![]() |
Ma ktoś więcej renderów wygranego projektu? Bo na tym jednym mało widać. A ta pracownia projektowała obecny terminal, wiec liczę, że po rozbudowie będzie się wszystko komponowało i dobrze wyglądało.
|
http://q-arch.pl/projekty-i-realizac...niczego-balice <-- Ove Arup
Mnie jeszcez jedna rzecz ciekawi gdzie wogole bedzie dla pociagow ta stacja bo mogli by pomyslec i pod terminalem ja dac. jakby sie dalo a mysle ze dalo by sie bo wszystko sie da :) |
Jak powstana rekawy i zwiekszy sie pojemnosc lotniska to w zasadzie obojetny jest wyglad :D
Byle sie udalo ogarnac jakos dojazd do lotniska i ten przystanek PKP. |
Cytat:
|
gdzie znajde projekt ekskapady na nowohuckiej ?? tej co teraz robia pod szybki tramwaj.
|
Cytat:
|
|
niepotrzebna ta estakada
|
Cytat:
|
Cytat:
Od czasu do czasu zdarza mi się tamtędy podróżować, choć wystrzegam się tego jak ognia... Korek praktycznie od Selgrosa aż do skrzyżowania z Limanowskiego/Wielicką... Kto choć trochę jeździ autem, czy nawet autobusem po Krakowie ten wie o co chodzi... |
Estakady to jedyne wyjście na zmniejszenie korków - jeszcze nie widziałem korków na Estakadach na Rondzie Polsadu czy przy 29-tej - na tej ostatniej czasami się stoi ale przyczyną są światła przy Placu Imbramowskim
Estakady rulez |
Zamiast wydawać kasę na estakady najpierw trzeba było zrobić obwodnice dookoła Krakowa już nie piszę o „III obwodnicy” . Co z tego że przejedziesz jedne jak na następnym skrzyżowaniu i tak swoje odstoisz.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak myślisz dlaczego? A co jest zaraz za tą estakadą? |
Cytat:
Estakady dadzą efekty, jak pojawią się w całym ciągu tych ulic. Oczywiście - dobrze, że się je buduje, ale nie obiecujcie sobie za wiele po nich w najbliższym czasie. W przypadku tej na Nowohuckiej można jedynie liczyć na to, że po wybudowaniu nowej ulicy Kuklińskiego, łączącej Klimeckiego z Lipską, poprawi się przepustowość na tych trasach, co mogłoby odciążyć skrzyżowanie Saska-Nowohucka... |
Nie spodziewam się wiele, aczkolwiek poprawią one jazdę w tamtych okolicach. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i zrobią następną estakadę, bo są one tam wręcz niezbędne.
|
a co z tą przebudową skrzyżowania Aleji Trzech Wieszczów i Długiej? tam też ma być estakada, czy tunel?
|
Cytat:
|
Cytat:
a estakadę nad Saską mają robić za 8 lat :D wolałbym żeby zrobili szybkie połaczenie tramwajowe/kolejowe Podgórza z Nową Hutą. |
Czemu niepotrzebna? Ta estakada zwiększy przepustowość nie tylko ulicy Nowohuckiej, ale przede wszystkim przepustowość ciągu ulic Płaszowska-Klimeckiego, co z kolei odciąży znacznie Saską, co z kolei zwiększy przepustowość Nowohuckiej na skrzyżowaniu z Saską :)
|
Cytat:
|
Cytat:
tzw. "racjonalne gospodarowanie" |
Cytat:
Mln? Nie sądzę by to aż tak dużo kosztowało. Pozbędziemy się tych świateł, na kolejnych estakada, na kolejnych (kiedyś może) następna i coś pomoże, nie sądzisz? |
Oczywiście że światła przy Tandecie to szczyt kretynizmu - przejść na światłach można 200 metrów dalej a tak ruszasz ze skrzyżowania Nowohucka z Klimeckiego i stajesz po minucie bo oczywiście synchronizacja świateł jest de best :)
|
tyle że tam jest też skręt w lewo na tandete także musieliby to jakoś załatwić bo nawrócić dalej raczej nie ma gdzie żeby wjeżdżać z przeciwnego pasa pod tandete
|
tak, zamieńmy Kraków w betonowe estakady
ja bym inwestował w szybszą komunikację miejską |
Cytat:
Cytat:
tak, zamieńmy Kraków w skansem notabene , może dożyje czasów kiedy większość newralgicznych skrzyżowań bedzie właśnie w tem sposób rozwiązana Cytat:
tam ma być tramwaj puszczony dołem . gdyby nie ta estakada to korki zdecydowanie by sie powiększyły ze względu na większy poprzeczny ruch samochodów wzgledem nowohuckiej kupisz samochód to może zmienisz troche punkt widzenia |
Cytat:
odrazu widać że nie powiedział tego kierowca, Kierowca jeżdżacy po Krakowie nigdy by tak nie powiedział, bo czasami to przechodzi ludzkie pojęcie tyle czasu paliwa zmarnowane a tych aut z roku na rok coraz więcej. Wiec dobrze niech robią jak najwiecej tych remontów teraz chwile pocierpimy, bo stanie w korku z powodu remontu nie jest takie złe jak stanie z powodu tego ze droga jest za malo przepustowna i stać by się na niej stało. |
Co jak co, ale właśnie na świecie odchodzi się od wielkich estakad szpecących miasto.komunikację samochodową przenosi się pod ziemie, więc nie rozumiem dlaczego na chłopa najeżdżacie.
Orientuje się ktoś jak sytuacja się ma z budową obwodnicy? |
Cytat:
cóż straci na urodzie okolica tandety przez zbudowanie tam estakady? nie najeżdżamy , ale pisanie o bezsensowności inwestycji drogowych w mieście ma znamiona jakiegoś oszołomstwa :) zwłaszcza że tak naprawde połączy to w końcu sporo ludzi mieszkających w okolicy lipskiej i płaszowie z miastem chociaż żeby skomunikować sensownie hutę z resztą miasta nieodzowna jest ul igołomska i S7 połączona z A4 w bieżanowie bo to odciąży znacznie tranzyt co do obwodnicy to może w końcu coś sie ruszy http://www.wrotamalopolski.pl/root_B...nica+Krakowa_/ |
Estakada, tunel - jeden ****, ważne by coś powstało, bo tam jest dramat
|
Cytat:
Konsultacje społeczne - Zestawienie i streszczenie wniosków: POSTULAT A - Odpowiedz na propozycje obniżenia parametrów obwodnicy, m.in.: klasy drogi poniżej S do poziomu GP, G a nawet Z, zmniejszenie ilosci pasów ruchu- do przekroju 2 x 2. POSTULAT F - Propozycja nowych konsultacji, z nowymi wielowariantowymi trasami, przed wnioskiem DUS. Konsultacje były tendencyjnie za krótkie. Za krótkie konsultacje. Jaki był cel przeprowadzonych konsultacji społecznych? POSTULAT J - Ogólny problem budowy obwodnicy. Dlaczego ogólnie w gminie Zielonki, czy sa inne lepsze tereny do poprowadzenia takiej inwestycji.(...) Omówienie propozycji przesunięcia obwodnicy na północ, poza obszar ochronny Ojcowskiego Parku Narodowego i Skałę. I dlaczego w ogóle budują w pasie rezerwy terenowej i dlaczego ten pas jest taki sam od 40 lat :) To te lepsze kawałki. |
Cytat:
no właśnie aut coraz więcej,\ każda osoba, która choć troche zna się na organizacji ruchu w miastach, powie Wam, że jedynym sposobem na rozwiązanie korków jest SZYBKA komunikacja (prawdziwy szybki tramwaj, premetro) a nie poszerzanie czy budowa wiaduktów. Z resztą nie wszędzie da się je zbudować - przykład Ronda Grzegórzeckiego Cytat:
|
Moim zdaniem Siwy ma wiecej racji niz kierowcy, dla Krakowa jedyna opcja jest tylko szybka komunikacja, miejska i podmiejska a nie estakady. Tylko ze ta komunikacja musi chodzi cacy a nie ze ktos zle zaparkowal i stoja wszyscy musi byc taka ze zawsze na czas przyjezdza odjezdza, rozumiem poslizg minuta dwie ale nie jakies opznienia jak na pkp, gdzie pociag dawniej z trzebini, teraz juz chyba nie kursuja w lecie mogl sie o 30 minut spoznic, rozumiem pierwszenstwo maja IC i inne tego typy i mojim zdaniem to jest jedyna opcja. Zeby bylo mniej korkow to poszerzanie ulic o jeden pas minimum a w Krakowie sie tego nie da zrobic, poniekad na niektorych ulicach sie ale nie wszedzie, wiec to problemu moze nie rozwiac bo bedzie i tak gdzies jakies zageszczenie ulicy. Tak samo tunele mozna budowac ale teraz jak sie zacznie kopanie to moze i 100 lat potrwac bo zaraz cos znajda i odrazu badania archelogiczne itd na to jest za pozno.
|
jednak moim zdaniem coś takiego by wystarczyło żeby w mieście zrobiło się "luźniej" http://i38.tinypic.com/1112kco.gif pozatym nie wierze w to że znaczna część ludzi z samochodów przesiadłaby się na komunikacje miejską.
A co do ronda grzegórzeckiego to szkoda słów bo niedawno po remoncie a korki tam bedą wiecznie, jeśli estakady nie dalo się tam zrobić ze względu na małą odległość od budynków to tunel załatwiłby tam sprawę na lata a tak tanszym kosztem zrobiono tylko przejazd dla MPK |
z tym,że estakaday pozwolą tez usprawnić ruch komunikacji zbiorowej,choćby przez to że korki będą mniejsze,więc i autobusy będą w nich krócej stały.poza tym,w miastach korki są nie do uniknięcia.one sama swoja wielkością i znaczeniem generują ruch.
dla mnie (o czym juz pisałem)najszybszą,najtańszą i nabardziej efektywną rzeczą jaką można zrobić by przyspieszyć komunikację zbiorową jest dostosowanie torowisk tramwajowych do ruchu autobusów i busów (one też są komunikacją zbiorową-nie tylko MPK)nie zdajecie sobie sprawy ile osób z podkrakowskich miejscowości jest w stanie zrezygnować z samochodu jeżeli tylko busem będą mogli dostać się szybko do centrum. |
Nie można popadać w skrajność - tylko szybka komunikacja miejska, lub tylko estakady.
Połączenie estakady i tramwaju w tamtym miejscu da super efekt, bo masa ludzi przesiądzie się do tramwaju. Trzeba przyspieszyć komunikację miejską i trzeba zrobić w kilku miejscach estakady, jak np. na nowohuckiej, przebudować rondo ofiar katynia i kilka innych newralgicznych skrzyżowań. W niedługim czasie (?) powstanie tramwaj na Ruczaj, który jest tam niezbędny, bardzo dobrze, że równocześnie zostanie Grota Roweckiego poszerzone do dwóch pasów, miejsce na to jest, powody także. Gdyby dodać do tego tą podmiejską kolej (czy jak ona się tam zwie) to widać, że będzie lepiej, ale daleko do ideału. |
Cytat:
tzn. dało się, ale były to gigantyczne koszty (wyburzenie budynków i przesiedlenie mieszkańców kotlarskiej) |
Pewnie że trzeba iść dwutorowo - są tacy co nigdy nie wysiądą ze swoich autek ale jednak duża część racjonalnie sobie to skalkuluje i jeśli będzie im się to opłacało to to zrobi.My i tak nie możemy za bardzo narzekać na transport , w stosunku do tego co było.Dziś o wiele łatwiej przecisnąć się autobusem/tramwajem przez miasto, niż autem - kiedyś to był w zasadzie jeden **** i bo i tak wszystkie pasy były poblokowane.
Dużym problemem komunikacji(chodzi oczywiście o godziny najbardziej krytyczne, czyli rano i od 15tej), to tłok w autobusie czy tramwaju i tu trzeba zrozumieć kierowców że wolą nawet to pół godziny dłużej jechać ale siedzieć sobie w komforcie a nie jak sardynka. Inny problem to wyjazd/wjazd do miasta ludzi którzy mieszkają poza Krakowem A grzegórzeckie 'rozwala' ulica Grzegórzecka, tu chyba nic się nie da zrobić - podobnie zresztą jest w Zakopanem - nawet dwupasmówka przed miastem nie da wiele bo potem i tak jest jeden pas i jeden wielki korek. |
Grzegórzecka będzie w przyszłości poszerzana do dwoch pasów. Dlatego ten nowy biurowiec (po lewej jadąc od Ronda) jest odsunięty od ulicy o kilkanaście metrów.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl