Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Olimpiada letnia - PEKIN 2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4589)

Vinci 17.08.2008 14:04

Turniej w którym wystąpił Kołecki był cholernie ciekawy. Widać było, że nikt tam nie miał wątpliwości po co przyjechał. Szczególnie Ci, którzy po zaliczeniu swojej kolejki padle na matę pod wpływem skurczów czy urazów... niesamowite...

_gilardino_ 17.08.2008 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 586728)
może Jędrusiński w biegach, Leszek Blanik w gimnastyce, może Ania Jesień, a kto wie co pokażą nasze dwie chińskie tenisistki stołowe..

:lol: Jedrusinski jak awansuje do 2 rundy to będzie sukces,tenisistki też nie mają najmniejszych szans.
Za to niewymieniłeś 3 osad kajakowych,Klepackiej i pięcioboistek

Aro1234 17.08.2008 14:45

Klepacka jest obecnie bodaj 12. w generalce, więc średnio zachwyca. O pięcioboistkach nie wspomniałem, bo jakoś średnio w nie wierzę... Pożyjemy zobaczymy. W zapaśniczkę i szpadzistów też nikt nie wierzył... ;]

Illargui 17.08.2008 14:49

Jeliński złoty, mimo choroby

Złoty medal czwórki podwójnej był szczególny dla Michała Jelińskiego, któremu lekarze nie dawali już szans na uprawianie sportu, ze względu na poważną cukrzycę. Na podium polski wioślarz płakał jak dziecko. Był to jeden z najbardziej poruszających momentów igrzysk.

Polacy świetnie wystartowali. Na połowie dystansu prowadzili na z sekundą przewagi, na 500m przed metą Włosi tracili do naszych wioślarzy już dwie sekundy. Pod koniec przyspieszyli Włosi i Francuzi, ale nie mieli już szans na dogonienie naszych. Z czasem 5:41,33 pewnie zdobyli złoty medal.

Z sukcesu cieszyli się oczywiście wszyscy. Olimpijskie złoto ma specjalną wymowę dla Michała Jelińskiego, który w 2003 roku dowiedział się o swojej chorobie. Na podium Jeliński wyszedł z oczami pełnymi łez. Jeszcze jakiś czas temu lekarze nie dawali mu szans na kontynuowanie kariery. Na Polaka choroba spadła całkiem niespodziewanie.

- Najpierw zauważyłem, że czasem czuję się nieswojo, często jestem zmęczony. Potem zacząłem gwałtownie chudnąć, ale jeszcze czekałem. Pojawiały się wyniki poza normą, ale lekceważyłem je. Wreszcie, kiedy właśnie walczyłem o start w Atenach, sportowy lekarz mi na to nie pozwolił [potem dał warunkową zgodę]. Kazał dokładnie się przebadać. Wtedy wyszło, że cierpię na cukrzycę, że trzustka jest już tak zniszczona, że przez całe życie będę musiał sobie wstrzykiwać insulinę - przyznał wioślarz.

Mimo tego Jeliński nie poddał się. Rocznie liczba zastrzyków, które wykonać musi to 2000 - 2004.

- Byłem oszołomiony. Nie wiedziałem, co ze mną będzie. Wioślarstwo było moim życiem i nie wyobrażałem sobie, jak to będzie bez niego. Pierwszy lekarz był zdziwiony, że w ogóle pytam, czy mogę trenować z cukrzycą. Zrobił taką dziwną minę i powiedział zniechęcająco: odradzałbym. Teraz wiem, że cukrzykiem był też mój idol Steven Redgrave, mistrz olimpijski w wioślarstwie na pięciu igrzyskach - powiedział Jeliński.

W niedzielę wioślarz pokazał, że choroba może wprawdzie jest ograniczeniem, ale nie jest przeszkodzą nie do przeskoczenia. We wspaniałym stylu zdobył z kolegami z drużyny złoto olimpijskie udowadniając tym samym, że polska czwórka podwójna, słusznie została wybrana najlepszą osadą świata.

http://www.sport.pl/sport/1,92424,55...o_choroby.html


Tylko podziwiać za charakter ...

SZYMEK_TSW 17.08.2008 14:59

Typowałem ponad 10 medali i licze że tak będzie, stawiam ze jakies 12 ;] duzo lepiej niz w Atenach mimo klęski "pewniaków" pływaków czy florecistek. Jutro kolejne 2/3 wpadną (Blanik, Pyrek/Rogowska, Dołega) a mamy jeszcze kajakarzy, duet Kusznierewicz/Życki, Piłkarzy Ręcznych którym bardzo kibicuje no i jakies niespodzianki ;]

St@chu 17.08.2008 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 586807)
Typowałem ponad 10 medali i licze że tak będzie, stawiam ze jakies 12 ;] duzo lepiej niz w Atenach mimo klęski "pewniaków" pływaków czy florecistek. Jutro kolejne 2/3 wpadną (Blanik, Pyrek/Rogowska, Dołega) a mamy jeszcze kajakarzy, duet Kusznierewicz/Życki, Piłkarzy Ręcznych którym bardzo kibicuje no i jakies niespodzianki ;]

Do jutrzejszego dnia dodałbym jeszcze tak nieśmiało Marka Plawgo...

Mimo ostatniej kontuzji awansował do finału i jako zdaje się aktualny vicemistrz świata nie jest bez szans na podium.

kaelowiec 17.08.2008 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Illargui (Post 586799)
Jeliński złoty, mimo choroby

Złoty medal czwórki podwójnej był szczególny dla Michała Jelińskiego, któremu lekarze nie dawali już szans na uprawianie sportu, ze względu na poważną cukrzycę. Na podium polski wioślarz płakał jak dziecko. Był to jeden z najbardziej poruszających momentów igrzysk.

Polacy świetnie wystartowali. Na połowie dystansu prowadzili na z sekundą przewagi, na 500m przed metą Włosi tracili do naszych wioślarzy już dwie sekundy. Pod koniec przyspieszyli Włosi i Francuzi, ale nie mieli już szans na dogonienie naszych. Z czasem 5:41,33 pewnie zdobyli złoty medal.

Z sukcesu cieszyli się oczywiście wszyscy. Olimpijskie złoto ma specjalną wymowę dla Michała Jelińskiego, który w 2003 roku dowiedział się o swojej chorobie. Na podium Jeliński wyszedł z oczami pełnymi łez. Jeszcze jakiś czas temu lekarze nie dawali mu szans na kontynuowanie kariery. Na Polaka choroba spadła całkiem niespodziewanie.

- Najpierw zauważyłem, że czasem czuję się nieswojo, często jestem zmęczony. Potem zacząłem gwałtownie chudnąć, ale jeszcze czekałem. Pojawiały się wyniki poza normą, ale lekceważyłem je. Wreszcie, kiedy właśnie walczyłem o start w Atenach, sportowy lekarz mi na to nie pozwolił [potem dał warunkową zgodę]. Kazał dokładnie się przebadać. Wtedy wyszło, że cierpię na cukrzycę, że trzustka jest już tak zniszczona, że przez całe życie będę musiał sobie wstrzykiwać insulinę - przyznał wioślarz.

Mimo tego Jeliński nie poddał się. Rocznie liczba zastrzyków, które wykonać musi to 2000 - 2004.

- Byłem oszołomiony. Nie wiedziałem, co ze mną będzie. Wioślarstwo było moim życiem i nie wyobrażałem sobie, jak to będzie bez niego. Pierwszy lekarz był zdziwiony, że w ogóle pytam, czy mogę trenować z cukrzycą. Zrobił taką dziwną minę i powiedział zniechęcająco: odradzałbym. Teraz wiem, że cukrzykiem był też mój idol Steven Redgrave, mistrz olimpijski w wioślarstwie na pięciu igrzyskach - powiedział Jeliński.

W niedzielę wioślarz pokazał, że choroba może wprawdzie jest ograniczeniem, ale nie jest przeszkodzą nie do przeskoczenia. We wspaniałym stylu zdobył z kolegami z drużyny złoto olimpijskie udowadniając tym samym, że polska czwórka podwójna, słusznie została wybrana najlepszą osadą świata.

http://www.sport.pl/sport/1,92424,55...o_choroby.html


Tylko podziwiać za charakter ...

insulina to obok hgh najsilniejszy anabolik ciekawe jak sie przpisy mają do tego , czy jak ktos ma 'papier' ma warunkową zgode ?

_gilardino_ 17.08.2008 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 586797)
Klepacka jest obecnie bodaj 12. w generalce, więc średnio zachwyca. O pięcioboistkach nie wspomniałem, bo jakoś średnio w nie wierzę... Pożyjemy zobaczymy. W zapaśniczkę i szpadzistów też nikt nie wierzył... ;]

Nie 12 tylko 8 to po pierwsze a po drugie dzis zajęła 1 i 2 miejsce bo były dobre warunki dla niej jak sie utrzyma wiatr to ma wielkie szanse na medal.Zostały jeszcze 4 wyscigi i medalowy wktórym punkty sa licozne podwojnie a najgorszy wynik niebędzie liczony więc Zośka tutaj zyska bo miala wpadke w postaci 17 miejsca

Gucio25 18.08.2008 00:36

piękny polski dzień za nami.
oby to był też polski poniedziałek, też nieśmiało liczyłbym na Marka Plawgę, a Dołęga, Blanik i Pyrek chyba - jeśli zdobędą medale - będzie świetnie, w końcu te igrzyska zaczynają wyglądać bardziej kolorowo. ;)

63624 18.08.2008 07:53

Nasi siatkarze zaczęli ten dzień bardzo dobrze. Coś Rosjanie nie mają do nas szczęścia...:D

Illargui 18.08.2008 08:10

Kapitalny mecz!!! Nie pamiętam drugiego meczu, w którym Polacy zagrali tak dobrze,:-D , świetny prognostyk przed ćwierćfinałem. Jeśli zagrają podobnie, to tylko współczuć przeciwnikowi:)

w0lno. 18.08.2008 10:55

Ehh... że akurat dzisiaj musiałem zaspać :/ Dotychczas wszystkie mecze oglądałem, nawet ten z Egiptem, a tu masz 'kapitalny mecz' i lipa.
Czytając wypowiedzi po meczu można wywnioskować, że nasi dzisiaj bombardowali przeciwnika zagrywką, prawda to?

Wszystkie dzisiejsze pojedynki, w których mamy szanse na medal akurat muszą rozgrywać się w jednej godzinie. Szkoda...

nowy_piotrek 18.08.2008 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 587167)
Ehh... że akurat dzisiaj musiałem zaspać :/ Dotychczas wszystkie mecze oglądałem, nawet ten z Egiptem, a tu masz 'kapitalny mecz' i lipa.
Czytając wypowiedzi po meczu można wywnioskować, że nasi dzisiaj bombardowali przeciwnika zagrywką, prawda to?

Rosjanie lepiej od nas serwowali, ale i tak byl to nasz najlepszy mecz jesli chodzi o zagrywke na igrzyskach. Do tego sporo nadrabialismy obrona. Kilka punktow (staje sie to juz tradycja) zdobylismy w ustawieniu z Zagumnym na zagrywce. Dobrze grali rezerwowi do tej pory - Mozdzonek i Wika.

Aro1234 18.08.2008 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 586791)
:lol: Jedrusinski jak awansuje do 2 rundy to będzie sukces


No faktycznie... Ale ten Jędrusiński cienki! LEDWO LEDWO awansował do 2.rundy...:lol:
Myślę, że finał jest spokojnie jego zasięgu.


Fajnie w kajakach dziś poszło. Teraz trzymać kciuki za tyczkarki, Blanika i panów silnych - Dołęga 1 i Dołęga 2. :)

St@chu 18.08.2008 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 587186)
No faktycznie... Ale ten Jędrusiński cienki! LEDWO LEDWO awansował do 2.rundy...:lol:
Myślę, że finał jest spokojnie jego zasięgu.

Finał może i tak, ale to dla niego raczej szczyt marzeń, a wcześniej wymieniałeś go jako kandydata do medalu. Kiedyś zdaje się że to był finał olimpijski Urbaś pobiegł chyba jaki pierwszy biały poniżej 20 sekund... a mimo to i tak był pod koniec stawki... Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawie ale chyba taki wynik dał mu 8 miejsce. A Jędrusińskiemu daleko jeszcze do takiego wyniku...

No cóż...

Co do dzisiejszego dnia... To oby Mariusz Dołęga dał radę, to samo tyczy się Blanika... należy mu się taki sukces na koniec kariery, najbardziej martwie się o tyczkarki bo tam poziom bardzo się wyrównał, a nasze stoją w miejscu lub cofają się wręcz jak Rogowska. No i ciekawe jak zagrają ręczni... Zwycięstwo może być złe i porażka może być zła... Jedno może oznaczać Niemców w ćwierćfinale, a drugie Duńczyków... Ciężko wyczuć co jest dla nas lepsze... Jest jeszcze Plawgo i mimo kontuzji przed IO wierze że stać go tutaj na podium.

Stone Island 18.08.2008 12:50

Wielka szkoda tego Dołęgi !! Zal mi go serio...

Za to Rosjanowi sie udało 20-latek nieźle !!

e 18.08.2008 13:04

BRAWO Lesiu!!

_ukoL 18.08.2008 13:05

Brawo Blanik!! Mamy złoto! :-)

hoolifan 18.08.2008 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 587234)
Brawo Blanik!! Mamy złoto! :-)


Ogromne gratulacje !! 7 nasz medal !!

Należy mu się za te wszystkie starty, w których bardzo mało mu zawsze brakowało do złota !

w0lno. 18.08.2008 13:07

Bardzo się cieszę. Tak jak Jemu należy się ten medal to...
BRAWO BLANIK!!

Jeszcze tylko tyczkarki i Dołęga ;]
Poniedziałek też będzie dla nas

E: Kołecki komentuje podnoszenie ciężarów. Może to przyniesie nam szczęście :)?

Jakby ktoś nie wiedział - lekkoatletyka jest transmitowana na TVP Info

joshi 18.08.2008 13:09

Rewelacja,
Brawa dla Blanika

kreseq 18.08.2008 13:10

Robert prawie...czekamy na nastepnego, tutaj bedzie medal :)

Gratulacje dla Blanika!!! Takie zakonczenie kariery....cudownie.

Taki jaj to ja dawno nie widzialem....szkoda :(

e 18.08.2008 13:37

kuzwa mac.. szkoda.

za ile jest jakas walka Polakow o medale?
czy to dzisiaj na tyle?!

hoolifan 18.08.2008 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 587238)
Robert prawie...czekamy na nastepnego, tutaj bedzie medal :)

Gratulacje dla Blanika!!! Takie zakonczenie kariery....cudownie.

Taki jaj to ja dawno nie widzialem....szkoda :(

Niestety... A wilekie miał szanse

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 587243)
kuzwa mac.. szkoda.

za ile jest jakas walka Polakow o medale?
czy to dzisiaj na tyle?!


tyczka za chwile
pyrek i rogowska na tvp info

St@chu 18.08.2008 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 587243)
kuzwa mac.. szkoda.

za ile jest jakas walka Polakow o medale?
czy to dzisiaj na tyle?!

Szansa a nawet dwie w skoku o tyczce i Marek Plawgo o 16 w biegu na 400m przez płotki

sandomingo 18.08.2008 13:48

Fantastyczny Blanik, wielkie gratulacje!
Tylko on spośród faworytów wytrzymał nerwowo i skoczył swoje.
Piękne ukoronowanie kariery...Brawo Leszek!!!
Po raz kolejny żal bierze że prawdziwi mistrzowie tacy jak on zarabiają ułamki tego co przeciętni ligowi kopacze...

Dołęga przegrał niestety w rwaniu, psychika chyba troszkę mu siadła a poza tym idiotyczna decyzja trenerów o drugim podejściu do 228 kg, kto to wymyślił??? Przecież ten ciężar nic mu nie dawał, nie trzeba być trenerem żeby to wiedzieć, wystarczy umieć liczyć... jaja totalne.
Tym większy szacunek dla Kołeckiego, który podobnie jak Dołęga zmagał się z kontuzją!

Pyrek na razie skacze bardzo dobrze, może powalczy o brąz.

SZYMEK_TSW 18.08.2008 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 587250)
Dołęga przegrał niestety w rwaniu, psychika chyba troszkę mu siadła a poza tym idiotyczna decyzja trenerów o drugim podejściu do 228 kg, kto to wymyślił??? Przecież ten ciężar nic mu nie dawał, nie trzeba być trenerem żeby to wiedzieć, wystarczy umieć liczyć... jaja totalne.

Szkoda szkoda bo tam było takei zamieszanie i niby Kołecki gadał ze 231, wtedy byłoby to naprawde świetne posunięcie bo ruscy musieli ostro wyżej podnośić, no ale cóz szkoda 200 i 201 w rwaniu, tam stracił srebro bo złoto dziś poza zasięgiem całkowicie.

hoolifan 18.08.2008 14:15

co ta pyrek zrobiła?

St@chu 18.08.2008 14:17

Dołęga trochę mnie zawiódł, ale chyba przegrał medal nie tyle z rywalami, co z kontuzją. Szkoda, szkoda...

Co do Rogowskiej to jak najbardziej spodziewałem się, że tak to się skończy w jej wypadku. A Monika Pyrek jak zwykle na wielkich imprezach wysiadła psychicznie w kluczowym momencie. Szkoda tej dziewczyny bo za cały przekrój kariery należał jej się choć brąz na olimpiadzie.

Jeszcze Marek Plawgo... Będzie ciężko, ale ma moim zdaniem szanse, żeby coś zamieszać...

miki2006 18.08.2008 14:18

i co już koniec? ani Pyrek ani Rogowska ? .... :shock:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl