjonalnie, a jednocześnie bardzo przejrzysty. Poza tym zawsze rozbraja mnie, nazwijmy to, jego poczucie humoru."" Maciej Zalewski, Radio Roxy FM" Masakra Profana - Jarosław Stawirej Opis Wydawcy: Życie świętego to ciężka praca. Ani ze znajomymi nie wyjdziesz do klubu, ani z dziewczynami nie poflirtujesz. Nie można nawet potańczyć bez narażenia się wiernym. Nic tylko siedzieć i uzdrawiać. A przecież święty też człowiek. Gdy wziętemu brand managerowi dużej międzynarodowej korporacji ukazuje się Matka Boska, nie jest zachwycony. Ale nie przewiduje nawet części kłopotów, jakie go czekają w związku z tym, że został boskim wybrańcem. Nie dość, że jego dziewczyna tego nie akceptuje, a szefostwu przeszkadza krwawienie ze stygmatów, to będzie musiał zmierzyć się z hordą satanistów, kłusownikom przybliżyć podstawy mikroekonomii oraz poradzić sobie z nieuchronną sławą. Wybranie Jezusa może być rozsądną decyzją, lecz co zrobisz, gdy Jezus wybierze Ciebie? A tak generalnie, jak ktoś jest zainteresowany klimatami pijacko-erotyczno-awanturniczymi bohatera, który nie za bardzo odnajduje się w otaczającym go świecie (a w zasadzie, to nie chce się odnajdować) i całe życie idzie "pod prąd", mając jednocześnie bardzo zdrowy dystans i sarkastyczne podejście do tego co robi i całej rzeczywistości, to polecam całą twórczość Charlesa Bukowskiego. Generalnie jest to dość "męska" proza, choćby z powodu dużej ilości wulgaryzmów, chociaż akurat moja małżonka podziela moje zainteresowanie, więc może i innym kobietom się spodoba. Gdyby ktoś potrzebował dodatkowego opisu lub innych informacji, to służę pomocą... pozdr |
Dorzucę od siebie tym razem coś z gatunku literatury historycznej. Bez zbędnych "wodotrysków" i zaskakujących zwrotów akcji. W zamian dostajemy natomiast szczegółową relację i opisy dotyczące budowy polskiej siatki wywiadowczej w Afryce Płn oraz jej udział i rolę, jaką odegrali Polacy w inwazji Amerykanów w Afryce. Prawdziwa perełka dla lubiących historię:
http://empikmedia.pl/c/w-tajnej-sluz...od59670242.jpg Cytat:
|
Cytat:
Czerwiński jest świetny. Mimo, że jego książki przeszły raczej bez echa.. Ta opisana wyżej była jego debiutem. W 2009 wydał następną pt "PRZEBIEGUM ŻYCIAE", mieszkając w Dublinie. Książka opisuje właśnie życie na emigracji. Mnóstwo czarnego humoru i spory kopniak w dupę dla niektórych wszystko wiedzących. Polecam. Takie spojrzenie na świat, mocno otrzeźwiające.. |
Cytat:
pozdr |
Polecam:
Jarosław Marek Rymkiewicz, Kinderszenen - bardzo ciekawie napisana książka o Powstaniu Warszawskim widzianym oczami dziecka. Na prawdę niekonwencjonalne potraktowanie tematu. Mateusz Biskup, Śladami zapomnianych bohaterów - tej właściwie jeszcze ... nie czytałem, dopiero co kupiłem. Ale znam jej fragmenty z bloga p.t. "Zapiski z granitowego miasta". Fascynujące (często wojenne) losy malo znanych bohaterów. Rzecz o historii i o Polakach. Obie pozycje "patriotyczne", ciekawie napisane, bez patosu. Gorąco polecam. |
Cytat:
Jeśli chodzi o chronologię, to to jest trochę pogmatwane, z tego co wiem (bo książek jeszcze niestety nie czytałem). Obie powieści są dosyć silnie powiązane z filmem 'Ojciec Chrzestny II', to po pierwsze. Po drugie - akcja 'Powrotu' dzieje się w latach 1955-1965, podczas gdy 'Zemsta', wg informacji na okładce, w roku 1963. Chyba nie ma wyjścia, trzeba przeczytać i samodzielnie wszystko poskładać. Cytat:
Nie wiem, czy na Tobie powieść zrobi aż takie wrażenie, ale skoro lubisz twórczość Puzo, to 'Ostatni Don' do gustu przypadnie Ci na pewno. |
Ja teraz czytam książkę DeMilla: Złote Wybrzeże.
dobra książka, o tym jak sąsiadem znanego adwokata zostaje tzn. przywódca mafii. Na początku troche się dluży, ale warto przeczytać. |
W okresie wakacyjnym zawsze pochłaniam zwiększoną liczbę książek a będąc na urlopie nie rozstaję się z dobrą lekturą. Ostatnią ofiarą jest Metro 2033 Dimitrija Glukowskiego. Należy przy niej uważać, gdyż ma właściwości uzależniające i trudno się od niej oderwać-nawet jak żona toczy pianę, że coś tam trzeba zrobić. Strasznie wciąga, nie nuży, wprowadza w absolutnie niesamowity klimat.
Niebawem zakupię koleją książkę z serii napisanych przez tego autora. Poniżej wklejam część opisu z Gildii.pl "Metro 2033 jest przypowieścią o postnuklearnej Moskwie, gdzie ci, którzy przeżyli kryją się przed promieniowaniem i nowymi formami życia w stołecznym metrze - największym schronie przeciwatomowym świata. Rozproszone grupki ludzi tworzą państwa-miasta na stacjach kolejki podziemnej, handlując, wojując i układając się między sobą. Bohater książki, Artem, aby ocalić swoją stację, jest zmuszony do wyprawy na drugi koniec metra, podczas której pokonuje liczne niebezpieczeństwa i poznaje nowe społeczności, które powstały po wojnie. Im dłużej szedł, im więcej poznawał światopoglądów, tym bardziej przekonywał się, że cała jego wyprawa jest pozbawiona sensu. W końcu staje przed wyborem: czy jest sens iść dalej? Dochodzi do wniosku, że dalsza droga jednak ma sens, ponieważ jest w co wierzyć i w czym pokładać nadzieję. Motywem powstania książki były przemyślenia autora na temat życia na ziemi po globalnej katastrofie nuklearnej. Dodatkowo autor żywo interesował się moskiewskim metrem i jego tajemnicami. Te dwa tematy połączył w jedno w powieści Metro 2033 opowiadającej o życiu ocalałych od wybuchu bomby atomowej Moskwiczan, którzy aby przeżyć schronili się w metrze." |
czytnik ebook, czy ktoś posiada, interesuje się takowym urządzeniem, jestem na kupnie,życzliwe porady mile widziane!!!
|
Moja była dziewczyna coś takiego miała. Urządzenie dość przydatne, tylko drogie (ok 600 zł) i mimo wszystko gorsze od papierowej książki (no ale kto co lubi). Plusy? Oczywiście małe, poręczne, z dużą pamięcią, dodatkowymi opcjami (muzyka, przeglądarka zdjęć - czarno-białe). Minusy? Cena i dość delikatny ekran (nie przetrwał pobytu w damskiej torebce)..
|
Nie znam się za bardzo na tym, jednak wydaje mi się, że taki zakup mija się z celem. To oczywiście moje prywatne zdanie. Kiedyś widziałem jakieś porównania różnych modeli. Nic nowego nie powiem, ale wiadomo, że lepiej wystrzegać się chińskich podróbek bo jakość ich wykonania jest tragicznie słaba. Za lepszy model pewnie trzeba więcej zapłacić i tu rodzi się pytanie: czy nie lepiej dołożyć i kupić jakiś tablet?
Przed chwilą skończyłem czytać "Wpuść mnie" Lohna Ajvide Linquista. Książką na podstawie której nakręcili: "Pozwól mi wejść". Film uważam za jeden z najlepszych jakie oglądałem, a książka jest jeszcze lepsza. Jest to opowieść z cyklu tych które najpierw zmolestują nam mózg, a jak się kończą to chcemy więcej. Polecam gorąco. W jednym miejscu się nieco zawiodłem, ale nie będę spoilerował. Po przeczytaniu "Wpuść mnie", poważnie zastanawiam się nad zakupem książki pt. "Ludzka przystań" tego samego autora. Jeśli jest choć w połowie tak klimatyczna jak w/w to będę zadowolony. Czytał to ktoś? Jakieś opinie? |
Cytat:
plusy - ekran, polskie czcionki, latwosc przerabiania wlasnych ksiazek - programy: calibre lub bookdesigner, mozliwosc wgrania nowego softu rozszerzajacego funkcjonalnosc. Dwa sloty na karty pamieci. minusy - ladowanie tylko przez komputer via usb - ladowarki usb masakruja baterie, mozna chyba uzywac ladowarki do psp. Brak wifi - baaardzo by sie przydalo. Fatalny futeral - na 100% w pierwszym miesiacu uzytkowania zlamie sie plastikowy zaczep. Cena. Kindle'a w rece jeszcze nie mialem. |
Czytał ktoś "Bezsenność" Kinga?
Kończę książkę "TO" i muszę przyznać, że świetnie się to czyta. "Lśnienie" polecone w tym miejscu też mi się bardzo podobało. Chyba zacznę bez obaw czytać wszystkie jego książki jak leci. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale z kilkunastu Jego książek najbardziej podobała mi się właśnie "To". Ogolnie jak ktoś lubi tego typu książki, to wszystkie pozycje tego autora są świetne. No może poza książką "Oczy smoka". W ogóle mi się nie podobała. Ale doczytałem z szacunku do Kinga. |
Cytat:
|
Co do Kinga to jeszcze godne uwagi są takie pozycje jak :
- Mroczna połowa - Miasteczko Salem (zwłaszcza jeśli ktoś lubi wampiry) - Ręka Mistrza Ostatnio zacząłem czytać cykl inkwizytorski Jacka Piekary i powiem ,że są to książki , które się dobrze czyta. Dodatkowo ciekawie przedstawiony jest w nim alternatywny średniowieczny świat , gdzie Jezus Chrystus zamiast umrzeć na krzyżu , zstąpił z niego i zabił pół Jerozolimy. |
Jeśli chodzi o Kinga, to przede wszystkim cykl "Mroczna Wieża" uznawany przez samego autora za jego najlepsze dzieło. Obecnie "męczę" Cień wiatru Zafona.. jakoś tak trochę się ciężko czyta.
|
Cien wiatru przypadl mi do gustu ale musze powiedziec, ze bardziej z ksiazek Zafona podobala mi sie Gra aniola. Goraco polecam Zielona mile Kinga, wiem ze wszyscy ogladali film ale i tak warto przeczytac ta ksiazke, jak dla mnie arcydzielo, z "ciezszych" ksiazek polece jeszcze Mistrza i Malgorzate, tez bardzo dobra.
Z tych ksiazek przyjemniejszych do czytania polecam ksiazki Cobena, Becketta, Lee Childa. Nie polecam Coehlo, Alchemika mozna przeczytac, z reszta ksiazek jest juz troche gorzej;) |
Poszukuję książki a la Ojciec Chrzestny - może ktoś coś polecić?
|
Jak ktoś chce się pozbyć książek, albo odsprzedać po symbolicznej cenie ;-) to chętnie przyjmę.
Raczej tylko bez atlasów, map drogowych z lat 60-tych :) |
Aktualnie czytam zbior opowiadan:
2010 – Czarna bezgwiezdna noc (Full Dark, No Stars) Zawiera 4 opowiadania: 1922 (1922) Wielki kierowca (Big Driver) Dobry interes (Fair Extension) Dobrane małżeństwo (A Good Marriage) Goraco polecam tym ktorzy jeszcze nie czytali :D http://static.polter.pl/sub/Czarna-b...oc-bn29376.jpg |
Czytał ktoś książkę "Amerykańscy bogowie" ?
Jakie opinie, wrażenia? Warto po nią sięgnąć? |
książka ala Ojciec Chrzestny - SYCYLIJCZYK -polecam
|
Roberto Escobar, David Fisher. Księgowy mafii.
Wyznania Roberto Escobara, brata słynnego Pabla, szefa Kartelu z Medellin. Tylko oni dwaj kontrolowali finanse gangu. Jak działała największa organizacja przestępcza, szmuglująca do 15 ton kokainy dziennie? Co robiono z niewyobrażalnymi pieniędzmi? Jak żyli, chronieni przez prywatne wojsko? Dlaczego Pablo Escobara, najbogatszego przestępcę w historii, wielu Kolumbijczyków ma za bohatera? Wstrząsająca opowieść „z pierwszej ręki” o zbrodniach, gigantycznym bogactwie i pomocy najuboższym. POLECAM! |
Cytat:
Ale to prawda - książka rewelacyjna i również POLECAM! Ostatnio w księgarni dopadłem książeczkę pt. "Mafia", dodatek do Newsweeka bodajże. Jeszcze nie miałem okazji zacząć jej czytać. Książka bardziej o charakterze dokumentalnym. Opisuje m.in. Al Capone, jest również wzmianka o Polakach. Koszt: 19,99 zł. |
Jeżeli ktoś lubi fantastykę, to polecam "Brudnopis" Siergieja Łukjanienki, a także kontynuację tej książki "Czystopis". Drugi tytuł trochę słabszy, ale i tak fajnie się czyta.
|
Cytat:
Inne tytuły z podobnej tematyki: Gangster - Carcaterra, Lorenzo Casino- Pileggi, Nicholas Jeśli ktoś je czytał to niech napisze, czy to godne polecenia pozycje.. |
No i " Świat według dziada " czyli prawdziwa opowieść spisana przez szefa gangu Pruszkowskiego.
Nawet w formie e-booka można ściągnąć: http://peb.pl/dokumenty/480480-rapid...wiadomski.html |
Z ciekawosci sie zapytam...czy ktos z Was spotkal sie z biografia Mourinho, Beniteza czy tez Fergusona ? Z wielka checia bym przeczytal je wszystkie ( choc wystarczy nawet jedna :) ) Czy jest dostepna w ksiegarniach czy gdzies w internecie szukac ? moze byc w jezyku Angielskim :) choc Polskim bym nie pogardzil :)
|
Cytat:
http://img.aphrohead.com/848782259992.jpg O Alexie takie: Managing My Life: The Autobiography http://www.amazonka.pl/photo/ma/na/m...728566_300.jpg A o Rafie to: Rafa Benitez: The Authorised Biography http://img.aphrohead.com/522118742587.jpg Poszukaj na eBay'u lub polskiej Amazonce :} |
^^ dziekie wielkie :) Rozumiem ze te wszystkie ksiazki sa w jezyku ANG ? nie wiesz czasem czy w polskim nie zostaly tez wydane ?
|
Jeśli ktokolwiek zna jakieś dobre tytuły dotyczące historii Stanów Zjednoczonych, szczególnie tej po 1945 roku to byłbym wdzięczny za pomoc :)
|
Cytat:
Z tym czytaniem jego dzieł "jak leci" trzeba uważać. Ja zraziłem się do autora przeskakując ze starszych (Lśnienie, To, Christine itp.) na te nowsze np. "Buick 8". Cięzko mi się przełamać i "wrócić do niego"... |
Z Kinga to polecam każdemu sagę Mroczna Wieża. Sam pisarz uważa że to jego największe dzieło :}
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl