![]() |
Cytat:
|
W filmie interesuja Cie bardziej nagrody, ile dostali aktorzy czy sam film ? Holiłud ma swoje prawa i nikt tego nie zmieni. Dobrze ze dostali te oscary, przynajmniej gwiazdki ktore zarabiaja 100x wiecej za film sie denerwowaly ;p
co do samego slumdoga .. 9/10 |
A ja wczoraj ogladnalem Valkirie i....pozytywnie mnie zaskoczyl ten film.
Historia ciekawie opowiedziana i co wazniejsze, bardzo dobrze zagrana.Patosu troche jest no ale do dziadzia Spielberga, ktorego to filmy wprost ociekaja patosem - daleko. Tom C pokazal ze dobrym aktorem jest - szkoda ze mu sie tak pojebalo pod kopula ale nie mozna miec wszystkiego;) Mysle, a pewien nie jestem z prostego powodu - ekspertem od tej historii nie jestem - ze mozna ten film tratowac jako film historyczny - szczegolnie polecam go tym, ktorzy nie znaja szczegolow tej calej operacji, ale i starzy wyjadacze powinni byc usatysfakcjonowani. ps , nie dziwi mnie fakt ze Valkiria nie podbila USA - malo w niej efekciarstwa - to bardziej dramat polityczny niz standardowy film wojenny a wiekszosc akcji dzieje sie w zaciszu gabinetow. |
Cytat:
a jedyne filmy o których autentycznie mogę powiedzieć, że mnie zachwyciły to Znikający Punkt i Czas Apokalipsy. |
Cytat:
White Chicks - rewelacyjna komedia z genialnymi braćmi Wayans. Meet the Spartans - parodia 300, jeśli ktoś nie oglądał 300 to nie będzie tak śmieszyć. You Don't Mess with the Zohan - momentami wulgarna, ale zabójczo śmieszna komedia. |
Polecam Human Traffic. Film o imprezach i narkotykach, w którym zagrał Danny Dyer znany z Football Factories. Moim zdaniem arcydzieło. Widziałem już z 6 razy i nie może mi się znudzić.
|
Oglądnąłem w końcu Pozwól mi wejść i mogę tylko powiedzieć, ze jestem zachwycony.
Dawno nie widziałem , horroru połączonego z dramatem, tak klimatycznego i będącego mimo swej kameralności wielkim kinem. Bo to oprócz tego, że jest pełnokrwistym horrorem, to jest również filmem o dojrzewaniu, o potrzebie akceptacji i jej braku, o przyjaźni, a wszystko pokazane bez zbędnego patosu i fajerwerków. Na dodatkową laurkę zasłużyli dwoje młodzi aktorzy trzymający na swoich barkach całą historie, bo zagrali koncertowo, a smutne spojrzenie Eli, jak i postać Oskara potowarzyszą mi pewnie dłużej i myślę, że nie raz wrócę do tego filmu Alfredsona, który jest dla mnie wielkim kinem mimo mikro przestrzeni w jakiej się odbywa, a zakończenie pozostawiające widzowi furtkę do przemyśleń co dalej, bo historia nie kończy się tu wraz z napisami końcowymi, ale tego co będzie możemy się tylko domyślać, jest idealną kropką nad "i" Pozwól mi wejść, który wg mnie i już dla mnie wszedł do kanonu gatunku horroru i powinno się go wymieniać jednym tchem z The Reflecting skin (Skóra jak lustro) 'Philipa Ridleya. Jako ciekawostk,ę dodam, ze książka na której podstawie nakręcono Pozwól mi wejść ukazała się w Polsce, a jej pisarza nazywa się skandynawskim Stephenem Kingiem, a ja po wielu bardzo entuzjastycznych recenzjach rónież wersji książkowej jestem pewien, że również przeczytam opowieść o Eli i Oskarze. A jeszcze z informacji horrorowych jeśli kogoś ona interesuje, to 13 marca premiera Martyrs w polskich kinach, więc szykuje się jazda na krawędzi piekła wraz z tytułową męczenniczką. Pozdrawiam |
Cytat:
Slumdog jest fajny jak napisałem ale końcówka nie przystoi filmowi który zdobywa najbardziej prestiżową nagrode filmową na świecie za najlepszy film. Nie żebym coś miał do filmów które sie dobrze kończą ale w Slumdogu granica cukierkowości i słodkości została przekroczona a jest ona zarezerwowana dla bajek Disneya i tylko tam nie razi (przynajmniej mnie). Co do pytania to nie interesuje mnie ile dostali aktorzy ani nagrody jakie ten zgarnął, choć nie ukrywam że poszukując jakiegoś filmu lubie zerknąć na zwycięzców różnych festiwali. |
Cytat:
|
Oglądał już ktoś może Green Street Hooligans 2?
|
Ostatnio oglądałem film : "Tunel Rats" po polsku "Szczury tunelowe" opowiada o Amerykanach podczas wojny w Wietnamie którzy przeszukują tunele wykopane przez wietnamców w celu znalezienia ważnych dokumentów i ogólnie osłabienia wroga.
Film jest naprawde ciekawy i o fabule nie ma potrzeby więcej opowiadać bo jest ona zaskakująca i inna od Amerykańskich schematów, choćby jedna wzmianka cod w niej dobre oglądanie może stracić ten smak. Który naprawde zadko w ostatnim czasie odczuwam. polecam |
Slumdog - film mi się bardzo podobał, dość dokładnie pokazywał sytuacje najnizszych warstw spolecznych, zdecydowanie zasluzyl na te wyroznienia. Na ogromny minus sama koncowka filmu, a w zasadzie juz napisy koncowe, kiedy zaczeli tanczyc, myslalem, ze nie zdzierze. Rozumiem, ze to film czesciowo indyjski wiec taniec i spiew musi byc, ale tutaj mogli sobie darowac. Jak dla mnie psuje efekt calosci.
Drugi film jaki mialem w tej weekend przyjemnosc ogladac to Yes Man (Jestem na tak - przyjemna komedia z Jimem Carreyem, podobna do filmu "Kłamca, kłamca". Zgorzkniały urzędas zapominajacy o kumplach pod wplywem jakiegos szarlatana zobowiazuje sie mowic na kazde pytanie "Tak". I tu nastepuje cala fala zdarzen, typowych dla takiej komedyjki milosnej. Wielki kino to nie jest, ale warto obejrzec. Teraz czekam na "Watchmen" i "Rózowa pantera 2". Zapowiedzi prezentuja sie niezle. Moze mi ktos cos powiedziec o filmie "Spirit - duch miasta" ? Zanim wyszedl dosc niecierpliwie na niego czekalem, ale pozniej pojawila sie masa negatywnych opini i jakos dalem sobie spokoj. Warto zobaczyc ? |
Byłem już na tym całym Kochaj i Tańcz i powiem Wam, że póki co to najlepszy z Polskich filmów, które ostatnio widziałem w kinie. Mimo tego, że fragmentami nudny. Ale ja nie jestem fanem tańca ;) Na plus na pewno montaż, zdjęcia (Prokopowicz jak zwykle daję radę). O dziwo dobra gra aktorska m.in. Damięckiego. Muzyka, czasami sprawia wrażenie wręcz nie-polskiej, a jednak. Parę fajnych kawałków, nagranych przy udziale Afromental.
Film ma być towarem eksportowym, więc można przecierpieć to, że muzyka po angielsku. Momentami śmieszny,zwłaszcza narzeczony głównej bohaterki ;). Ogółem, tak z 7,5/10. Można wziąć dziewczynę i pójść dla odmiany na film (a nie do kina). Jej się na pewno spodoba. ;) Na minus dla mnie to, że większość występujących osób znana nam jest z TVN'owskiego show. Jakby w Polsce innych tancerzy nie było ;) |
Cytat:
Właśnie go obejrzałem i mam, co tu dużo pisać, mieszane odczucia. Jest na pewno ostro i krwawo, powiedziałbym 'po francusku' ostatnimi czasy, choć granicy wyznaczonej przez L'interieur wg mnie nie przekroczono, mimo że takie były zapowiedzi. Oczywiście nie chcę się zagłębiać w fabułę i psuć przyjemności płynącej z oglądania, ale kto widział trailer, ten mniej więcej wie, czego się spodziewać. Mamy w zasadzie film podzielony w połowie grubą kreską na dwie części - w pierwszej typowy rape and revenge, w drugiej natomiast torture porn z elementami filozoficznymi. Laugier widza nie oszczędza, w zasadzie już po dziesięciu minutach przechodząc do sedna. Ten pośpiech powoduje, że mija może 30-40 minut filmu, a zaczynasz się zastanawiać, co jeszcze reżyser przygotował, bo przecież już wszystko się wydarzyło. Okazuje się, że nie - w drugiej części ma być jeszcze mocniej, jeszcze bardziej zaskakująco i ambitnie. Brutalnie jest, to fakt i z tym polemizować nikt nie będzie, zaskoczyć też się pewnie wielu uda, ale czy ambitnie? Jest poruszony problem istnienia nasiąkniętego bezcelową przemocą, tego co czeka nas po życiu itd., ale czegoś tu brakuje. Może po prostu sama historia jest na tyle pokręcona, że aż niedorzeczna? Trochę Laugier tutaj przedobrzył moim zdaniem w tych zapędach eschatologicznych. Koniec końców, nie jest źle. Na pewno Martyrs wyróżnia się spośród ostatnio powstających filmów cięższego kalibru, a już sam fakt, że po seansie zatrzymałem się przy nim na dłuższą chwilę, na pewno o czymś świadczy. Przyznaję, że czekałem na ten film z naprawdę dużą niecierpliwością (między innymi apetyt podsycał właśnie emsi) i może przez to też jestem minimalnie rozczarowany, bo oczekiwałem obrazu ocierającego się o arcydzieło w swoim gatunku. Do tego trochę brakuje, ale nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek miłośnik horrorów mógł obok tego tytułu przejść obojętnie. |
Cytat:
Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o film Uwe Bolla?? |
potrzebuje napisy do GSH 2:)
|
Polecam zainstalować sobie napiprojekt.On sam szuka pasujących napisów do wersji filmu jaką posiadasz i zazwyczaj się nie myli , a jeśli nie znajduje to najczęściej oznacza to że albo film skopany albo napisów jeszcze nie ma, bądź do takiej wersji filmu nie ma.Choć oczywiście zdarzają się błędy+ też taki że przeszukuje bazy stron , które wymagają rejestracji np napisy24.pl.
http://www.napiprojekt.pl/ |
Również mogę się podzielić opiniami na temat dwóch wcześniej wymienionych i opisywanych tu horrorów, a mianowicie chodzi o Martyrs i Pozwól mi wejść.
Po obejrzeniu Martyrs rzeczywiście można mieć takie wrażenie jak opisuje mechusar, że film jest podzielony na dwie części. Według mnie pierwsza część jest bardzo dobra, film szybko się rozkręca co dla mnie jest dobre, bo nie mało jest filmów z tego gatunku gdzie na rozwój wydarzeń trzeba czekać do połowy filmu. Druga część to już w zasadzie inna historia i inny temat. Druga część jest już dużo bardziej mocniejsza i brutalna, dla mnie trochę przesadzona i szczerze powiedziawszy myślałem, że film pójdzie w innym, lepszym kierunku. Moja ocena 6/10 Pozwól mi wejść mnie natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył. Film ma swój klimat i nastrój, który nie jest tak łatwo stworzyć w przypadku horrorów. Mimo naprawdę minimalnych efektów specjalnych reżyser stworzył fantastyczny film. Jak najbardziej polecam wszystkim. |
Slumdog - KiSzKa, jakiej dawno już nie widziałem. Koleś, który grał główną postać to chyba z Mroczkami się aktorstwa uczył. Nie potrafie sobie wytłumaczyć, za co ta BAŚŃ dostała tyle oskarów. Jedyny plus filmów to ta dupeczka (czyt. dziewczyna). Taniec na koncu filmu? - wierze, ze w zyciu juz nie zobacze czegos bardziej zenujacego, bo nie ma takiej rzeczy po prostu.
7 dusz - chcecie zobaczyc dobre kino? To obejrzyjcie ten film. Świetna rola Willa Smitha, który udowodnił, że nie tylko potrafi rozśmieszać, ale i wzruszyć widza. Rosario Dawson - jest na czym gałkę oczną zawiesić. Jak dla mnie zajebiste kino. |
Polecam Slumdoga i Zapasnika ale kino z najwyzszej polki to wg mnie "The Doubt" i "The Reader"
|
Cytat:
http://www.filmweb.pl/f433365/Tunnel+Rats,2008 |
mam pytanie posiada ktoś napisy do Green Street Hooligans 2 ?
|
Cytat:
Jakie byście polecili filmy SF i fantazy? Nie chodzi o tak znane filmy jak np Matrix, "Łowca androidów", czy SW. Chodzi mi o filmy z interesująca fabułą i dobrze wykonane technicznie. Chodzi mi o filmy mniej znane. Ostatnio trafiłem na "13 piętro" i "Serenity". Co możecie powiedzieć o tych filmach? Jeszcze pytania o seriale. 1. Battlestar Galactica warto oglądać? 2. Fani Star Treka co widzicie w tym serialu? Czemu jest tak popularny? Obejrzałem kilka odcinków Star Trek: Enterprise i Star Trek: Next Generation. Ten pierwszy jest w miarę nowy, nawet nieźle wykonany ale np. do Gwiezdnych Wrót to mu wiele brakuje. Drugi jest starszy (jakoś lata 80'). Pierwszy raz widziałem sitcom SF. Serial nudny jak Moda na Sukces, słabi aktorzy i akcja wartka jak woda w kałuży. |
Cytat:
Kolejnym argumentem przemawiającym za tym serialem, jest jedna z głównych postaci kobiecych :) http://tvbythenumbers.com/wp-content...r-6-on-bsg.jpg |
Battlestar genialny zwlaszcza pierwsze dwa sezony. I kolega wyżej zapomniał jeszcze o Boomer i reszcie tego modelu :))
|
Gprdian napisał:
Cytat:
|
Cytat:
uzywajcie napi projekt |
Jeżeli film ma być dobry reżyser jest bardzo ważny. Carpenterowi, Spielbergowi, czy Scott'owi słabe filmy się nie przydarzają. Reżyseria to podstawa każdego filmu. Nie mówię, że akurat ten film jest zły bo go nie oglądałem. Wypowiedziałem się jedynie na temat reżysera. Filmy Bolla ce..... mała dbałośc o szczeguły i naciagan fabuła. Wszytsko po najmniejszej lini oporu. Wrucę do tych szczurów jeszcze. Jak już wspomniałem nie przecze, że ten film jest niezły. Może mu się udało nakręcić coś lepeszego niż tytuły o których wspomniałęm w poprzednim poście. Prawde mówiąc kliknąłem jedynie w linka którego podałeś. Juz sama okładka mnie odstraszyła. Film ma z założenia opowiadać o wojnie w Wietnamnie a na okładce super nowoczesny śmigłoweic Black Haawk :D Taki szczegół ale to sa właśnie te detale o których wspomniałem. Pisałeś, że fabuła odbiega od utartych schematów i bardzo dobrze. Jestem za tym aby jaknajwięcej takich filmów powstawało. Problem własnie w tym reżyserze. Dla porównania twórczości Pana Uwe, polecałbym zobaczenie nieszablonowych hiszpańskich filmów takich jak np. Labirynt Fauna, Sierociniec czy Eskalofrio. Sa to filmy które uciekają od amerykańskich schematów. Wiadomo że nie wszytskim sie podobają, ale warto zobaczyć choćby dla fabuły, montażu i ogólnie technicznego
wykonania filmów. Nie zabardzo miałem chęć oglądać ten film, ale chyba jednak go zobacze. Będe miał szersze obraz o fabule grze aktorów etc. Pozdrawiam ;) |
Ostatnim razem będąc w kinie obejrzałem Piłę V która mnie nie przekonała do końca bardziej moim zdaniem np.końcowa scena gdy młody psychopata (imienia nie pamiętam) zabrał żyletkę i przeciął tej blondynce równo od palców do pięty:shock:,ale parę scen było z typowego horroru.Lepszym filmem była Blizna 3D ,np. siedzący parę miejsc ode mnie widz przy scenie: jedna babka z gościem byli na imprezie i udali się nad jezioro,
następnie ściąga biustonosz i trzyma go w wyprostowanej ręce a ww. widz w okularach trójwymiarowych wyciąga ręce i chce złapać go. Rozwaliło mnie to, myślałem że spadnę z siedzenia.W najbliższym okresie wybieram się na Krwawe Walentynki 3D. |
Cytat:
A porownywanie Pily do Blizny czy Krwawych walentynek mija sie z celem ps co to za scena z zyletka? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl