Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - inne dyscypliny (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   KOSZYKARKI - Wisła Can-Pack Kraków w sezonie 2009/2010 - informacje, komentarze etc. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6300)

DarekK_11 13.02.2010 17:29

Cytat:

Czy Wisła musi wygrać, wszystkie mecze do końca aby walczyć o mistrzostwo?
Nie.
Najlepsze drużyny rundy zasadniczej dostaną się do play-offów.
Tylko nie wiem ile tych drużyn, ale przynajmniej 4 (zapewne więcej :P).

Ałgaja 13.02.2010 17:32

W play-off gra 8 zespołów...1 z 8, 2 z 7 itd.
Porażka z Lotosem niewiele zmieniła w naszej sytuacji w tabeli.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa można już powiedzieć, że w 1 rundzie play-off, o wejście do strefy medalowej, będziemy grać z Energą Toruń. Pozostaje pytanie czy z przewagą własnego parkietu czy nie..bliżej tej informacji będziemy w środę, bo wtedy gramy mecz w Toruniu.

Marcinnno 13.02.2010 17:39

Dziękówa za info ; )

Grubaska 13.02.2010 19:21

Hej,
To że wyjdziemy z playy off z ósemki to ja wierze i myśle że to sprawa pewna że Energę się ogra... mam tylko jedno pytanie: czy ktoś słyszał o zmianie przepisów że liczą się mecze z rundy kwalifikacyjnej w fazie play off?? Ja cos takiego słyszałam że na przykład jak w play off trafimy na LOTOS to liczą się nam te dwie porażki to znaczy gra się do trzech wygranych i Lotos zeby zakonczyc runde play off z nami (sytuacja hipotetyczna) musi wygrac 1 mecz (bo ma 2 wygrane z kwalifikacyjnej), my musielibysmy wygrac aż 3 mecze pod rząd (żeby były 3 zwycięstwa).

Czy tak jest?? Czy ktoś o tym słyszał?

madenn 13.02.2010 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grubaska (Post 854454)
Hej,
To że wyjdziemy z playy off z ósemki to ja wierze i myśle że to sprawa pewna że Energę się ogra... mam tylko jedno pytanie: czy ktoś słyszał o zmianie przepisów że liczą się mecze z rundy kwalifikacyjnej w fazie play off?? Ja cos takiego słyszałam że na przykład jak w play off trafimy na LOTOS to liczą się nam te dwie porażki to znaczy gra się do trzech wygranych i Lotos zeby zakonczyc runde play off z nami (sytuacja hipotetyczna) musi wygrac 1 mecz (bo ma 2 wygrane z kwalifikacyjnej), my musielibysmy wygrac aż 3 mecze pod rząd (żeby były 3 zwycięstwa).

Czy tak jest?? Czy ktoś o tym słyszał?

ten przepis obowiązywał TYLKO w zeszłym sezonie , i tylko w pierwszej rundzie PO , wynikało to z napiętego kalendarza przed mistrzostwami Europy które były czerwcu

Invisible 15.02.2010 14:29

Tak ku pokrzepieniu serc po porażce w Gdynii:
http://www.fibatv.com/page/fibaeurop...abb=highlights

Relacja z Fiba Europe, której kamery wraz z kamerami Eurosportu2 były obecne na meczu z Mizo...
AVE....

Proximus 15.02.2010 22:46

Niech wyjdzie Wisełka na 8 miejscu, ogra Lotos a potem już z górki:D

Przemek_TS 16.02.2010 11:37

Będę jechał swoim autem do Brna i jeśli są chętni na wyjazd to zapraszam w celu dogadania się.

massoud 16.02.2010 14:34

http://wislacanpack.pl/home/?akcja=news&id=2191

DarekK_11 16.02.2010 14:42

Ludzi będzie zapewne jeszcze więcej niż na MiZo :)
Już się nie mogę doczekać :D

Wiselka1906PBZ 16.02.2010 18:46

kiedy jest najbliższy mecz ? 20 lutego ? bo jakoś cicho w tym temacie ...

Tuman 16.02.2010 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiselka1906PBZ (Post 855419)
kiedy jest najbliższy mecz ? 20 lutego ? bo jakoś cicho w tym temacie ...



http://www.wislacanpack.pl/home/?akcja=mecze masz tu wszystkie mecze. najbliższy gramy z ŁKSem 20 lutego :)
Ale przecież Ty ostatnio byłeś na hokeju na żydhalce to po co ci to?

maciekTSW 16.02.2010 18:50

Kilka postów wyżej był link do stronki http://wislacanpack.pl/.

Cytat:

16 lutego - Znane są już godziny rozpoczęcia ćwierćfinałowych meczów Euroligi Kobiet w Krakowie jak i w Brnie pomiędzy drużynami Wisły Can-Pack i Frisco Sika Brno. Mecze w Krakowie rozpoczną się o godz. 18.00 (dnia 23.02.2010 r. oraz ewentualnie w dniu 03.03.2010). Mecz w Brnie w dniu 26.02.2010 r. rozpocznie się także o godz. 18.00.

Wiselka1906PBZ 16.02.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tuman (Post 855421)
Ale przecież Ty ostatnio byłeś na hokeju na żydhalce to po co ci to?

:lol: :lol: :lol:

cicho

armani199 17.02.2010 20:08

Niezbadana jest psychika naszych wiślackich dziewczyn. Znowu ligowy mecz w plecy . Tym razem z Energą w Toruniu. I znowu IV kwarta w wykonaniu Wisły fatalna.
Energa Toruń 81:67 Wisła Can Pack
[18:20] [20:18] [19:18] [24:11]
Najwięcej punktów dla Wisły Kobryń 20, Fernandez 15, Burse 14. Dla Torunia dawna zawodniczka Wisły Monika Krawiec 20

Dean 17.02.2010 20:09

Przygotowanie fizyczne nie te.

Uzytkownik 17.02.2010 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez armani199 (Post 855880)
Niezbadana jest psychika naszych wiślackich dziewczyn. Znowu ligowy mecz w plecy . Tym razem z Energą w Toruniu. I znowu IV kwarta w wykonaniu Wisły fatalna.
Energa Toruń 81:67 Wisła Can Pack
[18:20] [20:18] [19:18] [24:11]
Najwięcej punktów dla Wisły Kobryń 20, Fernandez 15, Burse 14. Dla Torunia dawna zawodniczka Wisły Monika Krawiec 20

Kobryn :)

mlody_ale_wierny 17.02.2010 21:33

to jest jakis ****a dramat!
Energa Toruń - Wisła Can Pack 81-67 (18-20, 20-18, 19-18, 24-11)
http://wislacanpack.pl/home/?akcja=news&id=2194

DarekK_11 17.02.2010 21:34

I to właśnie znak, że w sobotę musi być mega-frekwencja żeby pomóc dziewczynom ;)

mlody_ale_wierny 17.02.2010 21:38

zdecydowanie lepszym znakiem bylo by wygranie tych 7 przegranych meczów ligowych ;)

DarekK_11 17.02.2010 22:41

miałem na myśli to, że One potrzebują naszego wsparcia, bo bez niego idzie im ciężko ;)

usiu 18.02.2010 00:42

Nie wypowiadam się za często na TWSD ale muszę podzielić się tutaj własnymi uwagami, co do gry naszych koszykarek w lidze, bo nie przystoi jednej z czołowych drużyn europejskich przegrywać w lidze mecz za meczem...
Przestaję powoli wierzyć w to, że wina leży w rotacji Polek, przecież te same dziewczyny (może w trochę innym wymiarze czasowym) biegają po europejskich parkietach i tam praktycznie są nie do pobicia... Na pewno brak też Majewskiej i Marquez nie powinien wpłynąć na porażkę bo skład mamy szeroki i dość wyrównany.
Uważam, że przez sukcesy w Europie liga schodzi na drugi plan i nasze panie skupiają większą koncentrację na meczach euroligowych niż na rodzimej lidze, stąd później te porażki. Składem bijemy chyba każdą drużynę w PLKK, porażka to powinien być wypadek przy pracy... a nie 7 na 20 spotkań.

Niemniej jednak mam nadzieję, że jak zaczną się PO to panie wezmą sobie do serca to, że dla kibiców Białej Gwiazdy nie tylko liczy się Euroliga ale i sukcesy na własnym podwórku... chciałbym żeby pokazały "jaja" i jak burza przeszły Play-Offy do finału!

dziękuję dobranoc!

Invisible 18.02.2010 10:29

No to może kilka słów komentarza ode mnie jako osoby oglądającej mecz na żywo.

Od strony sportowej - brakuje punktów zagraniczynch zawodniczek, takich jak np. Cohen, czy Katka... inną sprawą jest fakt, że zawodniczki z Torunia stawały na głowie żeby każdą akcje wybronić a nam konstruowanie ataku pozycyjnego i znajdywanie pozycji rzutowych przychodziło nad wyraz ciężko. Za brakło troche pozycji dla Katki, która rzuciła tylko jedną trójkę, ale w obronie i na tablicy zagrała całkiem nieźle. Źle nie oceniałbym Polek, bo i Ewka i Paula robiły co mogły, poprawną zmiane dała Doris i Ania W., ale zabrakło ich punktów.

Z czego wynika ta nasza niemoc w lidze? Moim zdaniem za dużo jest rozmów z sedziami (którzy umówmy się nie są na takim poziomie jak Ci Euroligowi), a ktos kiedyś powiedział mądre słowa - "im szybciej dostosujesz się do sedziów w meczu tym szybciej go wygrasz". No i niestety ta nerwowość powodowała nasze straty...
Za dużo jest rozmów z ławki (z całym szacunkiem dla naszego trenera) z komisarzem i sedziami.
Niestety... nie od dzis wiadomo, że Krakowa w PLKK i PZKosz sie nie lubi... po co jeszcze dolewać oliwy do ognia...

Wierze, w to, że w momencie jak zaczną sie mecze w Play-off o stawke nasze dziewczyny bede podchodzić do spotkań z takim samym podejściem jak do meczów euroligowych... w przeciwnym razie... sukces, który może stać się faktem już całkiem nie długo (tfu..tfu..tfu...-odpukać) nie bedzie niczego wart gdyż w lidze nie uda nam się awansować nawet do czwórki...
Myśle, że ten fakt mógłby przyćmić wszystkie piękne chwile na boiskach europejskich...


Teraz tylko nadzieja w sztabie trenerskim, managerskim, który musi pewne sprawy zawodniczkom wyjasnić, a sądze, że i my powinniśmy przypomnieć o tym, że dla KIBICÓW tak samo ważne są sukcesy na arenie PLKK i odzyskanie tytułu MP... niektóre zawodniczki (szczególnie zagraniczne) chyba o tym nie wiedzą, albo wolą nie pamiętać...

AVE...

krzysiek1985 18.02.2010 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CarloResoort (Post 853917)
Wszystkie Informacje Na Temat Wyjazdu Umiescimy W Przyszlym Tygodniu Zarowno Na Forum Jak I Skwk :)

Wiem że głupio pytam ale czy wiadomo już coś o wyjeździe do Brna ?? :-D

PvD 18.02.2010 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek1985 (Post 856144)
Wiem że głupio pytam ale czy wiadomo już coś o wyjeździe do Brna ?? :-D

pytasz o transport czy o ceny i ilość biletów?

Transport jak narazie organizauje tylko SportTravel, czy pojawiają się inne trudno powiedzieć.

Co do reszty czekamy na odpowiedź z Brna.

Oxydrene 18.02.2010 13:47

Jak to jest z awansem do europejskich pucharów? Ile druzyn awansuje i jak sie je wybiera? Z koncowej tabeli czy miejscach zajetych w play offach?

Ałgaja 18.02.2010 14:15

Końcowa tabela jest odpowiednikiem tego jakie kto zajął miejsce w play-off i to, a nie regular season ma znaczenie.

Ilość miejsc w pucharach (w eurolidze) dla danego kraju jest uzależniona w jakimś stopniu od tego jak wiele punktów zdobyły w minionym sezonie europejskim eksportowe drużyny z dtego kraju...ten rok był w polskim wydaniu na pewno dużo lepszy niż ubiegły (bo Wisła, bo 2 zespoły wyszły z grupy Fiba Cup). Niemniej nie ma jasnych i przejrzystych reguł dotyczących rozdawania miejsc w eurolidze, raczej większości rzeczy trzeba się domyślać na podstawie tego jak zespoły z danych krajów sobie radzą...i tak np. po tym sezonie wydaje się, że Francja może stracić 3cie miejsce w eurolidze, bo żadnej z jej drużyn nie ma w najlepszej 8ce, podobnie Węgry...

Mistrz Polski ma pewną euroligę...teoretycznie vice Mistrz także...a z dużą dozą prawdopodobieństwa można by powiedzieć, że ew. Wisła (bo gra w tym sezonie w euro świetnie) miałaby szansę na dziką kartę, oczywiście pod warunkiem przyzwoitego miejsca na koniec rozgrywek plkk.

W fiba cup może grać niemal każdy kto ma ochotę...

A generalnie to trzeba się w play-off polskiej ligi ogarnąć, bo na papierze naprawdę mamy najmocniejszy zestaw nazwisk w całej plkk i dziewczyny potrafią świetnie grać o czym wie już np. Salamanka, a dziwnym trafem nie wiedzą Polkowice itd.

krzysiek1985 18.02.2010 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 856149)
pytasz o transport czy o ceny i ilość biletów?

Transport jak narazie organizauje tylko SportTravel, czy pojawiają się inne trudno powiedzieć.

Co do reszty czekamy na odpowiedź z Brna.

pytam o transport SKWK, bo bilety tak czy siak powinny być na miejscu chyba ze SKWK zamówiło pewną pulę która bedzie można kupić w Krakowie.
dzięki za odp.

CarloResoort 18.02.2010 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek1985 (Post 856167)
pytam o transport SKWK, bo bilety tak czy siak powinny być na miejscu chyba ze SKWK zamówiło pewną pulę która bedzie można kupić w Krakowie.
dzięki za odp.

Polemizowałbym... Poki co czekamy na ostateczna odpowiedz. Mam nadzieje ze jeszcze dzis o wszystkim was poinformujemy.

g_o_l_d_i 18.02.2010 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 856149)

Transport jak narazie organizauje tylko SportTravel,

można coś wiecej na ten temat jakie koszty i w ogóle może jakiś link

PvD 18.02.2010 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez g_o_l_d_i (Post 856212)
można coś wiecej na ten temat jakie koszty i w ogóle może jakiś link

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=22672

mlody_ale_wierny 18.02.2010 17:58

"oficjalnie możemy powiedzieć to to, że bilety dla kibiców Wisły Kraków będą kosztowały 200 Koron Czeskich. " skwk

czyli coś 32 zł

nce 18.02.2010 18:12

Sami się proszą o problemy takie jak w Pradze ...

mlody_ale_wierny 18.02.2010 18:17

a cóż się w pradze działo ;>

edit/ okej.

Łukasz1987 18.02.2010 18:19

Kto ma wiedzieć co się działo ten wie a poruszanie tego tematu na forum to nie najlepszy pomysł i chyba każdy wie dlaczego...

PvD 18.02.2010 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nce (Post 856249)
Sami się proszą o problemy takie jak w Pradze ...

Nie rozumiem tego wpisu?

Rozmowy z Brnem przebiegają dobrze. Oni ustalają pewną kwestię co do meczu z nami i wtedy się okaże co i jak. Nie znajduję jak na razie żadnego problemu w naszych relacjach, z których miało by wyniknąć zamieszanie z Pragi.

Pawlolek 18.02.2010 22:50

http://wislakosz.pl/n/472.html

(było w temacie "Budowa stadionu, nowej hali..." ale taką informację warto też zamieścić tutaj :) )

SpoXsteR 18.02.2010 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pawlolek (Post 856359)
http://wislakosz.pl/n/472.html

(było w temacie "Budowa stadionu, nowej hali..." ale taką informację warto też zamieścić tutaj :) )

Zbyt piękne by mogło okazać się prawdą..

tzn pewnie powstanie.. ale nas już na świecie nie będzie :)

kosaTS 19.02.2010 09:07

http://sport.onet.pl/koszykowka/euro...wiadomosc.html

Masakra... Taa, zabierzcie nam Eurolige z Krakowa.

Invisible 19.02.2010 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosaTS (Post 856440)
http://sport.onet.pl/koszykowka/euro...wiadomosc.html

Masakra... Taa, zabierzcie nam Eurolige z Krakowa.

Przecież to żadna nowość... od początku sezonu mówi się, o tym, że jeśli chcemy pozostać w Krakowie to albo musimy wyburzyć część trybun, albo wybudować nową hale. Warunkowo dopuszczani do gry w naszej hali jesteśmy od kilku sezonów, żeby nie powiedzieć odkąd pamietam...
Najbliższa hala, jak wszyscy wiemy, która spełnia standardy FIBA jest w Jaworznie. Jendnakże moim zdaniem i pewnie nie tylko moim, szybciej Can-Pack poirytowany całą sytuacją odejdzie z koszykówki niż my swoje mecze zaczniemy grać w innej niż ta przy Reymonta hali.

Jeśli nie znajdzie się szybko inwestor, to połowa potrzebnej kwoty na budowe hali przepadnie w połowie tego roku. Nie wierzyłbym za bardzo w słowa prezesa Mietty, którego chyba ogromnym życzeniem byłoby wystartowanie z budową z końcem tego roku. Bez pełnej kwoty, środki z UE nie zostaną nam dane fizycznie "do ręki".

Problem ciągnie się od ho-ho-ho, a może i dłużej... ale miasto woli wybudować hale na 700 osób dla pasiastych dam, których koszykówka nie stanowiła nigdy ogromnej potegi (nie umniejszając im jakichkolwiek sukcesów na arenie krajowej pewnie w latach 50 czy 60-tych)...
Ale wszyscy wiemy jak jest...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl