![]() |
Cytat:
PS: Dalej podbijam jednak pytanko o książki o genezie apartheidu, portretach psychologicznych rasistów itp. Coś w ten deseń. |
Cytat:
Tu masz fajne streszczenie tematu (http://www.prawica.net/node/7705). A książkę polecam RPA Historia państw świata w XX wieku Gąsowski Andrzej Wydawnictwo: TRIO Jak coś to mogę odsprzedać albo wymienić na inną. Polecam od siebie taką prostą książkę ale informacji dużo można potem doczytać : Polscy patrioci, którzy uratowali Europę przed Hitlerem W. Breuer`a. Jak by ktoś się interesował historią Śląska, militariami, czy wojnami na Śląsku,szukanie skarbów, zbieranie monet to mogę polecić jakieś ciekawe tytuły a mam tego całkiem sporo i dużo unikalnych. |
Pomóżcie, mam problem z pewnym tytułem książki Agathy Christie,którą czytałem wieki temu. Pamiętam,że była tam jakaś wycieczka i siostry mieszkające w zaniedbanym domu. Kojarzy ktoś?
|
Wracam do czytania książek (wow!).
Interesują mnie głównie książki akcji, przygodowe, trzymające cały czas (lub większość) w napięciu, jakieś niespodziewane zwroty akcji. Może być sci-fi. Mam dosyć kultury plebsu. Potrafili zdupcyć nawet Kubusia Puchatka i Smerfy. |
Polecam ksiązki Alistaira MacLean'a. Sensacyjne, i w miare łatwo się czyta.
|
Stokrotne dzięki :)
|
Ostatnio czytałem Bastion Kinga, jedna z najlepszych powieści autora. Kto nie czytał to polecam. Zamówiłem sobie książkę Hoolifan - książka o Chuliganach Chelsea. Zobaczę czy dobra .
|
Za usilnymi namowami mojej dziewczyny, otwarłem książkę Terrego Pratchetta. Najpierw jedną, drugą, kolejną... Kto lubi fantasy koniecznie powinien się z tym genialnym pisarzem 'poznać'.
Polecam! |
Cytat:
Ja ze swojej strony polecam moją ulubioną książkę: "Król szczurów" Jamesa Clavella. Jest o japońskim obozie jenieckim w czasie II wojny światowej. Pewnie nie takiej tematyki szukasz, ale gwarantuję, że nie będziesz się nudził - mój koleja przeczytał ją w jedną noc (jakieś 500 stron). |
Cytat:
Dobra decyzja;) Szukasz czegoś intrygującego, więc polecam książkę Toski Lee, pt. "Diabeł.Autobiografia". Mimo banalnego tytułu, historia póki co bardzo ciekawa (jestem 60 stron przed końcem). Poniżej masz link do fragmentu oraz dodam jeszcze adres strony tej ślicznej pisarki ;) http://www.film.gildia.pl/_n_/litera...kladka-200.jpg http://www.literatura.gildia.pl/twor...-autobiografia http://www.toscalee.com/ |
Cytat:
Bardzo wszystkim dziękuje :) |
[QUOTE=pzkwr;1019049]Według mnie najlepsza to "Złote rendez-vous".
Ja ze swojej strony polecam moją ulubioną książkę: "Król szczurów" Jamesa Clavella. Jest o japońskim obozie jenieckim w czasie II wojny światowej. Pewnie nie takiej tematyki szukasz, ale gwarantuję, że nie będziesz się nudził - mój koleja przeczytał ją w jedną noc (jakieś 500 stron).[/QUOTE"] "Król szczurów" także bardzo polecam. Mimo, że nie czytam w ogóle książek wojennych to tą przeczytałem i naprawde nie żałuję. A co do MacLeana to polecam takie jak 48godzin, "na południe od Javy" czy "Komandowsi z Nawarony". Ciekawe ksiązki w stylu MacLeana ma też Ross MacDonald ("Błękitny Mloteczek"). Ja po przeczytaniu całej kolekcji domowej tych dwóch autorów wziąłem się teraz za Raymonda Chandlera. |
Marina C. Zafóna ;P
|
przypadkowo wpadła mi w rece ksiazka Wojciecha Manna - RockMann i juz 50-paru stronach smialo moge ją polecic wszystkim :) jak skoncze to postaram sie cos wiecej napisac :)
|
Polecicie mi jakiś realistyczny horror albo coś o opętaniach ale też w miarę realistyczne ? Najlepiej coś z nowości bo muszę sobie coś na gwiazdkę wybrać :)
PS. Jak ktoś siedzi w temacie to chciałbym jakąś książkę o historii Krakowa tylko nie jakaś monografia na początek coś prostego najlepiej pod kątem turystycznym. |
Cytat:
|
A mówią ze ludzie ksiązkek nie czytaja,a jak tak patrze to ten temat reguralnie na forum jest odswiezany :)
ja teraz czytam "Gre Lwa" Nelsona Demill"a sensacja ,,polecam ,fajny humor glownego bohatera ,super sie czyta. |
Cytat:
|
Ja myślę, czy nie kupić sobie książki Rok w raju - Andres Iniesta, może być niezła:D
|
Czas odświeżyć temat:-)
Jak ktoś interesuje się historią, to gorąco polecam książkę angielskiego autora o kampanii wrześniowej: David G. Wiliamson "Zdradzona Polska". Świetnie napisana przystępnym językiem historia II RP i walk we wrześniu. Polecam z dwóch względów: po pierwsze wbrew pozorom jest bardzo mało monografii o kampanii wrześniowej a po drugie warto poznać punkt widzenia kogoś z zewnątrz piszącego bez patriotycznego zadęcia. Nawet jak ktoś nie interesuje się historią powinien tą książkę przeczytać. Wszyscy dookoła to patrioci, a mało kto ma nawet podstawową wiedzę o naszej historii. Z kategorii "Gorąco nie polecam": dwie książki z serii Bellony "Historyczne bitwy": Zbigniew Wawer "Monte Cassino 1944" - suche fakty z dzienników bojowych, niesamowicie dużo niepotrzebnych szczegółów, brak szerszego tła, analizy itp Piotr Derdej "Westerplatte-Oksywie-Hel 1939" - ksiażka z tezą, autor wszędzie podkreśla tylko bohaterstwo polskich żołnierzy, nie powołując się na żadne źródła, to tylko wykład z polityki historycznej a nie książka historyczna. Wogóle ta seria Bellony jest strasznie nierówna z przewagą gniotów. |
Jeśli chodzi o Science-Fiction to tak jak ktoś wcześniej pisał Janusz Andrzej Zajdel dla mnie osobiście absolutny TOP. Każda książka wciąga od deski do deski naprawdę dobry warsztat. Do tego dla bardziej wkręconych w temat, książki szeroko analizowane pod kątem życia autora, czy też okresu historycznego mocne analogie, Bardzo Polecam!!
Do tego troche bardziej fantasy: mało znany ale w niektórych kręgach guru. Roger Zelazny -> saga Amberu, czy też Dilvish Przeklęty świetne książki. Autor w USA bardzo lubiany zwłaszcza w kręgach autorskich, często wspominany przez np R.R Martina albo Philipa K. Dicka. Więc dla fanów tej kategorii polecam, osobiście utonąłem w jego twórczości. Minusem jest stosunkowo kiepska dostępność |
David G. Wiliamson "Zdradzona Polska"
Również polecam, dobra książka i na plus, że nie jest to monografia. |
Polecam książkę "Rok 1984" George'a Orwella. Świetny opis totalitaryzmu. Zwłaszcza po rocznicy wprowadzenia stanu wojennego warto ją przeczytać. Mi osobiście świetnie się czytało, choć książka bardzo specyficzna.
|
Szukam tytułu pewnej książki. Bohaterem był chyba Francuz, syn kobiety pracującej w opiece społecznej . Mordował w Tajlandii, był chyba nurkiem (albo fotografem...), zabił swojego kolegę a potem tego nie pamiętał. Kojarzy ktoś tą książkę? Dodam,że morderca miał jakieś zaniki pamięci i sam siebie tropił.
|
Dla fanów komiksu i nie tylko: pojawił się nowy numer Wilqa, nr 16 "Vendetta brutto". Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli odjechanego i abstrakcyjnego humoru (Monte Python, Family Guy itp.). Próbki pod adresem:
www.wilq.pl Polecam szczególnie pierwsze numery. |
Szczerze polecam Millenium Stiega Larssona, a przynajmniej część pierwszą trylogii - przez dwa dni świąt przeczytałem ją w całości (ok 650 stron), co może świadczyć o tym jak bardzo historia jest wciągająca ;) Naprawdę świetnie skonstruowany kryminał, opinie z całego świata w żadnym razie nie są przesadzone. Jedna z najlepszych książek, jakie czytałem :)
|
Cytat:
|
A może mógłby ktos polecić, książki które mają za zadanie wymusić w człowieku refleksje czy Bóg naprawde istnieje, jakieś powątpiewanie w wiare itp?
|
Cytat:
Obecnie czytam Stephena Kinga "To". Książka ma ponad 1100 stron ale naprawdę dobrze się czyta. Choć jak to zwykle u Kinga dość długo zmierza ku akcji (w przecwieństwie do choćby Lovecrafta) to wciągnęła mnie strasznie. I chyba bardziej mnie przeraża ten typ horrorów niż tych H.P - L. Jak ktoś lubi się trochę wystraszyć przed snem to polecam :P |
Cytat:
"Sceptycyzm jest ćwiczeniem się w trzeźwieniu z urzeczeń" |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl