Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

spirit 29.10.2008 13:23

Stefan jest do wzięcia :rotfl:

pan_premier 29.10.2008 13:27

jeszcze jeden taki żart, a jeden z drugim będzie tylko przeglądać forum najbliższe dwa lata













:lol:

saklak1906 29.10.2008 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Perek (Post 620975)
Skorża to fajny, młody i zdolny trener, ale w tym sezonie przegrywa na razie wszystko najważniejsze. Odpadł z Pucharu Uefa, gdzie Tottenham był do pokonania. W lidze przegrał dwa prestiżowe mecze z Lechem i Legią oraz zremisował derby. Jak dziś nie pokona Górnik to Cupiał może nie wytrzymać

Ale chyba Cupial i RN zdali sobie sprawe ze to ONI zawali te mecze ograniczajac srodki na transfery. To nie wina Skorzy ze nie ma kim grac.

SiLenT 29.10.2008 13:45

Spokojnie wszystko będzie dobrze, nasza WISEŁKA wygra dzisiaj mecz, Skorża musi z nami zostać ponieważ jest najlepszy. Nie wyobrażam sobie aby teraz Wisła miała mieć innego trenera, wielu ludzi w niego wątpi ponieważ przegrywa prestiżowe mecze - te czasy już za kilka dni mina i będzie wszystko ok. Zamiast krytykować WSPIERAJCIE.

1q2 29.10.2008 14:03

Przeca wspieramy - tak dobrej prasy na forum to od czasow Kaspra nie mial zaden trener a ze tez pozwalamy sobie na krytyke to chyba dobrze;)
Mecz dzisiejszy wygrac trzeba.Zebralo sie ostatnimi czasy pare preteksow i dobrze by bylo gdyby narazie nie pojawialy sie kolejne.
Licze na zmiany i ofensywne ustawienie.
Tu trzeba przekonujacego zwyciestwa - pamietajmy ze Kasperczak to dla Bossa wrog nr 1 i musi go dzis miec na tacy.

3rider 29.10.2008 14:20

Chyba nikt nie mysli na powaznie na ta chwile o zluzowywaniu Skorzy. Ale fakty sa takie jak niektorzy krytycznie tutaj pisza. 4 porazki z Legia od czerwca (w tym dwa finaly), odpadniecie ze slabym TT, kleska z Lechem (1:4).

Nie mamy co prawda tak szerokiej i wyrownanej kadry jak Legia i Lech (na lawce maja Grzelaka czy Reissa, a my ... Dawidowskiego, bo komus spieszno bylo pozbywac sie Paulisty bez znalezienia nastepcy), ale do tej pory atutem Wisly byl rozmach w grze, walecznosc, agresja, zadziornosc. Tym wygrywalismy mistrzostwo. Teraz gramy w ten sposob co czwarty mecz, najczesciej po ciezkich porazkach. Gdzies ten rozmach w grze prsynal przy przechodzeniu z 1-4-4-2 (jesien 2007) na 1-4-5-1 (wiosna 2008)

ps. irytacji BC wcale sie nie zdziwie, mi do tej pory nie minal TT, a kolejne porazki z Legia tez sa juz irytujace

firstborn 30.10.2008 15:53

Cytat:

Skorża: Chcą nas zdestabilizować

Autor informacji: Michał Białoński
Czwartek, 30 października (09:39)


Po meczu 1/8 Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze szkoleniowiec Wisły Kraków Maciej Skorża w rozmowie z naszym portalem odniósł się do spekulacji prasowych, jakoby miał być zwolniony. Dziękuje też kibicom za votum zaufania.
- Generalnie w rozmowach z moimi przełożonymi nie pojawia się temat zwolnienia mnie. To jest temat, który wywołują media. Być może ktoś specjalnie robi taką otoczkę, żeby wywrzeć na klub taką presję, bo jest to dobrze, że będzie klub zdestabilizowany, bo zawodnicy zaczynają myśleć o tym, co się stanie - powiedział nam Maciej Skorża. - Natomiast ja nie dostałem takiego ultimatum: "Jak przegrasz z Górnikiem, to cię nie ma".

Kilkutysięczny tłum wrzeszczał: "Maciej Skorża!" i "Jesteśmy z Tobą!". - Każdy trener w takim momencie czuje się dowartościowany, dzięki kibicom dostałem dodatkowego bodźca do pracy - dziękował fanom Wisły Maciej Skorża. Trener ucieszył się też z pierwszej bramki w sezonie, jaką strzelił Marek Zieńczuk. Skorża nie chciał się zgodzić z tezą, że "Zieniu" przeżywał kryzys. - Gdybyśmy przeanalizowali wszystkich bocznych pomocników w tym kraju, to by się okazało, że z Markiem jest wszystko w porządku. Marek stał się ofiarą własnego sukcesu, bo w zeszłym sezonie zdobył 16 bramek i 12 asyst. Teraz, po golu w meczu z Górnikiem ciśnienie z niego zejdzie i ten jego pech w sytuacjach podbramkowych musi się odwróć.

źródło: www.interia.pl

Wojtas 30.10.2008 16:55

Jest nawet nagranie wideo

Kibice Wisły nie pozwolą ruszyć Skorży!

http://sport.interia.pl/news/nie-mog...skorzy,1202936

jerry.lii.lewis 31.10.2008 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 620930)
Jirsak za Cantoro, Diaz z Małym na skrzydłach a Boguś z Brożkiem w ataku. Tak też byłoby dobrze :)

Przecież to zupełnie inni piłkarze, inne predyspozycje, a za tym inne zadania. Mauro ma rozbijać akcje na środku (razem z Sobolem) i głównie z tego jest rozliczany, a Tomas się do tego zupełnie nie nadaje -> za mały z za dużym ciągiem na bramkę; w środku zostałaby po nim tylko dziura - albo zapędziłby się pod pole karne albo przebiegliby się po nim przeciwnicy.
Skorża nie ma tu wielkiego pola manewru, bo domaganie się Baretto, o którym właściwie nic nie wiadomo jak gra obecnie, za Mauro jest pomysłem dość ryzykownym, a zamiana tylko po to, żeby Mauro nie grał jest dla odmiany pomysłem dość głupim.

Lemoniadowy Joe 31.10.2008 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 621861)
Przecież to zupełnie inni piłkarze, inne predyspozycje, a za tym inne zadania. Mauro ma rozbijać akcje na środku (razem z Sobolem) i głównie z tego jest rozliczany, a Tomas się do tego zupełnie nie nadaje -> za mały z za dużym ciągiem na bramkę; w środku zostałaby po nim tylko dziura - albo zapędziłby się pod pole karne albo przebiegliby się po nim przeciwnicy.

a co to gramy z Barceloną że mamy sie bać postawić na jednego ofensywnego piłkarza więcej kosztem defensora i jeszcze jedna uwaga tak jak Jiraskowi można zarzucić słabą gre w defensywie to Cantoro słabą gre w ofensywie a to jest trochę dziwne skoro kiedyś byl stricte ofensywnym graczem, Sobolewski jakoś daje rade w ofensywie

Cantoro ma rok na udowodnienie że warto z nim przedłużyć kontrakt ale fajnie jak by to nie odbywało sie kosztem Jiraska który może też potrzebuje takiego komfortu grania w pierwszej "11" jak ma Cantoro i Łobodziński niezależnie od formy jaka prezentują

podobnie sprawa sie ma z Małeckim bo widać że chłopak ma tzw. smykałkę do gry i potencjał na przynajmniej drugiego Boguskiego

1q2 31.10.2008 13:00

No wlasnie jerry.....nie sadzisz ze 2 defensywnych pomocnikow to troche za duzo?
Pozatym to 'rozbijanie akcji w srodku' to chyba tez zbytnio Cantoro nie wychodzi.

tofik 31.10.2008 17:48

Ja nie zapomniałem jak Jirsak jeździł wślizgami z Barcą Beitarem czy Tottenhamem. O jego odbiór jestem zupełnie spokojny.

3rider 02.11.2008 00:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 621895)
No wlasnie jerry.....nie sadzisz ze 2 defensywnych pomocnikow to troche za duzo?
Pozatym to 'rozbijanie akcji w srodku' to chyba tez zbytnio Cantoro nie wychodzi.

Jesli grasz dwoma ofensywnie nastawionymi skrzydlowymi to musisz miec dwoch defensywnych pomocnikow w srodku, tym bardziej ze Boguski gra raczej 3/4 napastnika i nie wraca sie zbyt czesto na swoja polowe. Moja uwaga do drugiej linii; powinnismy wiecej strzelac z dystansu (skrzydlowi jak i srodkowi def. pomocnicy).

Na marginesie tego watku, teraz kazdy mecz jest wazny dla Skorzy. Musi pokazac, ze panuje nad sytuacja, wie jak wyjsc z pewnych potkniec. Na poczatku jego kariery w Wisle szlismy jak burza i wszystko sie dobrze ukladalo, ale prawdziwy egzamin jest teraz kiedy pojawiaja sie trudniejsze momenty. A mecz to tylko 90min, trzeba w tym czasie dac z siebie wszystko, tu nie ma czasu na lekcewazenie, spacerki, rozkladanie rak.

HEDu 02.11.2008 09:31

A jest w ogole cos takiego jak defensywni skrzydłowi ? Raczej nie. Ofensywnych też nie mamy, mamy próbujących. Jesli grasz 2 defensywnymi to musisz mieć piekielnie mocne skrzydła, bo przez środek pola nic nie kreujemy.

Lemoniadowy Joe 02.11.2008 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 622425)
Jesli grasz dwoma ofensywnie nastawionymi skrzydlowymi to musisz miec dwoch defensywnych pomocnikow w srodku,.

problem polega na tym że to co czesto prezentuja nasi skrzydłowi trudno nazwac ofensywnym nastawieniem :) i dlatego 1 kreatywny zawodnik zamiast defensywnego nie zaszkodzi a biorąc pod uwagę jak dobrych mamy obrońców nie wiem czego sie tu bać

AYALA 02.11.2008 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 622446)
A jest w ogole cos takiego jak defensywni skrzydłowi ? Raczej nie. Ofensywnych też nie mamy, mamy próbujących. Jesli grasz 2 defensywnymi to musisz mieć piekielnie mocne skrzydła, bo przez środek pola nic nie kreujemy.

kilka lat temu mieliśmy jak to piszesz piekielnie mocne skrzydła (Uche-Kosa) ale też i środek był ofensywny bo grał tam Szymek.Cała nadzieja w Jirsaku że zacznie częściej rzucac takie prostopadłe piłki jak kiedyś Mirek.Co do defensywnych skrzydłowych to takim jest uważam Diaz, bo potrafi i bronic i całkiem nieźle atakowac.

nesta 02.11.2008 15:30

Dotykacie najpowazniejszego problemu Wisly. Mianowicie obecnego ksztaltu linii pomocy.
Albo mamy mocny, ofensywny, kreatywny srodek albo defensywny z super skrzydlowymi. U nas nie ma ani tego ani tego stad gra wyglada jak wyglada.

HEDu 02.11.2008 15:51

Diaz nie jest skrzydlowym, on wystepuje tam tylko dlatego ze nie mamy nikogo lepszego, a jest raczej wolnym, jakby topornym zawodnikiem :> mimo wszystko coraz lepszym technicznie, ale gra jak lewy obronca, mało dosrodkowan, zero dryblingu, bardziej jest to cofniety skrzydłowy, niz defensywny skrzydłowy, on nie napedza wcale druzyny tylko jej pomaga, bardziej niz np Zienczuk ktorego nie widac.

1q2 03.11.2008 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 622425)
Jesli grasz dwoma ofensywnie nastawionymi skrzydlowymi to musisz miec dwoch defensywnych pomocnikow w srodku, tym bardziej ze Boguski gra raczej 3/4 napastnika i nie wraca sie zbyt czesto na swoja polowe. Moja uwaga do drugiej linii; powinnismy wiecej strzelac z dystansu (skrzydlowi jak i srodkowi def. pomocnicy).

Na marginesie tego watku, teraz kazdy mecz jest wazny dla Skorzy. Musi pokazac, ze panuje nad sytuacja, wie jak wyjsc z pewnych potkniec. Na poczatku jego kariery w Wisle szlismy jak burza i wszystko sie dobrze ukladalo, ale prawdziwy egzamin jest teraz kiedy pojawiaja sie trudniejsze momenty. A mecz to tylko 90min, trzeba w tym czasie dac z siebie wszystko, tu nie ma czasu na lekcewazenie, spacerki, rozkladanie rak.

Co do drugiej czesci to sie zgadzam ,no i przyznam sie ze trener mnie pozytywnie zaskoczyl i co wazniejsze, zmiennicy Lobo,Zienia i Maura zagrali calkiem dobrze.

Natomiast co do czesci pierwszej to moglbym zapytac, a kto tak sadzi?Oprocz Ciebie oczywiscie.I kto tak gra?
Moze by to i bylo racjonalne wyjscie, ale w przypadku gdy skrzydla Lobo/Zieniu spelnialy by swoja role.
W zespole gdzie 2 dotychczasowych skrzydlowych ma statystyki - 11 meczow - 0 goli i 1 asysta - stawianie do tego jeszcze 2 defensywnych srodkowych pomocnikow to czyste samobojstwo, na ktore niestety trener do pewnego momentu sie decydowal.

leszekm 06.11.2008 07:55

A dziennikarze widzą już Smudę za Skorżę:

Zimowa roszada trenerska: Smuda zamieni się ze Skorżą
http://polskatimes.pl/sport/pilkanoz...orza,id,t.html

tomorow 06.11.2008 08:18

pfff... Łapy precz od Skorży!

4fan_player 06.11.2008 08:23

Ja .......e! W****ia mnie to już wszystko! To co te media wymyślają to się w głowie nie mieści! Trzeba coś z tym zrobić. Moim zdaniem najlepsza byłaby jednoznaczna deklaracja naszego prezesa na ten temat. Bo to już jest przesada. Jeszcze raz powtórzę że obecnie nie widzę w Polsce trenera który mógłby zastąpić Maćka.

AYALA 06.11.2008 08:57

jakby Wisła pod wodzą Smudy miała grac tak jak za pierwszym pobytem Franza przy R22 to bym sie nie pogniewał ( mistrzsotwo 1999 z 17 punktami przewagi nad drugim Widzewem) .Problem w tym że tamta Wisła była znacznie mocniejsza kadrowo od obecnej, no i nie było takiej konkurencji w lidze jak teraz.Skorża to jest najlepsze rozwiązanie z możliwych , chociaż znajac Pana Cupiała wszytsko jest możliwe

arti 06.11.2008 09:09

odp... się od Skorży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jakby dostał takie wzmocnienia jak Smuda to bylibyśmy na luzie w puefa i na 1 miejscu w lidze z przewagą 5pkt.
Facet przychodzi - wyciąga klub z 8 na 1 miejsce - zamiast pójść za ciosem osłabia Mu się drużynę i oczekuje cudów. Pewnie można było wejść do puefa, ale wtedy moglibyśmy skopać ligę i mieć przed zimą dużę straty i pozamiatane kolejne MP. To byłoby znacznie gorsze moim zdaniem.
Smuda z daleka od Wisły ze swoim "radosnym" futbolem i taktyką rodem z Afryki!
Jeśli BC&co zwolnią w tym momencie Skorżę to niech sami się razem z Nim pakują i adios!

emjot 06.11.2008 09:30

jak leszek zaliczy spektakularne wtopy w puefa to temat umrze
no chyba że nasze skórokopy postanowią inaczej ...

Krissu 06.11.2008 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 624340)
A dziennikarze widzą już Smudę za Skorżę:

Zimowa roszada trenerska: Smuda zamieni się ze Skorżą
http://polskatimes.pl/sport/pilkanoz...orza,id,t.html

http://polskatimes.pl/gazetakrakowsk....html#material
Dwie sprzeczne informacje w tej samej gazecie.

Cichy 06.11.2008 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 624359)
http://polskatimes.pl/gazetakrakowsk....html#material
Dwie sprzeczne informacje w tej samej gazecie.

co świadczy o rzetelności tej gazety. Ja bym sobie szczególnie takimi newsami głowy nie zaprzątał. O czyms trzeba pisać, a że w ostatnim czasie w lidze jakby spokojniej i normalniej (przynajmniej w temacie karuzeli trenerskiej), to trzeba temat wykreować.

matti123 06.11.2008 17:36

News najmocniejszy chyba od dłuższego czasu. Gazeta "Polska" chce byc lepsza od faktu.
Skorża forever. Bardzo podoba mi się styl prowadzenia drużyny i wiele schematów gry podczas meczów.

3rider 06.11.2008 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 624350)
Jeśli BC&co zwolnią w tym momencie Skorżę to niech sami się razem z Nim pakują i adios!

A to mnie Arti ubawiles. Bez obrazy, ale masz przyslowiowe 0 do powiedzenia w temacie kto adios, a kto nie. Musisz przeskoczyc swoje ograniczenia i zrozumiec, ze GDYBY NIE BC TO WISLA NIE ZDOBYLABY W OSTATNICH 10 LATACH, 6 TYTULOW MISTRZA POLSKI. BA, NIE ZDOBYLABY ANI JEDNEGO. Wiecej szacunku do kluczowych ludzi w historii Wisly. Ja wiem, ze jest era popcornu i Dody, ale otrzezwiej w temacie tego co piszesz.

Jestem zwolennikiem pozostania Skorzy i dokonania w koncu wzmocnien za pieniadze, ale patrz na druga strone medalu przez pryzmat WYNIKU SPORTOWEGO I FINANSOWEGO. Lech wszedl do grup PUEFA? Chyba tak, wiec dalo sie. A lige bedzie mozna ocenic za kilka kolejek w grudniu - nie wiesz jeszcze jak sie to potoczy, na razie kluczowe mecze w tej rundzie przegralismy...

ps. nie ma BC&co, jest tylko BC i jest to gosc na miare Berlusconiego jesli szukac pararel do znanych prezesow. Nie zostawil Wisly po 2 sezonach w ruinie jak to zrobili prezesi typu Romanowski(CWKS), Ptak (ŁKS) czy Grajewski (RTS) - dwa ostatnie probuja od 10 lat wstac z kolan. Kazdy klub w Polsce moze nam takiego prezesa zazdroscic!!

tomorow 06.11.2008 18:39

Cytat:

Lech wszedl do grup PUEFA? Chyba tak, wiec dalo sie
3rider, owszem wszedł, ale popatrz na to jakim "fartem" wszedł... Gdyby nie Murawski to by sobie UEFA mogli w TV oglądać...
A Wisła w tych rozgrywkach się gorzej od "kolejorza" nie prezentowała, poprostu nie miała szczęscia...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl