![]() |
Z tym, że w miejscu parkingów tam za stadionem mają być biurowce -_-
|
Imponująco to wygląda, tylko frekwencja nie ta, co przedstawiona na zdjęciu ;x Sorry, ale w życiu wam się to nie będzie tak zapełniać, a kilkudziesięcio-tysięcznik zapelniony do połowy to nie zbyt miły widok... Mimo wszystko serce się raduje że takie stadiony będziemy mieć w Polsce
|
Cytat:
|
Cytat:
|
zapelnia z palcem w nosie a na topowe mecze spokojnie zapelnia nawet narodowy. Ja bym sie martwil co z nasza frekwencja.
|
Stadion Juve
http://www.youtube.com/watch?v=5_NRPJnn-NI&feature=fvst W ostatnim czasie rozebrano cały stadion, zrobiło się miejsce na nowy ;) http://img194.imageshack.us/img194/4946/gggggggg.jpg http://i42.tinypic.com/kdmus5.jpg http://i40.tinypic.com/2012b5y.jpg http://i39.tinypic.com/2jfnots.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
P.S. U nas tez trzeba doliczyc Hutnik. :) Cytat:
|
Nie no co do Legii umówmy się, jak zarząd nie będzie tępił kibiców, zdejmie zakazy za widelce itd. I zaproponuje normalne ceny to stadion się zapełni. Na Legie 15 000 chodziło spokojnie... Jak ceny pójdą w dół to frekwencja na poziomie 20-paru tysięcy się utrzyma. A na mecze z drużynami TOP to i narodowy po zrobieniu jakiegoś bufora rozdania z 3-5 tysięcy biletów gościom. Też pusto nie będzie.
|
Cytat:
Niższe ceny, normalna sytuacja na linii zarząd kibice i frekwencja spokojnie wzrośnie Wiesz czemu oprócz meczu z Lechem nie było kompletów? Dla Ciebie cena na poziomie 60 zł na Odrę jest dobra? Bo na przedkrytą, gdzie wejściówki są trochę tańsze załapać się jest trudno, bo jest ich po prostu mało Dlaczego kiedyś i to w dobie braku sukcesów stadion zapełniał się spokojnie w 10-11 tys?(łuk był zazwyczaj trochę pusty, bo stamtąd nic nie było praktycznie widać) |
5.6.2009 - Stadion Lecha
http://lh4.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Si...2/IMG_6651.JPG http://lh5.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Si...2/IMG_6730.JPG http://lh3.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Si...2/IMG_6738.JPG zdjęcia by Carte z SSC. |
Co do cen biletów, to chyba się zmartwisz. Mieliście ostatnio zdecydowanie najwyższe w lidze, a w przyszłości będzie jeszcze drożej (patrz prognoza wpływów do budżetu Legii na 2011). My się tutaj możemy zżymać na taką strategie marketingową - promowanie causali (okazjonalnych pikników znaczy się), ale po pierwsze - tak niedługo będzie w naszej lidze , a przynajmniej w klubach z ambicjami, po drugie -to może się udać (w kontekście EURO i możliwej mody na piłkę. Po trzecie (w nawiązaniu do pierwszego:) - taki jest ekonomiczny mus.
|
Jaki mus? To jest ekonomiczne porażenie mózgowe. Miejsca 35-50 nawet 60zł sprzedawały się do tej pory 1 dnia od kiedy jest doping. Patrzyłem w necie zawsze, bo też chciałem kupić za 35, ale nie było, bo na karnety się sprzedały poza jednostkami.
Za to od 75zł zostawały wszystkie poza tymi co się sprzedały na karnety. Wniosek jest prosty, stosunek zamożności ludzi nie jest taki jak teraz na Legii 70% drogich biletów tylko odwrotny, jak tego nie zrozumieją to ani nie zarobią, ani nie zapełnią stadionu. Euro tu nic nie pomoże, zwłaszcza jeśli ich tagetem są ludziki co czytają Wybiórczą i oglądają TVN. Nie zmienią poglądu ludzi na kibicowanie polskiej lidze w pół roku, kiedy prali mózgi w przeciwnym kierunku przez 10 lat. Napewno są ludzie którzy mówią "jak będzie nowy stadion to przyjdę z całą rodziną, bo teraz dostane cegłą w głowę". Ale przecież to właśnie nie jest target o którym marzy ITI, ten który zapłaci 60zł za bilet, więc krąg się zamyka na kwestii wysokości cen, a nie "mody". Jak mam wziąć rodzinę na pokaz paralityków za 200zł, a iść do kina za 80 to wybiorę to drugie, nieważne czy jestem w Warszawie, Krakowie czy Kielcach. |
A teraz na chwilę przeniesiemy się na inny kontynent (chociaż patrząc po zdjęciach to raczej inny świat...)- Stadion Dallas Cowboys w Arlington, w Teksasie. Może pomieścić 80 000 ludzi, jednak ze względu na swoją konstrukcję może zwiększać pojemność jeszcze o 30 000. Prace zaczęto w kwietniu 2005 od wyburzenia domostw w okolicach, gdzie miał stanąć ten gigant.Budowę ukończono pod koniec maja 2009 (obiekt nie jest całkowicie dopieszczony wewnątrz). Trochę danych (za stadiony.net): rozsuwany dach, rozsuwane szklane ściany za bramkami, 268 sklepików z przekąskami i gazetami, 23 bary i restauracje o różnym standardzie, 1 600 toalet, 30 000 miejsc parkingowych, największy na świecie telebim i wiele innych.
Ów telebim ma powierzchnię 14 ekranów kinowych, waży ponad 500 ton, wisi nad płytą boiska na ośmiu linach i kosztował 35 milionów dolarów (czyli więcej, niż poprzedni stadion Dallas!). Obraz prezentuje się tak: [url=http://www.youtube.com/watch?v=aR1smBwwIBY]klik![/img]. Cały gigant kosztował ponad 1,3 miliarda dolarów, znaczną częśc wyłożył miliarder i właściciel Dallas Cowboys- Jerry Jones. On też dokonał uroczystego otwarcia 27. maja. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się na stadionie kowbojów będzie koncert George'a Straita, natomiast premierowe widowisko sportowe będzie mieć miejsce 19. czerwca: ćwierćfinały mistrzostw strefy CONCACAF, z kolei Dallas Cowboys pierwszy mecz u sibie rozegrają z Tennessee Titans 21 sierpnia. Garść zdjęć: http://stadiony.net/stadium.php?s=896 http://i44.tinypic.com/uriih.jpg http://stadiony.net/buildings/usa/co...stadium102.jpg http://www.the33tv.com/media/photo/2...0-28081943.jpg http://i39.tinypic.com/dc8tc3.jpg http://www.dallascowboyscheerleaders.../squad2008.jpg |
Mi się tam nie podoba. Trybuny tylko po 2 stronach boiska oraz zadaszone stadiony mi się nie podobają. Hala bardziej a nie odkryte boisko...
Jakbym miał wybierac między tym a Wisły, to już bym wolał nasz:P |
Nie no jest przekozacki ale jak kilka miesiecy zobaczylem zdjecia to myslalem ze to jest hala :D
Gdzie tam wejdzie dodatkowe 30 tys? dachu przeciez nie podniosa na nastepne pietro |
Cytat:
ich zawsze gdzies upchna:D |
To Tylko Ja - Ale ja nie fantazjuje, tylko jestem realistą i widze. Nie ma współpracy z FC, nie ma współpracy z kibicami, są masakrycznie drogie bilety. Nie ma w obecnej sytuacji szans na zapełnienie takiego stadionu. Pewnie pójdą po rozum do głowy, bo pierwszej rundzie, gdy stadion zapełni się raz, a tak 50-60%.
|
A kto ci powiedział że będą takie bilety jak teraz. Oczywista sprawa że na nowym stadionie będą bilety dla każdego, dla młodych za 10zł i loże dla vipów. Prezes Wilczek już się wypowiadał że zatrudnią firmę która zajmie się marketingiem i oni na pewno znajdą sposób na przyciągnięcie ludzi na R22.
Najlepiej zaprosić na otwarcie stadionu jakąs dobrą drużynę np. Borussie z którą mamy mecz do rozegrania, bilety po 10zł stadion się zapełni a jak ludzie zobaczą tę atmosferę to przyjdą na kolejne mecze. |
ale koledze wyżej chodzi o stadion Legii, nie Wisły.
|
Cytat:
Z Twoich postów wynika co innego- a bo 20% to przyjezdni, 50% to się piłką nie interesuje. Ty zakładasz, że wcale nie da się zapełnić tego stadionu (może źle wnioskuję po Twoich komentarzach, ale takie mam wrażenie) Ceny w dół, zdrowa atmosfera na linii zarząd-kibice i stadion spokojnie będzie wypełniany w tych 80-90 %, a na ważniejsze mecze biletów będzie brakować już na kilka dni przed spotkaniem. pierwsza próbka cen biletów które szykuje dla nas ITI będzie miała miejsce na otwarcie stadionu w meczu z Arsenalem. Rywal godny, ale jest to tylko mecz towarzyski- już czuję, że najtańsze bilety będą po 40 zł za bramkę. |
a na Legii tez muszą przesuwać boisko http://legia.com/www/index.php?akt=7941
|
Cytat:
Cytat:
|
Ktos wie cos na temat przebudowy stadionu Hutnika? Przegladajac dzis z nudow stadiony w Polsce natrafilem na stadion Hutnika, a na nim pinezke w zwiazku z przebudowa. Jesli ktos ma jakies dokladniejsze informacje to dajcie znac :)
http://img269.imageshack.us/img269/1588/sthut.jpg |
Maverjuve - zmień podpis.
|
No nieee, cos mi ten projekt przypomina :) Czyzby pan O. maczal w tym palce ? prawie ze identyczny do 1 koncepcji przebudowy naszego stadionu :D
|
Po co im tam tyle szatni i pomieszczeń trenerskich?
|
Cytat:
Ja już im mogę cały repertuar rozpisać Na derbach wystawimy im tam "Poskromienie złośnicy", a jak będą lecieć do I Ligi, to niech pokażą "Mayday" :) Fajnie, że w końcu bedą w Krakowie wszystkie stadiony porządne, choć w sumie nie wiem po co Hutnikowi stadion na 13 tys. w III Lidze. |
Cytat:
a co to za rudzielec na pierwszym planie obok prezia? |
A na stadionie ZagłębiaLubin budowa jakiś czas temu stanęła, bo skończyła się kasa.
|
Cytat:
Ceny abonamentów Premium w sezonie 2009/10 dla dotychczasowych karneciarzy: Przed kryta A,F: 315 Przed kryta B,E: 450 Przed kryta C,D: 540 Kryta A,F: 635 Kryta B,E: 810 Kryta C,D: 990 Ceny abonamentów Premium w sezonie 2009/10 dla nowych kibiców: Przed kryta A,F: 350 Przed kryta B,E: 500 Przed kryta C,D: 600 Kryta A,F: 705 Kryta B,E: 900 Kryta C,D: 1100 |
kur*** 1100 zł za karnet :shock:
|
Tak, tylko, ze to jest karnet na caly rok, na wszystkie mecze Ekstraklasy, Pucharu Polski, Pucharu Ekstraklasy i MESY. Przy pomyslnych wiatrach 40 spotkan. Wiadomo, ze na wszystkie sie raczej nie pojdzie, ale i tak Legia nie ma najgorszych propozycji karnetowych. Nie mowie tu akurat o tym karnecie za 1100 zeta, bo to pewnie na jakas trybune honorowa, ale sa tez karnety w granicach 300.
|
W karnet nie wchodzą mecze w Europie, nie wiadomo czy PE bedzie grany, na młodą ekstraklase w niektórych klubach wchodzi sie chyba za darmo (u nas nawet na sparingi 10 zl i 15zl). A, no i jest wylacznie opcja premium. Nie ma np jedna runda, tylko liga etc.
Podstawowe ceny biletów na mecz: Przed kryta A,F: 40 złotych Przed kryta B,E: 55 Przed kryta C,D: 65 Kryta A,F: 70 Kryta B,E: 90 Kryta C,D: 110 A teraz wezcie pod uwage, ze przedkryta A i F schodzi w karnetach, w netowej sprzedarzy i po jakiejs godzinie sprzedawania. Czyli zeby isc na Odre Wodzisław, Jagę albo Arkę (zeby chociaz kibice gosci byli), dajesz minimum 55 zł, bez dachu, prawie na płaskim. A zeby byc w miare na srodku trybuny 65 zł. Mistrzowie :) Sorry za rozmycie, ale mysle ze to jest znakomita pointa dla tych, którzy w tym temacie pisali, ze Legia spokojnie bedzie miala na nowym obiekcie komplety :) |
Kryta C,D to nie honorowa, tylko obok honorowej z obu stron.
Parę zdjęć coby nie rozmywać: http://www.legia.com/www/galerie/wyd...5/big/1003.JPG jakieś studio telewizyjne tu ma być. http://www.legia.com/www/galerie/wyd...5/big/1022.JPG Bardziej mi się podobają pojedyncze trybuny, jak u Was, ale jak miałbym wybierać to wolę żeby odrazu zabudowali narożniki. Jak skończą te trybuny to mogliby to zostawić i już byłby spoko stadion :D http://www.legia.com/www/galerie/wyd...e/big/1010.JPG A Kryta C,D to te dwa sektory naokoło tych czerwonych miejsc na środku. http://www.legia.com/www/galerie/wyd...4/big/1014.JPG Widok jest super nawet z rogu, nie to co na starym :D (Żyleta była jeszcze bardziej płaska niż Kryta) Z prawej widać kawałek dachu krytej z góry, mozna porównać wysokośc. |
Cytat:
|
Około 4,5 tys. Tak na jedną. Widzisz chodzi o to, ze tych za 40 zl nie ma. Sa wirtualne. Sa te za 55. Najtanszy bilet na PE i PP 55 zl (i to po bokach płaskiej trybuny bez dachu), na mecz z Odra Wodzislaw 2 lub Stala Sanok.
|
I tak napis Dialog zagłebie wymiata^^
|
Stadion Legii będzie na prawdę bardzo dobry. To świetny przykład sprawnie, szybko i profesjonalnie budowanego trzydziestotysięcznika. Tempo w którym powstaje robi spore wrażenie, wszystko powstaje zgodnie z planem, a nawet z tego co słyszałem z wyprzedzeniem. Klasą będzie porównywalny z nowym stadionem Wisły, ale na pewno powstanie sprawniej i przede wszystkim Legia podczas jego budowy nie będzie się musiała nigdzie przenosić jak my... Możemy Warszawy i warszawiaków nie cierpieć, ale jedno musimy im przyznać - budują stadion na prawdę perfekcyjnie, widać że wzięli się za to solidnie, w przeciwieństwie do budowy obiektu Wisły (wystarczy tylko przypomnieć, że u nas budowa wlecze się już od 2004 r., prawie żaden etap modernizacji jak dotąd nie zakończył się w terminie, a sam stadion będzie miał liczne błędy - choćby słynna już ogromna jak na stricte piłkarski stadion odległość trybun od boiska itd.).
A tutaj link do świetnej strony, zrobionej przez oficjalny portal klubu, na której jest wszystko o stadionie, jego budowie (multimedia, bardzo częste fotogalerie, panoramy, filmy, wywiady np. z projektantami, kierownikiem budowy, oprócz tego szczegółowe informacje na temat nowo powstającego obiektu): http://stadion.legia.com/ Pewnie większość osób śledzących budowy polskich obiektów sportowych zna już tą stronkę, ale celowo zamieściłem jeszcze raz tego linka żeby pokazać, że w Warszawie budowę stadionu Legii traktuje się poważnie i profesjonalnie w każdym calu. Stadion ma być dla kibiców i mieszkańców miasta, więc powstała stronka gdzie przez oficjalne źródła są oni o wszystkim od początku na bieżąco informowani. A w Krakowie? U nas nic takiego nie ma niestety miejsca... Powstały oczywiście bardzo fajne portale - www.reymonta22.pl, www.stadionwisly.info, itd. jednak miasto (inwestor w tym wypadku i właściciel stadionu), czy klub niczego podobnego na taką skalę jak w Warszawie nie zrobiły. Mieszkańcom Krakowa jest więc ciężko szukać jakichś bardziej szczegółowych i sprawdzonych informacji na temat budowanego stadionu, który przecież mieszkańcom miasta ma służyć i dla nich jest budowany... |
Brono nie jest tak zle. Ta odległosc nie jest taka znowu wielka. A poza tym moim zdaniem wazne jest to ze na nasz stadion bedzie przychodzio 30 tys ludzi, bedziemy robic najlepsze oprawy w Polsce, lech znowu bedzie sie rzucal i porównywal jaki to oni stadion maja (odwracajac uwage od rzenującego miejsca w tabeli) a na legie przyjdzie gora 3000. Moim zdanie to dobry porządek rzeczy^^
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl