Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2012/13 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8799)

Drozd 01.03.2013 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marceli_szpak (Post 1301710)
Nie zdążyło przygrzać -dziś raczej pochmurno było :-)
Tak, chciałbym żeby obiecał, że strzeli dwie bramy w każdym meczu, albo inaczej: chciałbym żeby grał w każdym meczu tak, jakby miał strzelić dwie bramki.
Może i kontuzje go nie omijały, ale za najlepszych czasów Boguś ani nie był wysuniętym napadziorem, ani nie był klasyczną 9-tką. Zazwyczaj ustawiano go jako wolny elektron, czyli mógł sobie biegać i robić co chciał. W obecnym składzie nie może sobie na to pozwolić, bo nie ma napadziora przed sobą. Także chcąc-niechcąc stał się wysuniętym.
Niestety w brutalnym poziomie ekstraklasy sama inteligencja to za mało -trzeba też mieć siłę.
Zacytuję, kończąc ten wątek, wywiad z Probierzem (zaraz po rezygnacji)

To nie nabijaj się z czyjegoś nieszczęścia...

Chciałbyś żeby obiecał, a jakby nie strzelił to miałbyś okazję do wymyślenia kolejnego debilnego przydomku.

Boguski o ile dobrze pamiętam był swego czasu drugim strzelcem po Brożku a asyst miał najwięcej. Tylko żeby mieć pewność to trzeba grać, a nie po półrocznej kontuzji za Maaskanta wszedł raz na rundę. Potem złamał go Małecki i znów trybuny albo ława. Natomiast Probierz to wybacz ale żaden autorytet. Zamiast martwić się o dietę Boguskiego powinien zaordynować drużynie grę w piłkę nożna, a nie w beki.

Co znaczy siłę? Trzeba 120 brać na klatę czy o co chodzi? Wystarczy żeby sędziowie gwizdali faule z tyłu, a do tego trzeba trochę aktorstwa i pójdzie.

Marceli_szpak 02.03.2013 17:50

To media zrobiły z Probierza polskiego Guardiolę -ja nie powiedziałem, że Probierz to autorytet, niemniej jak mu wbijali szpile to się publicznie odgryzł i jakoś nie słyszałem, żeby któryś, z tak potwornie potraktowanych dementował jego słowa.
O tym pisałem, miał przed sobą szybkiego Brożka. Miał za sobą młodszego Sobola, a w obronie był Marcelo i Głowacki. Nie ma co porównywać starych sezonów, tam byli zupełnie inni ludzie w zespole. Nieważne.

Nie zauważyłem, w którym momencie nabijam się z "czyjegoś nieszczęścia". Masz na myśli, że jak -przykładowo/teoretycznie- ktoś jest cienki i wylatuje przez innego piłkarza z wyjściowej 11-stki, siedzi sobie na trybunach i leje na wszystko? Dodatkowo kasuje co miesiąc 40kawałków? Aaaa, widzisz, zapomniałbym, że jak mu nie po drodze z trenerem to robi spółdzielnie z kolegami i trenera wywalają z posady? (taka wolna interpretacja słów Cupiała)
Ech ta dyskusja, zmierza w złym kierunku.
Coś czuję, ze jak się nasz Zlatan (kolejny "debilnego przydomek" -tym razem dla najlepszego napastnika Polski) przełamie z bramkami to wrócimy do dyskusji.

Elefant 11.03.2013 21:07

Gramy jutro, czy mecz odwołali. Bo cicho w temacie.

Mam nadzieje, że nasze treneiro nie wymyśli murowania bramki. Koniecznie trzeba cos strzelić. Bo dwie bramki to w pięć minut możemy stracić. Alians Jaliensa z Czekajem czy Bunozy z Czekajem na środku gwarantuje nam emocje do ostatniej minuty.

KrzychooR 11.03.2013 21:43

Pareiko łapie formę więc w najgorszym razie wygrywamy po karnych :D

AS82 11.03.2013 21:45

Ja sie boje że po niezlym meczu z Polonia , jutro bedzie mega kicha i odpadniemy po kompromitacji Kulawika ;)

zbycho93 11.03.2013 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1303148)
Pareiko łapie formę więc w najgorszym razie wygrywamy po karnych :D

Tak, już to widzę jak nasi strzelają karne. Wolałbym żeby skończyli ten mecz w przeciągu 90 minut.

KrzychooR 11.03.2013 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbycho93 (Post 1303151)
Tak, już to widzę jak nasi strzelają karne. Wolałbym żeby skończyli ten mecz w przeciągu 90 minut.

E nie przesadzaj... Już widzę naszą 5 strzelających... Czekaj Chavez Bunoza Jaliens i na deser Sikorski... Wygrana byłaby pewna... ;)

Adenalix 11.03.2013 22:05

Tak poważnie i racjonalnie. Kto się spodziewa awansu po 2-0 w Krakowie?

WISŁAZWE 11.03.2013 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1303152)
E nie przesadzaj... Już widzę naszą 5 strzelających... Czekaj Chavez Bunoza Jaliens i na deser Sikorski... Wygrana byłaby pewna... ;)

Chavez nie gra ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1303153)
Tak poważnie i racjonalnie. Kto się spodziewa awansu po 2-0 w Krakowie?


Ja się spodziewam ;)

inspektor erektor 11.03.2013 23:07

Walnąć szybko brameczkę i Jaga musi strzelić cztery.

Realistycznie? Jaga strzeli nam w okolicach 70 minuty i do końca meczu będzie nieziemska nerwówa, ale awansujemy.

rambovip 11.03.2013 23:35

Moim zdaniem będzie remis, na to chłopaków stać i awansujemy do półfinału. Pozdro -,-

donecki 11.03.2013 23:39

Gargula
Gra czy dalej kontuzja

Wojtas 12.03.2013 00:13

Jak zawsze bedzie nerwówka.Jaga teraz gra słabo,ale graja u siebie i kij ich wie co pokażą.Tez myslą ze to szansa na Puchary...

Najwazniejsze to nie stracic szybko gola....

Kocur 12.03.2013 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donecki (Post 1303178)
Gargula
Gra czy dalej kontuzja

On przeważnie gra tak jakby miał kontuzję ...

Przejdziemy na pewno - ale fakt faktem że raczej na remis.

zim zum 12.03.2013 09:02

Pomimo słabości naszych jestem spokojny o awans. Jagiellonia spisuje się bardzo słabo na wiosnę i wątpię, aby nastąpiła nagła poprawa. Najsłabszą ich formacją jest obrona, a to dobrze wróży.

fran23 12.03.2013 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1303148)
Pareiko łapie formę więc w najgorszym razie wygrywamy po karnych :D



Kiedy Wisła po raz ostatni wygrała rzuty karne? Z Saragossą? Oby żadnych karnych nie było...

arth_ur 12.03.2013 10:18

O ile dobrze pamiętam to ze Śląskiem Wrocław także w Pucharze Polski 2007.09.26 http://historiawisly.pl/wiki/index.p...rak%C3%B3w_2:2 :)

Rob_Zombie 12.03.2013 16:23

Czy w PP działa zasada bramek na wyjeździe? Innymi słowy czy jak Sikorski strzeli bramkę to Jaga będzie musiała strzelić aż 4?

borys 12.03.2013 16:25

Zgadza sie.

4FunNow 12.03.2013 18:51

Oglądając mecz można odnieść wrażenie, że gra odbywa się bez piłki.

2 - 0 do przerwy Wynik lepszy niż gra :)

airborne4009 12.03.2013 18:58

Raczej już po meczu, bo wątpię aby Jaga się podniosła i strzeliła tyle bramek. Mały chyba powoli do formy wraca.

arth_ur 12.03.2013 19:03

Kiedy będzie losowanie PP ?

leyzer87 12.03.2013 19:06

Wam też się wydaje, że Iwan coś wypił przed transmisją? Czy może to znowu "leki"? :-D

szorstki 12.03.2013 19:18

Komentarz Iwana:
Skoro tak Wiśle dzisiaj wszystko wychodzi to może by dać Sikorskiemu się odblokować ... i chwila ciszy wśród komentatorów.

:) spadłem -

La Furia Dell' Est 12.03.2013 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 1303279)
Wam też się wydaje, że Iwan coś wypił przed transmisją? Czy może to znowu "leki"? :-D

Nie nie wydaje się......przestań ....a szukać dziury w całym:>

matysiuk 12.03.2013 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1303278)
Kiedy będzie losowanie PP ?

Gdzieś przeczytałem że 14 marca na orange sport transmisja. Ale nie wiem czy coś się zmieniło w skutek przełożenia dwóch meczów.

Konrad. 12.03.2013 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matysiuk (Post 1303283)
Gdzieś przeczytałem że 14 marca na orange sport transmisja. Ale nie wiem czy coś się zmieniło w skutek przełożenia dwóch meczów.

na 90minut.pl też podają:

Losowanie - 14 marca 2013, 17:45 - siedziba PZPN

Wątpię, żeby termin zmienili, i tak w tej rundzie nie ma żadnych rozstawień. Po prostu będą dolosowywać pary do poszczególnych drużyn. Zresztą w przypadku Legii i tak już jest pozamiatane, jedynie Flota może sprawić niespodziankę.

Kocur 12.03.2013 22:32

Ale beka.

Mam nadzieje ze się nie wystrzelali na cała rundę wiosenna ;)

Cokolwiek wieczni forumowi malkontenci sobie gadają widać gołym okiem zmianę w grze.

Elefant 12.03.2013 22:57

No i okazało się, że Małecki umie dośrodkować.

Gry nie ma co oceniać, bo na takim boisku dużo przypadku było. Choć w porówniu do pierwszego meczu z Bełchatowem to postęp z pewnością jest. Do momentu zejścia Czekaja podobała mi się gra obronna, nie tyle umiejętności indywidualne co gra zespołowa.

Szczęśliwie nie grał Chavez, bo na tym śliskim boisku pewnie po trzydziestu minutach zobaczyłby czerwoną.

Dobrze, że wygrali bo sukces(ik) tej drużynie jest potrzebny do podżwignięcia morale.

KOMINEK 12.03.2013 23:28

Ale co wy się jaracie losowanie przecież wiadomo Wisła gra z Śląskiem a Legia z Ruchem

Dariook 12.03.2013 23:45

Chavez jest dobrym obrońcą, który nie boi się podejmować cieżkich decyzji na boisku. Ile tych wślizgów okazało się ostatnią deską ratunku. ile skutecznych na milimetry?

Bez wątpienia zawsze jego atakiem jest piłka, ryzykuje i bardzo rzadko się myli. Nie ma w lidze tak pewnego swoich decyzji obrońcy. Zapewniam Cię że każdy w lidze go zna i unika. Sama świadomość konfrontacji z czołgiem studzi zapał i wprowadza niepewność.

Wolimy zamienić interwencje Chaveza na bramki, które by padły przy innym asekurancie?. Czy on kolekcjonuje czerwone kartki lub karne? Przypuszczalnie mieści się w średniej. Więc niech chłop po prostu robi swoje.

Konrad. 13.03.2013 00:11

Daj spokój...

Chavez jest silnym obrońcom grającym na raz. Na cieniasów się to sprawdza (choć i im zdarza się wkręcić go w ziemie) z lepszymi zawodnikami taka taktyka kończy się faulami, wolnymi, kartkami, karnymi...

Na walkę o utrzymanie - przydatny zawodnik. Na coś więcej? Raczej wątpie...

Dariook 13.03.2013 00:37

--------------------- wystepy---- pełne ------z ławki -- czas----ż.k.-----cz.k.-----br-------sam---k+----k-

Osman Chávez-------23----------23 ----------0------2070-------2----------0------0----------0----0---- 0---- 2010/ 2011 rok

Osman Chávez-------33---------26------------2------2677-------8----------1------0---------0----0----0---- 2011/2012 rok


To że zagra czasami na raz, nie jest niczym złym. Tego się należy wystrzegać ,gdy istnieje realne ryzyko niepowodzenia próby wybicia piłki. .
Jednak są sytuacje gdy trzeba wjechać bez pier... by uratować zespół przed stratą gola. Jak dotąd jest skuteczny i kilka razy już uratował nam dupę.
Warunki fizyczne ma znakomite, wola walkii i szybkość są jego atutami . Dlatego to oczywiste, żę postrzegany jest za pewny punkt naszej obrony.
Każdy trener na odprawie, odradza z nim przepychanki czy pojedynki biegowe. Są łatwiejsze kąski...o ich obecność modli się każdy na przed meczowej modlitwie.

Oczywiście zdarza się go wkręcić, ale na pewno nie częściej niż pozostałych naszych stoperów. Czekaj czy Bunoza, samą swoją obecnością potrafią zrobić więcej szkody niż miała by sytuacja, gdyby stali nieruchomo., Chavez przy nich to prawdziwy profesor.

Nie twierdzę że jest wybitnym piłkarzem. Ale dlla nas w zupełności wystarcza. W pucharach europejskich spisywał się przyzwoicie więc obecnie lepszych nam nie potrzeba.
Jednak jak czytam, że jest przydatny tylko na walkę o utrzymanie, To odruch niekontrolowany alarmuje. :

Bunoza, Czekaj... ....a! do czego oni są przydatni? Bo jęśli walka o mistrzostwo, Osmana raczej przerasta. To dla tamtej dwójki, poziom Młodej Ekstraklasy jest chyba najbardziej odpowiedni Tam powinni być bardziej przydatni.

wolfy 13.03.2013 02:39

Jaka cisza w temacie.

Gdzie Ci wszyscy odmawiający Patrykowi umiejętności? Gdzie ubliżający Kulawikowi?

Świetny wynik. 6-2 w dwumeczu to deklasacja i trudno coś takiego osiągnąć na poziomie ekstraklasy.

Elefant 13.03.2013 06:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1303322)
Chavez jest dobrym obrońcą, który nie boi się podejmować cieżkich decyzji na boisku. Ile tych wślizgów okazało się ostatnią deską ratunku. ile skutecznych na milimetry?

Bez wątpienia zawsze jego atakiem jest piłka, ryzykuje i bardzo rzadko się myli. Nie ma w lidze tak pewnego swoich decyzji obrońcy. Zapewniam Cię że każdy w lidze go zna i unika. Sama świadomość konfrontacji z czołgiem studzi zapał i wprowadza niepewność.

Wolimy zamienić interwencje Chaveza na bramki, które by padły przy innym asekurancie?. Czy on kolekcjonuje czerwone kartki lub karne? Przypuszczalnie mieści się w średniej. Więc niech chłop po prostu robi swoje.

Nie piszę o umiejętnościach Chaveza, tylko o tym, że na tym konkretnym śliskim boisku z jego stylem gry, masą i techniką jego interwencje mogłbyby być niebezpieczne.

Cytat:

Gdzie Ci wszyscy odmawiający Patrykowi umiejętności?
Przez ostatni rok gry w Wiśle był bez formy, w Turcji też bez szału. Najlepszy mecz od Apoelu.

Bronex 13.03.2013 08:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1303331)
Jaka cisza w temacie.

Gdzie Ci wszyscy odmawiający Patrykowi umiejętności? Gdzie ubliżający Kulawikowi?

Świetny wynik. 6-2 w dwumeczu to deklasacja i trudno coś takiego osiągnąć na poziomie ekstraklasy.

6-2 to rzeczywiście świetny rezultat,ale póki co to tylko incydent wynikający z sporej słabości rywala i sprzyjającego losu. Zobaczymy jaki będzie trend. Jeżeli Wiśle uda się wygrać trzy mecze z rzędu w Ekstraklasie grając przy tym w miarę przyzwoicie to będzie można Kulawikowi zmienić ocenę z niedostatecznej na mierną.

zim zum 13.03.2013 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1303331)
Jaka cisza w temacie.

Gdzie Ci wszyscy odmawiający Patrykowi umiejętności? Gdzie ubliżający Kulawikowi?

Świetny wynik. 6-2 w dwumeczu to deklasacja i trudno coś takiego osiągnąć na poziomie ekstraklasy.

Patryk zagrał pierwszy dobry mecz i już wszyscy mają padać na kolana :lol: .

szprotson 13.03.2013 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1303331)

Świetny wynik. 6-2 w dwumeczu to deklasacja i trudno coś takiego osiągnąć na poziomie ekstraklasy.

oczywiście ze taki wynik bedzie ciezko powtórzyć bo coraz ciężej o boisko całe ze śniegu.

Wygrać wygraliśmy, zmięta wrzutka dalej w lidze polskiej robi, no ale to nie zmienia faktu ze Quintana jeździł jak z dziećmi.

arti 13.03.2013 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1303331)
Jaka cisza w temacie.

Gdzie Ci wszyscy odmawiający Patrykowi umiejętności? Gdzie ubliżający Kulawikowi?

Świetny wynik. 6-2 w dwumeczu to deklasacja i trudno coś takiego osiągnąć na poziomie ekstraklasy.

Oby tak dalej!
Teraz wkopać śledziom nieważne ile.
Będzie kolejny promyk radości w tym jak dotąd szarym i zimnym marcu:)

borys 13.03.2013 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1303331)
Jaka cisza w temacie.

Gdzie Ci wszyscy odmawiający Patrykowi umiejętności? Gdzie ubliżający Kulawikowi?

Świetny wynik. 6-2 w dwumeczu to deklasacja i trudno coś takiego osiągnąć na poziomie ekstraklasy.

Wynik świetny. Gra Małeckiego jeszcze lepsza.

Z wyników i przygotowania drużyny można już chyba śmiało powiedzieć: Kulawik > Probierz.

Ale...

W lecie staniemy przed koniecznością bydowy nowej drużyny nie odbudowy/przebudowy ale wlasnie budowy - od podstaw niemal.
Moje wątpliwości to:

1. Czy Kulawik będzie potrafił zbudowć zespół? nigdy tego nie robił.
2. Jaką pozycje w klubie ma Kulawik? zdaje się, że niską - artukuowanie i realizacja potrzeb (transfery).

Tutaj sie zatrzymam na troche dłużej, Nawałka będąc u nas był traktowany nieco lepiej ale podobnie, sytuacja zmieniła się dopiero jak zaczął być chwalony za prace gdzie indziej.
Chodzi mi o to że metaforycznie Kulawik to będzie Tomek - zrobi co mu każą, a Nawałka to już będzie Pan Nawałka i jeśli by przyszedł to pod jakimiś warunkami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl