![]() |
Cytat:
Najlepsze drużyny rundy zasadniczej dostaną się do play-offów. Tylko nie wiem ile tych drużyn, ale przynajmniej 4 (zapewne więcej :P). |
W play-off gra 8 zespołów...1 z 8, 2 z 7 itd.
Porażka z Lotosem niewiele zmieniła w naszej sytuacji w tabeli. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można już powiedzieć, że w 1 rundzie play-off, o wejście do strefy medalowej, będziemy grać z Energą Toruń. Pozostaje pytanie czy z przewagą własnego parkietu czy nie..bliżej tej informacji będziemy w środę, bo wtedy gramy mecz w Toruniu. |
Dziękówa za info ; )
|
Hej,
To że wyjdziemy z playy off z ósemki to ja wierze i myśle że to sprawa pewna że Energę się ogra... mam tylko jedno pytanie: czy ktoś słyszał o zmianie przepisów że liczą się mecze z rundy kwalifikacyjnej w fazie play off?? Ja cos takiego słyszałam że na przykład jak w play off trafimy na LOTOS to liczą się nam te dwie porażki to znaczy gra się do trzech wygranych i Lotos zeby zakonczyc runde play off z nami (sytuacja hipotetyczna) musi wygrac 1 mecz (bo ma 2 wygrane z kwalifikacyjnej), my musielibysmy wygrac aż 3 mecze pod rząd (żeby były 3 zwycięstwa). Czy tak jest?? Czy ktoś o tym słyszał? |
Cytat:
|
Tak ku pokrzepieniu serc po porażce w Gdynii:
http://www.fibatv.com/page/fibaeurop...abb=highlights Relacja z Fiba Europe, której kamery wraz z kamerami Eurosportu2 były obecne na meczu z Mizo... AVE.... |
Niech wyjdzie Wisełka na 8 miejscu, ogra Lotos a potem już z górki:D
|
Będę jechał swoim autem do Brna i jeśli są chętni na wyjazd to zapraszam w celu dogadania się.
|
|
Ludzi będzie zapewne jeszcze więcej niż na MiZo :)
Już się nie mogę doczekać :D |
kiedy jest najbliższy mecz ? 20 lutego ? bo jakoś cicho w tym temacie ...
|
Cytat:
http://www.wislacanpack.pl/home/?akcja=mecze masz tu wszystkie mecze. najbliższy gramy z ŁKSem 20 lutego :) Ale przecież Ty ostatnio byłeś na hokeju na żydhalce to po co ci to? |
Kilka postów wyżej był link do stronki http://wislacanpack.pl/.
Cytat:
|
Cytat:
cicho |
Niezbadana jest psychika naszych wiślackich dziewczyn. Znowu ligowy mecz w plecy . Tym razem z Energą w Toruniu. I znowu IV kwarta w wykonaniu Wisły fatalna.
Energa Toruń 81:67 Wisła Can Pack [18:20] [20:18] [19:18] [24:11] Najwięcej punktów dla Wisły Kobryń 20, Fernandez 15, Burse 14. Dla Torunia dawna zawodniczka Wisły Monika Krawiec 20 |
Przygotowanie fizyczne nie te.
|
Cytat:
|
to jest jakis ****a dramat!
Energa Toruń - Wisła Can Pack 81-67 (18-20, 20-18, 19-18, 24-11) http://wislacanpack.pl/home/?akcja=news&id=2194 |
I to właśnie znak, że w sobotę musi być mega-frekwencja żeby pomóc dziewczynom ;)
|
zdecydowanie lepszym znakiem bylo by wygranie tych 7 przegranych meczów ligowych ;)
|
miałem na myśli to, że One potrzebują naszego wsparcia, bo bez niego idzie im ciężko ;)
|
Nie wypowiadam się za często na TWSD ale muszę podzielić się tutaj własnymi uwagami, co do gry naszych koszykarek w lidze, bo nie przystoi jednej z czołowych drużyn europejskich przegrywać w lidze mecz za meczem...
Przestaję powoli wierzyć w to, że wina leży w rotacji Polek, przecież te same dziewczyny (może w trochę innym wymiarze czasowym) biegają po europejskich parkietach i tam praktycznie są nie do pobicia... Na pewno brak też Majewskiej i Marquez nie powinien wpłynąć na porażkę bo skład mamy szeroki i dość wyrównany. Uważam, że przez sukcesy w Europie liga schodzi na drugi plan i nasze panie skupiają większą koncentrację na meczach euroligowych niż na rodzimej lidze, stąd później te porażki. Składem bijemy chyba każdą drużynę w PLKK, porażka to powinien być wypadek przy pracy... a nie 7 na 20 spotkań. Niemniej jednak mam nadzieję, że jak zaczną się PO to panie wezmą sobie do serca to, że dla kibiców Białej Gwiazdy nie tylko liczy się Euroliga ale i sukcesy na własnym podwórku... chciałbym żeby pokazały "jaja" i jak burza przeszły Play-Offy do finału! dziękuję dobranoc! |
No to może kilka słów komentarza ode mnie jako osoby oglądającej mecz na żywo.
Od strony sportowej - brakuje punktów zagraniczynch zawodniczek, takich jak np. Cohen, czy Katka... inną sprawą jest fakt, że zawodniczki z Torunia stawały na głowie żeby każdą akcje wybronić a nam konstruowanie ataku pozycyjnego i znajdywanie pozycji rzutowych przychodziło nad wyraz ciężko. Za brakło troche pozycji dla Katki, która rzuciła tylko jedną trójkę, ale w obronie i na tablicy zagrała całkiem nieźle. Źle nie oceniałbym Polek, bo i Ewka i Paula robiły co mogły, poprawną zmiane dała Doris i Ania W., ale zabrakło ich punktów. Z czego wynika ta nasza niemoc w lidze? Moim zdaniem za dużo jest rozmów z sedziami (którzy umówmy się nie są na takim poziomie jak Ci Euroligowi), a ktos kiedyś powiedział mądre słowa - "im szybciej dostosujesz się do sedziów w meczu tym szybciej go wygrasz". No i niestety ta nerwowość powodowała nasze straty... Za dużo jest rozmów z ławki (z całym szacunkiem dla naszego trenera) z komisarzem i sedziami. Niestety... nie od dzis wiadomo, że Krakowa w PLKK i PZKosz sie nie lubi... po co jeszcze dolewać oliwy do ognia... Wierze, w to, że w momencie jak zaczną sie mecze w Play-off o stawke nasze dziewczyny bede podchodzić do spotkań z takim samym podejściem jak do meczów euroligowych... w przeciwnym razie... sukces, który może stać się faktem już całkiem nie długo (tfu..tfu..tfu...-odpukać) nie bedzie niczego wart gdyż w lidze nie uda nam się awansować nawet do czwórki... Myśle, że ten fakt mógłby przyćmić wszystkie piękne chwile na boiskach europejskich... Teraz tylko nadzieja w sztabie trenerskim, managerskim, który musi pewne sprawy zawodniczkom wyjasnić, a sądze, że i my powinniśmy przypomnieć o tym, że dla KIBICÓW tak samo ważne są sukcesy na arenie PLKK i odzyskanie tytułu MP... niektóre zawodniczki (szczególnie zagraniczne) chyba o tym nie wiedzą, albo wolą nie pamiętać... AVE... |
Cytat:
|
Cytat:
Transport jak narazie organizauje tylko SportTravel, czy pojawiają się inne trudno powiedzieć. Co do reszty czekamy na odpowiedź z Brna. |
Jak to jest z awansem do europejskich pucharów? Ile druzyn awansuje i jak sie je wybiera? Z koncowej tabeli czy miejscach zajetych w play offach?
|
Końcowa tabela jest odpowiednikiem tego jakie kto zajął miejsce w play-off i to, a nie regular season ma znaczenie.
Ilość miejsc w pucharach (w eurolidze) dla danego kraju jest uzależniona w jakimś stopniu od tego jak wiele punktów zdobyły w minionym sezonie europejskim eksportowe drużyny z dtego kraju...ten rok był w polskim wydaniu na pewno dużo lepszy niż ubiegły (bo Wisła, bo 2 zespoły wyszły z grupy Fiba Cup). Niemniej nie ma jasnych i przejrzystych reguł dotyczących rozdawania miejsc w eurolidze, raczej większości rzeczy trzeba się domyślać na podstawie tego jak zespoły z danych krajów sobie radzą...i tak np. po tym sezonie wydaje się, że Francja może stracić 3cie miejsce w eurolidze, bo żadnej z jej drużyn nie ma w najlepszej 8ce, podobnie Węgry... Mistrz Polski ma pewną euroligę...teoretycznie vice Mistrz także...a z dużą dozą prawdopodobieństwa można by powiedzieć, że ew. Wisła (bo gra w tym sezonie w euro świetnie) miałaby szansę na dziką kartę, oczywiście pod warunkiem przyzwoitego miejsca na koniec rozgrywek plkk. W fiba cup może grać niemal każdy kto ma ochotę... A generalnie to trzeba się w play-off polskiej ligi ogarnąć, bo na papierze naprawdę mamy najmocniejszy zestaw nazwisk w całej plkk i dziewczyny potrafią świetnie grać o czym wie już np. Salamanka, a dziwnym trafem nie wiedzą Polkowice itd. |
Cytat:
dzięki za odp. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
"oficjalnie możemy powiedzieć to to, że bilety dla kibiców Wisły Kraków będą kosztowały 200 Koron Czeskich. " skwk
czyli coś 32 zł |
Sami się proszą o problemy takie jak w Pradze ...
|
a cóż się w pradze działo ;>
edit/ okej. |
Kto ma wiedzieć co się działo ten wie a poruszanie tego tematu na forum to nie najlepszy pomysł i chyba każdy wie dlaczego...
|
Cytat:
Rozmowy z Brnem przebiegają dobrze. Oni ustalają pewną kwestię co do meczu z nami i wtedy się okaże co i jak. Nie znajduję jak na razie żadnego problemu w naszych relacjach, z których miało by wyniknąć zamieszanie z Pragi. |
http://wislakosz.pl/n/472.html
(było w temacie "Budowa stadionu, nowej hali..." ale taką informację warto też zamieścić tutaj :) ) |
Cytat:
tzn pewnie powstanie.. ale nas już na świecie nie będzie :) |
http://sport.onet.pl/koszykowka/euro...wiadomosc.html
Masakra... Taa, zabierzcie nam Eurolige z Krakowa. |
Cytat:
Najbliższa hala, jak wszyscy wiemy, która spełnia standardy FIBA jest w Jaworznie. Jendnakże moim zdaniem i pewnie nie tylko moim, szybciej Can-Pack poirytowany całą sytuacją odejdzie z koszykówki niż my swoje mecze zaczniemy grać w innej niż ta przy Reymonta hali. Jeśli nie znajdzie się szybko inwestor, to połowa potrzebnej kwoty na budowe hali przepadnie w połowie tego roku. Nie wierzyłbym za bardzo w słowa prezesa Mietty, którego chyba ogromnym życzeniem byłoby wystartowanie z budową z końcem tego roku. Bez pełnej kwoty, środki z UE nie zostaną nam dane fizycznie "do ręki". Problem ciągnie się od ho-ho-ho, a może i dłużej... ale miasto woli wybudować hale na 700 osób dla pasiastych dam, których koszykówka nie stanowiła nigdy ogromnej potegi (nie umniejszając im jakichkolwiek sukcesów na arenie krajowej pewnie w latach 50 czy 60-tych)... Ale wszyscy wiemy jak jest... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl