![]() |
Cytat:
Cytat:
|
Jezeli to prawda o wywaleniu Bednarza, to warianty sa dwa:
- albo Cupiał oczekiwał cudów za friko - albo Bednarz coś zawalił, pomimo dostępnych funduszy Nie wiem co gorsze... |
Malo kto pamieta ale jak by nie Bednarz to Skorza by w Wisle nie pracowal, bo to wlasnie On polecil Skorze i go przedewszystkim namowi do przyjscia do nas po tej karuzeli z trenerami
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja mam mieszane uczucia bo z jednej strony nie może tak być by obaj panowie wzajemnie sobie szpileczki wbijali, z drugiej jak większość dobrze zauważyła, Bednarz przy bardzo nikłych zasobach finansowych na pewno nie był gorszy od pozostałych. Moim zdaniem jeśli juz to w pierwszej kolejności powinni polecieć 'koledzy' Skorży. Pierwszy za to że tak słabej obsady bramki to dawno nie mieliśmy(gdzie szału to też nie było) i nie broni go w końcu dobry mecz Pawełka z Lechem bo Pawełek właśnie tak powinien bronić w 80% meczów.On nie wybronił w tym meczu nie wiadomo czego, tylko wybronił co można oczekiwać od konkretnego bramkarza Drugi za olanie Levadii - Nie żebym robił z niego głównego winowajce ale cegiełkę dołożył, tak mówiąc jakie to pionki jak i błędnie oceniając wady i ich zalety. Często branie kolegów do sztabu popłaca, ale tylko wtedy gdy koleżeństwo kończy się w momencie przyjścia do pracy.U nas tak to chyba wygląda że panowie zbyt pewnie się poczuli. I na koniec - Ja w sumie to jeśli chodzi o zwolnienie Łysego to jestem za a nawet przeciw , jednak tak obiektywnie rzecz biorąc to on tej klęski z Levadią nie jest jakoś szczególnie winien. Ok - nie było za bardzo kogo zmienić, trzeba było trochę kombinować w obronie ale przecież meczów z Levadią nie przegraliśmy przez błąd obrońcy czy babola Pawełka(choć tak to na pierwszy rzut oka wygląda) - tylko przez słabą grę w przodzie i do tego koszmarną skuteczność - a jakieś wielkie wzmocnienia tej formacji przecież w ogóle nie wchodziły w grę. Te mecze powinny się skończyć 2 razy po 2-1 i tyle. |
Stolarz niech zostanie ten sam, dostawcę drewna trzeba zmienić.
|
Bednarz nie jest idealny ale wieszanie na nim psów , to juz lekka przesada . Ja pozbyłbym sie tych pseudo doradców z RN , sa to ludzie którzy robia wszystko aby tylko siac zamet w klubie i donosic do Cupiała ze ten jest taki a tamtem owaki . Rogala, Pilch i paru innych to darmozjady ludzie niemajacy pojecia o zarzadzaniu klubem sportowym łacza swoje obowiazki klubowe i firmowe w TF , biora za to kase a tylko przeszkadzaja .
|
I wstyd mi, że ten Pilch nosi moje nazwisko.... ;)
|
Bednarzowi na plus można zapisać że sie uczy i na dziś ma doświadczenie i pewnie sporą listę ewentualnych nazwisk w notatniku szkoda byłoby ta prace marnować, bo naprawdę robił postepy
|
http://futbolnet.pl/wiadomosci/list-...jacka-bednarza
to jakiś analfabeta i idiota w jednym pisali ja wiem internet pod strzechy ale na litość boską... |
Cytat:
Hmm, tak się zastanowić to dyrektor sportowy w Wiśle nie jest potrzebny, bo i tak nawet jeśli znajdzie ciekawego zawodnika to albo nie przechodzi testów (vide bramkarze), albo trzeba za nich płacić. Pamiętam, że pod koniec zeszłego sezonu, prezes Wilczek powiedział, że klub kupi kogoś na inne pozycje niż prawy obrońca i lewy pomocnik, jeśli któryś z zawodników zostanie sprzedany. Niedzielan odszedł z klubu, więc liczę, że pan Wilczek nie rzuca słów na wiatr:D |
Ja wam powiem Bednarz może zostać ale trener od bramkarzy out i Janas out.Janas za rozpracowanie Levadi a teren za to ,że nie pozwala sprowadzić bramkarza na plus Bednarzowi można zaliczyć:
Cleber Diaz Marcelo Jirsak? Kirm Guła? (nie wiadomo jak będzie wyglądał po kontuzji) Alvarez(choć jeszcze nie wiadomo jak będzie grał) Kosowski Minus Matusiak Niedzielan? chodź nie mam pretensji bo kontuzja Beto |
Dlaczego tu walnąłeś Clebera ? On przyszedł przecież za Mielcarskiego z tego co pamiętam.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Podkreślam, że nie jestem przeciwnikiem Bednarza, ale bądźmy obiektywni. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Ode mnie duże minus dla p. Bednarza że coraz mniej w kadrze Wisły jest Polaków, brak siatki scoutingu albo brak rezultatów poszukiwań młodych Polaków. Polacy powinni stanowić siłę Wisły...
|
Tylko jakich polaków?
Na polaków nas nie stać, bo kluby rządają jakichś astronomicznych sum za nich. |
Cytat:
POLAK Łobodziński cena: ok 400tys E zarobki: ok 320tys E technika: przeciętna motoryka: słaba zaangażowanie: przeciętne OBCOKRAJOWIEC Kirm cena: ok 400tys E zarobki: ok 200-250 tys E technika: dobra motoryka: b.dobra zaangażowanie: na razie b.dobre jeśli chodz o wyszukiwanie młodych talentów to się zgodzę...ale to w żadnym polskim klubie nie istnieje... |
Cytat:
Wam ludzie nigdy nie dogodzi, dla mnie to nie ma wogole znaczenia jakiej narodowosci bedzie kopacz byle chcialo mu sie grac(w przeciwienstwie do polakow-sprzedawczyko) i nie strzelal fochow |
Niestety, ale albo Liga Mistrzów lub osiągnięcia w Lidze Europejskiej albo Polacy w drużynie... Widzicie jak to jest z naszymi albo trafiamy na kogoś mocnego i przegrywamy w szatni albo jakaś tam Levadia i ją olewamy. Co do młodych, to Wisła nigdy nie była klubem, który rozwijał talenty, owszem był Błaszczykowski, ale ten miał wujka Brzęczka, a i Liczka nie bał się na młodego postawić - no udało się. Ale ilu w kadrze jest wychowanków? ilu graczy poniżej 25 lat stanowi o sile drużyny?
|
Ja bym nie zwalnial Bednarza.
Dlaczego? Otoz nauczyl sie chlopina funkcjonowac w strukturach naszego klubu (czytaj lawirowac miedzy Cupialem RN a prezesem). Jakies sukcesy ma (Marcelo, Kirm, Gargula, Diaz) z niepewnych zawodnikow Wisla dosc latwo sie wycofala (Matusiak, Beto) potrafi jakos rozwiac porazki (Niedzielan) a ciezko pokazac mu zle trensfery ktore w wyrazny sposob deprecjonuja jego prace. |
Problem jest w tym że u nas dyrektor sportowy to jest człowiek wystawiony przed opinię publiczną ( patrzcie ten człowiek odpowiada za transfery w klubie). A raczej nie jest tajemnicą że o transferach 100% to on raczej nie decyduje, ale jest osobą którą można za te transfery ocenić.
Kilka transferów udanych, były też i te mniej udane ale w którym klubie każdy transfer to strzał w dziesiątkę. Nie takie pieniądze kluby wydają na transfery a okazują się kompletnie nie trafione. Po drugie jak w klubie za wyszukiwanie zawodników i negocjowanie ich transferów odpowiedzialna może być jedna osoba (bo góra to my mamy jednego scouta). Nie raz piszemy na forum że powinien obserwować zawodników z niższych lig w polsce, a to może Ameryka południowa ktoś wskaże kraje bałkańskie itd. można wymieniać gdzie by to nie mógł szukać. Tylko czy to wszystko ma zrobić jedna osoba. Jeżeli u nas polityka transferowa nie będzie wyglądała tak jak powinna i nie będzie ludzi odpowiedzialnych za wyszukiwanie zawodników to żaden inny dyrektor sportowy nic nie zmieni. |
Scouting kosztuje! Chyba , że się mylę? Może Ci ludzie będą podróżować i mieszkać po świecie za własne pieniądze? Wątpię. Bednarzowi współczuję pracy w takich warunkach. Jak dla mnie zrobił największą robotę w polskiej lidze wśród klubów. I to w takich a nie innych warunkach. A prasę, że ma złą wiemy wszyscy. No bo co to za Dyrektor ja nie zrobi jakiegoś przekrętu, do tego pracuje po cichu , bez rozgłosu i emocji, nie pepla ina prawo i lewo, nie kłuci się z trenerem i szefem. Co to za dyrektor. Lipa. Nie można znaleźć jego zdjęć przy śniadaniu w fakcie. Lipa. Co to za dyrektor jak nie wydaje 30 milionów euro na piłkarza, żeby pobić polski rekord.Lipa:) Ja uważam, że odejście Bednarza w tym momencie będzie dla nas wielką stratą a pracy długo szukać nie będzie.
|
Cytat:
|
Cytat:
http://forum.igol.pl/index.php?showuser=11142 |
Cytat:
Popieram twoja opinię w 100% . Bednarz zrobił swoje w tym klubie , transfery jakie zrobił wyszły Wiśle na plus !!!! . Nawet ściągnięcie tylko na pół roku Kosowskiego było świetnym posunieciem 1 tytuł pod wodzą Skorży wygraliśmy świetną jesienną rundą 2007 |
Ja bym zwolnil Bednarza bo:
1. nie zrealizowal glownego celu jakim bylo pozyskanie partnera dla Pawla 2. za jego kadencji nie sprzedalismy zadnego zawodnika (oprocz Clebera), wszyscy odchodzili za darmo albo jeszcze doplacala im Wisla 3. nie udało sie rozwiazac kontraktu z Davidem 4. casting na bramkarza - watpie zeby ktos powazny zgodzil sie przyjechac do nas na jakiekolwiek testy jak sie dowie ze przed nim bylo 20 kandydatow 5. kompletny brak rozeznania na rynku pilkarskim - gdyby mial rozeznanie to jeszcze przed odejsciem Baszcza i Zienia w klubie byliby nastepcy 6. pozyskani zawodnicy mimo ze w wiekszosci przypadkow sie sprawdzaja pozyskani zostali za pozno i bardziej na zasadzie ten jest dobry to go wezmy mimo ze na jego pozycji akurat nie potrzebujemy zawodnikow Nie mowie ze Bednarz sie lenil ale albo nie ma zylki do wyszukiwania zawodnikow albo nie ma daru do przekonywania RN do swoich pomysłów |
Cytat:
Thwaite odszedł z Wisły też za coś koło 100 tys ojro za kadencji Bednarza osobiście bym zostawił Bednarza na stanowisku , wiecej jednak uczynił dobrego niżelij złego , jak dla mnie lepszy z Bednarza jest dyrektor sportowy niż ze Skorży trener Wisły . Poza tym przed jego przyjściem na tej posadzie panował wakat przez rok , o czymś to świadczy . 10 najwiekszych sukcesów Bednarza : 1. Transfer Marcelo 2. Transfer Diaza 3. Wyciągnięcie z BOTu Boguskiego (wielu ludzi naciskało na jego pozostanie ) 4. Sprzedaż Dudki za 2 mln ojro 5 .Powrót Kosy na poł roku 6. Transfer Kirma ( ? ) 7. Rozwiązanie dłuższych kontraktów z Niedzielanem , Vargą 8. Wprowadzenie na stałe kontraktów motywacyjnych . 9. Wiązanie "nie do końca pewnych zawodników" krotkimi kontraktami : Beto , Matusiak 10 . 2 MP można uznać też za jego sukces 10 największych porażek bednarza : 1. Przepłacone 700 tys ojro za Jirsaka 2. Sprawa Kokoszki . Ucieczka utalentowanego obrońcy . 3. Komedia z bramkarzami 4. Nie sprowadził żadnego dobrego napastnika . 5. Nie zostawił Kosowskiego w klubie . 6. Nie przedłużył umów z Paulistą , Zieńczukiem , Baszczyńskim . 7. Nie rozwiązał przedwcześnie umowy z Dawidowskim . 8. Zła komunikacja z partnerami / przełożonymi w klubie ( Skorżą , RN , Cupiałem, a nawet rzecznikiem prasowym ) 9 . Brak w klubie utalentowanych młodych zawodników ( jak swego czasu wchodzili do zespołu Brożki , Błaszczykowski ) pukających w drzwi pierwszej 11 . 10 .Jako dyrektor d.s. sportowych odpowiada pośrednio za odpadniecie z Levadią . kolejnosc przypadkowa |
a ja uważam że największym błędem Bednarza było odpuszczenie Lewandowskiego oraz gruuuube przepłacenie za Jirsaka który jest wart pewnie ze 100 tyś Euro.
Plusy: naściągał za darmo troche zawodników ale obrońców a Wiśle potrzeba bramkostrzelnych napastników co pokzał mecz z Levadią. Uważam ze powinien odejśc a na jego miejsce ktoś kto by dla Wisełki wyszukał takiego drugiego Stilicia a nie Jirsaka |
Boguski i tak był z Wisły wypożyczony wiec nie uważałbym tego za sukces, Kirm to sie okaże (bo może być drugim Błaszczem a może drugim Niedzielanem - w końcu Wtorek tez zagrał niezle z Sevilla), co do Diaza to nie wiem czy to jest wielki sukces, bo został sprowadzony na lewa obrone a tam sie nie sprawdzil
|
Cytat:
Ciekawych rzeczy się można tutaj dowiedzieć. Jaki tam Cristiano Ronaldo! Jirsak! |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Za zasługę Łysego można natomiast uznać przedwczesne rozwiązanie kontraktu z tym zawodnikiem. Bednarz myślał, że Wojciech Ł. w pełni zastąpi motor napędowy drużyny... dał mu nawet największy kontrakt w zespole - z perspektywy czasu widać jakiego popełnił wielbłąda. |
Cytat:
Natomiast fakt, za Małeckim jest pokoleniowa dziura. Ale to akurat chyba nie wina Bednarza, bo to może być zaległość okresu sprzed 3-4 lat. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl