Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [28. kolejka] LEGIA Warszawa - WISŁA Kraków, sobota 08.05.2010 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7232)

Charlie 05.05.2010 20:23

Cytat:

Nie. Jeśli dobrze zrozumiałem to miało brzmieć: sędziuje Małek więc NIE wygra Wisła.
Ja (i chyba większość Wiślaków) mamy alergię na tego rozjemcę a on chyba ma na Wisłę. Tak więc to obopólne uczulenie musi podnieść gorączkę przed i w trakcie meczową.
Wisła przeważnie nie wygrywa, gdy sędziuje Małek, to fakt. Problem w tym, że sędziuje on głównie mecze z Legią i Lechem, a z oboma tymi rywalami nam nie idzie w ostatnich latach. Czy Małek przekręcił nas, gdy dostaliśmy oklep od Amici 1-4? Albo w ostatnim 0-0? W tym sezonie sędziował nam też spotkanie ze słabiutką Arką? Czyżby i tu nasza porażka była winą tego arbitra? Rok temu sędziował nam dwa mecze z Legią i również nie przypominam sobie rażących błędów. Ba, drugi mecz nawet wygraliśmy, więc jednak można. Nie twierdzę, że Małek jest wybitnym arbitrem, ale nudne jest to ciągłe narzekanie na niego, bo można z tego wywnioskować, że jesteśmy wiecznie pokrzywdzeni i fakt, że jeszcze nie mamy mistrza jest winą sędziów, a nie fatalnej gry naszych kopaczy.

fond 05.05.2010 20:28

No to jak się sprawdzi to nasze gwiazdki będą miały od razu alibi na kogo zwalić :lol: Teorie spiskowe fajna rzecz, ale może bez przesady - gramy kichę. Jakbyśmy grali jak mistrzowie to wygrywalibyśmy niezależnie od sędziów.

WISŁAZWE 05.05.2010 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fond (Post 893542)
No to jak się sprawdzi to nasze gwiazdki będą miały od razu alibi na kogo zwalić :lol: Teorie spiskowe fajna rzecz, ale może bez przesady - gramy kichę. Jakbyśmy grali jak mistrzowie to wygrywalibyśmy niezależnie od sędziów.


Dokładnie, wtedy nikt by się nie czepiał, że sędziuje Małek, wałek czy inny Rysiek z Klanu.
Dyskusja skupiłaby się na tym ile bramek strzelimy, ile strzałów oddamy, kto wyjdzie w składzie.

Ale, że gramy jak gramy przez większość sezonu to trzeba zmienić temat na sędziego, który na pewno pozbawi nas zwycięstwa.
Nic bardziej mylnego jak naszym zawodnikom będzie się chciało zapierdzielać po boisku za każdą piłką, walczyć, grać a nie stać to nawet sędzia nam nie przeszkodzi i wygramy.


A tak po za tym to 10 stron przed meczem oczom nie wierze :shock:

sq 05.05.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 893534)
Nie. Jeśli dobrze zrozumiałem to miało brzmieć: sędziuje Małek więc NIE wygra Wisła.
Ja (i chyba większość Wiślaków) mamy alergię na tego rozjemcę a on chyba ma na Wisłę. (...)
A akurat Małka obserwuję od lat i dziwnie ten gość właśnie w taki drobny sposób kręci Wisłę.

Ech.. tak sobie przeglądałem statystyki Małka i...
Cytat:

Robert Małek

2003-11-09 Polonia Warszawa 2-5 Wisła Kraków
2004-05-02 Wisła Kraków 3-1 Widzew Łódź
2004-08-07 Wisła Kraków 4-0 Polonia Warszawa
2004-09-25 Zagłębie Lubin 1-7 Wisła Kraków
2005-10-02 Wisła Płock 1-2 Wisła Kraków
2006-08-20 Wisła Kraków 2-0 Korona Kielce
2006-10-01 Legia Warszawa 1-1 Wisła Kraków
2007-05-09 Wisła Kraków 0-0 Zagłębie Lubin
2007-05-22 GKS Bełchatów 1-2 Wisła Kraków
2007-08-25 GKS Bełchatów 0-0 Wisła Kraków
2007-10-28 Wisła Kraków 1-0 Legia Warszawa
2008-04-23 Wisła Kraków 0-0 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
2008-09-14 Wisła Kraków 1-4 Lech Poznań
2008-10-26 Legia Warszawa 2-1 Wisła Kraków
2009-05-10 Wisła Kraków 1-0 Legia Warszawa
2010-03-05 Wisła Kraków 0-1 Arka Gdynia
2010-04-24 Wisła Kraków 0-0 Lech Poznań

SpoXsteR 05.05.2010 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 893560)
Ech.. tak sobie przeglądałem statystyki Małka i...

od 2008 licz.. wczesniej chocby bylo 5 Malkow to nic by nie zmienili..

sq 05.05.2010 21:22

No właśnie. Więc może jednak nie na Małka patrz tylko na Wisłę (coraz słabiej grającą?), jej skład (coraz słabszy?), jej przeciwników (coraz lepiej zorganizowanych?)...?

1q2 05.05.2010 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 893561)
od 2008 licz.. wczesniej chocby bylo 5 Malkow to nic by nie zmienili..

I co mam niby liczyć?

wislacki 05.05.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 893574)
I co mam niby liczyć?


Umiesz liczyć, licz na siebie :P

Dyskusja o sędziach bezsensu, jak nasi nie zaczną grać to żadni sędziowie im nie pomogą i na odwrót.
Tyle w temacie. Dziękuję

RAFi89 05.05.2010 22:48

Nie chcę nic mówić ale licytowanie się kto jest mniej beznadziejny już wszystko mówi o poziomie zespołów. Co by nie mówić sportowo Wisła i Legia są słabe żeby nie powiedzieć tragiczne, zwłaszcza jeśli chodzi o poczynania w ofensywie.
Natomiast jedni i drudzy o coś grają i nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów.
I albo ich to sparaliżuje i będą się tak panicznie bać przegrać że obejrzymy żenujące widowisko podsumowujące cały sezon bądź pokażą chodź trochę ambicji i zaangażowania i zobaczymy w miarę ciekawy mecz.

maciekTSW 05.05.2010 22:58

Bump...

Odpowiedź chyba jeszcze nie padła... a ja też coś słyszałem na meczu z gnaizda że za halą na parkingu telebim.. :D

SpoXsteR 05.05.2010 23:02

w sprawie telebimu
http://wislakrakow.com/forum/showpos...8&postcount=13

SlawekS 06.05.2010 08:30

Ostatnie doniesienia z Łazienkowskiej
"- Dickson był na badaniach, mięsień nie jest naderwany, a jedynie włókna są poszarpane. Czy zagra w sobotę? Mamy trzy dni, wszystko jest możliwe. Doktor Stanisław Machowski powiedział mi, że jest na to szansa - wyjaśnił trener legionistów Stefan Białas.

Szkoleniowiec Legii ma tym większy problem ze środkiem obrony, bo na uraz narzeka także zawodnik, który mógłby zastąpić Choto, czyli Pancze Kumbev. - W jednym ze starć doznał stłuczenia, ale myślę, że do meczu z Wisłą wszystko będzie w porządku - dodał Białas."

tomasz_19 06.05.2010 09:36

moja propozycja na skład Wiślaków na mecz z Legią...

Juszczyk(niestety :( ) Alvarez-Głowacki-Marcelo-Brożek P./Diaz- Łobodziński-Sobolewski-Jirsak-Małecki-Brożek-Boguski

P.S Wolę Jirsaka w środku pola bardziej niż Diaza, bo ten ostatnimi czasy jest bez formy i do tego głupio traci piłki, jest bezproduktywny, a reszta to żelazny skład( nie licząc Juszczyka), do którego zdążyłem się już przyzwyczaić...

tofik 06.05.2010 09:41

Ja bym zagrał 3 pomocnikami w środku, inaczej nas zdominują. Heniu zawsze chce ofensywną piłkę grać, ale na wyjeździe z Legią to się nigdy nie sprawdzało i dostawaliśmy w łeb ;/
Widziałbym tak:
Diaz, Sobolewski - Małecki, Ba, Łobo - Brożek. Z takim warunkiem, że Diaz tylko jeździ sankami i wyma..... kulasami gdy w odbiorze, żadnego rozgrywania czy przyjmowania piłki przez tego zawodnika. On ma latać jak hart, a po odbiorze oddać do najbliższego partnera i nie przeszkadzać :)
Niestety większość słaba lub bez formy, ale alternatywy żadnej. Ewentualnie gdyby Ba nie domagał to Mączyński. Gość ma chęć do gry, jest waleczny i ma uderzenie.

Mamba 06.05.2010 09:59

Z Brozkiem w ataku to nic nie zdziałamy,a ten mecz trzeba wygrać... Chciałbym, żeby Heniu przesunął Małego do ataku za którym grałby Ba, w środku def Sobol Diaz i skrzydła to Krim/Boguski i Łobo. Przynajmniej atak miałby szanse w końcu zaistnieć.

willow 06.05.2010 10:09

Też mi się wydaję, że więcej pożytku mielibyśmy z Małego w ataku, on jest stworzony do kombinacyjnej gry.

tofik 06.05.2010 10:11

Małecki nie strzelił bramki chyba dłużej niż Brożek. I nigdy nie grał na szpicy więc by go zjedli. Gdzie on do gry kombinacyjnej, łeb w dół i jazda :)

ero781 06.05.2010 10:58

zacznijmy od tego kto strzelił bramki piastowi...
a po drugie co macie do Patryka jak moim zdaniem on z Boguskim są najlepszymi graczami w wiślackim ataku no jeszcze jest głowa z Sobolewskim ale oni bardziej z tyłu

Arturo Qr2nów 06.05.2010 11:46

Boguski najlepszym graczem w ataku... :D
Piłka odbija się od niego jak od murzyńskiego bębna, do tego zero warunków fizycznych by móc powalczyć z Choto czy Astizem.
Głowa z Sobolem bardziej z tyłu? Mam rozumieć podwieszeni za szpicą... :>?

crazykaro 06.05.2010 12:04

Gil nam posędziuje meczyk w sobote. Wygląda na to że nie jest źle

http://www.sport.wp.pl/kat,1740,titl...wiadomosc.html

Ela 06.05.2010 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mamba (Post 893644)
Z Brozkiem w ataku to nic nie zdziałamy,a ten mecz trzeba wygrać...

Zwłaszcza, że przeciw sobie będzie miał jednego z niewielu prawdziwych profesjonalistów polskiej ligi.

Mucha niestety robi różnicę.

Przewiduję podobny scenariusz do meczu z Lechem.
Choć bardzo chciałabym się mylić.

farben 06.05.2010 12:52

Iwan: Cupiał nie wybaczy braku tytułu

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...tulu,id,t.html

Trochę z innej beczki, ale ciekawe. Iwan nie boi się mówić prawdy - nawet dla nas nieprzyjemnej. To nie jest ple, ple.

szprotson 06.05.2010 12:56

ehhh

2 lata temu na bank by było : "Cupiał nigdy nie zatrudni juz Kasperczaka"

Oczywiscie rozumiem pana Iwana. On wie ze Cupiał nie wybaczy braku tytułu, w koncu TERAZ z nim siedzi 24/h i rozmawiaja o lidze.

Cytat:

A.Iwan: Wiem po sobie, że Cupiał nie wybacza. Kasperczakowi też nie wybaczy.
a jakos mu wybaczył, skoro jest teraz naszym trenerem, wiec ... ?

Simao1 06.05.2010 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 893737)
ehhh

2 lata temu na bank by było : "Cupiał nigdy nie zatrudni juz Kasperczaka"

Oczywiscie rozumiem pana Iwana. On wie ze Cupiał nie wybaczy braku tytułu, w koncu TERAZ z nim siedzi 24/h i rozmawiaja o lidze.


a jakos mu wybaczył, skoro jest teraz naszym trenerem, wiec ... ?

Iwan raczej nie jest godny zaufania. Te słowa radzę puszczać mimochodem.

Jeśli chodzi o mecz Wisły z Legią, to już tylko 2 dni dzielą nas od przekonania się, czy nasza drużyna będzie zdolna do wydarcia trzech punktów na Ł3. Ciekawa jest jedna rzecz (z oficjalnej):

Cytat:

Wracając do poszukiwań składu na mecz z Legią: praktycznie w trakcie każdej gry treningowej drużyna była ustawiana inaczej. Zawodnicy zmieniali się zespołami, ale i pozycjami na boisku. Największa konkurencja o miejsce w składzie będzie chyba na środku pomocy. O miejsce obok raczej pewnego wyjściowej jedenastki Radosława Sobolewskiego walczą Tomas Jirsak, Junior Diaz, Issa Ba, Krzysztof Mączyński i Łukasz Garguła. Otwarta pozostaje też kwestia obsady skrzydeł. Andraż Kirm był na przykład próbowany dziś zarówno po prawej jak i lewej stronie boiska.
Garguła i Mączyński raczej nie wchodzą w grę z wiadomych względów. Zastanawiam się tylko, czy Heniu nie będzie za bardzo kombinował, bo schemat najlepszej jedenastki meczowej może okazać się jednym, wielkim eksperymentem.

palladynTS 06.05.2010 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skipper (Post 893527)
To cie ktoś w niezłego ..uja robi.

Sędzią meczu ma być według PS Paweł Gil.




Wydaje mi się, czy za podawanie takich informacji czy też słynnych inf. telelfonicznych/sms-owych rozdawane są bany czasowe
?


Zwracam honor.Tym razem cynk okazał się nietrafiony ws.Małka,jednakże kolego rozdawanie banów to jedno,a to kim jesteś... i jak sie zachowujesz... to drugie.
W miejsca wielokropków wpisz sobie nazwy zwierząt domowych.
Masakra.
U nas na takich mówi się podpierdalacz?konfident?...wybierz sobie.
Co do meczu.
Największe obawy mam co do występu Juszczyka.Co prawda nie spodziewam się jakichś huraganowych ataków legionistów,ale faktycznie interwencje Mario w porównaniu do Juha są jak jazda beemką do podróży trabantem.
Chciałbym żeby od początku zagrał Kirm,może w końcu by mu poszło tak jak tego oczekujemy.
Jestem optymistą mimo wszystko.0-2 do przodu!!

Markus 06.05.2010 15:02

Mimo problemów, słabej gry, braku charakteru, wierzę, że Wisła może wygrać na Łazienkowskiej. Problem polega jednak na tym, czy Kasperczak zdoła przekonać ten zmanierowany zespół minimalistów bez przywódcy, by też w to uwierzył i zawalczył ze wszystkich sił. Bo tu już nie będzie chodziło tylko o zablokowanie przeciwnika jak w meczu z Lechem. To musi chodzić o zwycięstwo.

Nie sposób w tym momencie nie wracać do osoby Kosowskiego, tego co dawał drużynie, a czego już nie ma - czy przykładowo ktoś z Was wyobraża sobie, że podrażniony ambicjonalnie, przyparty do muru i w...ny na przeciwników Kosa pozwoliłby Brożkowi stać spokojnie z podpartymi bokami? Zaraz pogoniłby go podaniami, a gdyby ów zaczął mu machać rękami i stroić swe miny, dostałby porządny opier...ol i został natychmiast ustawiony do pionu. Tak samo Małecki za niechluje "zawiesinki", Kirm za grę na alibi, Boguski za przyjęcie piłki z odskoczeniem jej na 10 metrów... itd. itp.A najważniejsze - że wszyscy posłuchaliby, to działało, Kosa miał tą siłę charyzmy i autorytetu.

Tego właśnie strasznie w dzisiejszej Wiśle brakuje. Mentalnie i wolicjonalnie ta drużyna jest najsłabsza od lat. I nie ma gwiazd, które mogłyby umiejętnościami powyższy brak zniwelować.

madziar 06.05.2010 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palladynTS (Post 893788)
Największe obawy mam co do występu Juszczyka.Co prawda nie spodziewam się jakichś huraganowych ataków legionistów,ale faktycznie interwencje Mario w porównaniu do Juha są jak jazda beemką do podróży trabantem.

no a skoro Pawełek to jest takim trabantem przy bmw Muchy, to co dopiero taki Juszczyk przy Muszce?:P moze jest kolpakiem?;-)

luke_g 06.05.2010 15:15

Daję słowo, że....
jeśli wygramy mecz z Legią i zdobędziemy Mistrzostwo, to przyjdę boso na rynek je świętować albo na pierwszy mecz następnego sezonu przy Reymonta... :)

luke_g 06.05.2010 16:41

I tak przegramy.

fst 06.05.2010 16:48

Zarejestrowałeś się tylko po to, żeby to powiedzieć?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl